Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Загони комах: бабки, воші, жуки, клопи і коротко про їх проживанні і існування

  1. Загальна характеристика
  2. різноманітність
  3. Зовнішній вигляд
  4. особливості будови
  5. Особливості будови бабок
  6. Особливості будови вошей
  7. Особливості будови жуків
  8. Особливості будови клопів
  9. Середовище проживання
  10. харчування
  11. розвиток
  12. розмноження

Багатий і різноманітний тваринний світ, що оточує людину. Знання про деякі істот допоможуть зрозуміти і усвідомити, що знаходиться навколо кожного з нас. У цій статті розглянуті загони комах бабки воші жуки клопи, які зустрічаються в житті людей найбільш часто.

Загальна характеристика

Загальна характеристика допомагає зрозуміти, що являє собою кожний загін Загальна характеристика допомагає зрозуміти, що являє собою кожний загін. Бабки є найбільшими літаючими комахами на Землі. Вони є хижаками. У загін бабок входять підряди: різнокрилі і равнокрилиє.

Як і у бабки, у воші характеристика досить проста. Ці комахи є кровососущими паразитами. Належать до загону пухоедових. Не утворює загальна характеристика вошей будь-яких підрядів. Паразитуючи на людину, викликають вошивість або воші по-науковому є збудниками педикульозу. Жуки - найчисленніші мешканці в світі. Їх нараховую близько 300 тисяч видів. Всі вони утворюють загін жестокрилие. Клопи - численні представники загону полужестокрилих.

різноманітність

На сьогоднішній день відомо більше 6 тисяч видів бабок На сьогоднішній день відомо більше 6 тисяч видів бабок. Вони відрізняються своїм кольором, який може бути самими різними, і розмірами, які можуть бути від 3 до 12 сантиметрів. Налічують кілька тисяч видів вошей. Але серед цієї величезної різновиди вошей для людини небезпечні з них лише три види: головний, платтяна і лобкова. Відрізняються вони місцем проживання.

Все розмаїття жуків можна поділити на 6 сімейств: хижаки, довгоносики, вусачі, листоїди, жужелиці та пластинчатовусих. Різноманітність клопів дуже велике. Найбільш відомі з них - домашні клопи , Що харчуються кров'ю людини.

Зовнішній вигляд

Найчастіше ми розрізняємо представників тваринного світу за їх зовнішнім виглядом Найчастіше ми розрізняємо представників тваринного світу за їх зовнішнім виглядом. Бабки мають довге й тонке тулуб, яке пов'язане з круглою невеликою головою грудьми. На тулубі є 3 пари лап, а також 2 пари довгих прозорих крил, які можуть мати однакову форму у равнокрилих бабок і різну - у разнокрилих. На голові добре помітні великі очі і вусики.

Воші - невеликі комахи, розмір яких не перевищує 5 мм. Тіло їх трохи приплюснуто, має коричневий колір. Має на увазі біологія воші наявність трьох пар одночленістих ніг і невеликої голови. Спочатку мали воші крила, які були досить розвинені. Але з веденням паразитичного способу життя вони втратили свої функції і зменшилися розміри.

Зовнішній вигляд жуків може бути найрізноманітнішим. Вони бувають різних кольорів. Їх розміри змінюються від декількох міліметрів до 15 сантиметрів.

Всі жуки мають велике витягнутий тулуб, невелику голову, трехсігментную груди, від тіла відходять 3 пари пятічленістих лапок.

Клопов в природі можна зустріти також різних розмірів і кольорів. Їх тіло в основному має округлу форму, голова невеликих розмірів.

особливості будови

Однакові частини тіла можуть виконувати у різних тварин абсолютно різні функції. Вони залежать від способу життя тварини і умов навколишнього середовища.

Особливості будови бабок

Очі бабок мають складну будову Очі бабок мають складну будову. Їх хороший зір обумовлюється тим, що верхня їх частина розпізнає форму предметів, а нижня - кольору. Для міцності крил на всій їх довжині розташовані прожилки, а у кінця можна помітити темні плями, які зменшують вібрацію під час польоту, тим самим запобігаючи перелом крила. Бабки можуть робити різні помахи задніми і передніми крилами для балансування та синхронні - для швидкості, яка може досягати 50 км / ч. Нижня губа добре розвинена і дуже довга. Вона дозволяє спритно хапати здобич. Для полювання під час польоту бабка стискає лапки.

Особливості будови вошей

Мають воші ротовий апарат смокче типу, представлений двома трубками: один для проколювання шкіри, а другий для всмоктування крові Мають воші ротовий апарат смокче типу, представлений двома трубками: один для проколювання шкіри, а другий для всмоктування крові. Ще одна особливість будови вошей полягає в тому, що під час проколу виділяється речовина зупиняє згортання крові. Будова очей - просте. Вони можуть бути зовсім відсутніми. Це говорить про те, що воші не використовують зір для пересування, в цьому їм допомагає нюх. Така будова вошей обумовлюється їх паразитичним способом життя.

Особливості будови жуків

Головна особливість жуків - крила. Вони подвійні: верхня пара в ході еволюції затверділа і утворила хітинову оболонку, а нижня залишилося прозорою і жилавої. Така будова захищає тіло жука. Вони мають жують-гризучий ротовий апарат.

Особливості будови клопів

На грудях у клопів є залози, що виділяють пахне фермент. Він неприємний для людини і нагадує запах мигдалю. Служить він для відлякування ворогів.

Середовище проживання

Всі тварини поселяються в таких місцях, умови яких є сприятливими для них Всі тварини поселяються в таких місцях, умови яких є сприятливими для них. Бабки живуть практично повсюдно. Але головний фактор їх проживання - вологий клімат. Тому зустріти бабок можна біля річок і озер. Велика їх різноманітність мешкає в тропічних і субтропічних климатах.

Переважно середовище проживання вошей - волосся людей і тварин. Багато хто цікавиться, чи живуть воші в інших місцях? Так. Вони можуть поселятися, наприклад, на тканинах, як, наприклад, платтяна воша. Паразитуючи на живих істот, воші під шкірою поселятися, не можуть.

Жуки мешкають повсюдно. Особливо багато їх в тропічних районах планети. Не можна їх зустріти в Арктиці і Антарктиді. У невеликих кількостях вони живуть на вершинах гір. Клопи також мешкають повсюдно. Деякі види можна зустріти навіть за полярним колом.

харчування

Всі представники тваринного світу можуть бути хижаками, рослиноїдних і всеїдними Всі представники тваринного світу можуть бути хижаками, рослиноїдних і всеїдними. Бабки - хижі тварини. Вони харчуються різними дрібними комахами, а їх личинки можуть поїдати навіть мальків риб. Харчування вошей проводиться кров'ю теплокровних тварин. Це відбувається лише тоді, коли цикл життя вошей досягає стадії імаго.

Серед різноманіття жуків можна зустріти як хижаків, що харчуються дрібними комахами, так і травоїдних, що поїдають рослини. Клопи ж можуть бути хижаками, паразитами, рослиноїдних або всеїдними.

розвиток

Всі живі істоти за своє життя проходять кілька стадій розвитку Всі живі істоти за своє життя проходять кілька стадій розвитку. Бабки мають неповний цикл розвитку. За все життя вони проходять 3 стадії: яйце, личинка і імаго (доросла особина). Розвиватися вони можуть протягом 5-7 років, а в дорослому стані живуть не більше 1го місяця. Яйця відкладаються самкою в основному в воду або на водні рослини, рідше в деревину або грунт.

Вилупилися з яєць личинки живуть у воді, харчуючись комахами і мальками. У них вже є великі очі і довга розвинена нижня губа для видобутку їжі. Після декількох линьок вони вибираються на сушу, де линяють востаннє і перетворюються на дорослу бабку. Лише деякі проходять весь цикл розвитку, так як більшість личинок з'їдаються хижими мешканцями озер і річок.

Цикл розвитку вошей є неповним і представлений трьома стадіями. Схожий тип розвитку вошей і бабок, так як вони мають наступні етапи: яйце, личинка і імаго. яйця вошей називають гнидами, вони міцно кріпляться до волосся секретом матері. При сприятливих умовах через кришечку оболонки гниди через деякий час з'являється личинка. Незабаром вона виростає до дорослої особини. Те, скільки живе вшак, залежить від сприятливості умов навколишнього середовища.

Жуки мають повний цикл розвитку, що складається і яйця, личинки, лялечки і дорослої особини.

Яйця жуків мають переважно світлі кольори. З них з'являються личинки, тіло яких вкрите хітинової оболонкою. При відкритому способі життя вони мають темне забарвлення, а при закритому - світлий. Всіх личинок ділять на 3 категорії: камподеовідние, еруковідние, дротяники. Окукліваніе відбувається на суші. Лялечка не мають хітинової оболонки. Вона нерухома і безбарвна.

Самка клопів відкладає яйця в затишні місця, з яких через кілька днів вилуплюються личинки. Зовні вони схожі з імаго, але мають невеликі розміри. Линька відбувається щотижня. І через місяць личинка перетворюється на дорослу особину.

розмноження

Головною особливістю живих істот є розмноження - відтворення собі подібних, яке може бути різним у кожного виду Головною особливістю живих істот є розмноження - відтворення собі подібних, яке може бути різним у кожного виду. Бабки розмножуються статевим шляхом. Парування відбувається прямо під час польоту. Щоб відлякати інших особин чоловічої статі, самець робить ритуальний політ навколо самки.

Воші також розмножуються статевим шляхом. Після запліднення самка, підкріпившись кров'ю, повзе по волоссю, відкладаючи яйця разом з секретом. Застигаючи через деякий час, він забезпечує міцне кріплення гниди до волосся. Далі починається життєвий цикл вошей, про який говорилося раніше. Самці жуків можуть боротися за самку. Також, щоб знайти один одного пара виділяє пахне речовина - феромон. розмноження клопів має таку особливість: запліднення самки відбувається без її бажання, тобто насильно.

Тепер стало відомо все про вошей і гнид, бабок, жуків і клопів, їх проживанні, існування і харчуванні. Ці знання допоможуть краще зрозуміти навколишній світ.

Багато хто цікавиться, чи живуть воші в інших місцях?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»