Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як виробити шкуру кози в домашніх умовах

  1. Як правильно зняти шкуру?
  2. Поетапна інструкція з вироблення
  3. Консервація
  4. отмока
  5. Мездрение і розбивка
  6. пикелевание
  7. дублення
  8. жирування
  9. підчистка
  10. Відео «Вироблення шкур»

Багато хто, напевно, знають, що кози вирощуються не тільки заради молока і м'яса, але і для отримання високоякісної теплою вовни. Однак, як і будь-який інший хутро, шкурка цих тварин вимагає спеціальних навичок і умінь. Мало, кому вдається з першого разу досягти успіху. Спробуємо розібратися в тому, як виробити шкуру кози в домашніх умовах.

Як правильно зняти шкуру?

Шкуру кози, як і з овець, знімають пластом. Для цього потрібно на підвішеній тушки зробити три розрізу:

  • перший поперечний - від кінця однієї задньої ноги до кінця інший задньої ноги через задній отвір;
  • другий поперечний - від п'ясткового суглоба однієї передньої ноги до п'ясткового суглоба другий передній ноги через груди;
  • поздовжній - від горла через груди і живіт до хвоста посередині.

перший поперечний - від кінця однієї задньої ноги до кінця інший задньої ноги через задній отвір;   другий поперечний - від п'ясткового суглоба однієї передньої ноги до п'ясткового суглоба другий передній ноги через груди;   поздовжній - від горла через груди і живіт до хвоста посередині

Починати знімати шкірку слід з шиї і передніх ніг. Для цього потрібно відтягувати шкуру від тулуба і тягнути. Важливо відзначити, що ножем можна злегка лише підрізати міцні зв'язки, які з'єднують шкіру з тушкою. Але обережно, щоб не пошкодити сам хутро. Якщо у тварини багато сала і жиру, його також потрібно підрізати ножем, щоб він залишався на м'ясі.

Коли дійдете до задніх ніг, навколо анального отвору, а у самок навколо статевих органів потрібно зробити розрізи і тільки потім продовжити стягування хутра. Знімайте акуратно руками, щоб на шкірці не залишалося м'яса і сала. Після зняття матеріал потрібно розкласти або розтягнути на рамці для того, щоб шкурка просохла і не втратила форму.

Поетапна інструкція з вироблення

Найякісніша шкура кози виходить, якщо її виробляти відразу після зняття, коли вона ще «тепла». Однак така можливість рідко надається, тому часто проводять її первинну консервацію. Відзначимо, що вироблення шкури - це дуже складний і трудомісткий процес. Ось чому багато власників хутрових та хутряних тварин щоб виробити найчастіше здають свій матеріал фахівця, а не пробують все робити в домашніх умовах самі. Але їх не так вже й багато і не у всіх регіонах вони є. Тому знання про те, як правильно проводити цей весь процес, також будуть корисні.

Консервація

Найбільш популярний метод, як зберегти шкурку і шкіру до моменту вичинки - це сухосолоному консервація. Що це означає? Це свого роду засолювання шкіри. Для цього свіжу шкуру потрібно розкласти на підлозі або на столі хутром всередину, тобто, міздрею (шкіра) наверх. Якщо є залишки м'яса, їх потрібно зішкребти гострим ножем. Потім беремо сіль і посипаємо нею всю шкуру, особливо краю. Потім складаємо матеріал конвертиком так, щоб міздря була на мездре. І ще раз складаємо шкуру навпіл, залишаємо в зручній ємності приблизно на три дні.

Після цього матеріал потрібно розвісити горизонтально міздрею вгору по лінії хребта і прибрати в сухе приміщення. Найкраще, як показує практика, на горище. У такому вигляді шкурка може зберігатися тривалий час, правда, потрібно стежити, щоб не завелася міль.

Слідкуйте, щоб шкура була добре просолена, інакше вона може заборонити. А це вкрай негативний фактор, так як після цього починає відпадати волосся. Регулярно пробуйте волосся, наскільки міцно він тримається. На сопревшей шкурі він висмикується легко.

отмока

Отже, у нас є вже суха законсервована шкурка і тепер нам потрібно з нею далі працювати. Попередньо її потрібно розм'якшити. Цей процес офіційно називається отмока. Його проводять в глибоких каструлях, відрах або чанах кілька днів. Відмочується шкурка зазвичай 2-4 дні з мездрение. Мездрение - це видалення залишився підшкірного шару. Як правило, його проводять на спеціальній машині з валом і гвинтовими ножами. Але в домашніх умовах можна застосовувати тупик або косу. Дивіться відео.

Мета цього етапу і процесу - повернути шкірі початкове як би парне стан. Якщо отмоку провести неякісно, ​​шкура буде жорсткою і грубою. Саме тому вкрай важливо дотримуватися деяких правил.

  • Воду слід використовувати м'яку. Якщо немає м'якої, за допомогою лугу її можна пом'якшити вручну.
  • Температура води повинна бути в районі 10-20 градусів.
  • Кількість води розраховується за формулою: вага сухої шкіри * 6.
  • Для перешкоди розвитку гнильних бактерій, а також для прискорення отмокі використовують спеціальні препарати обострітель, наприклад, кухонну сіль (30-50 грам на 1 літр), кальцинована сода, бура (1 грам на 1 літр).

Для перешкоди розвитку гнильних бактерій, а також для прискорення отмокі використовують спеціальні препарати обострітель, наприклад, кухонну сіль (30-50 грам на 1 літр), кальцинована сода, бура (1 грам на 1 літр)

Мездрение і розбивка

Отмоченной шкуру необхідно міздрею, тобто, прибирати весь підшкірний шар і клітковину. Також під час цього процесу виробляють розбивку, тобто, розтягують шкіру для кращого проведення наступних етапів вичинки. У домашніх умовах найбільш поширений метод мездренія проводиться на колоді гострою косою. Для цього приблизно під кутом 35 градусів ставиться колода, на неї кладеться шкура хутром вниз і потім легкими рухами косою проводиться як соскабливание всього верхнього шару.

Цей процес проводиться в певній послідовності: спочатку від середини шкури до лівої задньої ноги, потім до правої, після цього шкуру перевертають і продовжують мездрение на передній частині.

пикелевание

Після зняття верхнього шару дерми можна приступати до наступного етапу - Пикелевание. Це обробка шкур спеціальним водним розчином кислоти і кухонної солі. Це потрібно для того, щоб розпушити і збезводнити колагенові волокна дерми. Після пикелевание добре висушені шкурки вже придатні для подальшої роботи з хутром.

Для проведення цього етапу в домашніх умовах можна застосовувати оцтову, сірчану, соляну та інші види кислоти. Але найчастіше використовують сірчану. Кухонна сіль в даному випадку є регулятором дії кислоти. Якщо її не додавати, то шкіра руйнується. Застосовують наступний розчин: 9 грам сірчаної кислоти на 1 літр води плюс 50-60 грам солі на 1 літр води. Вода повинна мати температуру 25 градусів. Час процесу залежить від виду шкурки, від її міздрі - в середньому 10-12 годин.

Після закінчення цього процесу колір шкурки повинен стати білим, а міздря стає шорсткою. Після пикелевание матеріал повинен пролежати 10 годин і просохнути.

дублення

Незважаючи на те що після пикелевание шкурка вже м'яка і еластична, після чергового намокання вона знову стає грубою. Тому слід зробити ще один процес - дублення. Методів його проведення відомо дуже багато, але найбільш популярний в домашніх умовах це хромово-алюмінієве дублення. Для цього використовують хромово-калієві і алюмінієві галун. Для приготування розчину необхідно взяти такі речовини з розрахунку на 1 літр теплої води:

  • 50 грам солі;
  • 10 грам гіпосульфіту;
  • 4 грами хромових квасцов і 1,5 алюмінієвих квасцов;
  • 0,5 грам кальцинованої соди.

приготування:

  1. Спочатку розчиняємо сіль і гипосульфит.
  2. Покласти в розчин шкуру і потримати 45 хвилин, періодично перемішуючи.
  3. Після 2 години залити розчин хромових квасцов. При цьому спочатку влити одну частину, а приблизно через годину - другу.
  4. Ще через 1 годину влити розчин алюмінієвих квасцов.

Після дублення шкура повинна придбати зелений колір.

жирування

Після чергової просушування шкурі необхідно надати потрібну м'якість і еластичність. Тут застосовують спосіб жирування. Для цього готують теплу (45 градусів) емульсію з наступних інгредієнтів:

  • 450 грам на літр свинячого або баранячого сала;
  • 50 грам на літр риб'ячого жиру;
  • 25 мілілітрів на літр аміаку (25%).

Також можна брати гліцерин, яєчний жовток і сіль. Потім приготовлену мастило наносять досить щільним шаром на всю поверхню міздрі і залишають просочуватися на 5-8 годин. Після просушування шкурка розтягується в ширину і довжину на скобах.

підчистка

Розтягнуту шкурку знімають і уважно дивляться, де є ще якісь нерівності, плівки, які заважають бути шкірі пластичної. Якщо такі є, проводиться остання підчищення на колоді косою або за допомогою наждачного паперу. Готова шкурка повинна бути м'якою і гладкою, а також повинна добре тягнутися в будь-яку сторону. Остаточний етап - розчісування хутра. Для цього часто використовують спеціальні засоби, що захищають волосся від пилу, бруду і злежування. Після розчищення хутро повинен бути пухнастим і блищати.

Відео «Вироблення шкур»

У цьому відео з циклу пізнавальних передач Діскавері ви дізнаєтеся основні етапи вичинки шкурки перед тим, як вона надходить на виробництво хутряних виробів.

Як правильно зняти шкуру?
Як правильно зняти шкуру?
Що це означає?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»