Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Азбука парфумерії: ірис

Мало хто знає, що знаменитий fleur de lis або геральдична лілія, насправді означає не лілію, а ірис. Цей факт нещодавно встановили вчені-історики та ботаніки. Так чи інакше, флорентійський ірис, дійсно, вважався "квіткою королів" і був символом влади багатьох монархічних династій. У Китаї ірис вважається квіткою витонченості та грації, тонкої душі і внутрішнього самотності. А в ранньому християнстві ірис був знаком Діви Марії. Мало хто знає, що знаменитий fleur de lis або геральдична лілія, насправді означає не лілію, а ірис Стародавні єгиптяни вважали, що ірис приносить красномовство і впевненість у власних силах. А в Стародавній Греції іриси були квітами богині Іриди - володарки веселки і головною посланниці Олімпійських богів. Походження імені квітки очевидно: "iris" в перекладі з грецького означає "веселка". Кажуть, що сам великий Гіппократ дав назву яскравому квітці.

Але ніхто в світі так не шанує ірис, як японці. У країні сонця, що сходить навіть є особливе свято - день ірису. Його відзначають в перших числах травня, ніж ознаменовується початок цвітіння ірисів. В Японії іриси діляться на чоловічі і жіночі. Чоловічі є символом незламності сили самурая, а жіночі оберігають невинність і лагідність слабкої статі. Різнобарвні іриси присутні на багатьох японських картинах, гравюрах.

Існує кілька сотень різновидів ірису. Рослина культивується в садах, парках. Зацвітає через рік після посадки.

Іриси бувають майже всіх відтінків бузкового: від глибоких фіолетових до аметистового-синіх і ніжно-рожевих. Одні квіти однотонні, інші поєднують два або три відтінки. Але ось що цікаво - червоні іриси - мрія селекціонера. У квітів начисто відсутній ген, що відповідає за червоний колір. Так що зустріти червоні іриси в природі неможливо. У всякому разі, в даний час.

Аромати з нотою ірису:

  • Iris Ganache, Guerlain
  • Silver Mist, Serge Lutens
  • Iris Pallida, L'Artisan Parfumeur
  • Infusion d'Iris, Prada
  • Iris Nobile, Acqua di Parma
  • Hiris, Hermes

Однак повернемося до ірісам в парфумерії, де вони займають особливе місце. Саме їх солодкий, сухий, квітково-пудровий аромат дав назву цілому розділу в парфумерії. У парфумерії використовується тверде масло ірису або ірис Баттері (butter в перекладі з англійської означає вершкове масло). Його отримують шляхом дистиляції коренів ірису трирічної витримки. В результаті виходить полутвердое речовина кремового відтінку, дуже схоже на вершкове масло. Ірис Баттері самого високовисочайшегого якості отримують тільки з виду pallida, який висаджують у Флоренції. Ще один різновид ірисів - Iris germanica теж культивується для парфумерії, але має дещо іншим, деревно-землистим ароматом і цінується менше.

Ірис Баттері pallida володіє дуже сильним солодким квітковим ароматом, має неймовірну стійкість. Саме з цієї причини його можна сильно розбавляти. У самій мінімальної концентрації і з'являється та сама пудровая нота. Найчастіше ірис використовують в якості фіксатора запаху, але деякі можуть дозволити собі додати його в базу. Масло ірису - дуже дорогий і рідкісний продукт. Його виготовляють тільки під замовлення з-за важкого процесу виробництва, що відбувається вручну. На сьогоднішній день масло ірису вважається найдорожчим натуральним парфумерним компонентом в світі, обходячи амбру, мускус і воль деревину.

Існує спеціальний термін - "іронії", що позначає типовий запах масла ірису. Воно може мати землисті, деревні відтінки, а може пахнути квітково-медовим ароматом з характерною пудровий нотою. Зрозуміло, продукт з сильним квітковим запахом цінується набагато більше.

Через високу вартість сировини, ноти ірису в парфумерії все частіше замінюються синтетичними іронії, які все ж помітно відрізняються від природного аромату.

А ви любите пудровие ноти ірису?

Наталія Карпова , etoya.ru

Релевантні товари в Online-магазині:

Схожі матеріали:

А ви любите пудровие ноти ірису?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»