Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як перевести схему вишивки на тканину

  1. Копіювальний папір
  2. Пріпорох
  3. Цигарковий папір (калька)
  4. Скло

Один з прекрасних видів рукоділля - це вишивка Один з прекрасних видів рукоділля - це вишивка. Існує величезна кількість всіляких варіацій вишивок, але в основному завжди використовують прості і легкі, наприклад, вишивка хрестом або гладдю. Це найпопулярніші варіанти вишивки, так як вишивання ними піддаються всілякі нічні сорочки, скатертини і серветки, фіранки і блузки. Але навіть з подібним способом можливі зустрічі з проблемами. Одна з них - це питання як перевести схему вишивки на тканину.

Після того, як людина придбала все потрібне для рукоділля, навчився правильно тримати голку і зумів пізнати навички вишивання хрестиком, він все одно не знає, як перевести схему вишивки на тканину. Бувають різні випадки, коли він стикається з труднощами. Наприклад, малюнок, занадто маленький в порівнянні з полотном, на яке він хотів перевести малюнок і т.п.

Тоді якраз ця стаття вам і потрібна. Якщо візерунок для вишивання геометричний, а тканина в свою чергу має чітке переплетення ниток, то тоді вишивання можна виконувати за рахунком, не потрібно переводити і не збільшувати сам малюнок перед цим. Якщо ж ваші нитки не підходять для рахунку, то малюнок треба перенести на тканину.

Копіювальний папір

Копіювальний папір чудово підходить для того, щоб перевести схему вишивки на тканину Копіювальний папір чудово підходить для того, щоб перевести схему вишивки на тканину. Якщо вам потрібно легко і просто перенести схему, то цей спосіб для вас.

Для цього розстеліть тканина на столі або будь-який інший гладкій поверхні. Потім накладіть на неї копіювальний папір. Далі кладете малюнок, закріплюєте його кнопками або голками. Потім обводить олівцем все лінії на малюнку. Якщо тканина, призначена для вишивки темна, то папір, призначену для перекладу, натирають попередньо сухим милом і використовують як копіювальну.

Пріпорох

Є спосіб складніше - це пріпорох.

Для цього беремо кальку, накладаємо її на схему вишивання, закріплюємо шпильками. По контуру голкою починаємо робити дірки, при цьому намагайтеся не робити їх з різною відстанню один від одного. Пам'ятайте, вони повинні бути на однаковому друг від друга відстані. Далі закріплюємо кальку на тканини і готуємо розчин.

Беремо пудру або ж, якщо у вас є замість цього що-небудь інше схоже, наприклад, дитяча присипка. Теперьтватой проводимо по діркам, намагайтеся пройти через усі дірочки. Завдяки цьому, присипка залишиться на полотні малопомітними слідами по контуру схеми. Потім цей контур треба позначити маркером або скоріше почати виконувати вишивання, так як контур може обсипатися.

Для стійкості пріпороха потрібно готувати розчин, використовуючи гас і додати в нього синьку. А якщо у вас темна тканина, то додати необхідно крейда або також дитячу присипку. Далі мачає вату в розчині, віджимають і проводите по контуру, який позначений дірками. Крізь ці дірки проходить розчин і тим самим контур стає чітко позначається. Даний пріпорох є найбільш чітким і стійким.

Даний пріпорох є найбільш чітким і стійким

Цигарковий папір (калька)

Іншим способом перевести схему вишивки на тканину, є тонкий, цигарковий папір (калька).

Для цього способу вам потрібно перевести схему на папір і приметать по контуру цей папір до тканини. Далі обриваємо краю паперу, а нитки, які позначають схему, залишаємо. Висмикувати їх уже після завершеного вишивання ми не будемо, так як це витрачені сили даремно. Адже в подальшому вони закриються вишивкою.

Адже в подальшому вони закриються вишивкою

Скло

Якщо вам потрібно перевести схему вишивки на тонку і прозору тканину, то в такому випадку немає ніяких варіантів, крім як скористатися склом Якщо вам потрібно перевести схему вишивки на тонку і прозору тканину, то в такому випадку немає ніяких варіантів, крім як скористатися склом.

Полотно розкладає на склі і гарненько натягаєте, помістивши попередньо під нього папір зі схемою. Далі лампою підсвічується на скло. Вся схема буде добре видно, і вам залишається просто їх обвести, використовуючи добре наточеними олівець.

Якщо у вас схема дуже мала в порівнянні з розміром тканини, то ви можете легким способом скористатися її збільшенням на ксероксі Якщо у вас схема дуже мала в порівнянні з розміром тканини, то ви можете легким способом скористатися її збільшенням на ксероксі. Або ж треба розкреслити схему на однакові квадрати. Далі, берете аркуш паперу і креслите на ньому такі ж квадрати. Але розміри збільшуєте в необхідну кількість разів. Берете олівець і перемальовував з оригінального листа на другий підготовлений лист. Якщо ви будете діяти акуратно і гранично точно слідувати розписаним планом дій, то зможете отримати таку саму схему як на оригіналі.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»