Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Нерафіновану соняшникову олію: користь холодного віджиму, чим відрізняється від рафінованого, чи можна смажити, термін придатності і зберігання, можливу шкоду

  1. холодне пресування
  2. Чим відрізняється від рафінованого?
  3. склад
  4. Користь для здоров'я
  5. Яке корисніше - рафінована чи ні?
  6. Чи ефективно лікування за допомогою масла?
  7. Як використовувати?
  8. Чи можна смажити?
  9. Можлива шкода від вживання
  10. Термін придатності та зберігання
  11. огляд відгуків
  12. Корисне відео

Для росіян самим традиційним рослинним маслом є соняшникова. Воно виготовляється з соняшнику масляного однорічного. Це теплолюбна і світлолюбна рослина з Південної Мексики успішно прижилася в Європі. В даний час плантації соняшнику становлять 70% його світових посівів. Продукти, здобуті з рослини, в тому числі нерафіновану соняшникову олію, увібрали корисні і поживні речовини, сконцентровані соняшником з навколишньої природи.

холодне пресування

Продукт отримують з насіння соняшника однорічного методом холодного чи гарячого віджимання і екстракції. Соняшникова олія холодного віджиму називають також пресовим. Його можна отримувати і в домашніх умовах. Гаряче пресування і екстракція здійснюються на маслобійних заводах. Процес виробництва складається з декількох етапів:

  • підготовка сировини (отчистка насіння від сміття, обрушення, поділ ядер і лушпиння);
  • дроблення ядер в вальцях, отримання «мяткі»;
  • ступенем вилучення мяткі пресом;
  • розчинення мезги, отриманої після віджимання, за допомогою органічних розчинників;
  • отгонка (екстрагування) олійною субстанції з розчину і твердого залишку (міцели та шроту) в екстракторі.

Похідне віджиму піддається відстою або очищення від супутніх домішок (рафінування). Існує кілька способів очищення (хімічні, фізичні, механічні), в результаті яких змінюється колір, запах, щільність і інші якості продукту.

Нерафінована олія має насичений темно-жовтий колір

При виготовленні соняшникової олії холодного віджиму іноді все-таки використовується нагрів. Пропущені через вальці ядра насіння, т.зв. мятка, укладаються в листи жаровні і піддаються тепловій обробці при температурі 45 ° С. Далі, під великим тиском виділяється сік насіння, який потім відправляється на відстій і зберігання.

При холодному віджиманні не допускається застосування будь-якої хімічної обробки, додавання консервантів і перевищення температури вище 45 ° С. Надмірно перегрітий соняшникова сировину додасть продукту горілий смак і запах, позбавить багатьох корисних компонентів. Іноді виробники піднімають температуру нагрівання сировини до 90 ° С. При гарячому віджиманні прискорюється процес пресування і збільшується вихід продукту, в той час як при холодному в макусі залишається 20-30% масляного компонента.

У нерафінованих сортів холодного віджиму приємний смак і аромат смаженого насіння, масляниста субстанція м'яко обволікає порожнину рота і горло при ковтанні.

Наявність написи «Extra Virgin» на етикетці є гарантією того, що це нерафінований продукт холодного віджиму.

Чим відрізняється від рафінованого?

Приступаючи до приготування їжі господині повинні розуміти, чим відрізняється рафіновану соняшникову олію від нерафінованої. Очищений продукт не має запаху і явно вираженого смаку насіння, тому при заправці салатів і консервів, при обсмажуванні і додаванні в тісто він не впливає на смак і запах блюд. Рафіновані сорти довше зберігаються і дешевше коштують.

Різниця між рафінованим і нерафінованою соняшниковою олією в хімічному складі. В процесі очищення втрачається багато корисних речовин, що знижує цілющі властивості.

Нерафіновану соняшникову олію по корисним якостям не поступається оливковому, соєвому, кукурудзяному.

склад

До складу нерафінованої соняшникової олії входить велика кількість жирних кислот. Їх середня молекулярна маса становить близько 290 атомних одиниць. Велика частка належить омега-9-олеїнової (25-40%) і омега-6-лінолевої (45-60%) кислот. Також нерафінований продукт містить пальмітинову, стеаринову, міристинову, арахінова, омега-3-ліноленову кислоти.

Нерафіновані сорти славляться тим, що містять вітаміни, які збереглися в процесі холодного віджиму. Так α-токоферол (речовина вітаміну Е), міститься в кількості до 70 мг / 100 г. У оливковій олії цей показник становить до 24 мг / 100 г.

Це потужний нейропротектор і антиоксидант, він захищає клітинні мембрани від ломки в результаті окислення, стабілізує мітохондрії, регулює обмінні процеси і імунітет, знижує ризик виникнення злоякісних пухлин. Інший важливий вітамін в складі нерафінованої олії - K. Вся правда про лляній олії.

Користь для здоров'я

Користь нерафінованої соняшникової олії обумовлена ​​його складом. Поєднання вітамінів і жирних кислот дозволяють йому надавати такі дії:

  • регулювати жировий обмін, прискорювати метаболізм, внаслідок чого знижується «шкідливий» холестерин і зайву вагу, поліпшується регенерація м'язової і кісткової тканин;
  • поліпшувати роботу серцево-судинної системи і мозку (попереджає дегенеративні зміни, втрату пам'яті), зміцнювати стінки судин;
  • знижувати в'язкість крові і загрозу утворення тромбів;
  • допомагати формуванню клітинних мембран і нервових волокон;
  • поліпшувати роботу печінки і травлення, усувати запори;
  • зміцнювати імунітет;
  • попереджати передчасне старіння;
  • зміцнювати волосся і нігті;
  • поліпшувати роботу ендокринної та сечостатевої систем.

Нерафіновану соняшникову олію надає не тільки користь, але і шкоду, якщо його вживати без міри.

Яке корисніше - рафінована чи ні?

Традиційно на питання, яке соняшникову олію корисніше, рафінована або нерафінована, відповідають, віддаючи перевагу останньому через його більшої натуральності. Однак не все так просто.

Специфічний смак і запах створюються завдяки наявності в продукті домішок - пігментів, одорірующіх речовин, мив, природних забруднень. При систематичному вживанні ці речовини можуть чинити негативний вплив на організм.

Крім того, відповідь на питання, яке соняшникову олію краще, рафінована чи ні, залежить від цілей його застосування. Для смаження, випічки і консервування з термічною обробкою краще очищені сорти. Вони не втрачають якості при нагріванні, не порушують смаку і запаху приготовленої їжі. Крім того, термін зберігання нерафінованої олії набагато менше. Якщо господиня робить запас продуктів на тривалий час, їй краще віддати перевагу очищені сорти. Як приготувати смажені банани?

Чи ефективно лікування за допомогою масла?

Лікування нерафінованою соняшниковою олією потрібно узгодити з лікарем після попереднього медичного обстеження. Важливим моментом будь-якої терапії є дозування. В кількості 20-50 г (до 3 ст. Ложок) нерафінований продукт надає лікувальну дію, в більшій дозі він може дати зворотний ефект.

Існує безліч рецептів цілющих сумішей народної медицини з додаванням оливкової, гарбузового або соняшникової олії. Для лікарських засобів передбачається використання тільки нерафінованої продукту. У деяких випадках корисно просто випити ложку масла.

Як використовувати?

Щоб не завдати шкоди здоров'ю слід знати, як використовувати нерафіновану соняшникову олію. Не варто вживати його більше 20-50 г в день, щоб не порушити ліпідний баланс організму і не набрати зайву вагу. Для досягнення лікувального ефекту прийом повинен бути регулярним.

Так як масло містить вітаміни, які легко руйнуються при нагріванні, немає сенсу використовувати дорогий цілющий продукт при смаженні, випічці і консервуванні. Хоча є рецепти, які рекомендують додавати набагато масла в банку перед закачуванням без наступної стерилізації. Найпоширеніший і правильний спосіб використання нерафінованої продукту - заправка овочевих салатів. Лляна олія при схудненні.

Чи можна смажити?

Вибираючи кулінарні рецепти, господині вирішують питання - чи можна смажити на нерафінованій соняшниковій олії. Якщо іншого варіанту немає, то як виняток, один раз, можна. Слід враховувати, що вітаміни не будуть збережені, смак і колір масла зміниться, а також зміняться смакові властивості смаженого страви. Деякі види риби не поєднуються зі смаком нерафінованих сортів, а овочева зажарка зіпсує смак супу.

Кулінарам треба чітко уявляти, чому не можна смажити на нерафінованій соняшниковій олії постійно. Речовини, розчинені в маслі, при нагріванні змінюють свою структуру, руйнуються, перетворюються в токсини і канцерогени.

Можлива шкода від вживання

Основний момент, що обмежує дози нерафінованих сортів, - висока калорійність (890 ккал / 100 г) і наявність великої кількості жирів (99,9 г / 100 г). Небажано з'їдати більше 3 столових ложок в день. В іншому випадку порушаться жировий баланс організму, робота його внутрішніх органів і систем, буде наростати вага.

У процесі смаження можуть утворюватися токсини, шкідливі для організму. Люди, які страждають хронічними захворюваннями (гіпотонія, несвертиваемость крові, проблеми з жовчним міхуром і т.д.) повинні порадитися з лікарем про допустимість вживання олії або про зниження доз. При деяких аномаліях організму позитивні властивості продукту перетворюються в негативні. Зустрічаються випадки алергії на інгредієнти соняшникової олії. Крім того, шкода принесе продукт із закінченим терміном придатності.

ВАЖЛИВО! Не рекомендується використовувати нерафіновану соняшникову олію в раціоні дітей до 2 років. Це біологічно активна речовина, яка здатна порушити формування імунної системи дитини.

Термін придатності та зберігання

Термін придатності нерафінованої соняшникової олії, особливо не пройшов механічну очистку, досить короткий. Воно легко дає осад і каламутний колір.

Слід чітко пам'ятати, скільки зберігається нерафіновану соняшникову олію. Після відкриття упаковки продукт потрібно використовувати протягом місяця. Зберігати його слід в скляному посуді в темному місці при температурному діапазоні 5-25 ° С. Якщо помінялися колір, запах і смак, слід відмовитися від застосування продукту. Як правильно зберігати банани?

огляд відгуків

Відгуки про соняшниковій нерафінованій олії підтверджують, що споживачі дуже люблять цей продукт, апетитно пахне насінням. Багатьох людей не бентежить, що страви набувають специфічний смак і аромат. Інша категорія споживачів за краще кулінарний інгредієнт з нейтральним смаком і запахом.

Ті, хто використовує нерафіновані сорти при смаженні, кажуть, що вони не бризкаються так сильно, як рафіновані, а в готовій страві їх присмак помірно приємний. Під час приготування їжі запах розноситься по всьому будинку - це аромат на любителя. Найчастіше споживачі заправляють нерафінованою олією салати і варену картоплю.

Жінки використовують цей продукт в косметичних цілях при сухості шкіри. Наприклад, він добре допомагає при натоптишах. Якщо змастити нерафінованою олією ступні, замотати в плівку і надіти шкарпетки, то вранці ноги будуть в хорошому стані. Споживачі нарікають, що рідко можна зустріти в продажу нерафіновані сорти з живим ароматом смаженого насіння і натуральним смаком. А в чому полягає користь льняного масла для жінок - дізнаєтеся тут .

Корисне відео

Нерафінована олія - ​​незамінний продукт, що містить натуральні компоненти, необхідні для нормального функціонування організму:

висновок

  1. Нерафіновану соняшникову олію - це продукт, отриманий з соняшника однорічного методом пресування без нагріву (з невеликим нагріванням), званим холодним віджиманням. Воно містить корисні ненасичені жирні кислоти і вітаміни.
  2. Склад соняшникової олії холодного віджиму обумовлює комплекс корисних якостей, притаманних продукту. Для збереження цілющих і поживних властивостей масло не піддають рафінування або очищають лише механічно.
  3. Регулярне вживання нерафінованої продукту в невеликих кількостях дозволяє підтримувати здоров'я всіх органів і систем організму, зберігати молодість і красу шкіри, волосся, нігтів.
  4. Доцільно використовувати масло без теплової обробки, як заправку салатів та інших страв.
  5. Продукт є інгредієнтом безлічі рецептів народної медицини.
  6. При наявності хронічних захворювань його застосування слід узгодити з лікарем.
Чи ефективно лікування за допомогою масла?
Як використовувати?
Чи можна смажити?
Чим відрізняється від рафінованого?
Яке корисніше - рафінована чи ні?
Як приготувати смажені банани?
Чи ефективно лікування за допомогою масла?
Як використовувати?
Чи можна смажити?
Як правильно зберігати банани?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»