Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Шкода зубних паст! Докладний розбір складу. Чим чистити зуби?

  1. СКЛАД ЗУБНОЙ ПАСТИ
  2. Лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate, SLS).
  3. Кокосульфат натрію (Sodiun coco sulphate, SCS).
  4. Фтор (fluoride).
  5. Триклозан (Triclosan).
  6. Лактат алюмінію (aluminium lactate).
  7. Список інших, менш токсичних речовин.
  8. ШКОДА ЗУБНОЙ ПАСТИ
  9. ЧИМ чистити зуби БЕЗ ШКОДИ?
  10. Варіант №1 - порошок з магазину
  11. Варіант №2 - порошок «хенд мейд»
  12. Варіант №3 - майже натуральна паста
  13. ВИСНОВКИ.

загрузка ...

Більшість людей не заморочується з вибором зубної пасти. Просто приходиш в супермаркет, знаходиш полку з зубними пастами і вибираєш будь-яку яка: а) - підходить по бюджету; б) - має приємний смак (хтось любить м'ятні, хтось - трав'яні і т.д.). Одні купують масові бренди типу Colgate, Aquafresh або Новий Перли ... Інші купують тільки пасти дорожче типу Lacalut або Splat, думаючи, що вони якісні і у всіх відносинах краще. Але на склад при цьому мало хто дивиться. А дарма!

Я раніше теж не замислювалася про те, чим чищу зуби - паста і паста, зуби чистить, що ще треба? А потім подивилася одне відео про сучасні зубні пасти в контексті їх впливу на здоров'я та під враженням стала далі вивчати інформацію з цього питання. І тут мені відкрилася зворотна сторона красивого тюбика зубної пасти. З тих пір я відмовилася від використання зубних паст ... вірніше паст масового виробництва. Але не лякайтеся, зуби я продовжую чистити, і з гігієною у мене все в порядку)))

Багато речі думають, що якщо копатися в складі всіх продуктів харчування, шампунів, кремів, зубних паст, пральних порошків і т.д. ... то все, абсолютно все виявиться шкідливим! І потрібно буде від усього відмовитися. Залишиться тільки піти в ліс - пити дощову воду, харчуватися енергією сонця, чистити зуби банановими шкірками і митися лопухами))) Тому краще взагалі на морочитися на питаннях здоров'я і жити як живеться. Це позиція, і вона має право на існування. Але у мене інший підхід, і я не втомлююся розповідати про те, що це дуже просто - жити, піклуючись про здоров'я! Є купа корисних продуктів, якими до того ж зручно і приємно користуватися! Я для себе з часом сформувала список магазинів, де я купую все необхідне - здорову їжу, косметику і т.д. Є звичайно люди, які роблять це все своїми руками (з розряду - чистити зуби банановими шкірками), але я живу в большом городе + у мене немає бажання перетворювати здоровий спосіб життя в фанатизм. З моєї точки зору, все це (їжа, шампуні, пасти ...) має бути фоновим. Чи не для цього ми живемо. Головне - це все-таки ставити цілі, реалізовувати свої таланти, шукати заняття і людей до душі) Так що це великий міф - ніби все вегани - це фанатики, схиблені на їжі і виборі правильного шампуню!

Але давайте повернемося до зубних паст. У цій статті я хочу поділитися з вами тим, яку інформацію я знайшла про зубних пастах:

  1. Що входить до складу зубної пасти?
  2. У чому може бути шкода зубної пасти для здоров'я?
  3. Чи буває безпечна зубна паста? Чим чистити зуби?

Зміст статті

СКЛАД ЗУБНОЙ ПАСТИ

Взагалі, досить поглянути оком обивателя на склад стандартної зубної пасти, щоб зрозуміти - щось тут не так ... Нагадує урок хімії - якісь незрозумілі хімічні сполуки. Навряд чи вдасться знайти там хоч щось натуральне, а якщо і знайдеться який-небудь екстракт ромашки, то виявиться на останньому місці з часткою в складі 0,001%. Вже одне це говорить мені про те, що така паста мені не потрібна. Якщо я не розумію, з чого вона складається, то виходить, що я повинна сліпо довірятися виробнику ... Якось мені не комфортно довірятися Procter & Gamble, якщо чесно))) Собі і своїм знанням можу довіритися, або коханій людині, але повірити в те, що гігантська промислова компанія подбала про моє здоров'я ... це якось занадто.

Але це інтуїтивне думку. А нам потрібні факти-факти-факти ...))) Давайте подивимося, з чого складається зубна паста і чим це може загрожувати:

Лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate, SLS).

Є в 99% зубних паст на полицях, в тому числі в пастах преміум-формату (наприклад, Splat і Lacalut).

Лаурилсульфат натрію - це те ж саме, що і А-ПАР - аніонні поверхневі активні речовини. Про А-ПАР я докладно писала в статті про шкоду пральних порошків . Так-так, А-ПАР входять не тільки в більшість пральних порошків і миючих засобів, але і в зубну пасту! Вони відповідають за пенистость і швидке виведення плям. Саме за рахунок лаурилсульфат натрію пасти так добре піняться і моментально очищають зуби.

Увага! Крім паст, лаурилсульфат натрію входить до складу шампунів, гелів для душу, піни для ванни, очищувачів, пральних порошків ... По суті, це дешеве миючий засіб, що отримується з кокосового масла шляхом хімічного синтезу.

Але разом з тим А-ПАР надають дуже агресивна дія на організм. Навіть через пральний порошок вони завдають шкоди здоров'ю. Вони не виполікуються при пранні і затримуються в волокнах тканин, а потім через тканину потрапляють на шкіру, і через пори шкіри - всередину організму, де з кров'ю розносяться по органах і накопичуються в тканинах печінки, легенів, серця і особливо мозку. Причому до кінця вони не виводяться з організма.Оні скупчуються на клітинних мембранах, покриваючи їх тонким шаром, і при перевищенні певної концентрації порушують цілісність клітини і призводять до хвороб - ослаблення імунної системи (що в свою чергу призводить до частих захворювань і алергії), хвороби Альцгеймера та ін.

Давайте замислимося! Якщо такі процеси відбуваються в організмі навіть при непрямому контакті (проникнення в шкіру через тканину), то що ж відбувається, коли ми фактично їмо ці токсичні речовини?! Адже відомо, що у слизової оболонки рота є виражена здатність до всмоктування. Кількість А-ПАР в пасті звичайно менше, ніж в порошку, але зате це кількість моментально всмоктується. Адже швидкість всмоктування в кров знаходяться в порожнині рота речовин становить 30 секунд!

Лаурилсульфат натрію висушує слизову оболонку рота, підвищує чутливість ясен до алергенів і таким раздражите л ям, як харчові кислоти. Крім того, це найсильніший абразив, застосування якого призводить до витончення емалі

Був проведений такий досвід - учаснику експерименту за допомогою точного сучасного обладнання виміряли зір. Потім він почистив зуби пастою з SLS і відразу ж знову виміряв зір у лікаря. Дивно, але зір моментально погіршився на 5%. Потім він знову повторив всі дії. І після другої чистки зір погіршився ще на 2%! Ви скажете - якби дійсно був такий ефект, то ми б все осліпли. Але насправді наш організм влаштований так, що він здатний самовідновлюватися і боротися з зовнішніми руйнівниками. Тому організм звичайно ж виводить якусь частину небезпечних хімікатів, що надходять ззовні. Але, по-перше, повністю вивести він їх не може і вони повільно накопичуються в тканинах. А по-друге, ця функція боротьби з хімікатами дана організму як екстрена. Організм не створений для того, щоб постійно виводити отрути. А зуби ми чистимо постійно, по 2 рази в день!

Висновок: Лаурилсульфат натрію - небезпечний токсичний хімікат. Вибирайте зубну пасту, в якій немає в складі «sodium lauryl sulfate». Про це також може свідчити напис «SLS free».

Кокосульфат натрію (Sodiun coco sulphate, SCS).

Кокосульфат натрію - це теж А-ПАР. Причому цей А-ПАР входить до складу багатьох так званих натуральних і органічних зубних паст. Це відмінний маркетинговий хід, але це обман. Справа в тому, що саме слово «кокосульфат» асоціюється у покупців з кокосом, а кокос - це корисно і натурально! Чесно кажучи, я і сама попалася на цю вудку і купила одну таку еко-пасту з кокосульфатом натрію. Але потім я вивчила інформація про це компоненті пасти і прийшла до висновку, що це той же самий лаурилсульфат натрію, з усіма наслідками, що випливають ...

Якщо розібратися, то лаурилсульфат натрію теж виробляється з кокоса, але це не робить його менш токсичним для організму. Його виготовляють з жирної кислоти кокоса (а саме з лауриновой кислоти). Потім ця кислота вступає в реакцію з сірчаною кислотою, а потім і з карбонатом натрію. На виході виходить луарілсульфат натрію - отруйна речовина, яку додають в пасти.

З іншого боку, кокосульфат натрію виробляють теж з кокоса, тільки з декількох жирних кислот. Цей набір жирних кислот точно також вступає в реакцію з сірчаною кислотою і з карбонатом натрію. На виході - нібито натуральний кокосульфат натрію. На ділі - речовина, дуже близьке за властивостями з лаурилсульфату! Кокосульфат - це по суті суміш з відомого нам лаурилсульфата натрію і ще декількох з'єднань (капрілік сульфат натрію, олеїнової сульфат натрію, стеарил сульфат натрію і ін.).

Висновок: Кокосульфат натрію це той же самий хімікат, що і лаурилсульфат. Який незаслужено проник в ряди інгредієнтів для натуральної косметики. Тому діємо аналогічно - купуємо пасти без цього інгредієнта в складі.

Фтор (fluoride).

Про фтор в зубних пастах вже багато хто чув. В останні роки було багато шуму навколо шкоди для здоров'я надмірної кількості фтору, і не тільки з паст!

Фтор додають в пасту для профілактики карієсу. Дійсно, в 1940-х роках американські вчені вперше виявили здатність фтору загоювати дірки в зубах. Але виявилося, що при цьому діє принцип «одне лікуємо, інше калічимо». На жаль, поширений принцип в сучасній медицині ... Так ось, з'ясувалося, що надмірна кількість фтору призводить до зворотного ефекту - а саме до руйнування емалі зубів, проблемам з суглобами, утворення каменів в нирках, руйнування кісткової тканини (аж до остеопорозу і раку кісток) . Згідно з деякими дослідженнями, фтор також здатний викликати порушення в мозковій тканині, аналогічні хвороби Альцгеймера та інших форм слабоумства.

Рекомендовані дози флоту:

  • для дорослої людини - 1,5 - 2 мг в день,
  • для дитини старше 4 років - 1 мг,
  • для дитини 1-3 роки - 0,7 мг,
  • для малюка до 1 року - 0,5 мг.
  • до 6 міс. фтор ззовні не потрібен взагалі.

Виробники зубних паст як правило витримують ці норми. Але вся справа в тому, що крім пасти фтор є у величезній кількості продуктів. Наприклад, дуже багато фтору - в чаї (і чорному, і зеленому), особливо в дешевому пакетированном. В одному пакетику - близько 1,5 мг фтору (дані Food Research International), тобто вже близько добової норми для дорослого !!! Майте на увазі, що в міру збільшення фортеці заварки вміст фтору зростає! Пакетований чай взагалі краще не пити, та й будь-який сильно міцний чай теж, і не тільки через фтору. Про це я писала в статті про чай .

Також фтор є в рибі, морепродуктах, рисі, вівсянці, гречці, картоплі, яблуках, грейпфрутах, волоських горіхах ... Наприклад, 2 великих яблука - це близько 0,5 мг фтору, 100 г волоських горіхів - це 0,68 мг фтору. Порція 200 гр. лосося або форелі - це 0,9 мг фтору. Крім того, фтор може додаватися в мюслі, пластівці, газовану воду, фруктові соки, консерви ...

Але більшу частину фтору ми споживаємо з водою - в пляшках і з-під крана! Фтор з води найлегше всмоктується організмом. Причому в воду фтор додається штучно. Це так званий процес фторування шляхом додавання в воду одного з трьох речовин: фториду натрію (порошок), фторкремніевой кислоти (рідина) або фторсилікат натрію (порошок). Дивно, але мета фторування - це зниження захворюваності карієсом! Яка турбота з боку держави! А якщо я не хочу отримувати штучний фтор з води, а хочу отримувати його тільки в натуральному вигляді з продуктів? (Про те, чим шкідливі штучні вітаміни, читайте в статті про синтетичні вітаміни ). Сумно, але нас не запитали ... Причому фтор - це один з найскладніших елементів для фільтрації. Чи не кожен фільтр затримує фтор, а якщо і затримує, то доводиться дуже часто міняти касету фільтра.

Скільки ж фтору у воді з-під крана? Для кожного регіону і міста характерний свій склад води. Наприклад, для Москви - це близько 0,2 мг фтору на літр, для Московської області - близько 0,5 мг / л. Є міста, в яких фтор у воді зашкалює - це р Красногорськ (3 мг на літр !!!), м Одинцово (1,8 мг / л), м Видно і г. Подольск (1,2 мг / л ), г. Тверь (0,8-2 мг / л).

Країни, в яких заборонено фторування води: Австрія, Бельгія, Китай, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Індія, Ізраїль, Японія, Люксембург, Голландія, Сівши. Ірландія, Норвегія, Шотландія, Швеція, Швейцарія.

Давайте спробуємо порахувати, скільки фтору в день можна отримати з їжі і води. Припустимо, ми п'ємо 2 літри води в день і у нас немає спеціального фільтра, який зможе затримати фтор. Це 1 мг флоту (візьмемо середній вміст 0,5 мг / л). Плюс 2 яблука. Це 1,5 мг фтору. Плюс ще по дрібниці - наприклад, гречка або рис ... Ось і виходить 1,5-2 мг в день, тобто норма для дорослої людини.

Причому потрібно ще врахувати те, що якусь частину фтору ми отримуємо, коли приймаємо душ! Адже шкіра вбирає рідину всією своєю поверхнею і за під час прініятія душа ми можемо увібрати до 1,5 л води!

Загалом, ми і без пасти отримуємо досить фтору, а іноді навіть більше нор ми. Додатковий, причому штучний, фтор із зубної пасти нам явно ні до чого! Я хочу підкреслити, що фтор сам по собі - це не погано! Він є в нашому організмі і додатково ми споживаємо його з різними продуктами харчування і з водою. Просто в зубній пасті він зайвий!

Ознакою явного перебору фтору є наприклад кровоточивість ясен і поява білих плям на зубах. Потім ці плями стають сірими або коричневими і починається вже процес руйнування зубів. Це вже видима стадія захворювання. Навіщо доводити до неї? Чи не краще відмовитися від паст з фтором, щоб не провокувати наступ проблеми?

Будьте уважні! Якщо на пасті не написано «з фтором», це ще не означає, що там його немає! Уважно дивіться склад. Фтор може скривааться в пастах під такими назвами:

  • монофторфосфат
  • фторид натрію
  • фторид олова
  • амінофторид

Ще на пастах може бути написано кількість іонів фтору. Наприклад так «вміст іонів фтору 1176 ppm. При цьому ppm - це кількість часток на мільйон (англ. - parts per million, ppm). Так ось, умовно пасти ділять на такі категорії:

  • з підвищеним вмістом фтору (> 1000 ppm)
  • із середнім вмістом фтору (500-1000 ppm)
  • з низьким вмістом фтору (<500 ppm)
  • без фтору

Але ми-то з вами знаємо, що краще за все - пасти без фтору!

Висновок: Фтор - зайвий компонент зубної пасти, який при перевищенні денної норми до того ж стає причиною ряду захворювань. Вибирайте пасту без фтору та його сполук.

Триклозан (Triclosan).

Це антибіотик. Так-так, справжнісінький антибіотик! Так що не поспішайте говорити, що ви не приймаєте антибіотики))) Як мінімум із зубною пастою ви отримуєте свою дозу кожен день!

Крім триклозану, це можуть бути метронідазол, хлоргексін, бисаболол, біклотімола і ін.

Антибіотики додають в пасту з метою вбити мікроби в роті. Проблема в тому, що при цьому знищуються не тільки шкідливі бактерії, але і корисні мікроорганізми, які живуть у нас в роті і є невід'ємною частиною нашого здоров'я. Саме ці корисні бактерії покликані вести боротьбу з паразитами і мікробами, а ніяк не антибіотики в пасті! Відбувається це таким чином - в процесі життєдіяльності корисних бактерій виділяються речовини, які затримують ріст і розмноження шкідливих мікроорганізмів: стафілококів, кишкової палички і т.д ..

Тому вбиваючи потрібні нам бактерії, ми порушуємо баланс в організмі, знищуємо своїх природних «лікарів», без яких потрапляємо в постійну залежність від антибіотиків. Виходить замкнуте коло. Згодом корисна мікрофлора рота так сильно слабшає, що без антибіотиків вже не справляється зі своїм головним завданням - не пропускати шкідливих бактерій далі в організм. Це призводить до дисбактеріозу.

Є також думка, що триклозан шкідливий вагітним жінкам, так як він може порушувати приплив крові до матки, що в свою чергу викликає кисневе голодування плода. Це не означає, що плід тут же задихнеться через зубної пасти, просто йому буде як мінімум не комфортно ...

Висновок: Антибіотики руйнують природну мікрофлору порожнини рота і тим самим завдають шкоди здоров'ю. І м не місце в безпечної зубній пасті!

Лактат алюмінію (aluminium lactate).

Лактат алюмінію, або сіль молочної кислоти, - це різновид солей алюмінію. Додається в пасту як протизапальну речовину, яка зупиняє кровоточивість ясен. А також знижує чутливість зубів (до холодного, кислого, гарячого і солодкого), впливаючи на нервові закінчення зуба і перешкоджаючи передачі сигналу зовнішніх подразників в нерв. Улюблений компонент паст Lacalut.

Є маса природних компонентів, які виконують аналогічні функції, але великим виробникам вигідніше використовувати солі алюмінію. Це питання економіки ...

У чому шкода солей алюмінію для здоров'я? Цю тему я торкалася в статті про сіль (Виявляється, в кухонну сіль теж додають алюміній!). Справа в тому, що алюміній добре всмоктується і осідає в організмі ... в кістках, печінці, сім'яниках, паращитовидної залозі, але головним чином - у мозку. Це призводить до дегенерації деяких клітин мозку і в підсумку - в хворобам - погіршення пам'яті, порушення рухових функцій, хвороби Альцгеймера та ін. Захворювань, пов'язаних з мозком.

Кроме цього, надлишок солей алюмінію перешкоджає затрімці кальцію в організм е, гальмує синтез гемоглобіну и зменшує всмоктування фосфору и других мікроелементів. Це может привести до проблем з кісткамі и суглоб (остеопороз, флюороз и ін. Хвороби). Що стосується вагітності, то є дані про те, що алюміній проникає через плаценту і накопичується в тканинах плода, що може викликати різні порушення розвитку. Наприклад, проводилися досліди на мишах, у ході яких були отримані такі результати. Їли під час вагітності вводити мишам лактат алюмінію протягом 7-15 днів в кількості до 10 мг / кг / добу, то це призведе до зниження у детенишей- щурят ефективності виконання завдань і подовження часу його затримки.

А ще в ході експериментів на щурах було помічено наступне - фтор навіть в мінімальних кількостях призводить до прискорення всмоктування алюмінію в мозкову тканину. А, як ми знаємо в більшості паст фтор і алюміній живуть по сусідству! Відбувається це так: фтор вступає в реакцію з алюмінієм, утворюючи фторид алюмінію, який здатний долати захисний (так званий гематоенцефалічний) бар'єр мозку. Тобто фторид алюмінію проникає через цей бар'єр в мозок, відкладаючись в нервових клітинах. Джерело - Конференція РАМН, тема «Хвороба Альцгеймера і старіння: від нейробіології до терапії». 1999 р

Висновок: Солі алюмінію накопичуються в організмі і особливо - в мозку! При високих концентраціях це призводить до ряду захворювань, пов'язаних з мозком і не тільки ... Зубна паста з лактатом алюмінію не варто того, щоб ризикувати здоров'ям!

......

Зізнаюся чесно, список не повний. Це найосновніші і найшкідливіші інгредієнти зубних паст. Цей список можна було продовжувати ще дуже довго, так як різноманітність хімікатів у складі паст вражає уяву! Але давайте зупинимося на цьому. Особисто мені вже цього вистачає для того, щоб задуматися і зробити висновки ...

Список інших, менш токсичних речовин.

Є ряд речовин, які не можна однозначно віднести до нешкідливим компонентів в пастах. Але і до особливо токсичних речовин, перерахованих вище, вони не відносяться. Це, так скажемо, компоненти середньої шкідливості) До них можна ставитися по-різному. Можна вважати, що їх наявність не прийнятно, тому що краще відмовитися від використання всього того, що потенційно (хоч це і не доведено) може погано позначитися на здоров'ї. А можна примиритися з ними, так як їх шкода ніким не доведено і тому ці речовини входять до складу навіть органічних натуральних зубних паст.

У свій час я була категоричною і відмовилася від застосування будь-яких паст, адже в кожної з них було щось сумнівне. І стала користуватися натуральними зубними порошками. Але порошки мені не сподобалися і я стала використовувати їх не як основні засоби для чищення зубів, а як доповнення до паст. Про це читайте у моїй статті «Огляд: натуральні зубні пасти і порошки». Загалом, я вирішила примириться з деякими окремими компонентами паст з переліку вище, але з умовами: 1 в пасті повинно бути максимум 2 компонента зі спірного переліку, 2 - ці компоненти повинні бути на останньому місці в складі, 3-я буду шукати зубну пасту зі 100% натуральних компонентів, а якщо не знайду, то вивчу всілякі способи виготовлення такої пасти в домашніх умовах.

Ось приклади таких спірних речовин:

  • Натрій карбоксиметилцелюлоза (sodium CMC) - стабілізатор, що отримується з целюлози і соди. Покращує в'язкість і консистенцію пасти. Є також харчовою добавкою Е466, дозволеної в ЄС і РФ. При вживанні в їжу у великих дозах у деяких людей виникають: алергія, подразнення на шкірі, розлади шлунка, підвищення холестерину ... При цьому не зрозуміло, за яких дозах і чому виникали такі ефекти, адже допустима норма для людини ніде і ніким не визначена. Але для дитячого харчування ця добавка не дозволена, а це знак! І ще ця речовина не розщеплюється в організмі.
  • Сахарин (Sodium Saccharin) - синтетичний, не натуральний підсолоджувач. Пам'ятайте банки драже-підсолоджувачів, якими у свій час захоплювалися любителі дієт і люди з діабетом? Так ось, це і є сахарин. Він не засвоюється організмом. Схвалено в якості харчової добавки в США, РФ, ЄС. Вважається, що при дозі 5 мг на 1 кг маси тіла сахарин нешкідливий. Проте, деякі вчені вважають його канцерогенним в будь-яких дозах. Тобто єдиної думки немає.
  • Діоксид титану (tanium dioxide, CI 77891). Це освітлювач, який надає паст ідеально білий колір. Ця речовина вважається нешкідливим, так як нібито зовсім не всмоктується стінками травного тракту і без проблем виводиться з організму. Однак дослідження, проведені на мишах, свідчать про протилежне. Регулярне вдихання двоокису титану призводило до розвитку раку у мишок. Справа в тому, що частинки цієї речовини настільки дрібні (наночастинки), що можуть проникати в кров, а з неї - в різні органи, де вони руйнують клітинну оболонку. Спостерігалися також випадки пошкодження ДНК і хромосом мишей, які отримували наночастки діоксиду титану з питною водою протягом 1,5 років. Але треба зазначити, що в ході цих досліджень миші отримували дуже високу концентрацію діоксиду кожен день. Людина не отримує аналогічні дози через пасту, це точно.
  • Кокамідопропіл бетаїн (cocamidopropyl betaine) - дає пасті густоту і піну. Виготовляється з жирних кислот кокосового масла. Вважається аніонних поверхнево-активною речовиною (А-ПАР), тому може викликати алергічні реакції (подразнення шкіри, лущення, свербіж ...) і запалення слизової. Але дія цього А-Пава однозначно м'якше і краще в порівнянні з лаурилсульфат натрієм, який застосовують в пастах мас-маркету! Є думка, що ця речовина погано впливає на печінку і щитовидну залозу через свою високу канцерогенність. Однак це спірно, тому що інші дослідження показують, що виділення канцерогенів відбувається тільки при температурах вище 350 гр. FDA (американський федеральний комітет, який відповідає за безпеку продуктів) визнає cocamidopropyl betaine безпечним для зовнішнього застосування і при нанесенні на шкіру на нетривалий час (що відноситься і до паст).
  • Натрію лаурілсаркозінат (Sodium lauroyl sarcosinate) - це теж А-ПАР, і теж більш щадний ніж зазвичай використовується лаурилсульфат натрію. У своїх статтях я багато писала про павах. Це шкідливі токсичні речовини, які застосовуються в пральних порошках, зубних пастах, шампунях та інших засобах гігієни. Для видалення бруду і піноутворення. Дослідження показують, що лаурілсаркозінат натрію істотно робить менш агресивне вплив на здоров'я, ніж лаурилсульфат натрію. І на відміну від багатьох інших ПАВов, він легко розкладається і значить є екологічним. Хоча, звичайно, він теж не подарунок.
  • Вважається, що більш здоровою альтернативою кокамідопропіл бетаина і натрію лаурілсаркозіната є так звані глюкозиди (glucosides). Наприклад, коко глюкозид (coco glucoside) - це м'який А-ПАР, який виробляють з м'якоті кокосового горіха і фруктової глюкози. І децил глюкозид (decyl glucoside) - це м'який А-ПАР, який виробляється з жирних глюкози, отриманої з крохмалю кукурудзи, і жирних кислот кокосового горіха.

Краще, звичайно, щоб цих речовин взагалі ніде не було. Адже вони не натуральні. А я не вірю в 100% -ю безпеку ненатуральних хімічних речовин. Часто буває так, що сьогодні якийсь хімікат нібито нешкідливий, а через 5 років виявляється, що він призводить до проблем зі здоров'ям. Будь-які речовини, штучним шляхом виведені в лабораторіях є чужорідними для нашого організм а й він буде прагнути їх позбутися. Тому потрібно прагнути до мінімізації використання хімічних сполук незрозумілого походження.

ШКОДА ЗУБНОЙ ПАСТИ

Те, що всі перераховані вище хімічні сполуки шкідливі для здоров'я це ще пів біди. Що дійсно важко вкладається в голові, так це те, що всі вони зібрані разом, в одному красивому тюбику зубної пасти. Виходить, що така зубна паста - це не засіб для догляду за зубками, а небезпечна для здоров'я токсична маса.

Хтось може подумати, що я тут все прикрасила. Альо немає. З метою написання статті я взяла зубну пасту Lacalut у сусідки, а потім зайшла в аптеку і проаналізувала склад всіх відомих зубних паст - від дешевих до дорогих. Абсолютно у всіх пастах були кілька або відразу всі небезпечні інгредієнти! Ви і самі можете провести своє розслідування ...

Ви скажете - але ми ж не їмо зубну пасту! По-перше, як я писала трохи вище, слизова порожнини рота дивним чином всмоктує в себе все речовини. Тому якась частина зубної пасти через через слизову оболонку порожнини рота всмоктується в кров і розноситься по всьому організм, досягаючи внутрішніх органів і тканин ... По-друге, частина пасти ми в прямому сенсі з'їдаємо.

За життя людина с'едаетв середньому 2,5 кг пасти. А діти так взагалі люблять спеціально ковтати пасту, яка пахне полуницею, бананом і всякими вкусняхамі. За один раз дитина ковтає ¼ частина зубної пасти! Так що особливо уважним потрібно бути з вибором пасти для дітей.

Якщо підсумувати, то виходить, що зубна паста завдає шкоди як безпосередньо зубам, кісткам і суглобам (з вини фтору, солей алюмінію і лаурилсульфат натрію), так і імунній системі і основним органам життєдіяльності людини. Наприклад, шлунково-кишковий тракт страждає від антибіотиків (триклозану, хлоргексидину і іже з ними), взагалі будь-якої хімії, яка за визначенням не може благополучно засвоїтися ШКТ. Печінка і мозок зазнають негативного впливу під впливом лаурилсульфат натрію, фтору і солей алюмінію.

Так, і ще хочу додати, що ополіскувачі для порожнини рота масового виробництва - це теж токсична маса, лише в рідкому вигляді. Окремо про них писати не буду. Тут все аналогічно - в складі небезпечні для здоров'я хімічні речовини.

ЧИМ чистити зуби БЕЗ ШКОДИ?

Може здатися, що виходу немає, адже в магазинах тільки такі пасти і продаються ... Є багато різних брендів, але склад всюди незмінно хімічний. Але у мене є хороші новини - натуральні засоби для чищення існують, і в досить широкому розмаїтті))) Просто продаються вони в інших магазинах, адже за місце на полицях великих супермаркетів вони ніяк не можуть конкурувати з масовими брендами ... Виробники натуральних паст випускають продукцію не в таких гігантських масштабах і у них немає багатомільярдного бюджету на просування товару. Зате у них є чудовий склад з природних компонентів і подяку тих, хто ними користується))) А це не мало!

Докладний звіт про те, які засоби для чищення зубів використовуючи я, читайте в статті: ОГЛЯД »НАТУРАЛЬНІ зубної пасти і ПОРОШКИ» . Зі статті ви дізнаєтеся, які кошти для зубів сподобалися мені найбільше і чому. А також скільки вони коштують і де їх можна придбати.

А також скільки вони коштують і де їх можна придбати

А поки коротко опишу, ніж в принципі можна чистити зуби безпечно, не побоюючись за здоров'я. Є 3 основні варіанти:

Варіант №1 - порошок з магазину

Варіант №1 - порошок з магазину

Купити зубний порошок, який містить лише природні корисні компоненти. Що я маю на увазі під природними компонентами? Тут все гранично просто - читаєте склад і якщо все інгредієнти вам добре знайомі ще з дитинства, то перед вами натуральний порошок. Якщо з'являються незрозумілі назви, що нагадують хімічні сполуки з уроків хііміі, то це не те, що нам треба ... Є кілька виробників таких порошків - російських і зарубіжних. Продаються в популярних зараз магазинах здорової їжі і здорової косметики. Також завжди є в індуських аюрведических крамницях.

Варіант №2 - порошок «хенд мейд»

Варіант №2 - порошок «хенд мейд»

Зробити порошок своїми руками, будинки. Це зовсім НЕ складно. Можна знайти рецепти в інтернеті або подивитися склад порошків з магазинів (дивись пункт 1) і відтворити щось подібне удома. Процес приготування гранично простий. Не потрібно нічого варити на водяній бані, замочувати і т.д. Просто купуєш все необхідно і змішуєш в зручній баночці.

Варіант №3 - майже натуральна паста

Варіант №3 - майже натуральна паста

Це самий звичний в використанні варіант. Тому як порошок не піниться і його не завжди зручно брати з собою в дорогу. А паста позбавлена ​​цих двох недоліків. Але зате паста не така ідеальна за складом. Ні, звичайно вона не містить жодного з небезпечних, токсичних речовин, про які я детально писала в цій статті. Але 100% природних інгредієнтів тут бути не може, інакше консистенція буде не така гладка і однорідна, колір не такий приємний і т.д.

Але незрозумілі з'єднання в складі таких паст зазвичай виготовляються з натуральних інгредієнтів і сильного шкоди здоров'ю не завдають. Наприклад, може зустрітися силікат натрію (sodium silicate). Це харчова добавка Е-550, яку виробляють з природних матеріалів, наприклад, з кремнійвміщуваних сировини. Це замінник шкідливого силікату алюмінію. Або ксилитол (xylitol) - рослинний підсолоджувач, який в природі зустрічається в волокнистих овочах і фруктах, кукурудзяних качанах і корі берези. Докладний список компонентів натуральних паст, які мають жахливі назви, але насправді нешкідливі, дивіться в статті: «Огляд: натуральні зубні пасти і порошки» .

У таких пастах можуть також зустрічаються менш натуральні речовини. Це, як правило, 1-2 спірних компонента, які дехто вважає шкідливими, а інші - безпечними. Наприклад, sodium CMC (карбоксиметилцелюлоза натрію) - це харчова добавка Е-466, яку роблять з соди і целюлози. Або sodium saccharine (сахарин натрію) - харчова добавка Е-954. Цукрозамінник синтетичного походження. Докладний і наочно оформлений перелік таких спірних компонентів паст дивіться з статті: «Огляд: натуральні зубні пасти і порошки».

До речі, продаються «правильні» пасти все в тих же магазинах здоров'я і індуських крамницях А також можуть зустрітися в гомеопатичних аптеках.

ВИСНОВКИ.

Тільки вам вирішувати, який варіант вам підходить більше. Я б порадила спочатку купити зубну пасту з хорошим складом, щоб відмова від шкідливих паст пройшов зовсім непомітно. А вже потім експериментувати, пробувати інші варіанти ... Було б бажання!

До речі, зубні пасти в побуті людей з'явилися відносно недавно, трохи більше 100 років тому. Дантиста Вашингтон Шеффілд в 1892 році придумав тюбик))) Ідея з тюбиками вистрілила, і з тих пір паста повністю витіснила всі інші засоби чищення зубів. До пасти люди використовували зубні порошки. Я застала їх активне використання в дитинстві. А до покупних порошків люди за старих часів робили такі порошки самі - з золи, солі, коріння ... Індуси робили і продовжують робити порошки з трав і навіть їх висушених мелених шкурок бананів))))

Удачі вам в пошуках свого кращого засобу для чищення зубів! Пишіть мені, якщо у вас є чим поділитися на цю тему!

Если вині хочете втратіті Нові випуски статей, то підпішіться на розсилку!
Если вам сподобалась стаття, поділіться нею з друзями за помощью соцмережах:

Я раніше теж не замислювалася про те, чим чищу зуби - паста і паста, зуби чистить, що ще треба?
У чому може бути шкода зубної пасти для здоров'я?
Чи буває безпечна зубна паста?
Чим чистити зуби?
Якщо такі процеси відбуваються в організмі навіть при непрямому контакті (проникнення в шкіру через тканину), то що ж відбувається, коли ми фактично їмо ці токсичні речовини?
А якщо я не хочу отримувати штучний фтор з води, а хочу отримувати його тільки в натуральному вигляді з продуктів?
Скільки ж фтору у воді з-під крана?
Навіщо доводити до неї?
Чи не краще відмовитися від паст з фтором, щоб не провокувати наступ проблеми?
У чому шкода солей алюмінію для здоров'я?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»