Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як варити кисіль з ягід і крохмалю: 9 рецептів

  1. Загальна технологія приготування киселю
  2. Кисіль зі смородиною і мигдалем
  3. Густий кисіль-десерт
  4. практичні рекомендації

Зміст статті

Рецепт відомого напою дитинства прийшов до нас з часів Русі. Спочатку склад виходив дуже густим, його основними компонентами були вівсяні, житні та пшеничні відвари. На сьогоднішній день технологія приготування трохи спростилася. Щоб зварити кисіль, використовують ягоди, компоти та варення з додаванням різних видів крохмалю. Розглянемо більш докладно популярні рецепти.

Загальна технологія приготування киселю

  1. Основним інгредієнтом для приготування напою є крохмаль (кукурудзяний, рисовий або картопляний). Завдяки сипучому складу кисіль набуває необхідну густоту.
  2. Картопляний крохмаль, на відміну від інших, робить напій більш прозорим. Насамперед всипте потрібну кількість складу в невелику ємність з холодною водою.
  3. Ретельно розмішайте і процідіть через сито. Далі влийте суміш в рідину, з якої буде приготовлений кисіль. Перемішайте масу, добийтеся однорідності.
  4. Густоту киселю можна змінювати самому, цей критерій повністю залежить від вашого смаку. Ласощі можна як пити, так і їсти ложкою як десерт.
  5. Щоб отримати подібне блюдо, потрібно змішувати близько 80 гр. крохмалю з 1 л. рідини. Для отримання більш рідкого киселю варто зменшити кількість харчової добавки в 2-3 рази.
  6. При готуванні напою стежте за тим, щоб кисіль піддавався тривалого кип'ятіння. Інакше крохмаль перетвориться в глюкозу і втратить свої в'язкі властивості. Оптимальним часом томління напою вважається показник 25 хвилин, не більше.
  7. Візьміть до уваги, що приготування киселю краще проводити в емальованому тарі, розмішувати склад потрібно дерев'яною ложкою. Такий хід дозволить уникнути пригорання суміші і появи неприємного запаху.
  8. Після повного приготування посипте напій цукром і покладіть шматочок зефіру або мармеладу. Маленька хитрість допоможе уникнути утворення плівки.

ягідний кисіль

  • картопляний крохмаль - 60 гр.
  • цукор - 340 гр.
  • питна вода - 1 л.
  • ягоди (будь-які) - 450 гр.
  1. Якщо ви вирішили використовувати свіжі ягоди, ретельно промийте їх в друшляку і просушіть. Видаліть зайві гілочки, листя і зіпсовані плоди.
  2. З'єднайте в емальованому тарі цукровий пісок і фільтровану воду. Поставте каструлю на вогонь, періодично помішуйте, дочекайтеся повного розчинення складу.
  3. Після цього додайте в сироп розведений в холодній воді крохмаль і подрібнені в блендері ягоди. Ретельно перемішайте і варіть кисіль близько 25 хвилин на мінімальному вогні. Вживайте охолодженим.

Кисіль з лимоном і медом

  • свіжий лимон - 1 шт.
  • цукровий пісок - 85 гр.
  • вода фільтрована - 1,5 л.
  • мед - 150 гр.
  • крохмаль - 65 гр.
  1. Окремо візьміть невелику ємність з холодною водою. Всипте крохмаль і ретельно розмішайте.
  2. З'єднайте в підходящої тарі 150 гр. меду і трохи гарячої води. Перемішайте. Влийте в емальовану каструлю необхідну кількість очищеної води, додайте цукор і медовий розчин.
  3. Надішліть тару на плиту, дочекайтеся закипання. Далі акуратно влийте рідину з крохмалю. Добре перемішайте.
  4. Як тільки склад закипить, зніміть каструлю з конфорки. Додайте свіжовичавлений лимонний сік, вимішайте напій, дочекайтеся охолодження.

Кисіль з варення

Кисіль з варення

  • вода очищена - 950 мл.
  • крохмаль - 55 гр.
  • будь-ягідне варення - 150 гр.
  • цукор - за смаком
  1. З'єднайте варення і питну воду в емальованій каструлі. Надішліть тару на середній вогонь, варіть суміш близько 10 хвилин періодично помішуйте.
  2. По закінченню часу процідіть склад через сито. Надішліть сироп назад в каструлю, всипте розведений у воді крохмаль. При необхідності додайте цукор.
  3. Помістіть каструлю зі складом на середній вогонь, як тільки з'являться перші бульбашки, зменшіть конфорку на мінімум. Постійно помішуйте складу, варіть ще 15 хвилин.

Кисіль зі смородиною і мигдалем

  • червона смородина - 200 гр.
  • цукровий пісок - 250 гр.
  • очищений мигдаль - 240 гр.
  • крохмаль - 95 гр.
  • питна вода - 1,7 л.
  1. Промийте і переберіть ягоди, дайте їм просохнути. Обшпарте крутим окропом ядра мигдалю і очистіть їх від шкірки. Далі відправте горіхи з цукром в чашу блендера, додайте 100 мл. води.
  2. Подрібніть складу в однорідну суміш, потім процідіть через подвійну марлеву тканину. На виході ви отримаєте мигдальне молочко. Після цього поступово всипати крохмаль в рідину, постійно помішуючи.
  3. Додайте ягоди. Влийте в емальовану каструлю, що залишилася питну воду. Увімкніть конфорку на середній вогонь дочекайтеся закипання.
  4. Томіть ще 7 хвилин, вимикайте. Не забувайте постійно помішувати кисіль. Вживати можна холодним або гарячим.

Кисіль на основі компоту

Кисіль на основі компоту

  • крохмаль картопляний - 35 гр.
  • компот ягідний - 1 л.
  1. З'єднайте крохмаль з 200 мл. холодного компоту, ретельно перемішайте. Іншу рідину доведіть до кипіння в термостійкої тарі.
  2. Далі починайте акуратно вливати крохмальну суміш в основну рідину, не забувайте при цьому постійно помішувати складу. Почекайте ще 5 хвилин, зніміть з вогню.

Густий кисіль-десерт

  • фруктовий компот - 900 мл.
  • ягоди (будь-які) - 230 гр.
  • крохмаль - 75 гр.
  1. Змішайте 250 мл. холодного компоту і крохмаль. Промийте ягоди, пропустіть через блендер. Далі з'єднайте з рештою рідиною.
  2. Надішліть склад варитися в емальованому тарі. Коли компот закипить, повільно влийте в нього крохмальну суміш, постійно помішуйте.
  3. Томіть складу близько 25 хвилин на мінімальному вогні. Розлийте кисіль за формами, приберіть в прохолодне місце. Подавайте з вершками.

Кисіль на основі молока з полуницею

  • куряче яйце - 1 шт.
  • молоко - 1 л.
  • ванілін - на кінчику ножа
  • крохмаль - 55 гр.
  • цукор - за смаком
  • свіжа полуниця - 250 гр.
  1. Ретельно промийте полуницю, видаліть плодоніжки і просушіть. Далі ягоди потрібно пропустити через блендер. Отримане пюре віджати в подвійній марево тканини.
  2. З'єднайте в емальованій каструлі яйце, цукор, ванілін і полуничну кашу. Влийте 750 мл. молока, ретельно перемішайте і відправте на середній вогонь.
  3. Паралельно змішайте крохмаль з залишками холодного молока. Доведіть масу на плиті до кипіння, зменшіть на маленький вогонь. При цьому не забувайте постійно помішувати складу дерев'яною лопаткою.
  4. Під час появи перших бульбашок акуратно додайте в рідину суміш з крохмалю і молока. Ретельно розмішайте кисіль, почекайте 3-4 хвилини, зніміть з вогню.

Кисіль з гарбуза

  • молоко - 1 л.
  • м'якоть гарбуза - 320 гр.
  • крохмаль - 60 гр.
  • очищені волоські горіхи - 8 шт.
  • журавлина - для прикраси
  • цукровий пісок - 90 гр.
  1. Порубати гарбуз на невеликі кубики. Надішліть варитися приблизно на півгодини до повної готовності. Далі перетріть овоч через дрібне сито.
  2. Влийте 800 мл. молока в емальований ємність, дочекайтеся появи перших бульбашок. З'єднайте гарбузову кашу з гарячою рідиною і цукром.
  3. Паралельно розведіть картопляний крохмаль в 200 мл. прохолодного молока. Влийте складу в загальну ємність, доведіть до кипіння на повільному вогні. Варіть 10 хвилин, постійно помішуйте кисіль.
  4. Після приготування напою, розлийте склад по гуртках, подрібніть волоський горіх. Посипте складом кисіль, додайте кілька ягід журавлини.

Традиційний кисіль з хлібом

Традиційний кисіль з хлібом

  • чорний хліб - 40 гр.
  • молоко - 1 л.
  • вівсяні пластівці - 450 гр.
  • мед - 65 гр.
  1. З вечора з'єднайте молоко, вівсянку і чорний хліб. Після пробудження дістаньте скибочку. Пластівці перетріть через дрібне сито в підходящу ємність.
  2. На виході ви отримаєте вівсяне молоко, додайте в нього розведений крохмаль з водою. Надішліть склад на плиту. Увімкніть конфорку на мінімум.
  3. Поступово додавайте мед і ретельно помішуйте до закипання. Далі зніміть кисіль з плити, дайте йому охолонути, вживайте.

практичні рекомендації

  1. Для підсилення смаку в суміш крохмалю і води додається кілька грам лимонної кислоти. Коли почнете варити основну суміш, влийте складу звичним чином і ретельно розмішайте.
  2. Для посилення аромату напою в кисіль можна додавати цедру будь-яких цитрусових фруктів. Не бійтеся експериментувати з різними прянощами.
  3. Якщо ви вирішили зварити кисіль на молоці, для досягнення ніжного смаку кулінари рекомендують додавати кукурудзяний крохмаль замість картопляного. Його трохи важче знайти, склад буде коштувати дорожче звичайного порошку.
  4. Якщо ви вирішили зробити з киселю повноцінний десерт, який можна вживати ложкою, гарячий склад потрібно розливати в заздалегідь оброблені форми. Попередньо намочіть посуд і трохи посипте цукровим піском. Так ви без праці його зможете викласти на плоске блюдо і прикрасити за смаком.
  5. При змішуванні крохмалю з основною масою, вливати його потрібно повільно і по краю каструлі. Подібні маніпуляції допоможуть уникнути появи грудочок. Крім усього іншого, якщо ви хочете отримати саме десерт, його потрібно варити тільки на повільному вогні від початку і до кінця.
  6. Рідким кисіль виходить тоді, коли склад тільки починає закипати. Досить почекати ще пару хвилин і вимикати плиту. Готувати напій потрібно в емальованій каструлі і постійно помішувати дерев'яною лопаткою. Таким чином ви уникнете неприємного запаху від металевих приладів.

Порадуйте своїх домочадців різними варіаціями киселю. Приготуйте традиційний напій, а також спробуйте інші варіанти напою. Виявити для себе ідеальний рецепт і зробіть його сімейним ласощами.

Відео: як зварити кисіль із заморожених ягід

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»