Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Лінійка для вимірювання кутів: походження і застосування

  1. Прості прилади для всіляких вимірювальних процедур
  2. Як ще вимірюють кути і відрізки
  3. Як міряють градуси в кутах для будівництва та інших цілей

Які прилади використовувати для вимірювання будівельних і виробничих об'єктів, їх довжин сторін і обчислення їх сукупної придатності в зв'язку з наявністю або відсутністю відповідності певним параметрам, прийнятим в даній сфері?

Лінійка для вимірювання кутів, а також прямих відрізків і поверхонь, зобов'язана супроводжувати не тільки професійним потребам або виробничої необхідності.

такі інструменти повинні використовуватися суворо за своїм призначенням, і в рамках, які передбачені для подібних видів діяльності.

Прості прилади для всіляких вимірювальних процедур

Які прилади використовувати для вимірювання   будівельних   і виробничих об'єктів, їх довжин сторін і обчислення їх сукупної придатності в зв'язку з наявністю або відсутністю відповідності певним параметрам, прийнятим в даній сфері

Вимірювальні прилади та інструменти

До одним з найпростіших вимірювальних приладів відноситься масштабна лінійка.

Це звичайна смужка зі сталі, наприклад.

Нею можна вимірювати площині, точніше довжини відрізків на них.

З одного боку наносять ділення в сантиметрах і міліметрах, а з іншого - в дюймах.

Зазвичай такі вимірювальні пристосування бувають до метра в довжину.

Найменша лінійка робиться від десяти сантиметрів.

Рулетка - по суті та ж лінійка, тільки більш одного метра . Складається вона з металу і скручується в моток за допомогою механічного пристосування з пружинкою, який втягує металеву смужку всередину при відсутності фіксації.

Це досить зручний інструмент для проведення вимірювальних операцій, але тільки там, де немає необхідності прикладати плоский рівний предмет, щоб перевірити відсутність нерівностей.

Рівень - відмінний винахід для будівництва і не тільки. Він має просту прямокутну форму з однією або двома (в залежності від модифікації приладу) "віконцями" з рідиною і "бульбашкою" повітря. Він показує строго вертикальну або строго горизонтальну поверхню .

Є у цього приладу модифікації. Наприклад, гідроуровень. Він заснований завжди на такому фізичному законі: рівень в сполучених між собою судин, наповнених рідиною (водою, наприклад) завжди буде однаковим.

Відрізняється від попереднього (свого попередника, так би мовити) приставкою перед словом - "гідро", що з деякими змінами в перекладі з латині означає, "вода". Це і визначає основу або принцип дії такого пристрою.

Одна шланга, заповнена водою, але не повністю, буде завжди забезпечувати завдяки зрівнювання тиску зовні і всередині, однаковий рівень води. Пристрої, засновані на такому принципі, можуть бути різними по оформленню.

Але в будь-якому випадку найважливіше - недопущення бульбашок повітря в самі сполучені посудини, якими б вони не були.

Штангенциркуль можна також віднести до освітлюваної зараз категорії вимірювальних приладів (причому, не кутів , А саме прямих ліній). Він вважається універсальним і може з точністю зберегти в натуральному вигляді величину відрізка.

Як ще вимірюють кути і відрізки

Що значить, точне вимірювання? Просто ніжки приладу фіксуються на початку і кінці отрезочка або вимірювання предмета. Потім можна, прикладаючи ці два "фіксатора" до будь-якої лінійці з будь-якими одиницями обчислення, дізнатися його величину.

Має штангенциркуль, як і інші подібні прилади з приставкою "штанг ...", не одну шкалу з поділками, а дві. Перша - основна, вимірювальна, а друга - ноніус. Остання призначається для самих маленьких змін у вимірюванні відстаней, відрізків, глибин отворів.

До речі, на німецькій мові слово "штангенциркуль" перекладається, як подобу розсувний лінійки. А застосовується він там в якості вимірювача кіл або їх зображення, причому великих розмірів . Так повелося з давніх часів, це історичний факт.

Кронціркуль - один з найцікавіших представників вимірювальних приладів. Він має вигляд, трохи схожий на циркуль, але має трохи зігнуті ніжки (кінці). Використовують кронциркуль там, де потрібно вимір важкодоступних предметів або частин предметів, а також для проведення схожих вимірювань з об'ємними предметами.

Нівелір - це масштабний інструмент, який потрібен для визначення рівнів, пов'язаних з великими відстанями - на місцевості. Він пов'язаний своїм призначенням з геодезистами.

Нівелір допомагає при плануванні будівельних конструкцій, щоб побачити точки на конкретній місцевості з перепадами і не плоским будовою, побачити ці "різниці" в висоті над горизонтом.

Для визначення цих показників прилад робить візирну лінію.

Для визначення цих показників прилад робить візирну лінію

оптичний нівелір

Це така пряма, яка починає відлік, тобто це старт для проведеного конкретного вимірювального процесу.

Складається з труби для огляду, рівня і допоміжних пристосувань, типу підставки.

До речі, в групу нівелірів цілком може бути включений гідростатичний, який включає в себе також принцип згаданих вище сполучених посудин.

Такий будівник рівнів може бути лазерним.

В цьому випадку високоточне лазерне вказує на потрібну точку пристрій, дозволяє робити позначки "за рівнем".

Склерометр оцінює величину твердості деталей або матеріалів , Причому шляхом дряпання. Цей метод іноді краще, ніж деякі інші. Шляхом такого жорсткого контакту між поверхнею і ріжучим або таким, що порушує цілісність агентом.

Саме через наявність цього складового елементу, що порушує цілісність початкового об'єкта, і викликає великі сумніви для тих, хто цікавиться такими вимірами не через дозвільної цікавості, а через професійну необхідності.

Як міряють градуси в кутах для будівництва та інших цілей

Ерунок - спеціальний прилад, лінійка для вимірювання кутів в будівництві, що вдає із себе кутник, який складений з двох пластинок. Одна - горизонтальна, а друга - під кутом в тридцять п'ять градусів. Дуже часто саме цим приладом вимірюють повороти на площині в 135 і 45 град.

Наприклад, столяра, щоб зробити розмітку за допомогою ерунка, потрібно прикласти його до креслення або деталі, що виготовляється, кут в якій потрібно виміряти. Розташувати його потрібно так, щоб один край (основна частина інструменту) була щільно і рівно притиснута до лінії або площини (грані, стороні) того, що вимірюється. При цьому друга "лінія" буде показувати потрібний градус.

Малка - це ще один з вимірювальних інструментів для визначення величини кута. Він складається з двох різних за призначенням частин. Перша - це підстава або, як його ще називають, колодка.

До неї за допомогою гвинта прикріплюється друга частина - рухлива. Вона може пересуватися на відстані, які позначені спеціальними розподілами по одному або кілька градусів, на певне значення яких можна рухати другу частину.

Угломер - збірна назва для категорії кутових вимірюють інструментів, які складаються з двох простих рейок (плоских лінійок), що можуть обертатися, утворюючи між собою різні по градусному виміру кути. Бувають ці пристосування різного призначення. наприклад:

  • будівельний (для визначення точних кутів на будівництві, а також при монтажі і проектуванні будь-якої складності будівель)
  • Столярський або теслярські (до регульованим Столярського уголомерам відносяться ерункі, описані вище)
  • слюсарний
  • топографічний (для визначення кутів на карті і місцевості)
    ортопедичний (з його допомогою визначать здатність суглобів повертатися)
  • гірський (для середнього рівня точності маркшейдерських розрахунків)
  • навчальний (зазвичай має фіксовані кути і застосовується, як це видно з назви, для навчальних і навчальних цілей)
  • конструкторський, інженерний (для вимірювання кутів конструкцій, причому, як безпосередньо при прямому контакті з самим предметом, так і лазерним методом , Тобто віддалено)
  • астрономічний (самий високоточний з цього списку прилад, заснований на оптичному принципі і робить точні вимірювання кутів відносного розташування небесних об'єктів один від одного)
    морський (для виконання тих же вимірювань, тільки моряками в плаванні)

Схил - пристосування, в конструкції якого використовується тяжіння землі. За допомогою тонкої нитки і грузика, а також шкали градусів при необхідності можна обчислити кути нахилу стін або їх компонентів.

Транспортир - це також відмінне вимірювальне пристосування (для визначення кутів на площині) Слова відбувається і від французького, а також від латинського слів (transporteur і transporto відповідно). Вони позначають "переносити" або "переношу".

Являє собою звичайну лінійку, але з напівкруглим доповненням. Зазвичай воно по товщині приблизно таке ж, як і основна частина цього інструменту. Причому півколо - це ділення від нуля градусів до ста вісімдесяти, а є круглі моделі, де повний вибір кутів до трьохсот шістдесяти (більше нікуди).

Причому півколо - це ділення від нуля градусів до ста вісімдесяти, а є круглі моделі, де повний   вибір   кутів до трьохсот шістдесяти (більше нікуди)

цифрові кутоміри

Лінійка для вимірювання кутів нахилу знаходить своє широке застосування в будівельній або виробничої діяльності, як для визначення зразкових, так і підрахунку точних результатів.

Цікаво, що сленгове слово «це & # 180; шка», що означає авометр або мультиметр, походить від назви популярного радянського ампервольтомметр.

Щоб зрозуміти з яких принципів виходить сенс і призначення того чи іншого приладу для вимірювання кутів або відрізків на місцевості, щоб розібратися в призначенні будь-якого з вимірювальних приладів, які використовуються для обчислення відрізків, прямих відстаней від одного предмета до іншого, потрібно враховувати всі нюанси і параметри , які впливають на якість даного питання .

Детально про Цифровий кутомір Малка, можна подивитися на відео:


Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»