Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Променева терапія при пухлинах головного мозку »Лікування в Ізраїлі

  1. Маска для променевої терапії
  2. планування лікування
  3. Перед сеансом променевої терапії
  4. Побічні ефекти
  5. Головні болі
  6. втрата волосся
  7. нудота
  8. Виснаження і втома
  9. сонливість
  10. після лікування
  11. Довгострокові побічні ефекти

Променева терапія при пухлинах головного мозку - використання променів високої інтенсивності для руйнування ракових клітин.

Променева терапія при пухлинах головного мозку - використання променів високої інтенсивності для руйнування ракових клітин

Як правило, сеанси променевої терапії проходять п'ять разів на тиждень, вихідні - час для відпочинку. Тривалість лікування може становити від однієї до кількох тижнів (середня тривалість становить дві-шість тижнів).

Вид променевої терапії, при якому використовується спеціальний пристрій для обробки пухлин головного мозку. Для того, щоб визначити місце опромінення, використовується зовнішня система координат голови.

Даний метод призначений для пухлин, які неможливо видалити хірургічним шляхом. Лікування може проходити у вигляді одноразової дози або у вигляді кількох сеансів.

Маска для променевої терапії

Під час променевої терапії пацієнту буде запропоновано надіти маску, яка прикриває обличчя і передню частину голови. Після чого необхідно упевнитися, що випромінювання направлено в відповідне місце.

Часто маска виготовляється з прозорого матеріалу, пацієнт може бачити і нормально дихати. Маска повинна бути на обличчі протягом декількох хвилин, більшість пацієнтів не відчуває дискомфорту. Однак, якщо пацієнт відчуває приступ задухи або клаустрофобії, про це варто повідомити лікаря.

планування лікування

Для максимальної ефективності лікування, необхідно ретельний план, перші візити до лікаря будуть присвячені питанням планування.

В першу чергу лікар попросити пацієнта пройти КТ, щоб отримати тривимірне зображення оброблюваної області. Після чого буде виготовлена ​​маска, щоб направити випромінювання в точне місце.

Перед сеансом променевої терапії

Перед сеансом лікар попросити пацієнта зручно лягти на ліжко. Сеанс триває кілька хвилин, протягом яких пацієнт знаходить один в кімнаті, а лікар - в інший і стежить за процедурою по екрану. Променева терапія безболісна, але під час процедури пацієнт повинен лежати нерухомо.

Побічні ефекти

Променева терапія може викликати побічні ефекти, але різні люди по-різному реагують на лікування. При виникненні побічних ефектів лікар може їх контролювати.

Головні болі

Деякі пацієнти страждають від головних болів під час променевої терапії, також лікування може викликати набряки і підвищувати внутрішньочерепний тиск. У разі, якщо головні болі викликані цими причинами, то лікар може порекомендувати приймати стероїди.

втрата волосся

Променева терапія в області голови може викликати випадання волосся в оброблюваної області. У більшості випадків цей побічний ефект носить тимчасовий характер і протягом двох-трьох місяців після закінчення лікування волосся почнуть знову зростати.

нудота

Нудота - один з можливих побічних ефектів, які можна полегшити за допомогою ліків. Іноді пацієнт може помітити зміни в харчових уподобаннях. Якщо хворий втратив апетит, то можна замінити деякі страви і напої, про що варто проконсультуватися з лікарем.

Виснаження і втома

Променева терапія викликає втому, тому необхідно більше часу для відпочинку.

сонливість

Протягом місяця або двох після закінчення лікування пацієнт може відчувати нестачу сил. Зазвичай це явища відбувається вже в кінці лікування або через два тижні після закінчення лікування. Незабаром дію побічного ефекту може зменшитися.

шкірні реакції

Через три-чотири тижні після променевої терапії в деяких випадках з'являється шкірна реакція, схожа на сонячний опік. Світлошкірі пацієнт відзначають, що обробляється область стала червоною, з'явився свербіж і печіння, темношкірі пацієнти відзначають, що шкіра стала темнішою, темно-синього або чорного відтінку.

Ступінь реакції залежить від площі оброблюваної поверхні і шкіри. Однак деякі пацієнти зовсім не відчувають побічних ефектів, пов'язаних з шкірними змінами.

Загальні рекомендації:

  • Чи не використовувати креми та інші засоби на оброблюваної поверхні без консультації лікаря
  • Використовувати шампунь без ароматизаторів. Обережно промити волосся водою, ретельної висушити м'яким рушником. Чи не використовувати фен
  • Не рекомендується піддавати шкіру впливаю сонця і холодного вітру
  • При гоління голови використовувати електронний пристрій, а не бритву

після лікування

Деякі пацієнт відчувають себе погано після лікування симптомів хвороби і вважають, що пухлина продовжує розвиватися. Насправді симптоми можуть бути реакцією на променеву терапію.

Довгострокові побічні ефекти

Інноваційні методи променевої терапії спрямовані на зниження ризику виникнення довгострокових побічних ефектів. Невелика кількість пацієнтів страждають від довгострокових побічних ефектів.

Довгострокові побічні ефект зберігають протягом декількох місяців або років. Якщо променева терапія проходила в області очей, то існує ймовірність розвитку катаракти та інших проблем із зором.

Променева терапія гіпофіза може вплинути на вироблення гормонів і викликати проблеми з менструальним циклом, щитовидною залозою і лібідо. Крім того, лікування може збільшити ризик розвитку злоякісних пухлин в майбутньому (дуже рідкісне явище). Якщо обробляється велика частина головного мозку, то в майбутньому можуть виникнути проблеми з мисленням і пам'яттю.

Лікування пухлин головного мозку

Пухлини головного мозку

ракові захворювання

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»