Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Що робити, якщо пофарбувалася одяг при пранні: методи відбілювання речей

  1. оперативні методи
  2. народні рецепти
  3. спеціальні засоби
  4. Корисні поради

Цвітну і білий одяг не рекомендується прати разом. Однак буває так, що якась яскрава річ випадково потрапляє в пральну машинку разом з білими предметами гардероба. У підсумку гарний одяг може зіпсувати свій вигляд. Насправді не варто впадати в паніку, якщо пофарбувалися речі при пранні. Що робити в цьому випадку, підкажуть рекомендації, засновані на багаторічному досвіді. Цвітну і білий одяг не рекомендується прати разом

оперативні методи

оперативні методи

Не варто турбуватися і відразу викидати зіпсовану одяг. Існує кілька ефективних і простих способів, швидке застосування яких може дати чудовий результат. Потрібно діяти дуже швидко. Не слід чекати висихання і, більш того, ні в якому разі не можна гладити зіпсовану одяг. Висока температура тільки зафіксує фарбу і зробить її подальше видалення неможливим.

Після безуспішної прання варто спробувати попрати забруднений одяг повторно, але це слід зробити окремо від інших речей. При цьому слід використовувати активний пральний порошок. Потрібно встановити температуру не більше 60 градусів. Якщо зіпсувалася біла річ, потрібно використовувати відбілювач з вмістом кисню.

Якщо матеріал стійкий, можна замочити його в розчині білизни.

народні рецепти

Необов'язково купувати дорогі засоби для чищення. Прості побутові предмети допоможуть врятувати зіпсовані речі:

  1. Звичайне господарське мило. Це засіб буде особливо ефективним, якщо діяти швидко. Пофарбовані предмети гардероба потрібно замочити у воді кімнатної температури і акуратно запрати зіпсовані частини білизни мильним бруском. Далі, слід почекати пару годин, а потім відіпрати речі звичним методом.
  2. Сода. Незначно зіпсовані частини виробів можна спробувати відбілити звичайної содою. Потрібно додати 6 ст. л. в 5 л води кімнатної температури і замочити речі в цьому складі на 6 годин. Після цього деталі гардероба потрібно ретельно прополоскати.
  3. Оцет. Якщо забруднилися окремі частини одягу, використовується харчової оцет. У 5 л води з милом додають 100 г безбарвного оцту. У цьому розчині замочують речі на 7 годин. Якщо результат все ще не радує, потрібно прокип'ятити одяг протягом 30 хвилин, а потім зайнятися ручним пранням або випрати предмет гардероба в пральній машині.
  4. Перекис водню. Цей чудодійний розчин допоможе впоратися з питанням, що робити, якщо річ забарвилася після прання. Для відбілювання використовують шестипроцентний розчин. 20 г цього кошти розводять в 5 л теплої води. Після цього зіпсовану одяг поміщають в каструлю, дають закипіти і варять 30 хвилин. Слід помішувати розчин час від часу. Цей спосіб показаний як для частково забарвлених речей, так і для повністю зіпсованих.
  5. Скипидар. Ця речовина допоможе відновити бавовняну річ. Для початку потрібно виконати повторне прання в делікатному режимі. Після потрібно додати в половину відра води 5 ст. л. скипидару. У розчин завадять вироби на 3 години. Після перуть і полоскати одяг як зазвичай.
  6. Крохмаль. Якщо біда трапилася не так давно і фарба ще не в'їлася остаточно, допоможе крохмаль і інші прості предмети. Для цього методу потрібні сіль, просте господарське мило і лимонна кислота. Ці інгредієнти додають в рівних пропорціях. Сумішшю обробляють частини речей з вивороту і залишають на одну ніч. На ранок одяг перуть в режимі делікатного прання.
  7. Нашатир. Цей засіб допоможе, якщо забарвилися речі світлого кольору. Препарат розводять у воді кімнатної температури (на 5 л води - 1 ст. Л. Нашатирю). Після зіпсовані речі кип'ятять на вогні 5 хвилин і полоскати водою.
  8. Марганець. Проста марганцівка допоможе в ситуації, коли пофарбувалася одяг в машинці. Розчин змішують з порошком для прання вручну і замочують на 2 години. Потім вироби перуть і полоскати звичайним чином.
  9. Лимонний сік. Цей спосіб оптимальний для речей, які забарвилися лише частково. Сік наносять на плями фарби і чекають 2 години, потім проводять прання і полоскання. Інший варіант - замочування речі в розчині лимонної кислоти перед якістю прання.
  10. Суміш відбілювача і прального порошку. 500 г порошку і 1 ст. л. відбілювача додають в воду і заливають одяг цим складом. Потім завадять в каструлю і кип'ятять півгодини. В кінці складу з речами закривають кришкою і залишають на всю ніч. На ранок виробляють прання звичайним чином.

спеціальні засоби

Якщо ситуація була помічена занадто пізно, народні способи усунути проблему можуть виявитися марними. В такому випадку вирішити непросте питання про те, що робити, якщо фарбується одяг або взуття , Можна за допомогою сучасних досягнень:

  1. «Антілінін». Цей засіб допоможе, якщо кофта або блузка є кольоровий.
  2. Відбілювач з вмістом кисню діє результативно в основному для тканин світлого кольору.
  3. Засоби для виведення плям для кольорових речей. Найбільш популярні речовини - Oxi, Paracle і Clean. Для білих речей підійдуть засоби з позначкою «White».

Відбілювачі можуть допомогти, якщо при пранні річ забарвилася. Що робити в такому випадку, більше не є проблемою. Спеціальний відбілювач чудово справляється з виведенням фарби з натуральних речей. При роботі з штучними матеріалами результат не завжди може бути досягнутий.

Найголовніше - вибирати засоби з киснем в складі. Такі речовини є ефективними і м'якими.

Такі речовини є ефективними і м'якими

Для прання вручну одяг або постільну білизну замочують з відбілювачем на 6-8 годин. Після цього вироби перуть і полоскати. Машинне прання допустима тільки тоді, коли інформація про це зазначена на бирці. Краще за все не використовувати порошок для цієї процедури, слід віддати перевагу гелю. Він діє дуже ефективно і делікатно.

Корисні поради

Звичайно ж, краще запобігти неприємності, ніж боротися з проблемою. Наступні рекомендації допоможуть не допустити фарбування речей:

  1. Ніколи не можна поєднувати прання білих і кольорових виробів. Навіть при наявності невеликої речі небажаного забарвлення можуть постраждати інші деталі гардеробу.
  2. Слід читати інформацію на етикетці перед пранням.
  3. Крім цього, не потрібно прати матеріали кардинально різних кольорів, наприклад, червоне з синім або зеленим.
  4. Чим більше температура, чим вище ймовірність пошкодження.
  5. Кожну нову річ в перший раз варто прати окремо.
  6. Якщо є ймовірність того, що тканина може линяти, слід спробувати використовувати цветоуловітель. Потрібно помістити кілька серветок в барабан пральної машини, і вся фарба буде накопичуватися саме в них. Ці кошти ще називаються поглиначами кольору.
  7. Для того щоб скоротити втрату кольору, можна використовувати звичайну сіль. У готовому розчині солі на ніч замочують речі.
  8. Як правило, найбільше піддаються линьки синтетика, яскраві бавовняні речі і будь-які джинси.

Неправильна прання часто призводить до того, що одяг линяє, розтягується або сідає. З цієї причини не потрібно прати синтетику разом з натуральними матеріалами і ставити температуру вище 60 градусів. Щоб уникнути проблем, краще всього діяти відповідно до рекомендацій, які вказані на етикетці.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»