Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Домашній догляд за волоссям - поради лікаря-трихолога

Мінімальний догляд за волоссям повинен включати не тільки правильне миття, але і ряд інших процедур, про які в інтерв'ю «Ракурс» розповіла лікар-дерматолог, трихолог, член Української асоціації дерматовенерологів Катерина Петренко.

Мити чи не мити

Є думка, що голову потрібно мити якомога рідше, найкраще раз в тиждень, а якщо робити це частіше, то сальна залоза почне «божеволіти» і виробляти більше шкірного сала. Але це всього лише міф.

«Мити голову потрібно в міру забруднення - ось і все правило «Мити голову потрібно в міру забруднення - ось і все правило. Немає ніякої норми, єдиної для всіх людей. Кому-то правильно мити голову кожен день, і в цьому немає нічого поганого. Навпаки, погано, якщо людина буде штучно розтягувати режим миття волосся. А кому-то нормально мити голову раз на тиждень, і це теж добре. Сальна залоза виробляє стільки шкірного сала, скільки повинна відповідно гормонального фону. Приручити її або видресирувати неможливо », - каже фахівець.

А ось нераціональної гігієною, за її словами, нашкодити можна. Припустимо, людині було б добре мити голову раз на три дні - якщо на третій день прикоренева зона сальна, зачіска виглядає несвіжої. Але в силу роду діяльності (наприклад, як у публічних людей) він миє голову щодня. Тоді шкіра голови пересушується, тому що захисна ліпідна плівка ще не встигає сформуватися, а її вже змивають. Така шкіра завжди більш вразлива, запальні процеси і проблеми з волоссям будуть виникати частіше, пояснює лікар.

Шампунь бажано міняти не рідше ніж через дві упаковки, оскільки шкіра голови звикає до будь-якого засобу. Це можуть бути шампуні однієї лінії, але вони повинні відрізнятися за складом.

необхідний мінімум

У догляді кожної людини, яка дбає про своє волосся, крім шампуню повинен бути бальзам-кондиціонер - його наносять на 3-4 хвилини після кожного миття, причому тільки на стрижні волосся, не на корені.

Один раз в тиждень потрібно наносити живильну реструктурує маску (замість або після бальзаму) - її підбирають за станом волосся: для блондинок одна, для фарбованого волосся інша і т. Д.

Якщо до кондиціонерів і масок більшість жінок вже звикли, то спрей-термозахист у нас поки не дуже популярний, але він повинен бути в догляді обов'язково. Його наносять перед виходом на активне сонце, перед фарбуванням, перед сушінням феном.

«Засмага шкідливий для волосся так само, як і для шкіри «Засмага шкідливий для волосся так само, як і для шкіри. Волосся на сонці краще ховати, тому що після літа їх потім доводиться дуже довго відновлювати. Термозахист необхідна в щоденному догляді, а якщо ви на відпочинку, цілеспрямовано загоряєте, то волосся потрібно прикривати головним убором. А термозахист, як і крем від засмаги , Треба оновлювати після кожного занурення в воду », - застерігає Е. Петренко.

посічені кінчики

Це, за словами лікаря, проблема комбінована: «Буває таке, що волосся січеться починаючи з довжини 1-2 сантиметри. Тоді це питання до трихолога. Якщо ж це пошкодження на якійсь певній довжині, то це швидше за нормально, ніж ненормально, тут потрібно працювати з перукарем. Тут хочу відзначити, що гарячі ножиці - це ще один міф, посічені кінчики вони не запаюють. Тому зовсім не важливо, холодними ножицями ви стрижетеся або гарячими ».

Профілактика захворювань і віковий догляд

На щастя, люди все більше розуміють, що основна увага треба приділяти не лікування, а профілактиці. У будь-якому віці догляд повинен бути максимально раціональним, комбінованим. «Не потрібно чекати прояву хвороби у всіх його барвах. Тому як для молодих, так і для вікових пацієнтів головне - це правильний догляд і своєчасна консультація у лікаря », - каже трихолог.

Потрібно також розуміти, що на волосся впливає спосіб життя: здорове харчування, фізична активність і гарний настрій допоможуть уникнути проблем не тільки зі здоров'ям, а й з волоссям, шкірою. Тому що і шкіра, і волосся - це дзеркало внутрішнього стану організму.

При цьому ні один засіб, на жаль, не здатна впоратися з сивиною: «Поки що вчені не можуть пояснити механізм появи сивини, сучасна наука не знає, що робити, щоб цей процес відстрочити При цьому ні один засіб, на жаль, не здатна впоратися з сивиною: «Поки що вчені не можуть пояснити механізм появи сивини, сучасна наука не знає, що робити, щоб цей процес відстрочити. Але мушу сказати, що при комплексній, комбінованої терапії тих чи інших проблем з волоссям ми часто спостерігаємо «побічний ефект» у вигляді зменшення кількості сивого волосся. Однак до сих пір залишається неясним, чому саме це відбувається ».

Що стосується різних препаратів, то, за словами Е. Петренко, можна використовувати поливитаминно-мінеральні комплекси з універсальним складом, які діють на весь організм. «Але специфічні засоби, то, що називається комплексами для волосся і нігтів, я б радила використовувати за призначенням лікаря, - каже фахівець. - І не тому, що вони можуть нашкодити, а тому, що з великої кількості дуже складно вибрати те, що дійсно працює, і це буде залежати від потреб кожної конкретної людини. Я призначаю подібні препарати в комбінації з омега-3-ненасиченими жирними кислотами в осінньо-зимовий період, а навесні, влітку, на початку осені вважаю це недоцільним. Раціональне харчування приносить набагато більше користі ».

Читайте також

Мінеральний баланс в організмі людини

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»