Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Розвиваюча сумочка-розкладачка своїми руками: майстер-клас

  1. Ігрове поле №1. Фетрограф
  2. Ігрове поле №2. "Хрестики нолики"
  3. Ігрове поле №3. «Розрізна картинка»
  4. Ігрове поле №4. рахунки
  5. Набрид безлад в дитячій? Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?
  6. Кишеньку для знімних деталей
  7. Зовнішнє оформлення
  8. Як грати з розвиваючої сумочкою-розкладачкою
  9. Набрид безлад в дитячій? Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?

Нещодавно, переглядаючи фотографії на жорсткому диску, я згадала, що так і не зважилася показати своїм читачкам розвиваючу сумочку-розкладачку, яку я пошила для Егорки цілих 2 роки тому Нещодавно, переглядаючи фотографії на жорсткому диску, я згадала, що так і не зважилася показати своїм читачкам розвиваючу сумочку-розкладачку, яку я пошила для Егорки цілих 2 роки тому! Так, з тих пір мої рядки стали значно рівніше, а перфекціонізм переможений практично повністю, а ще я потай сподіваюся, що ця публікація трохи підстьобне мою останнім часом, що знизилася мотивацію до виготовлення розвиваючих іграшок своїми руками, так що прямо зараз я покажу вам це диво рукодільної думки :) і навіть спробую описати процес його створення у вигляді майстер-класу.

Сподіваюся, це допоможе таким же як я «досвідченим» рукодільниця взятися за голку вперше або після перерви, ну а рукодільниця без лапок, може бути, підкаже пару цікавих ідей.

Ідея створення сумки-розкладачки прийшла мені в голову, коли мені на дачі попався складаний пляжний килимок-сумка, який нам хтось віддав. Якраз за цим принципом я і вирішила влаштувати сумку - адже це дозволяло отримати відразу 6 ігрових «полів», компактно складаються і зручних для перенесення.

Як матеріал основи я вибрала коричневу підкладку на синтепоні. Можливо, це не кращий варіант, але у мене на дачі на той момент не було іншої тканини в необхідних мені кількостях, та й поєднання цієї тканини з фетром мені подобається. Думаю, тонка джинсова тканина або вельвет можуть стати відмінною основою для такої сумочки. Хоча, вони, можливо, будуть менше тримати форму.

Приступаємо до розкрою. Як «шаблону» я використовувала звичайну пластикову папку - мені здалося, що це буде зручний розмір як для розміщення ігрових елементів, так і для перенесення - дитиною і дорослим. Тканина я склала вдвічі виворітного стороною всередину і відміряла довжину, рівну 2-м розкладеним папок. Краї отриманого відрізу склала до центру майбутньої сумки (як би закриваючи її, як папку) і намітила кордону майбутніх сторін сумки (ігрових полів).

Ручки я вирішила зробити з ремінця від старої спортивної сумки - якраз вистачило на 2 ручки такої довжини, щоб розвиваючу сумочку-розкладачку зручно було носити на плечі. Звичайно, зручніше зробити ручки регулюються по довжині, але це мені було не під силу.

Тепер саме час зайнятися розвиваючими елементами.

Ігрове поле №1. Фетрограф

Почнемо по порядку з правого внутрішнього боку сумки. Тут я вирішила розташувати поле для ігор з фетровими елементами (назвемо його гучним словом «фетрограф»). Це дуже простий елемент - я просто Пристрочите до основи лист фетру нейтрального сірого кольору за допомогою тасьми.

З іншого боку у нас буде розташований кишеню для знімних елементів, які можна використовувати для гри на цьому імпровізованому фетрографе. Це можуть бути просто геометричні фігури, нарізані з обрізків фетру різного кольору або господарських серветок, фетрові фігурки, вирізані з фетру з малюнком (наприклад, як рибки, яких я використовувала для створення розвиваючої іграшки «Рибалка» своїми руками ), Деталі особи (наприклад, тут я показувала наш домашній фетрограф для знайомства з емоціями ) і т.д.

Ігрове поле №2. "Хрестики нолики"

Тепер відкриваємо нашу майбутню розвиваючу сумочку-розкладачку і займаємося внутрішньою стороною. Зрозуміло, що розташування ігрових полів може бути будь-яким, і, якщо чесно, я вже не пам'ятаю, чим я керувалася, розташовуючи їх саме так. Але це виявилося досить зручно. Тут я вирішила розмістити всім відому гру «Хрестики-нулики» в більш дитячої інтерпретації. Поле для гри розмістила, настрочив тасьму. В середині кожного квадратика пришила кнопки. Другу частину кнопок пришила на знімні деталі - грибочки і ягідки з фетру. Всього я пошила по 5 грибочків і клубничек, їх можна зберігати в кишені і використовувати для рахунку (про це далі) і, наприклад, викладання послідовностей.

Ігрове поле №3. «Розрізна картинка»

Фетрові пазли давно були моєю мрією, але все якось не доходили руки, а ось в сумочці якраз знайшлося місце для такої розрізний картинки. Спочатку я намалювала картинку на папері (за основу взяла якусь розмальовку з інтернету), потім вирізала і скомпонована деталі з фетру на основі, настрочила їх на шматок підкладки на синтепоні. На ігрове поле пришила шматочки стрічки велькро (так «знаючі люди» називають липучку :)), другу частину пришила до деталей майбутньої розрізний картинки. Потім прострочіть з виворітного боку подвійною строчкою і розрізала гострими ножицями.

Оскільки я використовувала підкладку на синтепоні, місця зрізу я обпалила над свічкою. Якщо ви використовуєте тільки фетр або інший несипкий матеріал, в цьому немає необхідності. Якщо ви, навпаки, використовуєте сипучий матеріал, то краю деталей можна обробити швом «зигзаг» - правда, це вже трохи порушить цілісність сприйняття картинки.

Ігрове поле №4. рахунки

Простеньке ігрове поле для знайомства з рахунком. Тут я розмістила дві кишеньки - один, накладної, зрізала зі старих штанів, другий - з прозорою щільної плівки. У них розмістилися математичні знаки на липучках. Рахунки - з шнурків і намистин різної форми і розміру - звичайно, для дрібної моторики. Між лінійками рахунків пришила липучки для кріплення математичних знаків ( «більше», «менше», «мінус», «плюс», «дорівнює»). Знаки теж пошила з фетру, вони будуть нижче на фото готової сумки.

Набрид безлад в дитячій? Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?

Ігрове поле №6. прогулянковий блокнот

Яка ж сумка для прогулянок з дитиною без блокнота і олівців? Тут я вирішила розташувати блокнот формату А5 і олівці для малювання, надійно зафіксувавши все це гумками. Ще в моїх рукодільних запасах виявилися термоаппликації, які я придумала використовувати - ні, не для краси, а для чого - покажу далі.

Кишеньку для знімних деталей

Великий кишеньку для знімних деталей я зробила з щільної пластикової папки, пришивши її до основи за допомогою тасьми.

Зовнішнє оформлення

Прийшов час зайнятися зовнішнім оформленням. У мене це літери імені синочка і вантажівка зі знімними колесами з кришок (дрібна моторика!). Букви просто вирізала з фетру і пристрочите. Також надійшла і з вантажівкою, вантаж - гудзики різного кольору і розміру. Вшивають блискавку з боків розвиваючої сумочки-розкладачки, пришиваємо ручки.

А ось про вшивання коліс розповім докладніше:

  • Нам знадобляться кришки від пластикових пляшок разом з шийками. Горлечка потрібно відрізати від пляшок прямо за «валиком» і виконати в цьому валику отвори - 6-8 штук, попарно - через них ми надалі будемо їх пришивати. Отвори зручно проробляти голкою, нагрітої на газу. Ще зручніше доручити цю справу чоловікові.
  • На місце майбутнього отвору для горлечка прикладаємо шматочок несипучих тканини (я використовувала джинсову тканину), обводимо наше шийку і прострочуємо дрібними стібками.
  • Вирізаємо отвір, відступивши 2 мм від рядка з внутрішньої сторони. Зайву тканину з лицьового боку проштовхує всередину. Вставляємо в отвір наше шийку.

Вставляємо в отвір наше шийку

  • Тепер з виворітного боку акуратно пришиваємо горлечко через зроблені раніше отвори. Нитку краще вибрати в тон тканини.
  • Нам залишилося обробити внутрішню сторону вироби, пришивши туди ще по шматочку тканини. Я це роблю для того, щоб в надрах сумки не загубилися якісь дрібні деталі, які теоретично може просунути в отвори дитина.

Я це роблю для того, щоб в надрах сумки не загубилися якісь дрібні деталі, які теоретично може просунути в отвори дитина

До речі, малюнки і написи з дахом легко стираються оцтом або засобом для зняття лаку.

Нарешті, наша сумочка готова! Крім свого розвиваючого наповнення в ній також знайдеться місце для пари іграшок, книжки для мами або пляшечки води. Ззаду у мене залишилася ціла незадіяна сторона. На ній вмілі люди цілком можуть розмістити кишенька на блискавці для телефону та ключів.

Як грати з розвиваючої сумочкою-розкладачкою

Давайте ще раз заглянемо всередину - скільки всього цікавого можна тут знайти: фетрограф і «хрестики-нулики», розрізна картинка і математичне ігрове поле, вантажівка зі знімними колесами для гри в автосервіс і розвитку дрібної моторики, і, звичайно, блокнот і олівці, що таять в собі необмежену кількість всіляких ігор і витівок. Наприклад, лабіринти-проводілкі - малюємо лінії доступною для дитини-якого ступеня складності і просимо його допомогти жучка дістатися до квітки, а собачці - до кісточки.

Ось таку багатофункціональну і симпатичну (незважаючи на криві строчки) розвиваючу сумочку-розкладачку своїми руками ви можете зшити для своїх малюків. Зручно і практично для літніх прогулянок і подорожей (нас, наприклад, ця сумочка дуже виручила в аеропорту).

Сподобалася сумочка? Зшийте своїй дитині і поділіться з іншими мамами, натиснувши на кнопочки соціальних мереж.

Якщо у вас є питання по «процесу» - пишіть в коментарях, я постараюся відповісти!

Набрид безлад в дитячій? Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?

Автор: Марина Суздалева

Всі статті автора

Захоплена мама сина Егорки (25.01.2011 р.н.) та малятка Василини (24.07.2015 р.н.), психолог, автор і керівник проекту «Клуб захоплення Мам» (http://razvivash-ka.ru), автор системи гармонійного розвитку дитини вдома, ведуча курсів і семінарів для батьків і вихователів, експерт з розвитку дитини в грі, автор книг і посібників для проведення розвиваючих занять з дітьми.

Попередні записи рубрики

Вам буде цікаво:

Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?
Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?
Набрид безлад в дитячій?
Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?
Сподобалася сумочка?
Набрид безлад в дитячій?
Втомилися без кінця збирати іграшки за дитиною?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»