Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як запекти гарбуз у духовці

  1. Як вибрати гарбуз
  2. Покроковий фото-рецепт приготування:
  3. Карамельно-імбирний сироп
  4. Як запекти гарбуз у духовці. Короткий рецепт.
Додати рецепт в обране!

Гарбуз - плід, який заслуговує особливу повагу. Вона джерело корисних речовин і цілителька багатьох хвороб. Одним з достоїнств гарбуза є тривалий термін зберігання. Саме тому вона входить в набір стратегічних продуктів, з якими можна легко пережити не тільки довгу російську зиму, але і ранню весну. Самий ощадливий спосіб приготування гарбуза, який зберігає її корисні властивості, - запікання в духовці і тут ви дізнаєтеся як вибрати і як правильно запекти гарбуз. А ще знайдете рецепт карамельно-імбирного сиропу, з яким печена гарбуз засяє новими фарбами і змусить вас забути про найвишуканіших десертах.

Як вибрати гарбуз

Ідеальна гарбуз - це овоч круглої або овальної форми середнього розміру, вагою 3-5 кг. Гарбузи особливо великого розміру хоч і виглядають внушающе, найчастіше виявляються надмірно сухими або, навпаки, водянистими, а смак у них гіркуватий. Колір у м'якоті гарбуза повинен бути насичено-жовтий або навіть помаранчевий. Пам'ятайте, що колір гарбузової м'якоті залежить від кількості в ній вітаміну А - чим більше вітаміну, тим більш насичений колір. Шкірка повинна бути щільною, але не «дерев'яної». Добре, якщо у гарбуза зберігся хвостик і він сухий. Якщо ж відсутність хвостика єдиний недолік, то такий гарбуз можна готувати, але довго зберігатися вона не буде. Іноді гарбуз продається розрізаної на шматки. Купуючи такий гарбуз будьте уважні, т. К. Недобросовісні продавці, можуть в такому вигляді пропонувати Вам підгнилу і обрізану гарбуз.

Ціла гарбуз без пошкоджень може зберігатися при кімнатній температурі до весни. Розрізану гарбуз потрібно використовувати протягом тижня. Якщо ви не плануєте приготувати гарбуз за цей термін, то краще її відразу очистити від шкірки і насіння, нарізати на шматочки, скласти в пакет і заморозити. Можна також заморожувати м'якоть печеної гарбуза, а потім використовувати для випічки маффинов


Покроковий фото-рецепт приготування:

Помийте гарбуз і витріть на сухо. Розріжте навпіл і видаліть насіння з м'якими перетинками. Це зручно робити ложкою. Чистити шкірку не треба. Шкірка у гарбуза дуже жорстка і у сирого гарбуза відокремлюється досить важко - побережём свої сили і без праці відділимо шкірку після запікання. До того ж, гарбуз, запечена з шкіркою, має більш насичений аромат.

Насіння гарбуза можна вживати в їжу. Це цінний і корисний продукт. Смажені вони дуже смачні, а сирі, з'їдені натщесерце, мають протипаразитарними властивостями. Очистіть їх від помаранчевої м'якоті, добре промийте і висушіть на рушник.

Якщо гарбуз невелика, її можна запекти половинками. Гарбуз краще розрізати на шматки. Покладіть гарбуз на деко шкіркою вниз, деко краще покрити фольгою або папером для випічки. Якщо ви не плануєте готувати карамельно-імбирний сироп, то змастіть гарбуз рослинним або розтопленим вершковим маслом і посипте цукром (можна полити медом).

Якщо ви плануєте готувати гарбуз з карамельно-імбирним сиропом, то змащувати маслом і посипати цукром її не треба.

Запікайте гарбуз в заздалегідь розігрітій духовці t 200ºС 1-1,5 години. Час запікання залежить і від ваги гарбуза, і від сорту, і навіть від ґрунту на якій вона росла. Тому приблизно через годину починайте перевіряти гарбуз на м'якість виделкою або ножем - проткніть і, якщо гарбуз м'яка, вона готова.


М'якоть запеченої гарбуза можна легко відокремити за допомогою ложки або зрізати шкірку і нарізати гарбуз на невеликі кубики.

Якщо ви запікали гарбуз з цукром, то після запікання вона готова до вживання. До гарбузі, запеченої без всяких добавок, рекомендую приготувати карамельно-імбирний сироп.

Карамельно-імбирний сироп

Вам знадобиться:

  • цукор 100 гр + 1 ст.л. води
  • мед 3 ст.л.
  • лимонний сік 3 ст.л.
  • цедра 1 лимона
  • тертий імбир 50-70 гр

Це кількість сиропу розраховане на 500-600 гр запеченої гарбуза.

Якщо вам знаком список продуктів для карамельно-імбирного сиропу, то це означає, що ви вже пекли медовий кекс , В рецепті якого цей сироп додається в тісто. Вхідні в нього прості, але яскраві інгредієнти - мед, лимон і імбир, трохи блякнуть на тлі пишної випічки, віддаючи їй свої найкращі якості. Вacking vocal - це непогано, але думаю, що незвичайний солодкий і ароматний сироп заслуговує більшого, тому на моїй домашній кухні з'явився рецепт з гарбузом. І хоча гарбуз дуже любить домінувати, тут вона смиренно йде на другий план, дозволяючи всім інгредієнтам сиропу яскраво і гармонійно проявити себе у всій повноті.
Рекомендую використовувати свіжий корінь імбиру, так як сухий імбир втрачає частину своїх корисних властивостей, не має характерного гостро-пряного смаку і аромату, тієї самої пекучості, яка робить незабутнім смак карамельно-імбирного сиропу.

Зніміть цедру з лимона - потріть тонку жовту частину шкірки про тертку. Вичавіть сік (3 ст.л.).

Очистіть імбир і натріть на дрібній тертці - 50 гр імбиру це шматочок довжиною приблизно 3-5 см. Імбир покращує обмін речовин, сприяє гарному травленню, тому його можна покласти більше, орієнтуйтеся на свій смак. Свіжий корінь відмінно зберігається при кімнатній температурі, можна відрізати у міру потреби потрібну кількість, зріз підсихає і імбир не псується.


У сковороді або невеликій каструлі з товстим дном розтопіть цукор (100 гр) з однією столовою ложкою води. Помішуйте. Цукор повинен повністю розтанути і потемніти, перетворитися в карамель. Додайте мед (3 ст.л), цедру, тертий імбир і лимонний сік. Добре перемішайте і прогрійте пару хвилин.

Гарячим сиропом залийте шматочки гарбуза, перемішайте. Печена гарбуз з карамельно-імбирним сиропом самодостатня страва, яким можна легко замінити будь-який прийом їжі, вона також прекрасний пісний десерт або супровід до чаю.

Ніхто не заборонить нам додати до такої гарбузі горішки. В пост це особливо актуально.

Гарбуз з карамельно-імбирним сиропом відмінно зберігається в холодильнику кілька днів. Її можна додавати в кашу або використовувати для випічки. Спробуйте спекти гарбузове мафіни з запеченою гарбуза з карамельно-імбирним сиропом.

Гарбуз - дивовижний плід, який зберігає свої корисні властивості навіть після тривалого зберігання. Було б не розумно не включати її в свій раціон харчування, особливо взимку і ранньої весни. Сподіваюся, що карамельно-імбирний сироп змусити полюбити гарбуз тих, хто до неї байдужий.

Всі рецепти з гарбузом дивіться по тегу # гарбуз

Як запекти гарбуз у духовці. Короткий рецепт.

Вам знадобиться:

  • гарбуз 500-600 гр
  • цукор 100 гр + 1 ст.л. води
  • мед 3 ст.л.
  • лимонний сік 3 ст.л.
  • цедра 1 лимона
  • тертий імбир 50-70 гр

Помийте гарбуз і витріть на сухо. Розріжте навпіл і видаліть насіння з м'якими перетинками.
Розріжте гарбуз на шматки. Чистити шкірку не треба. Покладіть гарбуз на деко шкіркою вниз і запікайте в заздалегідь розігрітій духовці t 180 ° С 1,5-2 години.
Остигнула гарбуза очистіть від шкірки і наріжте на невеликі кубики. Залийте карамельно-імбирним сиропом і перемішайте.

Карамельно-імбирний сироп

У сковороді або невеликій каструлі з товстим дном розтопіть цукор з однією столовою ложкою води. Помішуйте. Цукор повинен повністю розтанути і потемніти, перетворитися в карамель. Додайте мед, цедру, тертий імбир і лимонний сік. Добре перемішайте і прогрійте пару хвилин.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»