Мало хто знає, але перші екземпляри шкільної форми з'явилися ще в 15 столітті.
Шкільна форма - невід'ємний атрибут навчання, а то, як вона виглядає, багато в чому залежить від місцевого менталітету і традицій, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на Gazeta.ua .
Зовсім не обов'язково, щоб вона була синьою або чорною, поєднання кольорів і фасонів можуть бути такими ж різноманітними, як і культури різних країн. Gazeta.ua підібрала найцікавіші шкільні форми з усього світу.
Шкільна форма в Малайзії була введена наприкінці XIX століття період, коли територія була колонією Британії. Дизайн форми був стандартизований, починаючи з 1 січня 1970 року.
В Японії шкільна форма з'явилася в кінці XIX століття. У деяких школах форма може відрізнятися. Традиційні кольори: темно-синій і коричневий. Японська форма нагадує морський стиль з елементами аніме. Дівчата одягнені в темні спідниці, гольфи, сорочки і піджаки. Чоловіча форма складається з піджака темного кольору зі стоячим коміром і темних брюк.
У Сінгапурі не ввели єдину форму для всіх шкіл. У кожному навчальному закладі вона відрізняється за кольором, але складається з класичних елементів - шорт і світлих сорочок з короткими рукавами для хлопчиків, блузи та спідниці або сарафана - для дівчаток. Формений одяг деяких шкіл рясно прикрашена значками або навіть погонами.
Шкільна форма з'явилася на острові в період з 1895 по 1945 рік, коли Тайвань знаходився під управлінням Японії. Сьогодні шкільна форма прийнята в початковій і середній школах Тайваню. Одна з особливостей місцевої уніформи - матроський краватку, який носять учні, а іноді в початковій школі малюків наряджають костюми в стилі уніформи моряків.
Учні в Австралії повинні носити чорні шкіряні туфлі і білі шкарпетки.
Стиль британської шкільної форми - класика. Все просто: учні середніх шкіл повинні носити ортодоксальну шкільну форму західного стилю. Хлопчики одягнені в класичні костюми, шкіряні черевики і повинні носити краватку. Дівчата також носять одяг в західному стилі і класичну взуття.
Шкільна форма в більшості шкіл Китаю відрізняється тільки розмірами. Причому, між формою хлопчиків і дівчаток майже немає відмінностей - вони носять вільні спортивні костюми.
У Непалі в якості шкільної форми використовують поєднання яскраво-червоного і білого кольорів. Дівчата носять національний одяг, хлопчики - класичні сорочки і штани.
В Африці використовують яскраві кольори і цікаві фасони.
Читайте також: Поліцейська форма в різних країнах світу. фото
У Північній Кореї білі блузки, сині спідниці і неодмінні червоні галстуки обов'язкові для носіння в школах.