Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Ремонт підсвічування LED в ноутбуці - Ремонт ноутбука Нижній Новгород, продаж комплектуючих ноутбука.

  1. Але на самому початку ми рекомендуємо прошити матрицю оригінальною прошивкою!

Досить часто зустрічається несправність - немає підсвічування на матриці. У чому це виражається: ноутбук включається, працює, на матриці зображення проглядається дуже слабо, видно в відбитому світлі. Розглянемо цю проблему на прикладі матриць з підсвічуванням на світлодіодах (LED). Нам потрібно локалізувати несправність і її усунути.

Для включення і роботи підсвічування необхідне виконання 3х умов:

  • Наявність харчування на драйвері, VLED або LED backlight power
  • Наявність сигналу LED_EN або LED backlight ON / OFF
  • Наявність сигналу PWM або DIMM PWM for Luminance control

Назви сигналів можуть відрізняться в різних схемах ноутбуків і даташітах матриць, але суть одна і та ж. Драйвер LED підсвічування знаходиться на самій матриці (виняток становлять ноутбуки Apple, де драйвер LED знаходиться на материнській платі ноутбука). Всі ці сигнали приходять на матрицю з материнської плати ноутбука, але оскільки розкрити кришку матриці швидше ніж розібрати ноутбук, то будемо шукати ці сигнали на матриці. Для прикладу візьмемо ноутбук зі стандартної матрицею 15.6 40pin , Діагональ не важлива, принцип скрізь однаковий.

Розбираємо кришку матриці ... блок схема матриці для залучення уваги:

блок схема матриці для залучення уваги:

Дивимося терморегулятори роз'єму LVDS на матриці. Нас цікавлять Піни з 35 по 40:

LED Power Supply (7V-20V) VLED - 40
LED Power Supply (7V-20V) VLED - 39
LED Power Supply (7V-20V) VLED - 38
No Connection (Reserved) NC - 37
Backlight On / Off Control BL_On - 36
PWM for Luminance control BLIM - 35

38,39,40 - Це харчування LED драйвера, 36 - включення вимикання підсвічування, 35 - яскравість (DIMM). Зручно проводити вимірювання безпосередньо на матриці, як правило у цих сигналів є контрольні точки.

Зручно проводити вимірювання безпосередньо на матриці, як правило у цих сигналів є контрольні точки

Нас цікавить права частина плати. Чорна мікросхема справа - це драйвер LED.

Чорна мікросхема справа - це драйвер LED

Ось на цій фотографії видно контрольна точка VBL. це і є харчування підсвічування. Там повинно бути +19 вольт. Поруч стоїть запобіжник F5, не буде зайвим продзвонити його. Як правило якщо він пробитий то проблема далі в драйвері. не намагайтеся замінити запобіжник "жучком"! .

Перевірили харчування на контрольній точці VBL? Харчування немає - розбираємо ноутбук і дивимося по схемі материнської плати звідки воно приходить.

Харчування є? Тоді наступне фото:

Тоді наступне фото:

Нас цікавлять 2 точки: BL_EN і PWM. На першій повинно бути +3.3 вольта, на другий від 1,8 до 3 вольт, в залежності від встановленої яскравості. Ці сигнали приходять з материнської плати ноутбука, якщо будь-якого сигналу немає то відкриваємо схему ноутбука і вивчаємо звідки вони приходять і продзвонювати цей ланцюг. Сигнали і харчування є, а підсвічування немає - вимірюємо напруги на контрольних точках поруч з коннектором на світлодіоди CON10, нічого немає? значить пора міняти драйвер LED IC7.

Різновидів матриць безліч, на деяких може не бути легкодоступних контрольних точок, тому для діагностики я використовую биту матрицю на якій всі контрольні точки видно і підписані. Це сильно спрощує життя.

Проблеми і варіанти вирішення:

  • Ні харчування підсвічування на точці VBL: може бути проблема в шлейфі, в ключі (транзисторі) на материнській платі.
  • Ні одного із сигналів BL_EN і PWM: можлива проблема в шлейфі, або в материнській платі.
  • Ні обох сигналів BL_EN і PWM: теж можливо шлейф але симптом тривожний, велика ймовірність що проблема в материнській платі. У різних платформах ноутбуків формування цих сигналів зроблено по різному. Загальних рекомендацій бути не може. Читаємо схему ноутбука. У деяких ноутбуках така несправність вказує на несправний північний міст.

Але на самому початку ми рекомендуємо прошити матрицю оригінальною прошивкою!

Ми розглянули стандартну підсвічування LED з аналоговим управлінням PWM, цей принцип використовується в переважній більшості сучасних ноутбуків. Але в деяких ноутбуках сигнал PMW може бути цифровим, наприклад в матрицях для DELL .

Дана стаття не керівництво до дії, пам'ятайте, що розбираючи ноутбук ви дійте на свій страх і ризик. Стаття написана для розуміння загальних принципів роботи ноутбука.

Якщо вам необхідно полагодити ноутбук, починають підсвічування на ноутбуці або інші проблеми з ноутбуком - зверніться до професіоналів !

Перевірили харчування на контрольній точці VBL?
Харчування є?
Сигнали і харчування є, а підсвічування немає - вимірюємо напруги на контрольних точках поруч з коннектором на світлодіоди CON10, нічого немає?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»