Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





ектопаразити

Бліх, кліщів, воші, волосоїдів

Відомо, що на весну і літо, а також ранню осінь припадає пік активної діяльності ектопаразитів (бліх, кліщів, вошей) і останнім часом все більше і більше наші домашні улюбленці страждають від цієї реальної загрози Відомо, що на весну і літо, а також ранню осінь припадає пік активної діяльності ектопаразитів (бліх, кліщів, вошей) і останнім часом все більше і більше наші домашні улюбленці страждають від цієї реальної загрози. Серед багатьох причин це відбувається і тому, що тварини знаходяться в постійно теплих квартирах. До речі, діти не в меншій мірі схильні до педикульозу, а з вошами на сайті

може ознайомитися кожен, щоб зрозуміти, як з цим боротися.

Наші сучасні м'які килимові покриття, меблі, щілини в плінтусах і в підлозі, інші важкодоступні місця - ідеальні умови для існування бліх та інших ектопаразитів.

Не можна забувати про те, що зараження блохами не тільки обтяжливо, але і небезпечно для домашніх тварин, так як ці маленькі, ледь помітні оку паразити, можуть бути переносниками різних збудників небезпечних хвороб.

Блохи в квартирах

Як проникають блохи в квартири? Дуже просто. На вашому одязі, взутті, з тирсою, кормами, новими тваринами ...

І тоді підстилка або будиночок, де відпочиває тварина, стають ідеальним інкубатором для небажаних гостей.

Як встановити зараження ектопаразитами?

Візьміть щура на руки і подуйте на її шерсть - якщо на шкірі ви виявите дрібних коричневих комах або маленькі чорні кульки - продукти життєдіяльності бліх - ваша щур заражена блохами. Якщо ж на шерсті будуть маленькі білі кульки, які як би прилипли до неї - у вашій щури волосоїдів.

Біологія бліх

Розмір блохи не більше 2-3 мм Розмір блохи не більше 2-3 мм. Жорсткий хітиновий панцир захищає овальне і плоске тулуб. Така форма дозволяє легко і швидко пересуватися по тілу тварини.

Щетинисті волоски, розташовані по всій поверхні тулуба, не дають блосі випасти з вовни, а кігті і шипи на лапках надають додаткову стійкість.

Доросла блоха харчується виключно кров'ю, щодня висмоктуючи кількість крові в 20 разів перевищує її власну вагу. Для того, щоб смоктати кров блоха прокушує шкіру кішки або собаки і вводить під неї своє жало. Жало просувається вглиб шкірного покриву до тих пір, поки не натикається на кровоносну судину. Під час смоктання секрет з ротової порожнини блохи потрапляє в рану. Таким чином тварині передаються різні захворювання.

Від яйця до дорослої особини

Блоха проходить три стадії в своєму розвитку: з яйця з'являється личинка, потім вона перетворюється в лялечку. У лялечки завершується процес перетворення на дорослу особину.

Яйця величиною 0,5 мм овальної форми біло-жовтого кольору невиразні для неозброєного ока Яйця величиною 0,5 мм овальної форми біло-жовтого кольору невиразні для неозброєного ока. Самі по собі не клейкі, яйця не утримуються на шерсті тварин, а розподіляються в середовищі існування щурів. Протягом одного тижня з яєць вилуплюються личинки. Рухаючись зі швидкістю 6 метрів на годину, личинки швидко знаходять собі надійне місце в килимах, матрацах і м'яких меблів-скрізь, де вони можуть спокійно розвиватися.

Харчуються личинки будь-якими органічними залишками навколо себе, не гребуючи навіть личинками стрічкового хробака. Звідси ймовірність цестодних інвазій.

Цей процес триває близько 18 днів, а в ідеальних умовах квартири (тепло, постійний рівень вологості повітря і відмінний вибір корму) термін розвитку скорочується наполовину і личинка перетворюється на лялечку. Ще два тижні і з лялечки з'являються дорослі особини.

Отже, з 50 яєць, відкладених за один день тільки однієї дорослої особиною протягом тільки одного місяця народжується 50 нових блошиних особин.

Життя наших улюбленців перетворюється в постійну муку, ймовірність зараження іншими важко протікають хворобами зростає в тисячі разів. Виникає загроза зараження для людей контактують з тваринами.

Біологія власоедов

Волосоїдів - дрібні безкрилі комахи з сплощеним тілом довжиною 1-2 мм. На відміну від вошей, у власоедов голова ширше грудей. Харчуються вони волосом і лусочками епідермісу. Волосоїдів у щурів специфічні і на інших тваринах не паразитують.

Біологічний цикл. Самки відкладають яйця, приклеюючи їх до шерсті тварин. З них виходять личинки, які після декількох линьок перетворюються в статевозрілу стадію (імаго). На весь цикл розвитку потрібно 3-4 тижні. Зараження відбувається при контакті з хворими тваринами, через підстилку і предмети догляду. Найбільш сприйнятливі до волосоїдів маленькі пацюки. Максимальна інтенсивність інвазії відзначається в осінньо-зимовий сезон року.

Улюбленими місцями локалізації волосоїдів є задня частина спини, внутрішні поверхні ніг і стегон. При сильному зараженні волосоїдів розселяються по всьому тілу. У уражених тварин спостерігаються сильне свербіння шкіри, дерматити, розчухи і облисіння шкіри.

Для встановлення інвазії тварин волосоїдів проводять ретельний огляд місць улюбленої локалізації паразитів, розсовуючи шерсть. Волосоїдів та їх яйця блідо-жовтого кольору локалізуються на прикореневій частині волосся.

Заходи боротьби і профілактика

Для попередження зараження, а також для боротьби з блохами, кліщами, вошами, волосоїдів рекомендується використовувати інсектицидні зоошампуні, інсектицидні пудри: "Больфо" або "ПулДІС", Тігувон. Або інсектицидні краплі: "Frontline", "Больфо", "Барс". Аерозоль: "Больфо", FRONTLINE (Фронтлайн) "RHONE MERIEUX" - Франція, KILTIX (Кілтікс) "Вауег" - Німеччина, Сумінак, Стомазан або Неостомазан, Бутокс і інші аналогічні препарати. При цьому, якщо ви вже помітили, що ваша щурики заражена паразитами, ретельно вимийте клітку (окропом, з яким-небудь хорошим миючим засобом), висушіть її, бажано потім ще окропити її аерозолем від ектопаразитів. Те ж саме потрібно зробити з будиночками, гамаками т.п. Непогано також обробити аерозолем місце де стоїть клітка. Саму щура найкраще спочатку викуповувати, а потім застосувати або краплі або аерозоль.

Профілактика: щоб не було такого Гембель - завжди витримуйте двотижневий карантин з принесеними додому тваринами, переглядайте уважно куплені корми і зерно.

Як встановити зараження ектопаразитами?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»