Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чим корисна справжня кориця і як можна використовувати жінці

  1. походження ↑
  2. Хімічний склад кориці ↑
  3. Класифікація ↑
  4. колір ↑
  5. запах ↑
  6. смак ↑
  7. Форма паличок ↑
  8. Як зберігати ↑
  9. Як подрібнити корицю ↑
  10. Куди додають корицю ↑
  11. Кориця і тиск ↑
  12. Кориця для чоловіків ↑
  13. Чистка судин корицею ↑
  14. Кориця як проносне ↑
  15. Кориця і обмін речовин ↑
  16. Кориця і суглоби ↑
  17. Кориця вагітнім ↑
  18. Кориця годуючим мамам ↑

Багато прянощі, які є хорошими антиоксидантами, користуються в наші дні величезною популярністю і в кулінарії, і в медицині Багато прянощі, які є хорошими антиоксидантами, користуються в наші дні величезною популярністю і в кулінарії, і в медицині. Найбільш затребувана приправа в цих галузях вважається кориця (мелена або в паличках): корисні властивості та протипоказання досліджені давно, дізнайтеся і ви, чим корисна і як можна її використовувати.

На сьогоднішній день прийнято виділяти кілька її різновидів, які можна відрізнити за смаком і відтінку. Висушені коричні смужки, як і перетертий порошок, зустрічаються на кухні кожної хати, по праву вважаючись пряністю королів.

походження ↑

Картинки з пряністю шоколадного кольору ми зустрічаємо щодня, але не всі знають, з чого роблять корицю. Її основою стає дерево коричник - представник сімейства лаврових.

Рослина складається з безлічі елементів, тому цікаво, яка частина кориці після сушки стає пряністю. Роблять продукт з внутрішньої частини кори. При цьому використовуються тільки дорослі дерева, з яких раз у 10 років акуратно знімають шар, вичищаючи верхню частину кори.

  • Нижня або внутрішня половина розрізається на смужки і підсушується. Так і виходять звичні для всіх палички.
  • Також частина висушених смужок відразу перемелюється, тому в магазинах є і мелена пряність в пакетиках.

Хімічний склад кориці ↑

Основний фактор, завдяки якому так відома кориця, - хімічний склад.

  • Пряність включає в себе велику кількість ефірних масел, серед яких виділяється коричнева альдегід. За рахунок нього кориця має характерний смак і запах.
  • Також до складу входять дубильні речовини, що позитивно впливають на організм людини.
  • Є трохи смоли і крохмалю.

Класифікація ↑

Китайська кориця або каси

Зустрічається в Південній частині Піднебесної, а також в Лаосі, Індонезії і Камбоджі. У неї дуже запам'ятовується зовнішній вигляд: це грубі шорсткі уламки кори коричнево-червоного відтінку в сіруватих плямах.

Пряність з Китаю також відрізняє специфічний присмак: дуже різкий, терпкий, з солодкими нотами, трохи пекучий.

Малабарская або деревна кориця

Вона ж каси-віра, росте в Південно-Західній Індії. Це вже не такий ароматний продукт, але грубіший, з нерівним насичено-бурим відтінком.

Її варто вибрати тим, кому подобаються гіркі в'яжучі спеції.

В'єтнамська кориця

Видобувається з кори молодих гілочок окремого дерева з виду С. loureirii і активно використовується для страв східної кухні.

З нею виходять відмінні супи і м'ясні шедеври.

циннамон

Культивується в Індонезії. Він відрізняється тим, що виходить з молодих пагонів однойменного чагарнику.

Ці прянощі зовні бежева, а всередині червонувато-жовта. У неї гострий аромат і пекучий смак.

цейлонська кориця

Пряність з'явилася з Бразилії і зі Шрі-Ланки. Вона відома дуже давно завдяки застосуванню в стародавніх культових обрядах. Цейлон є батьківщиною найвищого коричника, що досягає до 12 м.

Цей вид прянощі вважають найякіснішим завдяки ніжному аромату і солодкого, зігріває присмаку.

Прийнято вважати, що справжня кориця робиться тільки з кори коричника, тому вона проводиться тільки на Цейлоні. Такий продукт також називають благородної корицею або кінамоном. Що стосується кассии, то це родинне дерево, часто зустрічається на фото з корицею, але воно повинно вводити в оману покупців. Тому питання, як перевірити корицю, незвичайно актуальний.

колір ↑

Перше, на що варто звертати увагу, це колір кориці. Якщо мова йде про паличках, вони будуть ніжними по окрасу і рівномірно коричневими.

Касія ж зазвичай має відтінки сірого і червоного.

Якщо мелена кориця - підробка, вона теж не матиме приємного коричневого кольору, до того на ній буде вказаний виробник, який не має відношення до Цейлону. До слова, навіть європейські країни не співпрацюють з цим островом в плані поставок прянощів.

запах ↑

Якщо ж вам цікаво, як вибрати корицю по запаху, то врахуйте, що каси завжди менш ароматна, але солодший і грубіше.

Цейлонський продукт характеризується м'яким і теплим запахом.

смак ↑

Те ж саме відрізняє і присмак кориці: невелика гірчинка не дозволяє продукту бути терпким. Пам'ятайте, що саме країна виробництва може підказати заздалегідь, яка на смак кориця.

Форма паличок ↑

А ще визначити підробку можна за формою: справжня пряність відмінно підкручує, і у неї дуже тонкий зріз, який можна порівняти з паперовими листом. Касія же виглядає практично не зігнутою і грубої, вона насилу ламається на великі шматки.

Крім того, звертайте увагу, скільки коштує продукт, тому що справжня пряність не може коштувати надто дешево.

Я завжди купую тільки справжню цейлонську корицю і перемелюю в кавомолці. Рекомендую вам ось такий варіант, якого вистачить надовго:

І не забудьте вказати при оформленні спеціальний код WWN114, щоб отримати знижку 5% і безкоштовну доставку.

Серед багатьох прянощів однією з найбільш поживних є кориця - 261 ккал на 100 г. Але такий великий показник не повинен лякати прихильників здорового і дієтичного харчування, адже вжити таку кількість спецій за один раз неможливо. Якщо ж вас цікавить калорійність кориці меленої, то вона залишається такою ж в разі покупки натурального продукту.

А ось в касії на 10 ккал менше.

При всьому кількість калорій справжня кориця не припиняє використовуватися в схудненні. Так, сьогодні продається спеціальний чайний комплекс з прянощами, який зменшує апетит і нормалізує багато травні процеси. А ще дуже популярною стала кориця в капсулах, яка особливо корисна при цукровому діабеті.

Термін зберігання у кориці досить великий, якщо ви купуєте її в паличках. У темному і сухому місці без прямих сонячних променів вона зможе спокійно пролежати цілий рік.

У меленої прянощі термін придатності менше - 6 місяців, але умови зберігання ті ж.

Як зберігати ↑

У будь-якому випадку не потрібно закуповуватися спецією про запас, адже вона легко втрачає свій аромат.

Зберігається кориця найкраще в скляному посуді. Якщо тримати продукт в НЕ герметичній упаковці, він може просочитися сторонніми сильними запахами.

Корицю можна досить успішно додавати в різні напої для додання їм аромату, зігріваючого ефекту і користі. Вибираючи, як заварювати пряність максимально просто і швидко, зупиніться на рецептах чаю або кави.

  • Заваріть свій улюблений зелений чай і додайте третину маленької ложечки меленої кориці в кружку. Можна також просто залити 1 пряну паличку окропом і дати настоятися хвилин 10. Такий міцний чай зазвичай п'ють з медом.
  • Подрібніть 0,5 см коричної палички і змішайте з чайною ложкою меленої кави. Додайте цукру за смаком і грійте в турці одну хвилину. Потім додайте 125 мл води і доведіть до кипіння.
  • Заваріть неповну кухоль міцного чаю, додайте третину чашки молока і половину чайної ложки меленої кориці. Остиглий напій подсластите медом і вживайте для підйому імунітету.
  • Змішайте в турці 1 чайну ложку кави, паличку кориці, 150 мл води і по половині маленької ложечки апельсинової цедри і мускатного горіха. Зваріть кави, двічі довівши напій до кипіння. Вийміть пряну паличку і залиште на 5 хвилин в чашці. Потім додайте ложечку рідкого меду і трохи меленої спеції для прикраси.

Потім додайте ложечку рідкого меду і трохи меленої спеції для прикраси

Цікаво, що рецепти для здоров'я з корицею пропонують і дієтологи.

  • Додайте 1 см коричної палички в блендер і подрібніть. Влийте склянку нежирного кефіру і перемішайте. Вживайте коктейль перед сном.
  • Подрібніть шматочок палички в склянці гарячої води і остудіть настій до кімнатної температури. Додайте ложку меду і випийте за 30 хвилин до першого прийому їжі.

Важлива область, в якій активно використовується кориця - аюрведа. Пряність розглядається як хороший очищувач крові і борець з сечостатевими захворюваннями. Вивчаючи аюрведу легко зрозуміти, як правильно заварювати корицю.

  1. На 250 мл напою потрібно лише одна чайна ложка меленої прянощі без гірки.
  2. Якщо збільшити частку кориці в два рази і залити її окропом, то через 5 хвилин вийде східний напій, який слід вживати з ложкою згущеного молока.
  3. Проціджений настій також можна приймати без підсолоджувача, якщо людину турбує нудота і здуття живота.
  4. А для профілактики застуди радять заварювати в окропі одну коричну паличку і дрібку чорного перцю.

Крім цього, корицю використовують в домашній косметології, наприклад, жінки освітлюють за допомогою кориці своє волосся на кілька тонів .

Мелені прянощі зручно додавати в напої, випічку і готові страви, тому нерідко постає питання, як подрібнити корицю в паличках. Саме складно в процесі створення порошку - це досягнення його однорідності. Якщо використовувати звичайні сирі коричні палички, то вийде не пудра, а нерівномірні шматки.

Як подрібнити корицю ↑

Досвідчені господині давно вивчили секрет, як молоти корицю без зусиль.

  • Необхідно просто посушити палички на гарячій сухій сковороді, щоб зайва волога випарувалася, а структура кори стала м'якою. Аромат при цьому тільки посилиться.
  • Потім треба укласти спецію в пакет і пройтися по ньому качалкою або покришити пряність в ступці.

На останньому етапі не має особливого значення, як подрібнити корицю. Однаково добре для цих цілей підходять блендер, кухонний комбайн, кавомолка, млин для спецій.

Куди додають корицю ↑

Мелена кориця зберігає запах і терпкий смак, тому багатьом цікаво, для чого потрібна така пряність.

  • Для початку це незамінний продукт для кондитерських виробів, наприклад, кексів, пряників і печива.
  • Спеція добре поєднується з такими десертами, як муси, желе, пудинги і варення.

Складаючи список страв, куди додають корицю, не забудьте і про основне меню.

  • Даний продукт відмінно вписується в склад фруктових салатів, холодних солодких супів.

Крім того, питання, яке цікавить м'ясоїдів, чия улюблена пряність - кориця: з чим поєднується порошок або палички в разі гарячих других страв?

  • В даному випадку відмінно підходить домашня птиця, на зразок курки або індички, а також жирна свинина і баранина.
  • Кориця чудово впишеться в ситні м'ясні страви з грушами і яблуками.

Чим замінити корицю

Ну, а коли на полиці спецій зовсім небагато, встає інша проблема: чим можна замінити корицю? Варто відразу визначитися, що такого ніжного аромату добитися не вдасться, але додати страві солодкуваті ноти і якусь терпкість цілком можна.

  1. У солодкої випічки, наприклад, замінник кориці - це мускатний горіх, кардамон, мелений аніс і гвоздика. Можна додати і ванільного цукру.
  2. Чим замінити корицю в основних блюдах? В даному випадку теж знадобиться не одна приправа. Мабуть, найкращим варіантом стане куркума, коріандр або імбир.

Цілющі властивості цієї пряності підтверджені численними дослідженнями і позитивними відгуками. Якщо дотримуватися запобіжних заходів і вживати спецію за інструкцією, можна прискорити лікування найрізноманітніших недуг.

На які системи органів позитивно впливає кориця? Її можна використовувати як жовчогінний і жарознижуючий засіб, а коричне масло ідеально для лікування проблем зі шкірою і волоссям. Я вже писала про масках для особи з корицею , а також про обгортаннях для схуднення з корицею .

Кориця і тиск ↑

Ізраїльські лікарі встановили, що кориця знижує тиск. Для гіпертоніків це пряність, яка зменшує показник на три позиції вже через кілька діб її регулярного прийому.

Кориця знижує тиск і в довгостроковій перспективі, поступово нормалізує загальний стан людини.

Щоб спеція діяла ефективно, додавати її потрібно щодня в різні напої та страви, але не більше чайної ложки. Також при підвищеному артеріальному тиску можна спробувати кефір з корицею і імбиром або чай з медом і прянощами.

А ось для гіпотоніків кориця і тиск - це частий камінь спотикання. Фахівці не радять зовсім відмовлятися від прянощі, оскільки її користь все одно залишається. В такому випадку кориця, звичайно, не підвищує тиск, але повертає хороше настроїв і високий тонус організму. Досить однієї чашки кави зі спецією в день.

Кориця для чоловіків ↑

Важливий фактор, завдяки якому популярна кориця, - її корисні властивості для чоловіків. Східні лікарі вже багато століть знають про вплив прянощі на чоловічу силу. Кориця для потенції може використовувати у вигляді натурального ефірного масла, яке іноді додають в їжу.

Для збільшення ерекції також використовується напій з медом:

  1. На склянку окропу припадає 1 частина порошкової кориці і 2 частини меду.
  2. Засіб треба наполягати хвилин 40, а вживати двічі на добу.

Слід зазначити, що регулярне споживання прянощі також оздоровлює організм за рахунок сильного бактерицидний і протигрибковий дій. В результаті чоловіки можуть позбутися багатьох хвороб статевої та сечовидільної систем (наприклад, уретриту, хронічного простатиту, пієлонефриту, кандидозу, циститу).

Також користь кориці для чоловіків полягає в знеболюючий ефект: масло цієї пряності сприяє загоєнню ударів і розтягувань.

Чистка судин корицею ↑

Кориця і холестерин - поняття несумісні, оскільки пряність чудово знищує бляшки на стінках судин і нормалізує циркуляцію крові. Цей продукт активно знижує рівень цукру, тому він необхідний для діабетиків.

Кориця для судин - незамінний помічник, що було офіційно доведено ще в 2003 році. Особливо ефективно допомагає кориця від холестерину в поєднанні з медом. Чистка судин повинна проводитися регулярно на основі прийому різних напоїв.

  1. Для початку можна знищувати холестерин молочним коктейлем з неповною чайною ложкою кориці і столовою ложкою мигдалю.
  2. У суміш додаються також 2 великих ложки сметани, а потім все активно подрібнюють в блендері.

Також можна підігріти 2 склянки води і розчинити в них чайну ложку спеції з м'ятою і лимоном. Вживати засіб слід натщесерце. А ще непогано розріджує кров звичайний злаковий хліб із шаром меду і посипанням у вигляді кориці.

Кориця як проносне ↑

Дуже ефективна кориця від запору. У поєднанні з медом вона швидко нормалізує обмін речовин, тому таке натуральне проносне використовують для відходження газів і очищення кишечника.

Зверніть увагу, що в народній медицині також можна використовувати спецію при діареї, а взагалі для шлунка ця пряність неймовірно корисна за рахунок поліпшення загальної мікрофлори. Продукт допомагає впоратися з виразками, підвищеною кислотністю і больовим синдромом, особливо при додаванні меду або кефіру.

Кориця і обмін речовин ↑

Істотно покращує кориця і метаболізм. В даному випадку дія прянощі зводиться до енергійного спалюванню жирів, що активно використовується в різних системах схуднення. Читайте додатково в статті «Користь кориці для схуднення» .

Вплив кориці в цьому плані настільки велике, що обмін речовин прискорюється в 20 разів. Особливо корисно поєднувати продукт до зеленим чаєм, яблуками і морквою.

Кориця і суглоби ↑

Народні цілителі також знають деякі лікувальні хитрості, при яких кориця для суглобів теж може стати вірним помічником. Від чого допомагає пряність в даному випадку?

В першу чергу, від артритів і артрозів різного ступеня. Лікує кориця запальні процеси в суглобових тканинах при додаванні меду. Так, дуже ефективні компреси з камфорним маслом і желатином. Як свідчать відгуки, непогано додавати в такі суміші сіль, щоб больовий синдром в суглобах зменшувався.

Зверніть увагу, що у кориці є свої протипоказання.

  1. Пряність не рекомендується в момент гострої стадії при панкреатиті, хворобах серця і нирок, при підвищеній збудливості і схильності до внутрішніх кровотеч.
  2. Відчути шкоду продукту можуть і люди, що проходять курс антибіотиків, або володіють підвищеною чутливістю кишечника.
  3. При вживанні спеції з медом також можлива алергія, що виявляється почервонінням і подразненням шкірних покривів.

При вживанні спеції з медом також можлива алергія, що виявляється почервонінням і подразненням шкірних покривів

Багато хто цікавиться, що буде, якщо з'їсти ложку кориці. Насправді для здоров'я зловживання прянощами не дуже корисно. Так, передозування веде до притуплення смакових рецепторів і сильному метеоризму.

Споживання цілої ложки з корицею дуже часто призводить до запалення дихальних шляхів і задушення. Як мінімум, такий вчинок призведе до нудоти, блювотному рефлексу і сильному приступу кашлю, оскільки сухий їдкий порошок у великих кількостях організмом не сприймається.

Але мабуть найшкідливішим використанням кориці будуть булочки і випічка, яку ми їмо не замислюючись про своє здоров'я.

Представниці прекрасної статі часто задаються питанням, чим корисна для жінок корична паличка або мелена пряність.

По-перше, вона допомагає утримувати свою вагу в нормі, а по-друге, покращує настрій і допомагає впоратися з депресією. Жінки можуть вживати напої з корицею при менструаціях, щоб зняти біль.

Кориця вагітнім ↑

При вагітності на прийом прянощів вірішуються НЕ всі, оскількі много что візначається індівідуальнімі особливо дівчат. Народні лікарі вважають, що кориця під час вагітності допомагає зменшити токсикоз, як і будь-яка інша спеція. Грамотні лікарі відповідають на питання, а дозволяється кориця вагітним, "можна, але обережно". Дійсно, точне дотримання дозування в даному випадку дуже важливо.

У великих кількостях спеція погано впливає на вагітність. Зокрема, вона викликає різке скорочення матки, від чого деякі вагітні жінки можуть постраждати через передчасних пологів і викиднів.

Кориця годуючим мамам ↑

Після народження малюка вже постає питання, а чи потрібна кориця годуючим мамам. Деякі фахівці попереджають, що при грудному вигодовуванні будь-яка пряність може спровокувати алергічну реакцію у немовляти.

Крім того, кожна мама, яка годує знає, що багато продуктів істотно змінюють смакові властивості молока, і кориця в даному випадку не виняток. Тому її потрібно включати в раціон дуже акуратно. Якщо грудне вигодовування буде проходити як зазвичай навіть після прийому кориці, можна не хвилюватися. Крім того, не варто забувати, що під час ГВ спеція здатна зміцнити травну матусі, а малюкові допомагає впоратися з вірусами.

Як і всі незвичайні продукти в нашому раціоні, кориця має корисні властивості і протипоказання. Слідувати їм чи ні - це особиста справа кожного, але при цьому завжди важливо знати міру і намагатися робити власне меню різноманітним навіть під час дієт і хвороб.

З теплотою и турботою, Равіла.

Схожі записи

Крім того, питання, яке цікавить м'ясоїдів, чия улюблена пряність - кориця: з чим поєднується порошок або палички в разі гарячих других страв?
Чим замінити корицю в основних блюдах?
На які системи органів позитивно впливає кориця?
Від чого допомагає пряність в даному випадку?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»