Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Thomas Ковролін: види, властивості, догляд

Перші ткані зображення - прототипи килимів і ковроліну - з'явилися на Сході більше двох з половиною тисяч років тому Перші ткані зображення - прототипи килимів і ковроліну - з'явилися на Сході більше двох з половиною тисяч років тому. Довгий час килими вважалися предметом розкоші, і лише в ХХ столітті вони стали доступні практично всім. Зараз килими в деякій мірі витіснені іншими видами сучасних підлогових покриттів, такими як ламінат, лінолеум і т.п. Проте, саме килимове покриття може зробити ваш будинок по-справжньому теплим і затишним і внести неповторні нотки в дизайн інтер'єру!

Ковролін - це рулонне ворсове покриття. Основна відмінність ковроліну від килима в тому, що на ковроліні немає закінченого цілісного малюнка і він не має певного розміру. Ковролін може бути відрізаний шматком будь-якого відповідного вам розміру. Це важливо для великих приміщень, офісів, сходів і т.п.

Основні переваги ковроліну - це те, що він теплий і володіє відмінними шумоізоляційними властивостями. Недоліки - то, що ковролін поглинає, вбирає пил і може викликати алергію.

У ковроліну є три основні характеристики:

  1. матеріал

  2. тип і довжина ворсу

  3. спосіб виготовлення.

Килимові покриття бувають натуральні і синтетичні.

Найбільш поширеними синтетичними матеріалами, з яких виробляють ковролін, є:

У кожного з цих матеріалів є свої переваги і недоліки. Найдорожчими є килимові покриття з нейлону. За ціною вони цілком порівнянні з вовняними килимами. Нейлоновий ковролін дуже щільний, зносостійкий і добре забарвлюється. Крім того, нейлон дуже пружний, що дозволяє робити з нього рельєфні килимові покриття. Завдяки таким властивостям нейлону ковролін з цього матеріалу зазвичай виглядає дуже яскраво і оригінально. До речі, ще один важливий факт: полиамидное волокно не є пожежонебезпечним!

Поліпропіленове волокно - це найдешевший матеріал для килимових покриттів. Такий ковролін не накопичує статичну електрику, менше збирає пил і абсолютно не боїться води. Однак поліпропіленові покриття мають низьку зносостійкість і легко спалахують.

Ковролін з поліестеру є зносостійким і екологічно чистим. Але поліестерові нитки не дуже еластичні, тому ковролін з цього матеріалу трохи жестковат і не має високу теплопровідність.

Синтетичний ковролін зараз дуже поширений, тому що він практичний і не вимагає занадто складного догляду. Стелити синтетичний ковролін покриття можна в будь-яких приміщеннях: в дитячій кімнаті, в спальні, вітальні і навіть в офісі.

З натуральних матеріалів для килимових покриттів можна виділити наступні:

  • вовна

  • акрил

  • сизаль

Шерсть - це, безумовно, самий популярний натуральний матеріал для ковроліну. Вовняний ковролін відмінно зігріває і явлется екологічно чистим. Ковролін з такого матеріалу дуже міцний і стійкий до займання. До недоліків шерстяних килимових покриттів можна віднести їх високу ціну, а також те, що в такому ковроліні може завестися моль і з'явитися цвіль. Ковролін з натуральної вовни може викликати алергію. Фарбувати вовняний ковролін досить складно, тому він найчастіше витриманий в натуральних тонах.

Часто зустрічається також ковролін з акрилу. Цей матеріал дуже м'який і приємний на дотик, хоча і не такий теплий, як шерсть. Акрилові покриття в кілька разів дешевше вовняних, але у них є один істотний недолік: згодом на поверхні такого ковроліну з'являються катишки, які не так просто видалити.

Сизалевий ковролін плететься, можна сказати, з трави. Рослинні волокна в ньому часто змішують з вовною та іншими матеріалами. Такі плетені килимові покриття виглядають дуже незвично і підходять для інтер'єрів в етнічному стилі. Звичайно, ковролін з сизалі не відрізняється міцністю, тому його рекомендують стелити в спальні або вітальні, але ніяк не в дитячій і коридорі.

Вовняні і акрилові покриття можна покласти як в спальні або вітальні, так і в дитячій кімнаті - звичайно, якщо ніхто з домашніх не страждає алергією на шерсть. Для приміщень з великою прохідністю, тим більше для офісів, килими з натуральних матеріалів, як правило, не використовуються.

Друга важлива характеристика ковроліну - це тип і довжина ворсу. Ворс килима може бути коротким (2-3 мм), середнім (5-8 мм) і довгим (8-20 мм). Зрозуміло, що, чим довше ворс килима, тим складніше за ним доглядати. За типом плетіння килимові покриття діляться на дві основні групи:

Петльові килими бувають однорівневі і багаторівневі. Килими з петель одного рівня найбільш зносостійкі і практичні, а багаторівневі килимові покриття виглядають більш ефектно, тому що з петель різного рівня створюють гарні рельєфні малюнки.

З покриттів з однорівневим ворсом найбільш поширений велюр. Такий ковролін має розрізний ворс довжиною до 8 мм і клас зносостійкості від 23 до 31.

Високий клас ізностойкості (до 31) має також ковролін фризі з високим закрученим розрізним ворсом, ковролін саксони з крученої пряжі і ковролін скролл з багаторівневим петльовим ворсом з різнобарвною пряжі.

А ось разноуровневое петлеве покриття катлупи має клас зносостійкості 23-25.

Ковролін з високим класом зносостійкості можна стелити в приміщеннях з великою прохідністю людей: офісах, магазинах, салонах. Якщо ж клас зносостійкості покриття низький, краще використовувати його, наприклад, в спальні.

За способом виробництва ковролін ділять на:

Тканий ковролін - найміцніший, якісний і дорогий. Він проводиться традиційним способом переплетення різнокольорової пряжі і зав'язування вузликів на міцній сітчастої основі.

При використанні тафтингового способу голка з пряжею заводиться в основу покриття і утворює петлі з лицьового боку ковроліну. Петлі можуть розрізати (розрізний ворс) або залишатися нерозрізаними. Тафтінговий ковролін менш міцний, ніж тканий, зате його виробництво більш простий і дешевий.

Голкопробивний ковролін не має ворсу і з вигляду нагадує фетр. При його виробництві нитки укладають на первинну основу, а потім вбивають у неї голками. Потім додається додатковий нижній шар з гуми. Голкопробивний ковролін дуже міцний і зносостійкий, він відмінно поглинає шум. Таке покриття ідеально підходить для громадських місць з великою прохідністю.

Флокированний ковролін дуже жорсткий і міцний. В процесі виготовлення цього покриття ворсинки наносять на полихлорвиниловую основу під дією електростатичного поля. Флокированний ковролін підходить для ванних кімнат і інших приміщень з підвищеною вологістю.

Тепер, коли ви знаєте все про види ковроліну і його властивості, можна поговорити про виробників ковроліну.

компанія Armstrong http://www.armstrong.ru/ , Найбільший світовий виробник ра злічних видів підлогових покриттів, виготовляє високоміцний иглопробивной ковролін.

Кілька колекцій високоякісного ковроліну представляє бельгійський виробник Balta Group http://baltagroup.ru/. У ибор квітів і малюнків ковроліну від цієї компанії просто величезний.

Ще один відомий бельгійський виробник ковроліну - компанія Beaulieu International Group http://www.bintg.com/ .

Французька компанія Balsan http://balsan.su/ виробляє тафтингові килимові покриття, килимову плитку, а також ковролін за індивідуальним дизайном.

Килимові покриття і килимову плитку для комерційного застосування виробниками компанія Desso http://www.desso-corporate.ru/.

Різні види підлогових покриттів, в тому числі ковроліндля комерційного і побутового використання, виготовляє компанія Forbo http://www.forbo.com/flooring/ru-ru/ .

До ачественн ий ковролін за доступними цінами виготовляють російські компанії Tectus http://www.tectus.ru/ , Зартекс http://www.zartex.ru/index.html , І Нева-Тафт http://www.nevatuft.ru/ .

Широкий асортимент килимових виробів пропонує український виробник Karat Carpet http://karatcarpet.com/index.html . Відмінне співвідношення ціна-якість.

Один з двох заводів компанії Sintelon Carpet Division http://www.sintelon.com.ua/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-1-1 також розташований в Україні, в місті Калуш. Ця компанія виготовляє не тільки сам ковролін, а й матеріали для його виробництва.

Після того, як ви вибрали підходящий ковролін, слід забезпечити йому правильний догляд - тоді це тепле і красиве покриття прослужить вам багато років.

Одним з основних недоліків ковроліну є те, що він вбирає в себе пил. А натуральний ковролін до того ж може стати «домом» для безлічі шкідливих мікроорганізмів і алергенів.

Для того, щоб цього не сталося, килими потрібно регулярно чистити за допомогою пилососа. Якщо килимове покриття дуже ніжне, рекомендується пилососити на мінімальній потужності. Найбільш ефективно килим можна очистити за допомогою турбощетки, яка обертається і вичісує з килимового ворсу волосся, нитки і шерсть домашніх тварин. Саме такий турбощеткой укомплетовани пилососи THOMAS Vestfalia XT, Allergy & Family, Perfect Air Animal Pure, а також кілька інших моделей.

Для того, щоб звести до мінімуму контакт з пилом і убезпечити себе від пилу і алергенів, потрібно використовувати пилосос з водяним ф і льтром і фільтром НЕРА. В процес се прибирання таким пилососом вся грязь, пил і алергени осідають у воді, а на виході ми отримуємо чистий зволожене повітря.

Але, який б и ефективною не була суха прибирання, вона не зможе зробити ковролін чистим на 100%. Навіть найпотужніший пилосос з турбощеткой видалить пил тільки з верхніх шарів ковроліну, а біля основи ворсу будуть накопичуватися пил і алергени. Для того, щоб зробити килимове покриття ідеально чистим, потрібно проводити вологе прибирання за допомогою якісного миючого пилососа. У миючих пилососів THOMAS простий, але ефективний принцип дії: вода під великим тиском розпилюється на поверхню килима через спеціальну насадку з загостреним краєм. Насадка з загостреним краєм піднімає ворс килима, що дозволяє промити його на всю глибину. Потім вода всмоктується в пилосос разом з розчиненою в ній брудом. Натуральні килими бояться надмірної вологи, але вологе прибирання пилососом THOMAS не нанесе ні найменшої шкоди такому покр итію. Залишкова вологість після миття килимових покриттів складає менше 1%! Відразу після вологого чищення по килиму можна спокійно ходити. Миючий пилосос освіжає і оновлює килимове покриття, а також відмінно справляється з плямами. Якщо плями складні або застарілі, можна додатково використовувати спеціальні гіпоалергенні чистячі концентрати THOMAS.

Миючий концентрат THOMAS ProTex допоможе пом и ть і освіжити килим, а ProTex V легко видалить сам и е важкі плями.


Регулярні а (раз в 1-2 тижні) вологе прибирання за допомогою пилососа THOMAS збереже не тільки презентабельний и й вид ковроліну, але і ваше здоров'я: про пилу і алергенів ви зможете забути!

Отже, все не так складно. Для догляду за килимовим покриттям не обов'язково звертатися в клінінгову компанію або хімчистку. Головне - чистити килими Олін регулярно і за допомогою якісної техніки.

Який би ковролін ви не вибрали, він обов'язково зробить ВШ будинок або офіс затишніше й тепліше!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»