Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Акт прийому-передачі квартири: як скласти?

  1. Акт прийому-передачі квартири (або приватного будинку) - дуже важливий документ, адже після його підписання...

Акт прийому-передачі квартири (або приватного будинку) - дуже важливий документ, адже після його підписання право власності і відповідальність за стан об'єкта переходить на покупця.

Законодавством не передбачена єдина форма для даного виду документів Законодавством не передбачена єдина форма для даного виду документів. З цієї причини акт прийому-передачі об'єкта часто складається від руки, і дуже важливо не упустити який-небудь істотний момент.
Отже, акт прийому-передачі регламентує передачу об'єкта від забудовника (або підрядника) до покупця, або від одного власника до іншого. Ще один випадок, коли складається такий документ - оренда нерухомості.

Щоб уникнути в подальшому проблем, важливо вказати в акті такі відомості:
1. Дата підписання акту з відсиланням на документ, на підставі якого передається нерухомості - договір купівлі-продажу, пайового будівництва, договір оренди.
2. Прізвище, ім'я та по батькові, а також паспортні дані обох сторін, реквізити юридичної особи.
3. Адреса, за якою розташована нерухомість.
4. Вартість нерухомості.
5. Основні характеристики квартири або будинку. В обов'язковому порядку вказується площа житла, які є зручності, технічний опис вікон, дверей, балконних перекриттів.
6. Відомості про комунальні платежі, заборгованості по ним.
7. Важливо вказати, чи є у сторін зауваження або претензії до стану об'єкта, наявності дефектів.
Наведений перелік відкритий, тобто його можна доповнити за власним розсудом.
Як правило, акт прийому-передачі квартири складається в трьох примірниках - по одному для кожної із сторін і один для Росреестра, який оформляє перед права власності від одного власника до іншого.

Що потрібно розуміти, підписуючи акт прийому-передачі

Якщо акт підписується представником забудовника і покупцем, то вся відповідальність за передане майно з цього моменту переходить на пайовика Якщо акт підписується представником забудовника і покупцем, то вся відповідальність за передане майно з цього моменту переходить на пайовика. Тому якщо в квартирі або будинку є істотні недоліки навряд чи забудовник або підрядник добровільно захочуть їх усувати після підписання акту. Багато хто знає випадки, коли продавець наполегливо вмовляє покупця підписати акт, посилаючись на необхідність термінового оформлення документів, і обіцяє усунути всі недоліки після. Однак на ділі такі обіцянки часто не виконуються.
Якщо в квартирі є істотні недоліки, їх потрібно описати в оглядовому листі. Який є додатком до акту прийому-передачі. У листі вказуються не тільки самі недоліки, але і терміни, в які забудовник зобов'язаний їх усунути.
Якщо покупець квартири в новобудові підписує акт не з забудовником, а з підрядником, слід спочатку отримати від підрядника копію акта передачі, за яким нерухомість перейшла самому підряднику. За відсутності цієї копії ви не зможете оформити право власності на квартиру. Лише після цього варто оформляти з ним акт прийому-передачі.
У випадку з передачею квартири в оренду в акті прийому-передачі вказується початковий стан об'єкта, наявність меблів і побутової техніки. У разі, якщо майно власника квартири було пошкоджено або знищено, відповідальність за це буде нести квартиронаймач.

»Безкоштовний підбір новобудов

»Допоможемо продати вашу квартиру в С-Пб

areal.spb.ru - з нами все вийде


Розповісти друзям

Також вам може бути цікаво:

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»