Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Яблучний оцет: користь і шкода для здоров'я людини

  1. Корисні властивості і склад
  2. Яблучний оцет при варикозі
  3. Користь при діабеті
  4. При проблемах зі шкірою
  5. Для схуднення
  6. Використання в косметології
  7. Застосування яблучного оцту для волосся
  8. Протипоказання до застосування

Вітаю вас, дорогі мої читачі. Не один десяток років в народній медицині використовують яблучний оцет: користь і шкода якого досить добре вивчені і доведені. Кому ж оцет принесе здоров'я і кому категорично протипоказаний? Про це ми в цій статті постараємося докладно розповісти.

Цей продукт знаком всім господиням. Його додають, як заправку до салатів, використовують в кондитерських стравах, при приготуванні супів. Однак спектр застосування яблучної настойки набагато ширше. Все частіше цей продукт використовують в лікувальних і косметичних цілях.

Зміст статті

Корисні властивості і склад

Корисні властивості і склад

Завдяки своїм складом, яблучна настоянка - відмінний антиоксидант, натуральна біодобавка при схудненні, цукровому діабеті, засіб для боротьби з варикозом і розширеними судинами. У чому ж секрет і яка користь яблучного оцту?

Яблучний оцет багатий наступним складом: в нього входять 16 амінокислот і 50 органічних сполук. Найбільш важливі з них:

  1. Вітаміни групи В, С, Е, А.
  2. Пектин.
  3. Кислоти: яблучна, лимонна, щавлева, пропіонова, аскорбінова та ін.
  4. Мікроелементи: калій, залізо, сірка, кальцій, магній, натрій.

Вітаміни групи В відповідають за стабільне функціонування мозку, дають енергію організму, мають заспокійливу дію, нормалізують гормональний фон.

Вітамін С допомагає боротися із застудами та підвищує імунітет, має сечогінні властивості.

Вітамін Е укріплює кровоносні судини.

Вітамін А відповідає за цілісність структури і зростання клітин шкіри, слизових оболонок, збільшує кількість лейкоцитів у крові, тим самим стимулюючи імунну систему організму.

Пектин здатний знижувати рівень холестерину в крові, поліпшувати кровообіг, є природним антиоксидантом.

Залізо важливо для кровоносної системи людини і для вироблення гормонів щитовидної залози.

Калій регулює кислотно-лужний баланс, покращує роботу кишечника. Разом з калієм натрій забезпечує баланс рідини в організмі, захищаючи його від зневоднення.

Магній сприяє обміну речовин.

Сірка бере участь в іонному обміні всередині клітини, сприяють процесу їх поновлення.

Кальцій особливо важливий для підтримки в нормальному здоровому стані наших кісток, нігтів, зубів і волосся.

Кислоти є, перш за все, натуральними антиоксидантами, регуляторами кислотно-лужного балансу організму.

Саме завдяки багатому на корисні речовини і мінерали складу яблучний оцет для здоров'я людини має широкий спектр властивостей:

  • розганяє метаболізм;
  • очищає;
  • зміцнює імунітет;
  • сприяє схудненню;
  • має протизапальну й антисептичну властивостями.

Важливо! При покупці ретельно вибирайте продукт. У його складі повинен бути тільки яблучний оцет. Фортеця - не більше 3-4%. Краща упаковка для даного натурального продукту - темна скляна тара.

Яблучний оцет при варикозі

Широко відомо застосування при варикозному розширенні вен. Щоб позбутися від недуги, слід на ніч натирати настоянкою місця з варикозним ураженням.

Також можна робити ванни для ніг з додаванням оцту. Вода повинна бути прохолодною. Крім того, що ванночки допомагають боротися з варикозом і «зірочками» на судинах, вони також знімають біль в ногах і позбавляють від почуття втоми. Що це за хвороба, пов'язана з болем в ногах читайте в цій статті , Де я детально все описала.

Хорошим народним засобом від варикозу послужить наступна суміш: ложка оцту, жовток 1 яйця і трохи скипидару.

Користь при діабеті

Яблучний оцет має здатність знижувати цукор у крові, тому його рекомендовано вживати людям, що страждають на цукровий діабет I і II типів. Позитивна дія надає вживання оцту, якщо пити його натще, попередньо розвівши в склянці теплої води. Користь буде, якщо додавати 1-2 ложку яблучної кислоти просто до страв.

При проблемах зі шкірою

Корисні властивості яблучного оцту доведені при шкірних захворюваннях. Це обумовлено високим вмістом в настоянці вітаміну С володіє ранозагоювальну дію. Досить протирати хворі ділянки шкіри кілька разів на день: на склянку води брати півсклянки концентрату.

Для схуднення

Для схуднення

Яблучний оцет відмінно допомагає людям, шкодують скинути вагу. Я сама не раз використовувала його для таких цілей. Яблучна кислота знижує апетит і покращує обмін речовин. Щоб зайві кілограми покинули організм, потрібно пити розведений оцет тричі на день. 2-3 чайні ложки кислоти додають в склянку води і випивають його натщесерце з ранку, а також перед обідом і на ніч.

Тобто одна приготована порція ділиться на три рази і випивається за день. Це найпоширеніша методика застосування. Я ж можу поділитися своїм особистим досвідом прийому:

1 чайна ложка яблучного оцту з медом (1 ч.л.) на склянку води. Випивала один раз на день натщесерце протягом одного місяця. Результат був чудовий - мінус 3 кг ... Але в даному випадку я прийшла до своєї ваги, просто пішли мої зайві кілограми, які накопичилися за зиму. Заодно я відчула легкість в організмі. А це означало, що яблучний оцет в якійсь мірі також почистив організм від непотрібних шлаків.

Висновок можна зробити такий: крім схуднення натуральний яблучний оцет корисний при очищенні організму, виведення шлаків і токсинів. Детоксикацію організму можна провести, регулярно приймаючи напій, що містить оцет і мед. Такий напій буде регулювати кислотно-лужний баланс системи шлунково-кишкового тракту, позбавить від зайвої «кислотності» організм. Готується продукт нескладно:

на склянку чистої води береться по столовій ложці оцту і меду. Вживати напій слід натщесерце. Курс може становити до 3 місяців. Якщо протягом цього часу ви відчуєте погіршення, то прийом слід припинити до з'ясування причини і поліпшення стану здоров'я.

Чи не шкода, а користь такий напій з оцтом і медом принесе і людям з діабетом, і при схудненні.

Використання в косметології

Яблучний оцет позбавить від проблем шкіри обличчя - перш за все, вугрової висипки. Для цього на фруктової кислоти потрібно зробити трав'яний настій з ромашки та календули. Настоєм протирати обличчя кілька разів в день. Перші результати можна буде помітити вже через тиждень: особа стане чистіше, вугрів значно менше.

Щоб надати шкірі еластичність і пружність, а також наситити її корисними речовинами, можна в домашніх умовах приготувати маску на основі оцту і меду:

До складу омолоджуючого косметичного засобу входять 1/2 чайної ложки яблучної кислоти, ложка рідкого меду, сире яйце. Маска наноситься на обличчя не менше ніж на 20 хвилин. Для більшої користі і ефекту процедуру рекомендовано проводити регулярно протягом 2 тижнів.

Застосування яблучного оцту для волосся

Застосування яблучного оцту для волосся

Настоянка допомагає боротися з лупою і жирним волоссям. До речі багато рецептів для зміцнення і зростання волосся можна почитати ось тут . Після ретельного миття голови, промийте волосся водою з яблучним оцтом (приблизно 3 ложки на склянку води). Такий спосіб позбавить від «маслянистості» волосся, зробить їх більш гладкими і шовковистим, полегшить розчісування.

Відомий ефективний рецепт на основі яблучного оцту і при такій проблемі, як випадання волосся. Роблять спеціальний настій, змішуючи сік алое і оцет в рівних пропорціях. Суміш настоюють протягом доби. Незадовго до сну втирайте настій у шкіру голови, оберніть її рушником, створивши тим самим ефект «сауни»: так засіб краще вбереться.

Через годину рушник можна зняти, і лягти з немитою головою спати. Вранці ж помити волосся звичним звичайним шампунем. Повторювати процедуру слід не менше двох разів на тиждень.

Протипоказання до застосування

Прийом яблучного оцту і інші методи використання здатні завдати шкоди і викликати небажані побічні ефекти: біль в області шлунка, печію, діарею, алергічні реакції у вигляді почервоніння і свербіння.

Категорично протипоказано засіб в наступних випадках:

  1. Захворювання шлунково-кишкового тракту в загостреній стадії.
  2. Виразка шлунку.
  3. Підвищена кислотність.
  4. Захворювання печінки.
  5. Захворювання нирок та сечовидільної системи.
  6. Подагра.
  7. Дитячий вік.

У будь-якому випадку перед застосуванням яблучного концентрату в лікувальних цілях рекомендації лікаря обов'язкові. Далі в наступних статтях я вам розповім, як можна приготувати яблучний оцет в домашніх умовах.

Тому ми не завершуємо цю тему, а повернемося трохи пізніше. Обов'язково заходите до нас на сайт і запрошуйте своїх друзів. Це можна зробити якщо клікніть на кнопочки соціальних мереж.

Кому ж оцет принесе здоров'я і кому категорично протипоказаний?
У чому ж секрет і яка користь яблучного оцту?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»