Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Історія зачісок | прекрасні волосся

  1. Історія древніх зачісок
  2. Середньовіччя V-XIV ст.
  3. Епоха Відродження (Ренесанс) XIV- XVI
  4. Історія зачісок в епоху бароко (XVII-XVIII ст.)
  5. Історія зачісок в епоху Рококо (XVIII-XIX ст.)
  6. Історія зачіски 19-20 (XIX- XX) століть
  7. Історія зачісок слов'ян
  8. Історія зачіски 21 (XXI) століття!
  9. Ще цікавіше:

Все в нашому світі імеетсвою історію розвитку

Все в нашому світі імеетсвою історію розвитку. А як ти думаєш звідки, які і як розвивалося історія зачісок, від давнини до нашого 20-21 століття. Звичайно, я не зможу показати всі види ідеталіразвітія, тому що вийшла б ціла енциклопедія, але буде цікаво. Запрошую тебе в світ історії зачісок.

Історія древніх зачісок

Перші документальні свідчення історії розвитку перукарського мистецтва і стародавніх зачісок, ми можемо бачити на стінах пірамід, на грецьких амфорах і шумерських глиняних табличках. Зрозуміло, це не означає, що за часів доісторичні, дами не займалися своїм волоссям, просто більш-менш достовірно зображувати людину люди тоді ще не навчилися. Однак кам'яні гребені для волосся археологи знаходять на стоянках давніх людей. У кам'яний вік укладали волосся горизонтальними або зигзагоподібними уступами. А що ви думали, печерна красуня чекала свою робочу силу і захисника з полювання незачесана?

Єгипет Єгипет

Як видно з стінних розписів давньоєгипетських гробниць, в ті часи були дуже популярні перуки і різного роду корони. Майже на всіх відомих зображеннях волосся великої цариці Нефертіті прибрані під багато прикрашену корону-діадему. Взагалі, єгиптяни були дуже вправні в перукарському справі: їх зачіски, як жіночі, так і чоловічі дуже складні і рясніють різноманітними прикрасами. Однак це стосується лише знатних осіб, голови простих єгиптян прикрашають перуки в формі сучасної стрижки-каре. Єгиптологи можуть за фасоном перуки швидко визначити дату малюнка або статуї, навіть приналежність соціального статусу. Наприклад в 15 в. до н.е. чоловіки носили пишні перуки з відкритими вухами темних відтінків. Ні бороди, ні вусів, ні волосся єгиптяни не носили, тільки у свята одягали перуки і підв'язували золоту борідку, довжиною 10-15 см. Жінки заплітали в косички і стригли на рівні плечей з закрученими кінцями, закріплюючи на голові за допомогою тонких ниток, обручів , діадем.

Месопотамія Месопотамія

Чоловіки відпускали до плечей, зачісуючи назад залишаючи вуха відкритими, а кінці підкрутити в валик. Дами збирали волосся в сітку. Царі відрощували бороди, надаючи прямокутну форму, з пасма яких робили трубочки (рядами) або заплітали косички з золотими нитками. А жерці повністю збривали волосисті частини тіла і голови.

Біблія Біблія

В Біблії є опис про непереможного Самсона, його сила полягала в його волоссі. Він був переможений тільки тоді, коли Даліла (зачарувала його) хитрістю дізналася його таємницю і постригла його волосся. Але Бог йому повернув його силу (волосся) після його каяття. Після він переміг, обрушивши храм, а й загинув сам.

Греція Греція

У мешканок стародавньої Греції була популярна проста і дуже жіночна зачіска - вузол-коримбос. Волосся розчісували на прямий проділ, завивали хвилями і спускалися уздовж щік, вкладаючись в низу потилиці красивим вузлом, прикрашаючи стрічками, намистом, обручами і діадемами (ободок). Цей тип зачісок періодично повертається до нас з глибини століть, перетворюючи жінку в грецьку богиню. Згодом стрижки у чоловіків стали коротшими, але локони залишилися. А доглянутість (золотистих відтінків) волосся і бороди вважалося елітою суспільства. Пізніше бороди пішли, за винятком для філософів. А перукарів називали каланістрамі.

Рим Рим

Римська цивілізація, що прийшла на зміну давньогрецькій, вражає складними, навіть химерними жіночими зачісками. Рімлянкізнатного роду носили на голові досить складна споруда з дротяного каркаса з укладеними на ньому локонами і коси, закрученої на потилиці ярусами. Зачіски римлянок-простолюдинок були набагато простіше. Жіночі зачіски завжди служать відображенням добробуту держави та положення жінки в суспільстві. Для чоловіків було характерно густа чубчик до чола або до середини чола. А в епоху Республіки чоловічі стрижки стали досить короткими, а бороди носили вже в зрілому віці.

Німеччина Німеччина

У Німеччині чоловіки носили волосся до плечей, нижче вважалося тільки привілеєм знатних і королівського роду. Звідси було прізвисько королів "Злотовласие". Чи не заміжні дівчата ходили з розпущеним волоссям, а заміжні з головним убором, тому що показувати волосся вважалося ганьбою.

Іспанія Іспанія

Іспанки, на відміну від італійок, носили зачіску бандо: волосся розчісували на прямий проділ і гладко укладали вздовж щік, закручуючи ззаду в валик.

Середньовіччя V-XIV ст.

З поширенням християнства змінилися і зачіски жінок. У ранньому середньовіччі незаміжні дівчата носили або косу, або вільно розпущене волосся, а заміжні - обов'язково носили головний убір. Середньовіччя - епоха досить похмура і жіночі вбрання і зачіски не вражають красою і різноманітністю, скоріше - навпаки, на багатьох гравюрах тих років дами в величезних чепцях виглядають своєрідно. Але основною умовою середньовіччя були кучері, завивали розігрітими паличками. А в пізньому середньовіччі жінки стали одягати чепчики, косинки. У жінок було довге волосся, заплетене і прибрані на потилиці. Чоловіки теж зачісували своє волосся назад, зібравши в пучок. Мало місце також для бороди і вусів.

Мало місце також для бороди і вусів

Епоха Відродження (Ренесанс) XIV- XVI

З приходом епохи Ренесансу жінки змінилися. Художники і поети навперебій вихваляли жіночу красу. Уже тоді найкрасивішими стали вважатися біляві або світло-русяве волосся. Зачіски тієї епохи хоч і складні, що складаються з кісок, локонів і уплетених в них прикрас, однак виконані з великим смаком. Досить поглянути на полотна Рафаеля, що б в цьому переконатися. До речі, в ті часи красивим вважався дуже високий лоб, і жінки підголювали волосся у лоба, щоб зробити його вище! Деякі, завзяті модниці голили частина волосся у лоба і навіть брови. Зрозуміло, в різних країнах воліли різні зачіски. А у чоловіків було довге волосся, без вусів і бороди.

Історія зачісок в епоху бароко (XVII-XVIII ст.)

В епоху бароко поширилися укладання з довгого завитого локонів, які спускалися окремими локонами на плечі і спину. У 17 столітті увійшли в моду пишні перуки, які завивали за допомогою пари. А перукарське мистецтво досягло немалих висот. З'явилися зачіски грива і пудель, представляючи собою велику збите хмара з локонів оточуючих особа.

В початку XVII століття законодавицею мод стає Франція В початку XVII століття законодавицею мод стає Франція. За період з XVII по кінець XVIII століть зачіски французьких придворних дам змінюються постійно, а всі інші королівські двори Європи змушені брати з них приклад. Якщо на початку цього періоду жіночі зачіски ще зберігають деяку природність, то вже в 90-і роки сімнадцятого століття входить в моду зачіска Манча, яка робилася з прямим проділом і укладанням з змієподібних локонів 2-х полушарій.Пріческа названа в честь Марії Манчіні, перша любов Людовика XIV. Вони не змогли одружитися, але були коханцями і померли в один і той же рік.

Вони не змогли одружитися, але були коханцями і померли в один і той же рік

Пізніше в моду входить зачіска фонтаж, що отримала свою назву на честь фаворитки того ж Людовика XIV Анжеліки де Руссіль-Фонтаж. Ця висока зачіска, яка робилася за допомогою мережив накрохмалених, між якими розташовувалися локони волосся і зміцнювали її шпильками і конструкцією з дроту. Як стверджують, королівська фаворитка мадам Фонтаж з'явилася на полювання, як і належить - пріполном параді, проте сильний вітер розтріпав її волосся. Красуня не розгубилася, витягнула з корсажа стрічку і зав'язала її навколо голови, зробивши збоку пишний бант. Король не поскупився на компліменти, а вже на наступному балу все дами хизувалися бантами у волоссі.

Сам же Людовик XIV рано облисів і ввів моду на носіння алонжа - парик, з довгими локонами і рудуватим відтінком (як грива лева) Сам же Людовик XIV рано облисів і ввів моду на носіння алонжа - парик, з довгими локонами і рудуватим відтінком (як грива лева). Король «прирік» всю Європу на носіння Аллонж. Пізніше алонжі стали компактніше, коротше і біліше - «Бінет». Навіть до цього дня, судді Австралії і Великобританії носять БІНЕТ (алонжі). А в Росії набуло популярності під час Петра I.

А в Росії набуло популярності під час Петра I

Історія зачісок в епоху Рококо (XVIII-XIX ст.)

Епоха рококо принесла з собою витонченість, витонченість і зніженість Епоха рококо принесла з собою витонченість, витонченість і зніженість. Розкішні перуки зменшилися в розмірі і перетворилися. Фонтаж повністю вийшов з моди, поступившись місцем гладким на потилиці зачіскам і спадаючими рядами локонів. У 1713 року герцогиня Шрузбіллі постала перед королем без Фонтанж, з гладко зачесаним волоссям. І в моду ввійшла маленька гладка зачіска, а чоловіки подвіти волосся зачісували назад і робили хвіст. Також в моді були білі перуки, з закрученими по боках буклями і кіскою (бантом) ззаду.

Найвидатнішим перукарем в епоху рококо був куафер короля метро Лігрон, який розроблений основу перукарень технологій. Він запровадив принцип, згідно з яким зачіска повинна відповідати особливостям особи, форми голови і фігури.

Він запровадив принцип, згідно з яким зачіска повинна відповідати особливостям особи, форми голови і фігури

У другій половині XVIII століття жіночі зачіски стали вище і химерніше Він стає все складніше. Окремі екземпляри були величні споруди пів метра висоти. Для того щоб спорудити таку зачіску, потрібно було вдаватися до каркасу, це спорудження з дроту, на якій закріплені пасма волосся, скріплені яєчним білком і посипані борошном. Поверх волосся майстра зміцнювали фігурки людей і кораблики. Зачіски прикрашалися золотими шпильками, бантами перлами, коштовним камінням, пір'ям, гребенями і ін. Модно було прикрашати живими квітами і фруктами, а щоб квіти не в'яли, в волоссі ховали флакони з водою. Такі зачіски-вежі досягали до 70 сантиметрів. Дами носили з собою спеціальні витончені палички, якими можна було почухатися.

З приходом Наполеона поширилася зачіска ампір З приходом Наполеона поширилася зачіска ампір. Його тріумфом стала техніка завивки. Особливо характерним для ампіру була прикраса зачісок широкими гребінцями, дорогоцінними діадемами, вишитими перлами стрічками.

Після падіння Наполеона тон в перукарському мистецтві починає ставити Відень. Характерною особливістю того часу були великі щільні локони, які укладалися з обох сторін голови. А стиль ампір змінила епоха романтизму. Особливістю епохи романтизму є, поява косого проділу в зачісці і волосся збивали чубами над чолом і проділи з боків у вигляді чубчика, а зі скронь зачісували вперед. У чоловіків була мода на бакенбарди.

Історія зачіски 19-20 (XIX- XX) століть

Велика Французька Революція поклала кінець епосі химерного рококо, з настанням свободи, рівності і братерства в моду увійшло все просте і природне. Аж до початку двадцятого століття жіночі зачіски хоча і змінювалися, проте ніякої "революції" не відбувалося. Жінки знову повернулися до простих зачісок. Після другої світової війни технологія, в епоху індустріальних нововведень, перукарське мистецтво стало вдосконалюватися: укладання фенами і фіксаторами, хімічне фарбування волосся. А тут ще в 1940 році в Німеччині була виконана перша хімічна завивка. Це відкрило нову сторінку в історії перукарської справи.

Набирало силу рух боротьби за права жінок. Жінки починають брати участь у виборах, займаються громадською роботою і політикою, сідають за кермо перших авто, знімаються в кіно, починають носити штани, словом лякають бідних чоловіків до непритомності. Далі - більше: дами починають коротко стригтися! І треба сказати - їм це дуже йде. Зухвалий і сексуальний стиль "під хлопчика" не втрачає актуальності вже майже ціле століття!

Історія зачісок слов'ян

Східні слов'яни в давнину носили довге волосся і бороди, жінки коси. Під впливом норманів слов'яни стали підстригати волосся і голити бороди, залишаючи тільки вуса. З поширенням візантійського християнства знову з'являються довгі бороди, підстрижені у формі «лопати». Найпоширенішою серед чоловічого населення від малого до великого була стрижка під «горщик». Під впливом звичаїв, які прийшли із Золотої Орди, російські люди стали стригтися під східні манери, навіть голити голову. Петровські реформи ввели в моду спочатку німецьку, а потім французьку моду. Стали носити Фонтанж, а зачіска «під горщик» збереглася серед селян і старообрядців.

Історія зачіски 21 (XXI) століття!

Як видно з історії, розвиток стилів зачіски, як у давнину, так і в нашому 21 столітті задає видатні люди. Але найголовніше в розвиток нового стилю, це неординарність! Тому тепер ми пишемо історію зачісок. Сьогодні, в добу глобалізації і миттєвого поширення будь-якої інформації за допомогою глобальної мережі Інтернет, коли здивувати кого-небудь, досить складно, акцент знову робиться на простоту і природність. Зачіска може бути будь-який, але волосся обов'язково повинні бути здоровими, красивими і доглянутими!

Ще цікавіше:

Дружимо?

Related posts:

  1. 4 легких зачісок для волосся (відео)
  2. Фото незвичайних зачісок
  3. Історія гребінця для волосся

А що ви думали, печерна красуня чекала свою робочу силу і захисника з полювання незачесана?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»