Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Випадання волосся у чоловіків у молодому віці: причини, як зупинити і запобігти

  1. Як правильно доглядати за волоссям?
  2. Як можна запобігти облисіння?

Проблеми власної зовнішності зазвичай хвилюють прекрасну половину людства. Але коли мова заходить про прогресуючу алопеції (облисіння), занепокоєння сильної статі не знає меж. У зв'язку з цим пропонуємо розглянути всі аспекти, що стосуються патологічного випадіння волосся у чоловіків, і відповісти на самі часто задаються.

У зв'язку з цим пропонуємо розглянути всі аспекти, що стосуються патологічного випадіння волосся у чоловіків, і відповісти на самі часто задаються

Зміст:

  1. Коли починається облисіння?
  2. Причини виникнення алопеції
  3. Правила догляду за волоссям
  4. Ефективні заходи профілактики
  5. Корисні поради

В якому віці починають випадати волосся у чоловіків?

Звичайно, облисіння може початися у чоловіків в будь-якому віці. Але частіше зіткнення з даної бідою відбувається після 40-45 років. Справа в тому, що в цю пору циркуляція крові помітно погіршується, а, отже, до волосяних фолікулів рідше і менше надходять поживні речовини. Якщо ігнорувати випадання в даний період і не почати належне лікування, то результат буде зовсім невтішним. Надалі більшість кровоносних судин, що знаходяться в шарах епідермісу голови, загинуть, а без посиленого притоку різко знизиться і число волосся. Саме з цієї причини облисіння традиційно асоціюється з наближенням старечими процесами.

Але, на жаль, якщо раніше вікове випадання стосувалося 8 чоловіків з 10, які страждають алопецією, то на сьогоднішній день показники змінилися. У 6 осіб з 10 облисіння спровоковано роками: в інших випадках воно виникає у молодих людей і з різних причин.

Те, що процес облисіння може початися і в 25 років і навіть раніше, на практиці доведено неодноразово. Найчастіше цьому сприяють стреси (на роботі, в навчанні, побуті і, природно, любовних справах), неповноцінне харчування, шкідливі звички, проживання в екологічно неблагополучних місцях, а також помилковий, недостатній догляд за шевелюрою або, що ще гірше, його повна відсутність. Однак, крім перерахованих провокаторів, причинами інтенсивного і прогресуючого випадіння волосся у чоловіків можуть бути гормональні розлади і спадковість. У медицині такий тип облисіння прийнято називати андрогенетичним.

Гормон тестостерон природний чоловічому організму. Але коли він розпадається, виникає свого роду побічний продукт: під впливом ферменту 5ɑ-редуктази утворюється його біологічно активна форма - дигідротестостерон. Саме він згубно впливає на стан цибулин (порушує синтез білка) і, як наслідок, зростання стрижнів. Обласна такого плану зазвичай доводиться на тім'яну, скроневу і лобову області. При цьому волосся рідшають не відразу. Спочатку вони стоншуються, стають короткими, в прямому сенсі нагадуючи пушок, і лише потім зникають повністю.

Андрогенозавісімий тип фолікулів передається генетично. Тобто виходить, що чоловік, у якого в роду була подібна проблема, приречений на алопецію з самого народження. Тільки її розвиток проявиться в тому віці, коли тестостерон «трансформується» в дигідротестостерон. При цьому варто розуміти: інтенсивність випадання волосся у молодих людей, втім, як і в осіб старшого віку, індивідуальна. Якщо чутливість фолікулів до гормонів низька, то процес облисіння здатний розтягнутися на довгі роки і навіть на все життя. Однак при високій сприйнятливості стати досконало лисим чоловік може буквально за 5-6 років.

Однак при високій сприйнятливості стати досконало лисим чоловік може буквально за 5-6 років

Іншими, що надають одна з вплив на цикл розвитку і фортеця волоса, факторами є:

  • імунодефіцитні стани і різні захворювання, особливо ті, що стосуються щитовидної залози і шлунково-кишкового тракту (зрозуміло, зниження захисних сил організму, той же гормональний дисбаланс і брак поживних речовин явно уповільнюють метаболічні процеси, а тому слабшають волосяні коріння і стоншуються їх стрижні) ;
  • себорея (будучи результатом порушення роботи шкірних залоз, лупа закупорює пори, від чого цибулини починають «задихатися» і погано функціонувати);
  • токсини, причому маються на увазі не тільки ті, які людина отримує при опроміненні, працюючи на шкідливому підприємстві, а й пов'язані з харчовим і лікарським отруєнням (отруйні речовини завжди негативно позначаються на здоров'ї органів і систем, волосся - не виняток);
  • шкідливі звички (куріння, алкоголь значно погіршують кровообіг, а, отже, фолікули і самі стрижні менше отримують життєво важливих елементів).

Як бачите, випадання волосся у чоловіків у молодому віці сприяють багато чинників. Для того щоб боротьба з цією проблемою дала позитивні результати, в обов'язковому порядку потрібно знайти і усунути провокуючий джерело, а тому не варто займатися самостійним лікуванням: діагностику і терапію необхідно довіряти виключно фахівцям.


Як правильно доглядати за волоссям?

Поширена серед представників сильної статі думку, що всі косметичні процедури необхідні тільки жінкам, а чоловікам досить регулярно мити і своєчасно стригти волосся, помилково. Їм також слід повноцінно доглядати за шевелюрою, особливо якщо процес облисіння вже запущений. Більш того, навіть такий банальний сеанс, як миття голови, повинен виконуватися правильно:

  • для процедури використовуйте лише злегка теплу воду (гаряча зашкодить структурі стрижнів і пересушить їх);
  • шампунь віддавайте перевагу не той, що крутий, відповідно до рекламних роликів, а який відповідає типу локонів і вирішення проблеми (в цьому випадку звертайте увагу на мітки: проти випадіння волосся, від лупи, для сухих, ослаблених пасом або, навпаки, страждають надмірною сальністю і так далі);
  • Не мийте голову занадто часто: одноразово в 2-3 дня цілком достатньо, а якщо стрижка зовсім коротка, то можна ще рідше (для тих, хто не в силі відмовитися від постійного проведення процедури, трихолог радять вибирати доглядають кошти, спеціально розроблені для щоденного застосування );
  • сушіть волосся обережно, без старанного розтирання їх рушником (вологі локони більшою мірою схильні до травмування, а тому просто струсіть з них надлишок води і пригладьте махрової тканиною у напрямку росту стрижнів).

Домашні маски, відвари для ополіскування і інші засоби, як уже говорилося, доля не тільки жінок. Зупинити ними, звичайно, прогресуюче облисіння вийде навряд чи, але запобігти випаданню, спровоковане зовнішніми факторами, на ранній стадії цілком можливо. Більш того, це відмінний спосіб оздоровити шевелюру і зробити її красивою і слухняною в домашніх умовах.

Що ще варто знати чоловікам з приводу догляду за волоссям? По-перше, гребінець краще вибирати дерев'яну. Вона добре знімає статичну електрику, не травмує епідерміс і, будучи екологічно чистим матеріалом, аж ніяк не сприяє засолення і забруднення пасом. По-друге, набуваючи головний убір, перевагу слід віддавати натуральним виробам. Так, шкіра зможе «дихати», і функціонування цибулин не буде порушено.

Оскільки чоловіки часто в молодому віці експериментують із зачісками, варто нагадати, що стайлінгові кошти необхідно вибирати по типу, довжині волосся, в залежності від поставленого завдання (тобто яку укладку планується зробити). Також важливо, щоб ці косметичні продукти забезпечували не тільки надійну фіксацію, але і додатковий догляд за допомогою включення до свого складу вітамінних і поживних комплексів.

Як можна запобігти облисіння?

На відміну від жінок, чоловікам лікувати облисіння набагато складніше, тому що найчастіше воно пов'язане з віковими змінами або носить АНДРОГЕНЕТИЧНОЮ характер. А це означає, що народна медицина, так улюблена прекрасною половиною людства, не в силі вирішити проблему самостійно: її можна використовувати виключно як допоміжний засіб.

Що стосується традиційного лікування, то воно має на увазі як застосування зовнішніх лікарських препаратів, так і для внутрішнього прийому. Самим призначається в цьому випадку вважається Миноксидил, який випускається і у вигляді порошку і в готовому розчині, спреї, пені та таблетках. Він, володіючи вазодилатирующим (розширюють просвіт судин), гіпотензивну і стимулюючим по відношенню росту волосся дією, здатний зупинити облисіння. Але не варто чекати позитивних результатів відразу: помітний ефект проявиться не раніше, ніж через 4-6 місяців.

По-іншому діє проти випадіння волосся таблетований препарат Пропеция (Фінастерид). Він допомагає запобігти облисіння шляхом придушення активності дигидротестостерона. У зв'язку з цим показанням до його використання є лише андрогенозалежні алопеція. Якщо говорити про те, як швидко вийде зупинити випадання, вживаючи Пропеція, то все залежить від безлічі факторів, у тому числі віку, наявності супутніх захворювань, ступеня занедбаності недуги. Але, як показує практика, перший відчутний ефект досягається через 3 місяці.

Деяким пацієнтам, що страждають тотальне облисіння, трихолог призначають внутрішньошкірне введення глюкокортикостероїдів, наприклад, препарату Кеналог, що випускається у формі суспензії. Вводять його в місця залисин одноразово в місяць піврічним курсом. Повністю оцінити результат від ін'єкцій, природно, можна не раніше цього терміну.

Крім медикаментозного лікування випадіння волосся лисіючим чоловікам також можуть запропонувати фізіотерапевтичні методи:

1. ионофорез - під дією електричного струму в глибокі товщі шкіри впроваджуються лікарські засоби, що прискорюють місцевий кровообіг, обмінні реакції і поділ клітин;

2. миостимуляция (електростимуляція) - сприяє відновленню пошкоджених тканин і активізації резервних капілярів за рахунок застосування імпульсних струмів (для лікування і профілактики облисіння використовується порівняно недавно, але показує чудові результати);

3. дарсонвалізація - в продовження перерахування сеансів, пов'язаних з електричним впливом, варто відзначити благотворний вплив малих струмів високої напруги на шкіру: застосовуючи препарат Дарсонваль, поліпшується відтік лімфи, розширюються кровоносні судини, а створюються іскрові розряди забезпечують вироблення озону, забезпечуючи фолікули киснем;

4. вакуумний масаж - здійснюється за допомогою установки банок в зоні втрати локонів, ніж знімає крово- і лімфозастой, нормалізує повітрообмін і виводить токсини через пори;

5. кріотерапія - використовувати холод проти випадіння волосся, можливо, багатьом здасться дурістю, але на ділі заморожування ділянок дерми голови рідким азотом за допомогою спеціальних аплікаторів досить ефективно при алопеції - холодоагент виконує в даному випадку свого роду масажні функції;

6. лікування лазером - лазерна енергія низької інтенсивності здатна запобігти облисіння чоловіків, оскільки значно підвищує мікроциркуляцію в проблемних зонах і швидкість метаболічних процесів.

Крім перерахованих фізіопроцедур, можуть призначатися мезо-, озоно- і мікрострумова терапії. Незалежно від способу проведення, всі вони спрямовані на поліпшення стану шкіри і підшкірної клітковини, а, отже, стимуляцію волосяних цибулин і зростання здорових стрижнів.

У тому випадку, коли облисіння прогресує, і лікар, перепробувавши відповідні методи лікування, не знає, як зупинити випадіння волосся, єдиним варіантом вирішення проблеми є їх трансплантація. Уже інтуїтивно зрозуміло, що суть процедури полягає в пересадці стрижнів з «донорської» області (несхильних алопеції ділянок) в зону облисіння. При цьому трансплантація не обов'язково має на увазі хірургічне втручання. Останнім часом зарекомендували себе і неінвазивні методики, наприклад, HFE (Hand Follicul Extraction). В процесі проведення такої процедури не робиться ні один розріз і жоден шов: замість ножів і інших стандартних лякають інструментів тут використовуються мікроголки. Саме цей спосіб боротьби з облисінням радять фахівці, коли причину випадання волосся ніяк не вдається усунути протягом довгого часу.

загальні рекомендації

Іноді чоловіки починають втрачати волосся за такою простої причини, як погане харчування і брак певних поживних речовин. А тому завжди дотримуйтеся збалансованого раціону, який передбачає в першу чергу:

  • виключення з нього швидких вуглеводів;
  • присутність в їжі таких життєво важливих елементів, як міді, цинку, кальцію, заліза і, природно, вітамінів, особливо А, Е, С, D, групи В.

На підставі цього мимовільно напрошується висновок: не варто зводити смажене, копчене, солодке, випічку в ранг головних страв. Розумніше більше налягати на зелені листові овочі, свіжі фрукти, молочні продукти, горіхи та інші провіанту, багаті білками і жирами.

Щоб уникнути стоншування волосся з віком і, як наслідок, облисіння, чоловікам варто додатково приймати мінеральні та полівітамінні комплекси. А якщо ж процес рясного випадання вже настав, не зайвим буде попити один з таких засобів: Пантовігар, Рінфолтін, Нутрікап, Алфавіт, Ревалід.

А якщо ж процес рясного випадання вже настав, не зайвим буде попити один з таких засобів: Пантовігар, Рінфолтін, Нутрікап, Алфавіт, Ревалід

І наостанок ще декілька порад від фахівців з приводу того, що не тільки запобігти облисіння, а й попередити його:

  • в холодну і, навпаки, жарку пору року ховайте волосся під відповідним головним убором;
  • намагайтеся уникати психо-емоційних навантажень, а якщо це неможливо, скористайтеся заспокійливими відварами, настоянками або аптечними препаратами;
  • регулярно робіть масаж голови або подушечками пальців, або м'якою щіткою (звичайна гребінець теж може підійти, але тоді руху повинні бути максимально легкими і плавними, інакше шкіра запросто пошкодиться);
  • проходите планові медогляди і своєчасно лікуєте присутні захворювання.

Як правильно доглядати за волоссям?
Як можна запобігти облисіння?
Як правильно доглядати за волоссям?
Що ще варто знати чоловікам з приводу догляду за волоссям?
Як можна запобігти облисіння?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»