Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





В Україні можуть заборонити багато пральні порошки і шампуні

Четвер, 22 березня 2018

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді. Цей захід спрямований на підтримку чистоти річок.

Якщо буде прийнятий законопроект «Про державне регулювання в сфері миючих засобів» № 8138, який зареєстрований у Верховній Раді 15 березня 2018 року, то вже з 1 січня 2019 року в Україні буде заборонено продавати та робити миючі засоби з часткою фосфатів понад 5%, а також містять хлор і хлорорганічні сполуки.

До 2021 року, згідно з цим законопроектом, частка фосфатів у пральних порошках повинна зменшитися до 0,2%, а аніонних ПАР - максимум 3%. До речі, аніонні поверхнево-активні речовини (ПАР) є в складі не тільки порошків і інших миючих засобів, але і в шампунях і гелях для душу, а також зубній пасті.

Це вже не перша спроба заборонити в Україні фосфат-містять порошки - попередній законопроект 2535 від 14.03.2013 не пройшов «доопрацювання» і помер десь в комітетах Ради.

Експрес-інфо по країні

Україна - держава в Східній Європі.

Столиця - Київ

Найбільші міста: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Донецьк

Форма правління - Парламентсько-президентська республіка

Територія - 603 549 км2 (44-я в світі)

Населення - 42,6 млн чол. (32-я в світі)

Офіційна мова - українська

Релігія - православ'я, католицизм

ІЛР - 0,747 (81-я в світі)

ВВП - $ 131,8 млрд (59-я в світі)

Валюта - гривня

Межує з: Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Росією

Навіщо фосфати в пральному порошку? Вони пом'якшують воду, тим самим полегшуючи дію інших інгредієнтів порошку. В сучасних безфосфатних порошках їх замінюють іншими пом'якшувачами - наприклад, цеолітами, «родичами» глини. У них є свої негативні сторони, наприклад, вони роблять тканину жорсткіше і створюють навантаження на фільтри очистять споруд, але це вважається кращим з двох зол. Є й інші замінники фосфатів. У деяких країнах (Південна Корея, Тайвань, багато штатів США) фосфат-вміст миючі засоби повністю заборонені, в інших закон регулює їх зміст. З початку 2010-х років в країнах Європейського союзу поступово вводяться обмеження на використання фосфатів у побутових пральних порошках на рівні не більше 0,3-0,5 г фосфору на цикл прання.

У чому шкода фосфатів і чому від них відмовляються в цивілізованому світі? Фосфати, що надходять разом з каналізаційними стоками у водойми, створюють сприятливе середовище для деяких видів водоростей. Разом з нітратами (які змиваються в річки з удобрюваних полів) фосфати сприяють заростання річок і водойм, перетворенню їх в болота , В яких вимирає риба. Крім того, питну воду до кінця очистити не вдається - і так фосфати потрапляють в організм людини. Повне очищення від фосфатів настільки дорога, що такої системи немає ні в одній країні світу. Але замінити їх або зменшити їх зміст в порошку - цілком реально.

Ситуація з аніонними ПАР складніше - вони є одним з основних інгредієнтів сучасних шампунів, гелів для душу та багатьох інших миючих засобів і грають роль вспенивателя. Один з найвідоміших аніонних ПАР - лаурилсульфат натрію. Зміст таких речовин в побутових миючих засобах може досягати 10-15%, а зниження концентрації різко позначається на ефективності шампунів. Але в згаданому законопроекті пропонується обмежити їх зміст трьома відсотками.

Органічні шампуні дорожче своїх аніонних аналогів, а відмивають волосся гірше. Наприклад, недорогий бессульфатний шампунь вітчизняного виробництва обсягом 250 мл коштує 85 грн. Як буде вирішуватися ця проблема, поки неясно. Автор законопроекту пропонує передбачити ряд стимулюючих заходів, щоб виробники і споживачі самі переходили на безпечні засоби - в тому числі програми пільгового кредитування та оподаткування для розробників «передових миючих технологій, які відповідають європейським стандартам».

Однак насправді не існує авторитетних досліджень, які підтверджують глобальний шкоди аніонних ПАР для здоров'я людини. Єдині підтверджені дані - про те, що у деяких людей лаурилсульфат натрію при постійному применениии може викликати алергію.

Як повідомляв портал «Вокруг света. Україна", риби-самці перетворюються в самок через забруднення води.

за матеріалами АіФ.

Читайте також:

В Україні тисячами зникають малі річки

Щорічно через забруднення навколишнього середовища вмирає 1,7 млн ​​дітей

Еколог назвав найбільш забруднені міста України

У чому шкода фосфатів і чому від них відмовляються в цивілізованому світі?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»