Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Історія вишивки стрічками. Обговорення на LiveInternet

Вишивання стрічками - це мистецтво створювати всілякі квіткові мотиви за допомогою матеріалу, що має різну структуру, ширину і колірну гамму.
Вишивання стрічками - це мистецтво створювати всілякі квіткові мотиви за допомогою матеріалу, що має різну структуру, ширину і колірну гамму

Найдавніші вишивки, які збереглися до наших днів, були виконані в V-IV століттях до н. е. китайськими майстринями. Вони являють собою декоративне шиття шовком, волосом, золотими і срібними нитками на шовковій тканині.
У Стародавньому Китаї вишитими візерунками прикрашалися одяг, картини і килими. У вишитих орнаментах часто зустрічалися зображення птахів і квітів. У вишивках Стародавньої Індії, Ірану та Японії переважали рослинні мотиви, фігурки тварин і жанрові сцени.


У II столітті до н.е. шовк став караванним еквівалентом. Багатокілометрові верблюжі каравани доставляли шовк в Європу. Він став дуже модною тканиною і на початку нової ери захлеснув Римську імперію. Кілограм дорогоцінної тканини прирівнювався до кілограма золота.
Таємниця китайців була розкрита в 552 році, греки навчилися виготовляти власний шовк. Свій секрет вони теж ретельно охороняли.
У Західну Європу ця індустрія проникла пізніше, коли з Константинополя в Італію вивезли безліч грецьких майстрів. Якість китайського шовку ще довго залишалося незрівнянним, але наполегливість і вміння майстрів Франції перевершили Китай в XVI столітті.


Про розвиток цього виду мистецтва в Стародавній Греції оповідає міф про умільці Арахне, посміла кинути виклик самій Афіні. За свою зухвалість жінка була перетворена богинею в павука. У декоративних цілях стародавні греки і римляни використовували і стрічки. Гречанки вплітали у волосся смужки тканин, а римлянки прикрашали свої зачіски пов'язками, розшитими золотом і дорогоцінним камінням. Кольоровими стрічками відбувалася і одяг, причому кожному соціальному класу відповідали певні колір і матеріал. Мистецтво вишивки також було відомо стародавнім єгиптянам, про що свідчать багато розшиті шати фараонів. У стародавніх єгиптян його запозичили євреї і ассірійці.

У період Середньовіччя красою і витонченістю шиття золотом і шовком славилася Візантія, де рукодільниця були розроблені оригінальні способи вишивання і особливі орнаменти
У період Середньовіччя красою і витонченістю шиття золотом і шовком славилася Візантія, де рукодільниця були розроблені оригінальні способи вишивання і особливі орнаменти. Їх майстерність сприяло розвитку цього виду рукоділля в багатьох європейських країнах. У XIII столітті в. Англії великою популярністю користувалася вишивка сріблом, золотом і шовком, для якої були характерні розкішні, химерно переплітаються рослинні орнаменти. У середньовічній Італії спинки стільців і балдахіни декорувалися стрічками. Ними підв'язувалися і важкі завіси, якими взимку закривалися вікна для захисту від холоду.

Ними підв'язувалися і важкі завіси, якими взимку закривалися вікна для захисту від холоду


Але тільки в XIV столітті початок розширюватися побутове застосування шовкових стрічок. Традиції ткацтва в Ліоні і сприятливі кліматичні умови півдня Європи сприяли швидкому розвитку виробництва цінної шовкової нитки. Після переїзду папської курії в Авіньйон, під опіку французького короля, знатні панове стали хизуватися в розкішних шатах, оздоблених стрічками із золотою облямівкою або парчевими стрічками, відповідно рангу і походженням носив їх.

Після переїзду папської курії в Авіньйон, під опіку французького короля, знатні панове стали хизуватися в розкішних шатах, оздоблених стрічками із золотою облямівкою або парчевими стрічками, відповідно рангу і походженням носив їх

В 1446 році майбутній король Людовик XI запросив італійських ткачів, щоб вони навчили свого мистецтва жителів Ліона. З цієї затії нічого не вийшло, але в місто були завезені різноманітні верстати як для вичинки шовку, так і для виготовлення шовкових стрічок. Попит на стрічки продовжував зростати, і Ліон поступово перетворювався на великий текстильний центр. У 1560 році в ньому вже п'ятдесят тисяч ткачів, які виготовляли різні, в тому числі дорогі і екстравагантні, шовкові стрічки, а південніше в Везли і Сент-Етьєні, майже сорок п'ять тисяч людей працювали на виробництві тасьми.

У 1560 році в ньому вже п'ятдесят тисяч ткачів, які виготовляли різні, в тому числі дорогі і екстравагантні, шовкові стрічки, а південніше в Везли і Сент-Етьєні, майже сорок п'ять тисяч людей працювали на виробництві тасьми

До 1660 року в Сент-Етьєні і околицях налічувалося вже близько вісімдесяти тисяч ткацьких верстатів для вироблення стрічок і триста сімдесят - для виробництва позументних виробів (позумент, галун, Басон). На початку XVIII століття попит на ці товари різко зріс, і почався період бурхливого поширення розкішних і красивих стрічок. Король Франції Людовик XIV прикрашав стрічками, унизаними дорогоцінними каменями, навіть своє взуття і закликав двір одягатися оригінально і з вигадкою.

Король Франції Людовик XIV прикрашав стрічками, унизаними дорогоцінними каменями, навіть своє взуття і закликав двір одягатися оригінально і з вигадкою

Настала епоха рококо, і стилем французького двору стало легковажність. Король Людовик XV любив вишивати і часто дарував придворним пані милі дрібнички, виготовлені ним самим. Плаття стали об'ємними і просторими, пишними стрічками. У моду увійшли "летючі сукні" з незастроченими складками (защипами) на грудях і численними стрічками.

У моду увійшли летючі сукні з незастроченими складками (защипами) на грудях і численними стрічками

Саме в ці часи у Франції і з'явилася вишивка шовковими стрічками. Спочатку знатні дами стали прикрашати свої сукні, оформляючи корсажі дрібними трояндочками "а ля рококо", листям і безліччю розкиданих квітів з перлинами і кришталиками. Потім настала черга білизни. Воно ставало все більш розкішним і витонченим. В ательє, які одягали високе звання "Постачальники королівського двору" за допомогою простої голки і стрічок створювалися справжні шедеври. Тепер вони красуються в музейних вітринах по всьому світу - від Лондона до Преторії.

З Франції цей вид вишивки перекочував на острови в Англію. А звідти розійшовся по всіх країнах колишньої Британської імперії. Разом з переселенцями зі Старого Світу він потрапив до Америки, де швидко завоював популярність. Розквіт мистецтва припав на 70-ті роки XIX століття. На той час вишивку можна було побачити не тільки на сукнях, а й на парасольках, абажурах, стьоганих ковдрах, дрібнички для дому та капелюхах.

Після Другої світової війни інтерес публіки до всіх видів рукоділля став знижуватися. Але протягом двох останніх десятиліть почалося відродження вишивки. Повернувся інтерес, і це мистецтво знову заблищали всіма своїми гранями. Адже шити шовковими стрічками надзвичайно цікаво, це не вимагає складних пристосувань і великих попередніх витрат. До того ж тут застосовуються прості і всім добре відомі прийоми вишивки. А об'ємний малюнок настільки привабливий, що можна, поза всяким сумнівом, стверджувати: в найближчі роки цей вид вишивки чекає широке поширення і успіх!

Шовкові стрічки і тасьма застосовувані для обробки міцно увійшли і в наше повсякденне життя. Про них зазвичай згадують перед святами і урочистими подіями, коли виникає необхідність прикрасити і розфарбувати навколишній нас світ. В Італії галасливі і веселі святкування, які вдалися на славу, навіть називаються "святами з бантиками".

Красива стрічка додає добре упакованого подарунку вишуканість, підкреслюючи урочистість моменту. Перев'язаний стрічкою букет виглядає не тільки привабливішою, але і багатше. Стрічки оживляють зачіску, а оброблені ними і тасьмою капелюшки, сумочки і сукні набувають так звану родзинку. Напевно, більшість з нас завмирали від захоплення, розглядаючи весільні вбрання наречених, багато прикрашені мереживом, стрічками і рюшами!

На Заході прийнято, готуючись до урочистостей прикрашати святковий стіл всілякими бантами в тон скатертини. З їх допомогою намагаються створити в будинку святкову атмосферу. Червоні стрічки і банти стали символом різдвяних свят. Їх прикріплюють до вхідних дверей будинків напередодні Різдва і зустрічі Нового року. У нас же склався звичай прикрашати автомобілі весільного кортежу стрічками кольорів державного прапора і перев'язувати конверти з новонародженими блакитними або рожевими стрічками, в залежності від статі дитини.

Техніка вишивки стрічками

Історія цієї техніки сходить до стародавніх англосаксонським традиціям. Для такого виду вишивки береться дуже вузька стрічка, яка підходить до будь-яких типів тканин. Вона вільно проходить через самий щільний качок, не втрачаючи своєї форми. Особливість цієї техніки вишивки в тому, що вона надає малюнку об'емность.Ізучів різні види швів, Ви без зусиль зможете їх повторити і створити своїми руками незвичайно красиві речі. Крім цього у Вас з'являється можливість надати готовим виробам неповторний індивідуальний вигляд, прикрасивши плаття або капелюшок. За допомогою оригінального об'ємного малюнка або банта Ви зможете об'єднати в єдиний ансамбль декілька предметів вашого гардеробу. Універсальність цього виду вишивки в тому, що вона дозволяє оформити і дитячий полотняний рюкзачок і дамську вечірню сумочку. Крім того, Ви навчитеся робити красиві скатертини і серветки, мішечки для флакончиків з духами, коробочки для коштовностей і безліч інших милих дрібничок.

Ознайомитися з технікою вишивання стрічками можна на цих сайтах:

* http://www.silk-ribbon.ru/practice_.html

* http://magic-crafts.com/vyshivka-lentami/

* http://dom.sibmama.ru/index.php?p=lenta

* http://www.how-to-do.ru/page.php?id=672

* http://vse-sama.ru/vyshivanie-lentami/blog.html

* http://www.tic-pr.com/zapros/%D0%B2%D1%8B%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+ % D0% BB% D0% B5% D0% BD% D1% 82% D0% B0% D0% BC% D0% B8


com/zapros/%D0%B2%D1%8B%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+ % D0% BB% D0% B5% D0% BD% D1% 82% D0% B0% D0% BC% D0% B8

Php?
Php?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»