Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Філейну-гіпюрного вишивка

  1. Матеріали, інструменти та пристосування

В даний час вишивка дуже популярна В даний час вишивка дуже популярна. Їй прикрашають предмети побуту (рушники, фіранки, постільна білизна), одяг. Вона використовується для створення предметів мистецтва (декоративних панно).

Захоплюючий світ вишивки допоможе вам створити не тільки затишок в домі, а й порадувати друзів оригінальними, ексклюзивними подарунками.

З глибокої старовини відома філейну-гіпюрного вишивка. Люди в промислових цілях плели мережі з грубого матеріала.Со часом роботи з плетіння удосконалювалися. Людська фантазія і бажання прикрасити свій побут послужили початком вишивці по сітці -філейно-гіпюрного роботі. Слово філе в перекладі з французької означає спосіб плетіння мереж, при якому сплітаються нитки пов'язують вузликом. З глибокої старовини відома філейну-гіпюрного вишивка

Наша країна здавна славилася філейну-гіпюрного вишивками. І у мене збереглися з бабусиних і прабабушкін часів кілька серветок в цій техніці - дивовижної краси, ажурні, як зимові візерунки на склі. Художники з народу створювали візерунки, вражаючи своєю красою і тонкістю. В даний час вишивка, в тому числі і мереживна, міцно увійшла в сучасний побут, костюм. Майстри, розвиваючи народні традиції, створюють високохудожні зразки декоративно-прикладного мистецтва.

Заняття цим видом рукоділля становить інтерес і з точки зору професійної орієнтації, враховуючи, що в даний час розвитку народних художніх промислів в нашій країні надається велике значення.

Матеріали, інструменти та пристосування

Для вишивання по філейної сітці застосовують нитки різного виду і товщини: бавовняні, вишивальні, в'язальні, ірис, гарусний і котушкові. Нитки підбирають в залежності від виконуваної сітки і швів, що застосовуються в візерунку.

Для виконання контуру вироби (зубців) застосовують котушкові нитки №10 в два складання.

Для виконання роботи необхідні пяльци, голки і ножиці.

П'яльці - це пристосування, на яке натягують філейну сітку. Їх можна зробити з деревини берези, липи або сосни. П'яльці - це пристосування, на яке натягують філейну сітку

П'яльці складаються з двох брусків, двох платівок і однієї круглої палички Пяльци На кінцях брусків роблять наскрізні отвори, в які вставляють планки. Планки не повинні проходити в отворах занадто вільно, інакше пяльци можуть перекоситися.

На планках в шаховому порядку пропалюють дірочки діаметром 4 мм. У них вставляють кілочки, якими бруски закріплюються на планках. Бруски можна закріплювати на різній відстані в завісімотсі від розміру натягиваемой сітки. Круглу паличку притягують до планки за допомогою шнурка

П'яльці.

Швейні голки. Для вишивання застосовують штопальні швейні голки з довгастим вушком. Ножиці потрібні з тонкими гострими кінцями, найкраще підходять манікюрні.

Вишивка по сітці (видергу) №2

Вишивку по сітці виробляють в п'яльцях Вишивку по сітці виробляють в п'яльцях. Через брак пялец можна застосувати звичайну дерев'яну рамку відповідного розміру. Приступаючи до роботи готову сітку натягають на п'яльці (рамку). Сітка прикріплена до п'яльцям повинна бути туго натягнута, клітини її не повинні бути перекошени.На туго натягнутою сітці вишивати зручніше, в цьому випадку клітини її не стягувати ниткою в процесі вишивання. На натягнуту сітку можна спиратися, класти важкі предмети, інакше вона може відтягнутися.

В процесі вишивання клітини натягнутої сітки заповнюють різними швами, фігурками.

При вишиванні можна використовувати візерунки готових виробів, різні малюнки для вишивки, нанесені на картату папір.

Приступаючи до роботи, треба перш за все визначити, який виріб буде виконуватися, його розмір, форму. Після цього вибрати візерунок, нанести його на картату папір, визначити число клітин для візерунка, а потім число клітин сітки (квадратної або прямокутної форми). Якщо є готова сітка, то треба підібрати такий узор, який за розмірами правильно розмістився б на ней.В процесі вишивання клітини натягнутої сітки заповнюють різними швами, фігурками. Приступаючи до роботи, треба перш за все визначити, який виріб буде виконуватися, його розмір, форму

Прання вийшла серветки.

Після того як серветка буде вишита, не знімаючи з п'ялець, її стирають і крохмалять. У теплій воді роблять мильну піну і шматком марлі або бавовняної серветкою намилює запяленную сітку з вишивкою, потім мильну піну збирають віджатої марлею, прополіскують теплою водою. Злегка просушують сітку і крохмалять не дуже густим розчином крохмалю. Крохмаль наносять марлею на виріб з особи і з вивороту, віджимають марлю і промакают виріб до тих пір, поки на нитках не залишиться плівки.

Після того як виріб висохне, його обрізають по контуру. Можна пропрасувати виріб з виворітного боку.

Вдруге виріб перуть звичайним способом, крохмалять і розтягують на подстілочку для прасування, розправляють всі куточки, злегка підсушують і гладять.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»