Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Горбуша - опис з фото користі і шкоди; рецепти приготування страв

  1. Як відрізнити горбушу від кети, лосося, сьомги, Сіми, форелі?
  2. Як вибрати і зберігати?
  3. Корисні властивості
  4. Використання в кулінарії
  5. Як правильно обробити і очистити рибу?
  6. Як розморозити?
  7. Як смачно приготувати горбушу в домашніх умовах?
  8. Чим замінити в рецепті?
  9. Шкода горбуші і протипоказання
  10. Риболовля на горбушу

Горбуша - риба, довжина якої сягає приблизно 38 см, при цьому вага становить близько 2,2 кг. Серед інших представників сімейства Лососеві вона найменша. Зовнішній вигляд риби безпосередньо залежить від місця, де вона мешкає. В океані горбуша виглядає так: вона пофарбована в блідо-синій колір з сріблястим відтінком. У річках риба стає більш блідою і набуває жовтого забарвлення черевця і сіру спинку (див. Фото). У самців після нерестовища з'являється горб за головою, чим і обумовлено відповідну назву цієї риби. Саме за вказаною ознакою самців відрізняють від самок. Живе горбуша всього лише кілька років.

У продажу риба представлена ​​у великому асортименті: цілі тушки, філе, черевна частина, спинка, стейки і ін.

Смак у горбуші ніжний, найбільше походить така риба на сьомгу і форель. Відмінність лише в соковитості м'яса. У горбуші воно сухіше. Запах у свіжої риби тонкий. Різкі нотки свідчать про те, що продукт почав псуватися. Неприємний запах смаженої горбуші. Однак усунути його дуже просто: перед приготуванням м'ясо цієї риби обробляють соком лимона або бальзамічним оцтом в розведеному вигляді.

Однак усунути його дуже просто: перед приготуванням м'ясо цієї риби обробляють соком лимона або бальзамічним оцтом в розведеному вигляді

Як відрізнити горбушу від кети, лосося, сьомги, Сіми, форелі?

Порівнювати горбушу і лосося практично не має сенсу, оскільки перша належить до сімейства лососевих, а останній - це вже збірна назва всіх видів риб, які відносяться до даного сімейства (горбуша, сьомга, кета та ін.). Іноді горбушу можуть назвати лососем. У зв'язку з цим необхідно дати невелику порівняльну характеристику таким лососевим рибам, як кета, сьомга, і зрозуміти, чим же вони відрізняються від горбуші.

Відрізнити горбушу від кети можна за такими ознаками:

  1. Вага. Різниця у вазі 6 кг. Доросла особина кети важить близько 8 кілограмів, а вага горбуші коливається від 1,5 до 2,2 кілограмів.

  2. Колір м'яса. У горбуші м'ясо червоного кольору, на відміну від кети, у якій рожеве м'ясо зі світлим відтінком.

  3. Луска. У горбуші вона дрібна, з темними плямами на спині і хвості і з білим черевцем, у кети чорні плями відсутні. Також у останньої луска срібляста і більша.

Різниця між сьомгою і горбушей починається з зовнішнього вигляду і закінчується використанням в кулінарії. Самці останньої риби, на відміну від першої, в період нересту відрощують так званий горб, звідки і пішла назва. Також горбуша належить до тихоокеанського роду лососів, а сьомга - до атлантичного. Крім того, останній вид риби значно більші (в довжину може досягати півтора метра), а перший здатний досягти лише сімдесяти шести сантиметрів в довжину. Що стосується кулінарних відмінностей, то тут багато кухарі стверджують, що м'ясо сьомги, на відміну від м'яса горбуші, досить щільне, тому використовується в якості нарізки для ролів і бутербродів. Ще потрібно сказати про смакові якості двох риб. Горбуша менш смачна, недостатньо соковита і більш жорстка, ніж сьомга. Також помітна істотна різниця в ціні на товар. Сьомга, на відміну від горбуші, коштує дуже дорого і тому доступна не кожному споживачеві.

Горбуша відрізняється від Сіми за кількома критеріями. По-перше, тіло першої рибки покрито великими плямами, а тільце другий - дрібними. По-друге, очі горбуші великі, а у Сіми - маленькі, у вигляді намистин. По-третє, у останньої, на відміну від першої, зуби досить гострі, не надто маленькі і присутні на мові. По-четверте, у горбуші зябра м'якші, ніж у Сіми. По-п'яте, луска у Сіми значно більший і легко знімається, що не пристаючи до рук. По-шосте, м'ясо горбуші менш жирне, ніж м'ясо Сіми.

Що стосується різниці між горбушей і фореллю, то в останньої м'ясо значно жирніше, ніж у першій. Також вага форелі може досягати більше двадцяти кілограмів, а середня вага горбуші - близько двох кілограмів. У останньої на спині є горб, а у першій немає. Крім того, при боці форелі, на відміну від горбуші, проходить червона смуга, і все тіло вкрите невеликими темними цятками.

Як вибрати і зберігати?

При виборі горбуші в першу чергу варто враховувати мета придбання, тобто необхідно заздалегідь визначитися, що ви збираєтеся з неї приготувати. З головою тушки купуйте тільки в тому випадку, якщо ваша мета - фарширування риби або приготування супу з неї. В іншому випадку вибирайте варіанти без голови, так як це зайві витрати.

Щоб купити якісну і максимально свіжу рибу, користуйтеся наступними рекомендаціями:

  • Якщо ви вибираєте цільну тушку, то звертайте увагу на колір черевця: воно повинно бути рожевим. Жовтий колір свідчить про псування продукту.
  • Подивіться на зябра риби, якщо вони стали зеленими і слізки - риба зіпсована. У якісної горбуші червоні зябра.
  • Зверніть увагу на очі: вони повинні бути прозорими, без помутнінь. В іншому випадку від покупки варто відмовитися.
  • Також варто подивитися на хвіст. Про псування риби буде свідчити заветренной, підсохлий хвіст.
  • Особливу увагу слід приділити стану шкурки: вона повинна щільно прилягати до м'яса, бути абсолютно чистою і не мати пошкоджень. Якщо шкурка легко відділяється від тушки, від покупки варто відмовитися, так як зберігалася риба досить довго і швидше за все з порушенням норм зберігання.
  • При виборі філе зверніть увагу на колір м'яса: воно повинно бути рожевим. Білий колір є ознакою того, що рибу переморозіть. Страви з такою горбуші будуть сухими, щоб ви не робили.
  • Не слід купувати рибу, у якої є характерні криваві патьоки або синці.
  • При купівлі риби в магазині звертайте увагу на те, що цільні тушки повинні розташовуватися під льодом, а філе над ним.
  • Натисніть пальцем на обрану горбушу: форма риби повинна практично відразу відновитися.

Зберігати рибу варто, попередньо обернувши її в пергаментний папір або в харчову плівку. Якщо ви купили цілу тушку, то помістіть в черевце кілька шматочків льоду і відправте на полицю біля морозильної камери. В такому стані свіжість горбуша буде зберігати приблизно 3 дні. При заморожуванні час зберігання збільшується до 3-х тижнів.

Корисні властивості

Користь горбуші обумовлена ​​наявністю різних речовин, які необхідні для нормального функціонування організму. До складу риби входять омега-3 жирні кислоти, які мають здатність зменшувати кількість холестерину в крові, нормалізувати тиск і збільшувати захисну оболонку нервових клітин.

Горбуша є відмінним джерелом вітаміну D, який бере участь у формуванні кісткової тканини і знижує ризик виникнення остеопорозу і рахіту.

Білок, що міститься в горбуші, засвоюється набагато швидше, ніж м'ясний. Є в цій рибі таку речовину, як глютотіон, яке знищує чужорідні клітини і збільшує захисні функції організму. Позитивно позначається горбуша на діяльності серцево-судинної системи. У рибі немає цукрів і вуглеводів, тому її дозволяється вживати при цукровому діабеті.

Горбуша є досить ситним, але при цьому низькокалорійним продуктом, тому ви можете сміливо включати її в свій раціон харчування, не боячись зіпсувати фігуру.

Горбуша є досить ситним, але при цьому низькокалорійним продуктом, тому ви можете сміливо включати її в свій раціон харчування, не боячись зіпсувати фігуру

З огляду на наявність великої кількості вітаміну РР і вітаміну В6, при споживанні риби нормалізується робота нервової системи і травлення. Натрій, що входить до складу горбуші, необхідний для підтримки водно-сольового балансу в організмі. Є в горбуші фосфор, який бере участь у відновленні кісткової тканини, а також фтор, який бере участь в кровотворенні.

Завдяки великим корисним властивостям для здоров'я включати таку рибу в свій раціон харчування рекомендується людям в будь-якому віці.

Горбуша при вагітності дуже корисна, тому рибу можна сміливо їсти, але дотримуючись певної дози. Добова норма з'їденого продукту - не більше ста п'ятдесяти грамів, причому ласувати можна не частіше трьох разів на тиждень.

Горбуша при грудному вигодовуванні також рекомендована. Дану рибку можна їсти тільки через чотири місяці після пологів у відварному або паровому вигляді. У перший раз потрібно з'їсти не більш тридцяти грамів риби. Якщо протягом двох днів малюк буде відчувати себе добре, значить, горбушу можна і далі їсти, але не частіше двох разів на тиждень. Норма з'їденої риби за тиждень - максимум чотирьохсот грамів. Коли дитині виповниться шість місяців, можна спробувати з'їсти запечену рибку з овочами.

Горбушу при панкреатиті дозволяється їсти, але тільки через три місяці після відступу хвороби. Рибу бажано їсти у відвареному вигляді і не частіше двох разів на тиждень. У період стійкої ремісії з філе горбуші можна готувати парові котлетки, фрикадельки. При гострих формах хвороби дану рибу вживати не рекомендується.

Використання в кулінарії

Горбуша - досить популярна риба в кулінарії, так як вона є прекрасним самостійним продуктом, а також її використовують в рецептах різноманітних страв Горбуша - досить популярна риба в кулінарії, так як вона є прекрасним самостійним продуктом, а також її використовують в рецептах різноманітних страв. Рибу можна піддавати різної термічній обробці: гасити, запікати, варити, смажити, готувати на пару, а також на грилі. Ще її можна солити і маринувати.

Використовують горбушу для приготування перших і других страв, а також вона входить в рецепт різноманітних закусок, салатів, котлет, паштетів і багато чого іншого.

Як правильно обробити і очистити рибу?

«Як правильно обробити і очистити горбушу?» - питання досить серйозне, тому до нього потрібно підійти більш грунтовно, адже від цього залежать смакові якості риби.

Отже, щоб обробити горбушу на філе в домашніх умовах, знадобиться лише невеликий ножик, яким зазвичай ріжуть овочі. Для початку потрібно очистити горбушу від луски. Це робиться так: обережно зчистити лусочки, починаючи від хвоста і закінчуючи головою. Коли луска буде знята, рибу слід обполоснути у воді, щоб видалити залишки луски.

Далі можна приступити до наступного етапу оброблення риби - видалення нутрощів. Ось таким чином потрібно потрошити горбушу: черевце риби розпороти і акуратно вийняти всі нутрощі. Потім необхідно очистити плівку всередині тушки (інакше рибне філе буде гірчити). Зробити маленький розріз уздовж хребта риби, далі розрізати плівку і прибрати все кров'яні згустки. Після цього тушку потрібно промити.

Тепер потрібно очистити горбушу від кісток, плавників і хвостика. Для початку потрібно покласти рибу на дошку, відрізати їй голову, хвіст і плавники (зі спини і живота), потім розрізати тушку уздовж по черевця від верху і до хвоста. Щоб позбавити горбушу від кісток, необхідно взяти невеликий ножик, який слід вставити між реберними кісточками і м'ясним прошарком біля хребта (гостра сторона ножа повинна дивитися на хребті). Далі поступово пересувати ножик від підстави хребта до краю черевця, тим самим звільняючи м'ясо від кісток. Також слід вчинити і з хвостовою частиною риби. Тепер потрібно видалити хребет, розкрити рибну тушку і розрізати її на дві половинки. У вас повинна бути одна частина риби без кісток, а друга - з кістками, які слід видалити так само, як і з першої половинки.

Тепер необхідно очистити філейну частину риби від шкіри. Для цього слід підчепити шкірку з широкого краю тушки і тягнути до самого низу. Якщо разом зі шкірою тягнеться м'ясо, шкурку треба акуратно зчистити з м'яса ножем. Коли шкіра з риби буде знята, можна порізати горбушу на порційні шматочки і використовувати для подальшого приготування делікатесу. Якщо філе риби буде випікатися в печі, то потрібно буде видалити тільки великі кістки, а маленькі не чіпати, оскільки під впливом спека, вони стануть більш м'якими і будуть легко витягуватися з м'яса.

Щоб обробити заморожену горбушу, ввечері рибу слід дістати з морозильної камери, покласти в глибоку миску і помістити в холодильник. До ранку горбуша розтане, і її можна буде чистити. Або ж можна просто вийняти рибку з морозилки, покласти на обробну дошку і дати полежати на столі пару годин.

Ще один момент. Якщо при оброблення риби виявилася ікра, її можна також використовувати для приготування страви. Але перед цим ікру горбуші потрібно очистити від плівки. Як це зробити в домашніх умовах? Та дуже просто. Ікру вийняти з тушки і промити під водою. Далі плівку обережно надрізати в декількох місцях. Після цього знадобиться сито з великими отворами, щоб крізь них ікринки могли вільно пройти. Ікру покласти на сито і несильно придавити. Таким чином ікринки пройдуть крізь ситечко, а плівка залишиться на поверхні.

Також можна позбавити ікру горбуші від плівки за допомогою крутого окропу. У невелику каструльку налити води, поставити на піч і закип'ятити. У вируючу рідина опустити ікру в плівці і за допомогою віночка акуратно заважати, щоб зібрати на лопаті відстала плівку. Після цього воду слід злити, а ікру використовувати для засолювання.

Обробити горбушу для засолювання дуже легко і швидко. Рибу ретельно вимити, а потім опустити в солону воду приблизно на п'ятнадцять хвилин. Після цього тушку розрізати уздовж навпіл, видаливши шкірку і хребет. Потім філе горбуші порізати шматочками і засолити.

Щоб обробити горбушу для клярі, слід взяти злегка морожену рибу, відрізати голову, хвостик і все плавники, а потім промити тушку. Далі необхідно зробити надріз уздовж хребта по всій туше. Починаючи з країв надрізу, зняти шкірку, а потім розділити рибу на дві частини, відокремивши одну частину тушки від кісток. Щоб очистити другу частину філе від кістки, потрібно взятися однією рукою за хребет, а другий витягати кісточки. Горбуша для приготування в клярі готова.

Нижче додається відео, як обробити горбушу, щоб отримати філе без кісток.

Як розморозити?

Щоб приготувати страву з горбуші, рибу спочатку потрібно правильно розморозити. Можна скористатися двома перевіреними способами. У першому випадку горбушу потрібно опустити в глибоку ємність і поставити в холодильник на саму нижню поличку. Так рибу слід розморожувати з вечора, щоб до ранку вона була вже разморожена.

Другий спосіб має на увазі наступне. Щоб швидко розморозити горбушу, слід тушку риби дістати з морозильної камери, покласти на дошку або в глибоку ємність і залишити на кухонному столі рівно на одну годину. Потім рибину потрібно ретельно промити.

Розморозити філе горбуші можна такими ж способами, як і цілу рибину.

Крім того, існує й інший метод швидкого розморожування горбуші - в холодній воді. Цілу рибу слід звернути в кілька целофанових пакетиків, покласти в ємність з холодною водою, а потім поставити миску з рибою під струмінь холодної води. За півтори години горбуша розморозиться.

Експерти настійно не рекомендують застосовувати для розморожування горбуші мікрохвильовку або гарячу воду.

Як смачно приготувати горбушу в домашніх умовах?

Щоб готову страву приготоване в домашніх умовах з горбуші вийшло смачним, потрібно знати кілька особливостей цієї риби:

  • Якщо ви придбали несвіжу рибу, то після приготування вона може гірчити. Також на смакові характеристики може вплинути неправильне зберігання або повторне заморожування.
  • Для фарширування горбуші можна використовувати гриби, різні морепродукти і овочі. Для запікання заливайте рибу вершковим соусом або використовуйте сир.
  • Варто враховувати, що якщо горбушу перетримати в духовці, то вона стане сухою. Час приготування - не більше ніж 40 хвилин. Варити горбушу потрібно не більше 15 Міутіа, а смажити десь 20 хвилин.
  • Щоб риба вийшла соковитою, перед приготуванням рекомендується замочити її в маринаді, рецепт якого ви можете вибрати на свій розсуд.
  • Ніжність м'ясо горбуші набуває, якщо його приблизно 30 хвилин витримати в лимоні.
  • Не використовуйте багато спецій, так як це зіпсує смак підсумкового страви. Найкраще до горбуші підходять чорний перець, сіль, лимон і оливкова олія.
  • Якщо ви вирішили запікати горбушу, то краще за все робити це в фользі, так як риба виходить дуже смачною і соковитою.

Якщо ви вирішили запікати горбушу, то краще за все робити це в фользі, так як риба виходить дуже смачною і соковитою

Горбуша - настільки універсальна риба, що її можна не тільки смажити і запікати, але і варити, тушкувати, солити, коптити і навіть в'ялити. Така рибка поєднується з багатьма продуктами і додасть будь-якої страви бездоганний смак і аромат. Отже, поговоримо про кожному способі приготування детальніше.

Щоб засолити горбушу, рибу спочатку потрібно обробити так, щоб вийшли дві філейні частини (спосіб оброблення описувався вище), а потім обполоснути у воді. Коли етап підготовки риби закінчено, слід приступати безпосередньо до послові горбуші. У мисочці змішати шістдесят грамів кухонної солі і двадцять п'ять грамів цукрового піску. Отриманою сумішшю ретельно натерти рибні частини, потім з'єднати їх, обмотавши целофановим кульочки і прибравши в холодильну камеру на добу. Через двадцять чотири години горбушу можна подавати до столу, попередньо полив маслом рослинним.

Зробити малосольного горбушу дуже просто, тому пріготуваті рибку зможу КОЖЕН. Очищену тушку порізаті маленькими шматочкамі. Потім в невелікій ємкості змішаті тридцять грамів СОЛІ и десять грамів цукрів. В іншу миску викласти шар з рибних шматочків, трохи змастивши маслом соняшниковим і присипавши сумішшю з цукру і солі, а також чорним меленим перцем і коріандром на свій смак. Після викласти ще один шар рибки і також промаслити, посипати сумішшю і спеціями. Потім ще один шар і так, поки не закінчаться рибні шматочки. Потім ємність закрити кришкою і помістити в холодильник приблизно на п'ять годин.

Потім ємність закрити кришкою і помістити в холодильник приблизно на п'ять годин

Як маринувати горбушу? Рибу обробити (луску видалити, а шкіру знімати не потрібно) і розрізати на шматочки. У ступці розтовкти шість горошин запашного перцю, усипавши сто двадцять грамів солі, сто грамів цукру і додавши подрібнений лавровий листочок, добре перемішати. Тепер рибні шматочки обмазати даної сумішшю, викласти в ємність, зверху поставити невеликий гніт і залишити хвилин на сорок. У цей час слід змішати шість подрібнених горошин запашного перцю, тридцять грамів цикорію, два подрібнених лаврових листки, половину чайної ложки кориці і три гвоздики. Далі півторалітрову банку обдати окропом, після покласти туди гвоздику і лаврушку, а потім шарами висотою в два шматочки викласти горбушу (кожен шар необхідно посипати сумішшю з спецій). Частину, що залишилася суміш спецій пересипати в іншу ємність, залити вісімдесятьма мілілітрами кип'яченої води, стільки ж налити олії соняшникової, додати столову ложку оцту і добре перешкодити. Маринадом залити рибу, банку закрити і залишити маринуватися протягом двох годин. Потім рибу слід прибрати в холодильник ще на три години. Через п'ять годин маринована горбуша буде готова до вживання.

Щоб запекти горбушу в духовці е, слід взяти приблизно кілограм рибки і отримати з неї філе, яке потрібно порізати на шматочки. У мисці з'єднати сіль, чорний перець за смаком, додавши чайну ложечку кмину і дрібку орегано. Пряною сумішшю ретельно натерти рибні шматочки і дати полежати хвилин двадцять. За цей час слід приготувати соус: додати до п'ятисот грамів сметани подрібнений часниковий зубчик і порізаний пучок зелені (кріп і петрушку), ретельно перемішавши. Половину соусу вилити на деко, потім викласти рибку, полив зверху залишилася частиною сметанному соусі. Рибні шматочки потрібно випікати при ста вісімдесяти градусах близько тридцяти хвилин. Запечена горбуша в сметанному соусі виходить дуже ніжною і досить соковитою.

Як приготувати горбушу на сковороді? Рибу обробити, промити, просушити і порізати на порційні шматочки (товщина не повинна перевищувати трьох сантиметрів). У невеликій тарі змішати десять грамів солі і половину чайної ложки чорного перцю, додавши дрібку приправи для горбуші. Сумішшю натерти риб'ячі шматочки, а потім скропити їх соком лимонним. Залишити маринуватися рибку приблизно на двадцять хвилин. В не дуже глибоку мисочку висипати борошно і обваляти в ній кожен шматочок рибки. Жарка горбуші варіюється в межах трьох хвилин з кожного боку, поки поверхня риби не покриється золотистою скоринкою. Горбуша смажена відмінно підходить для подачі на стіл разом з відвареним рисом або овочами.

Горбуша тушкована готується наступним чином. Рибу очистити, нарізати шматочками і натерти перцем і сіллю. Далі рибні шматочки обваляти в борошні і викласти на сковороду смажитися до напівготовності. Потім дрібно порізати цибулю, натерти моркву, овочі також обсмажити на сковороді, а потім викласти до риби, додавши води кип'яченої і улюблені спеції. Протушкувати страву на слабкому вогні хвилин двадцять.

Як зварити горбушу в каструлі? Буде потрібно триста грамів риби, яку потрібно почистити і порізати на шматочки. У глибоку каструльку покласти дрібку мускатного горіха, лаврушку і п'ять горошин перцю. Половину ріпчастої цибулі нарізати півкільцями, трохи менше половини моркви нарізати кружечками і відправити в каструлю, додавши сіль за смаком і шістсот грамів води. Ємність поставити на піч і закип'ятити. Дати відвару проваритися близько десяти хвилин, після чого опустити туди рибні шматочки. Варка горбуші в каструлі займає близько двадцяти хвилин. Варена червона риба найкраще поєднується з шматочками лимона і гілочкою кропу.

Горбуша в аерогрилі готується досить швидко і не вимагає особливих зусиль. Рибу обробити, помити, нарізати шматочками, посолити і приправити лимонним соком. У ємність для електроприладу поставити нижню решітку, змастити її маслом соняшниковим, а потім викласти на неї шматочки рибки. На аерогрилі виставити температурний режим на двісті п'ятдесят градусів, а таймер - на сорок хвилин.

Щоб зробити горбушу на електрогриль, треба спочатку зробити маринад: змішати в ємності по п'ятнадцять грамів часнику і імбиру, триста мілілітрів соусу соєвого, сімдесят п'ять мілілітрів оливкової олії, сто п'ять грамів цукрового піску (бажано коричневого кольору), половину склянки води і рибних прянощів для смаку. Філе горбуші скласти в герметичний пакетик і залити маринадом. Рибку прибрати в холодильник рівно на п'ять годин. Мариновані шматочки горбуші викласти на гриль і випікати хвилин по п'ять з кожного боку.

Як запекти горбушу в мікрохвильовці? Рибу обробити, промити і нарізати на шматочки. Взяти спеціальну чашу для кухонного приладу, викласти туди перший шар з риби, посолити, приправити спеціями, зверху посипати цибулею ріпчастою, порізаним півкільцями, а потім змастити майонезом, і так кожен шар, поки не скінчиться риба. Після цього ємність накрити кришкою і помістити в мікрохвильову піч, виставивши максимальну потужність, а таймер - на п'ятнадцять хвилин. Така запечена горбуша відмінно підійде до овочевого салату, картопляного пюре, рису або овочів.

Для приготування горбуші в мультиварці потрібно обробити рибку, ретельно її промити, а потім порізати на стейки. Далі в чашу приладу вилити тридцять чотири мілілітра олії соняшникової, включити програму «Випічка», дати маслу трохи нагрітися, потім викласти туди рибні стейки, натерті сіллю і перцем, і обсмажити протягом десяти хвилин з одного боку, а потім ще хвилин п'ять з іншого боку. Потім слід приготувати соус: змішати по три столові ложки майонезу і рідкої сметани. Готовим соусом полити горбушу і випікати близько півгодини в режимі «Випічка». По завершенні готування рибу зверху посипати тертим сиром (необхідно приблизно сто п'ятдесят грамів) і включити програму «Підтримка тепла» ще на десять хвилин. За цей час сир встигне розплавитися.

Щоб приготувати горбушу на пару в пароварці, рибку слід обробити, ретельно вимити, порізати на невеликі стейки, скропити соком лимонним, в міру посолити і поперчити. Потім рибні стейки розкласти на верхньому відсіку приладу, а в нижній відсік налити воду і готувати близько п'ятнадцяти хвилин. За кілька хвилин до закінчення готування на кожен шматочок рибки потрібно покласти розмаринову гілочку або маленький шматочок імбиру. Парова горбуша добре підходить до кабачків, або до стручкової квасолі, або до цвітній капусті.

Дуже смачною виходить смажена горбуша на багатті. Спочатку потрібно обробити рибу, а потім нарізати великими шматочками. У глибокій мисці змішати за смаком кухонну сіль, перець, олія соняшникова, гірчицю, приправу, сік лимона, потім покласти туди цибулю ріпчасту, нарізану полуколечкамі, а потім викласти рибні шматочки, добре перемішавши. Горбушу залишити маринуватися на шістдесят хвилин. Після цього замариновані рибні стейки викласти на решітку і обсмажити близько двадцяти хвилин. Смажена горбуша на мангалі виходить вельми соковитою, ніжною і дуже смачною.

Як коптити горбушу? Рибу обробити (якщо луска не ушкоджена, її можна не знімати) і промити. У мисочці змішати шістдесят грамів солі і десять грамів перцю меленого. Отриманою сумішшю рясно натерти рибу і залишити її на кілька годин, щоб горбуша добре просолилася. Для копчення краще брати вільхову стружку. Коли стружка розгориться і піде білий димок, рибу можна викладати на решітку. Горбуша в коптильні готується близько сорока хвилин. Після цього рибі потрібно дати трохи провітритися. Копчена горбуша виходить золотистого відтінку. Зберігати готовий виріб в холодильнику не більше тижня.

Щоб зав'ялити горбушу, філе риби нарізаємо шматочками. Далі в мисці змішуємо шістдесят грамів солі і двадцять п'ять грамів цукру, а також сушену петрушку за смаком. У готової суміші перемішуємо рибні шматочки і прибираємо в холодильник на добу. Вялім горбушу в спеціальному дегідратором при сорока п'яти градусах протягом двадцяти чотирьох годин. Після цього в'ялені рибні шматочки охолоджуємо і перекладаємо в контейнер. Зберігаємо готовий делікатес в холодильнику.

З чим поєднується горбуша? Рибку в духовці можна запікати разом з овочами (картоплею, кабачками, цвітною капустою), сиром, зеленню (кропом, петрушкою), лимоном.

Гарнір до горбуші може бути представлений у вигляді овочевих страв або каш. Якщо запікати рибу з печерицями, то в такому вигляді горбуша відмінно поєднується з салатом з овочів, вареним рисом або картопляним пюре.

Також можна подати соус до горбуші. Зазвичай рибка поливається вершковим, часниковим, сметанним соусом або соусом бешамель.

Чим замінити в рецепті?

Горбушу можна замінити в рецепті сьомгою, кетой, фореллю або який-небудь інший червоною рибою сімейства лососевих.

А ось консервовану горбушу для салату радять замінити консервованим тунцем або сайра.

Копчену горбушу можна замінити малосольной рибою, наприклад, в приготуванні тарталеток.

Шкода горбуші і протипоказання

Шкода горбуша може принести людям, у яких виявлена ​​індивідуальна непереносимість продукту. Протипоказано є таку рибу при наявності заборони на споживання йоду і фосфору. Обережно варто ставитися до горбуші людям з виразкою, з проблемами печінки і з захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Враховуйте, що при тривалій термічній обробці велика кількість корисних речовин в горбуші руйнується.

Риболовля на горбушу

Риболовля на горбушу починається з середини літнього сезону. Місце проживання горбуші - це холодні води, тому рибу можна зустріти в:

  • водах Північного Льодовитого і Тихого океанів;

  • річках Азії, включаючи північну частину Японії (приблизно до острова Хонсю);

  • водоймах північній частині Америки.

Де водиться горбуша в Росії? Тут ловлять горбушу, починаючи з річок Берингової протоки, далі переходячи на південь до затоки Петра Великого, а потім взявши курс трохи південніше. Також риба зустрічається на:

Ще цю рибину можна побачити в річці Амур.

Коли свіжий улов горбуші? Промисел горбуші триває до того моменту, поки рибка не почне нереститися, тобто десь з весни і аж до середини літнього сезону (точніше, до кінця червня). Після цього ловля риби заборонена.

Коли горбуша йде на нерест? Така риба починає нереститися в різні терміни, оскільки мешкає на різних узбережжях. В основному горбуша запливає в річки для нересту приблизно до кінця червня місяця. Даний період триває не більше двох місяців, а іноді може тривати до вересня місяця.

Даний період триває не більше двох місяців, а іноді може тривати до вересня місяця

Вилов горбуші краще проводити в водоймах поблизу плес з галькові дном і під прямим плином. Ловля горбуші на далекі кидки дуже рідко практикується, оскільки риба плаває біля самого берега.

На що ловити горбушу? Найбільш вдало рибу можна зловити на спінінг, снасть і нахлист. Також можна проводити ловлю горбуші на звичайну вудку. При цьому волосінь на горбушу не повинна бути тонше 0.8, інакше можна порізати пальці і долоні в момент виведення риби. Блешня на горбушу не повинна бути обертається, тому що риба майже не реагує на неї. Найкраще використовувати колебалку дуже яскравого забарвлення.

На що клює горбуша? Для лову горбуші можуть підійти штучні мушки. Також риба добре клює на ікру, згорнуту джгутом. Крім того, приманки на горбушу можна зробити більш яскравими, прикріпивши до блешні яскраві нитки, пір'я або кольоровий пластик. Досвідчені рибалки рекомендують використовувати помаранчевий, синій або пурпурний колір.

Як відрізнити горбушу від кети, лосося, сьомги, Сіми, форелі?
Як вибрати і зберігати?
Як розморозити?
Як смачно приготувати горбушу в домашніх умовах?
Чим замінити в рецепті?
Як відрізнити горбушу від кети, лосося, сьомги, Сіми, форелі?
Як вибрати і зберігати?
Як правильно обробити і очистити рибу?
«Як правильно обробити і очистити горбушу?
Як це зробити в домашніх умовах?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»