Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Розвиток дитини (1 місяць) - 2-ий місяць першого року життя

  1. Що вміє дитина до кінця 2-ого місяця?
  2. Комплексний розвиток дитини на 2 місяці першого року життя
  3. Розвиваємо зір:
  4. Розвиваємо сприйняття звуків
  5. Розвиваємо дотик:
  6. секрети виховання
  7. Фізичний розвиток
  8. Гімнастика і масаж
  9. загартовування

Для початку - кілька простих порад матусі:   1 Для початку - кілька простих порад матусі:
1. Коли дитина не спить, переконайтеся в тому, що він одягнений легко і зручно: чим менше одягу, тим краще. Не забувайте, що малюк поводиться більш активно, коли відчуває прохолоду.
2. Вивчіть кілька простих віршиків і, використовуючи знайому мелодію, наспівуйте під час ігор, купання і вправ. Так Ви познайомите крихту з віршованим ритмом і розміром. Народний фольклор особливо подобається дітям, оскільки володіє найважливішою особливістю - і пісень, і примовок, і Пестушко, і напевке властива музикальність, в них прекрасно обігрується «гуління», яке освоює в цьому віці малюк.

Що вміє дитина до кінця 2-ого місяця?

• променисто посміхається, у відповідь на мамин голос або нахилене, особа з доброзичливою мімікою;
• у відповідь на появу близьких, і їх з ним спілкування виникає «комплекс пожвавлення»;
• візуально зосереджується і утримує в полі зору рухається і зупинився предмет;
• повертає голівку до джерела звуку (музика, брязкальце) шукає його очима;
• лежачи на животі, вже впевненіше намагається тримати голову;
• вимовляє звуки, переважно голосні;
• повертається з бочка на спинку;

Причина першої посмішки ...
Багато дослідників намагалися з'ясувати - що ж саме викликає першу посмішку немовляти. Може це радість від нових вражень? Однак ретельні експерименти спростували цю гіпотезу: нові яскраві іграшки або звуки викликають у дітей завмирання, рухове пожвавлення, але посмішки в цих випадках у зовсім маленьких дітей немає. Може посмішка викликається задоволенням - тільки від задоволення фізичних потреб? Малюк посміхається - бо ситий і сухий? І цей варіант не отримав вагомого обґрунтування. Виявилося, що вперше посмішку викликає усмішка, погляд і голос близької людини, мами. Посмішка малюка - це відповідна реакція, спосіб повідомити конкретно Вам, що у нього теж все добре! Що він, малюк, отримує задоволення від дотику з Вами, до якого він прагне всім своїм єством.

Комплексний розвиток дитини на 2 місяці першого року життя

Наші прості поради допоможуть Вам зорієнтуватися в цьому дуже важливому питанні.

Розвиваємо зір:

  • Зробіть малюкові кольорові манжети або купіть яскраві дитячі шкарпетки. Іноді надягайте манжету на праву руку дитини, іноді на ліву, або на обидві відразу. Рухаючи руками перед очима, малюк поступово навчиться керувати ними, так щоб вони залишалися в полі його зору.
  • Лялька на руці - надіньте ляльку собі на руку і переміщайте її в різних напрямках - вгору і вниз, вперед і назад або рухайте по колу, так щоб дитина могла її бачити. Малюк буде стежити за іграшкою, і це допоможе розвитку його зорових здібностей.
  • брязкальця , Яскраві іграшки ... Щоб дитина навчилася стежити за предметом, пропонуйте йому спостерігати за брязкальцем або яскравою іграшкою. Наведіть предмет зліва направо на відстані 25-30 см від личка малюка. Коли син або дочка навчиться стежити за ним, водячи очима по горизонталі, почніть рух по вертикалі. Нарешті, спробуйте обертати предмет по колу. Не забувайте стежити за настроєм немовляти і будьте готові припинити гру, якщо відчуєте, що він втомився або йому стало нудно.
  • Лялька-тарілка. Зробіть ляльку з паперової тарілки з паличкою замість ручки. Намалюйте на одній стороні тарілки веселу пику, а на іншій - сумну. Переміщайте тарілку в різні боки на відстані 25 см від личка малюка. Через деякий час малюк почне стежити за іграшкою, і на його обличчі з'явиться посмішка. Поверніть тарілку перед очима малюка спочатку однією стороною, а потім інший. Нехай він побачить і сумне і веселе обличчя. Інтерес до ляльки збережеться на довгий час, оскільки пики будуть постійно змінювати одна іншу.
  • Повісьте над ліжечком іграшки ( крутяться мобілі, підвіски ). Прикріпіть до дитини в ліжечко спеціальне підвісне пристрій з брязкальцями і іншими іграшками. Час від часу намагайтеся змінювати їх. Не забувайте, що малюкові подобаються предмети яскравого кольору, цікавою, але не дуже складної форми, особливо ті, які легко рухаються.
  • Стриб-скок іграшка. До маленької м'якій іграшці пришийте гумову тасьму і закріпіть під стелею. Покладіть дитину так, щоб іграшка знаходилася прямо над ним, і змусьте іграшкового звірка стрибати вгору-вниз.
  • "Картіночное" оточення. Повісьте на стіну біля дитячого ліжечка або крісла для годування яскраві, але не дуже барвисті і складні, картинки або малюнки. Намагайтеся час від часу їх змінювати.

Розвиваємо сприйняття звуків

  • потрясіть брязкальцем

Ваша дитина стала краще розрізняти звуки. Дайте дитині можливість проявити своє вміння - потрясіть брязкальцем, переміщаючи її в різні боки з різною швидкістю.

Наспівуючи малюкові пісеньку, піднімайте його, опускаючи і повертаючи в різні боки і обережно кружляючи. Таким чином, ви даєте йому можливість подивитися на навколишні предмети під різним кутом зору.

  • Кличте малюка по імені

Перш ніж увійти в кімнату до малюка, покличте його по імені. Так він навчиться впізнавати ваш голос і вже буде чекати, коли ви з'явитеся.

  • Включайте класичну і дитячу музику

Уже можна неголосно і ненадовго включати малюкові класичну музику, або веселенькі дитячі пісеньки. Головне - не перестаратися, і стежити за тим, що б малюк від неї не втомився.

  • Іграшка, яка може пищати

Покладіть малюка на долоньку іграшку, яка пищить при її стисненні. Несподіваний звук дозволить йому краще відчути руху своєї руки.

  • Дзвіночки на пінетках

Щоб стимулювати розвиток слуху, прив'яжіть до дитячих пінетки дзвіночки (дзвіночки). Кожен раз, ворушачи ніжкою, крихітка буде чути дзвін.

Розвиваємо дотик:

Покладіть в руку малюка брязкальце. Що це таке, він зрозуміє дуже швидко. Він буде трясти її, іноді підносити до рота, перш ніж дати їй впасти. Намагайтеся класти брязкальце по черзі в кожну руку малюка.

  • різноманітні відчуття

Оскільки більшу частину часу дитина тримає кулачки розціпленого, йому буде цікаво дізнатися, чим відрізняються різні тканини на дотик. Скріпіть шматочки різної тканини дерев'яної прищіпкою для білизни. Для цієї мети найкраще підійдуть клаптики мішковини, шовку, оксамиту і вельвету. Така іграшка сприяє розвитку хапальний навичок у дитини.

  • стрибучий помпон

Покладіть дитину на спину перед собою, візьміть в руки кілька м'яких кольорових помпонів, кульок. Підніміть руку над малюком, і нехай помпони один за іншим впадуть йому на животик. Кожен раз примовляє: "Зараз впаде кулька!" У міру того як малюк буде підростати, він навчиться чекати, коли впаде наступний кульку.

Тягнемося, чіпаємо, дивимося ...

Прикріпіть над дитячим ліжечком кілька іграшок , Так щоб малюк міг доторкатися до них ручками і ніжками. Повісьте іграшки на різній висоті. Намагайтеся вибирати іграшки різної форми і з різного матеріалу. Завдяки цьому, Ваше чадо дізнається на підсвідомому рівні, що буває м'який і твердий предмет, гучний і тихий звук. Покладіть малюка в ліжечко на спину, так щоб він міг дотягнутися до іграшок ніжками, і нехай він тренується.

секрети виховання

Так-так, уявіть собі: крихітку вже з найперших місяців життя можна і потрібно виховувати!

Але, виховувати любов'ю - а значить, на його ж «мовою» доводити, що він любимо, що він у безпеці: впевненість в маминої любові для малюка - це джерело життєвих сил, що допомагає йому правильно розвиватися, не боячись життя.

Як цього добитися - читайте в статті: "Перший рік життя дитини - Виховання любов'ю"

Фізичний розвиток

Перші фізичні вправи

Про рухових навичках і ігрових вправах, необхідних для фізичного розвитку малюка докладніше читайте в статті « Фізичний розвиток дитини на 2-му місяці життя ».

Гімнастика і масаж

Гімнастика і масаж - невід'ємна частина фізичних вправ малюка.
Після досягнення дитиною 1,5 місячного віку - можна приступити до оздоровлюючим гімнастичним вправам і масажу. У статті « Масаж і гімнастика для дітей 1,5-3 місяців життя »Ми детально розповімо Вам про методику професійного дитячого масажу і гімнастики.

загартовування

Щоб дізнатися, як правильно робити малюкові загартовування повітряними і сонячними ваннами, водними процедурами - читайте статті: « Загартовування - Повітряні ванни »,« Загартовування - сонячні ванни »,« загартовування водою ». Ці статті складені за рекомендаціями професійних педіатрів.

Ми від щирого серця бажаємо Вам і Вашій дитині успішного підкорення нових горизонтів в його комплексному розвитку!
Команда сайту "У Совёнка".



Що вміє дитина до кінця 2-ого місяця?
Що вміє дитина до кінця 2-ого місяця?
Може це радість від нових вражень?
Може посмішка викликається задоволенням - тільки від задоволення фізичних потреб?
Малюк посміхається - бо ситий і сухий?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»