Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Лові плітки У БІЛОРУСІ | Traper - рибальські підгодовування, атрактанти, рецепти, снасті, де купити. Траперо - Білорусь.

Риби одного і того ж виду мають багато спільного, незалежно від того де вони живуть: в Білорусі, або, скажімо, в Англії

Риби одного і того ж виду мають багато спільного, незалежно від того де вони живуть: в Білорусі, або, скажімо, в Англії. Але є і деякі особливості, які відрізняють наших риб від «закордонних». Ці особливості обумовлені специфікою білоруських водойм, кліматом, а також рибальськими традиціями, які за багато років сформували у риб відповідні інстинкти.

Сьогодні мова піде однією з найбільш поширених у нас риб - про плотві, або, кажучи по-білоруськи - про Рибко. У деяких містечках цю улюблену поплавочники рибку також називають плацiца, воблiца, плоць, ​​альхоука, караваха.

Багатьох цікавить: де можна половити велику плотву, і взагалі - яку плітку можна вважати «великої» Багатьох цікавить: де можна половити велику плотву, і взагалі - яку плітку можна вважати «великої»? У довідниках по іхтіології теоретики пишуть, що плотва досягає ваги 1 або навіть 2 кг. Вражає, чи не так? Тільки ось в нашій реальності екземпляри вагою понад 150 г є вже рідкістю. А вже рибки по 400-600 г - справжні трофеї, якими потім можна хвалитися перед друзями і знайомими. На цьому тлі цифри в 2 кг здаються якийсь дикістю, придуманої невідомо ким.

У нас хорошою пліткою славиться озеро Нарочь. Правда, її там в принципі не багато. Озеро-то глибоке, прозоре, і як наслідок, кормова база - небагата. Місцевим артільникам теж потрібно сказати «спасибі» за старанне проціджування «білоруської перлини».

Що стосується великих річок, то тут іноді трапляються виходи крупної плітки. Особливо - на Прип'яті, коли риба піднімається з Київського водосховища. А ось в невеликих річечка велика плотва попадається рідко. Виняток - весняна рибалка, якщо нижче за течією знаходиться велика водойма, звідки по весні заходить риба.

Загалом, наявність великої плотви характерно для просторих водойм, оскільки вони (водойми) відчувають меншу рибальську навантаження - через велику площі риба не так швидко вибивається.

Ну а в невеликих озерцях і ставках плотва просто не встигає дорости до трофейних розмірів - її неодмінно виловлює і з'їдає «охоплений голодом» населення.

Виняток з цього правила - хоч греблю Черниця, що за Плещеніци. Там організована коропова рибалка за принципом «зловив - відпусти», а до плотви карпятникам, зрозуміло, немає справи. Тому на Черниці трёхсотграммовая плотва зараз в порядку речей.

Кілька слів про сезонності клювання. Багато рибалки-аматори воліють ловити плотву навесні, після звільнення водойм від льоду, а потім, коли вода прогрівається, вони переключаються на карася, коропа, ляща, або на хижака. Тут немає нічого дивного - адже перед нерестом плотва найбільш активна: клює навіть на грубі «Карасьов» снасті, і без прикормки . А ось влітку і восени ловля плотви вимагає більш серйозного підходу!

Насправді маючи в наявності тонкі снасті і якісну підгодовування, можна з успіхом ловити плотву круглий рік. Ну, хіба що в саме глухозимье, коли кисень у воді закінчується, клювання загасає.

Без делікатних снастей ніяк не обійтися на часто відвідуваних водоймищах, таких як Дібрівське, Криниця, Дрозди. Там часто рибалять «просунуті» рибалки, тому місцева плотва стала вкрай обережною.

Під делікатними снастями я маю на увазі поплавці з тонкими гранично огруженія антенами, тонкі волосіні і дрібні гачки Під делікатними снастями я маю на увазі поплавці з тонкими гранично огруженія антенами, тонкі волосіні і дрібні гачки. Наприклад, для лову примхливої ​​плотви середнього розміру на махову вудку в стоячій воді можна рекомендувати основну жилку 0.12 мм, поводок 0.10 мм і гачок №18. Це - для лову на мотиля і опариша. Якщо ж в якості наживки використовується тісто або перловка, то гачок потрібен більший - 16 або 14 номери.

Є, однак, в Білорусі водойми, де гачки менше чотирнадцятого номера не потрібні в принципі. Взагалі якщо розглядати білоруські водоймища в цілому, то риба у нас більш неляканих, в порівнянні із Західною Європою.

З плотвічнимі наживками ситуація дуже цікава. Ось західні рибалки з успіхом ловлять плотву на варену коноплю і Кастер (лялечки опариша). Ними ж і підгодовують. Однак наша плотва на конопляні зернятка клює дуже слабо. Та й на Кастер ловиться, найчастіше, не краще, ніж на опариша. Пояснення приходить в голову тільки одне: риба не знайома з цими наживками, оскільки ніхто ними не годує.

Чи то справа перловка. Білоруська риба, і плотва - зокрема, добре знайома з цією крупою, тому і клює на неї відмінно. Кращі результати по плотві дає ловля на ароматизовану перловку. Для цих цілей можна використовувати або порошкові концентрати, або спреї ( «атомікси»).

Є водойми, де плотва віддає перевагу мотиля Є водойми, де плотва віддає перевагу мотиля. Взагалі це найбільш універсальна наживка, яка виручає навіть в бесклёвье. Ну а якщо мотиль додається і в підгодовування, то плотва зовсім «втрачає голову» і забуває про всю решту їжу.

На деяких «диких» водоймах місцеві рибалки з успіхом використовують всяких підручних «жучків-павучків», що видобуваються прямо на березі. Найпоширенішою наживкою такого типу є шитик.

Нарочанскій рибалки ловлять велику плотву на т.зв. «Блазня», якого знаходять в водної рослинності. Цікаво, що ця наживка працює краще будь-який інший, будь то мотиль або опариш. Рослинні насадки працюють на Нарочи слабо, або зовсім не дають результату. До речі, рослинна підгодовування на цьому озері також практично не працює.

Взагалі ж вимоги до плотвічним підгодовування добре відомі, і ця інформація вже неодноразово публікувалася. Нагадаю, що класична підгодовування на плотву повинна бути не надто клейкою і містити спливаючі частки. Їх роль може виконувати, наприклад, мелений коріандр або «сира» (чи не обсмажена) конопля. Теж, зрозуміло мелена.

А ось смаження подрібнена конопля, хоч і перестає спливати, зате її смакова привабливість для риби значно збільшується.

Також загальновідомо, що за великої плотві дуже добре працює добавка до підгодовування у вигляді голубиного посліду.

з ароматизаторів плотвічной класикою вважається ваніль, аніс, карамель і деякі інші комбіновані запахи. Тут що білоруська, що «заморська» плотва не відрізняються якимись своїми особливими пристрастями.

Автор: Олексій Воличенко

Автор: Олексій Воличенко

Багатьох цікавить: де можна половити велику плотву, і взагалі - яку плітку можна вважати «великої»?
Вражає, чи не так?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»