Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





алмаз

Твердість за шкалою Мооса - 10   Стандартна щільність - 3,50 - 3,53   Хімічний склад - C (кристалізований вуглець)   Алмази можуть бути практично будь-якого кольору Твердість за шкалою Мооса - 10

Стандартна щільність - 3,50 - 3,53

Хімічний склад - C (кристалізований вуглець)

Алмази можуть бути практично будь-якого кольору. Найчастіше зустрічаються безбарвні і жовтуватих тонів. Кольорові алмази - зелені, червоні і чорні - дуже рідкісні, а сині - справді унікальні. Для алмазу характерний високий заломлення світла і яскравий блиск. Ступінь прозорості алмаза простягається від прозорого до непрозорого. Флюоресценція у алмазу також різна: у безбарвних і жовтуватих каменів вона - синя, у зелених - найчастіше зелена.

Незважаючи на те, що алмаз вважається дорогоцінним каменем понад дві тисячі років, його огранюванням почали займатися тільки в 13 столітті. Існує кілька варіантів історичної обробки діамантів: "гострий камінь", "огранювання майданчиком", "проста ограновування майданчиком", "подвійна огранювання майданчиком", "потрійна огранювання майданчиком" і "старовинне огранювання". Класична в наші дні "діамантова огранювання" була створена на базі "старовинної огранювання" в 1910 році. Її відмітні властивості - круглий рундист з 32 гранями, майданчик нагорі з 24 гранями і, в деяких випадках, одна калетта, так називається гострий шип внизу. Таким чином, назва "діамант" може застосовуватися до алмазу, огранованому виключно цим способом. Проте, в побуті практично всі ограновані алмази іменуються діамантами. Інші сучасні варіанти ограновування алмазів: "діамант Толковського", "діамантовий ідеал", "діамант тонкої огранки", "діамант Паркера" і "скандинавський стандартний діамант", а так само "діамант з великим числом граней" - "огранювання Кінга" в 86 граней, огранювання "хайлайт" в 74 грані, огранювання "мага" в 102 межі, огранювання "принцеса" в 144 межі, огранювання "радіант" з 70 гранями.

Інші сучасні варіанти ограновування алмазів: діамант Толковського, діамантовий ідеал, діамант тонкої огранки, діамант Паркера і скандинавський стандартний діамант, а так само діамант з великим числом граней - огранювання Кінга в 86 граней, огранювання хайлайт в 74 грані, огранювання мага в 102 межі, огранювання принцеса в 144 межі, огранювання радіант з 70 гранями

Свою назву цей камінь отримав завдяки від грецького слова "adamas", яке перекладається як "стійкий" або "нездоланний". Стародавні римляни називали алмаз "Диамонд", араби - "алмас", стародавні євреї - "Шамір", а індуси - "фарій".

Імовірно, алмаз був вперше знайдений в Індії за 1000-500 років до нашої ери і швидко перетворився в об'єкт поклоніння, наділений безліччю міфічних здібностей, але за межами Індії він не був відомий аж до індійського походу Олександра Македонського в 326 році до нашої ери, коли македонці захопили скарбниці магараджею.

Як правило, алмази зустрічаються на первинних родовищах - магматичних і вторинних - осадових або розсипних, і до 1871 року вони добувалися тільки промиванням на вторинних розсипах дорогоцінних каменів. До 18 століття алмази здобувалися виключно в Індії на острові Борнео, проте в 1725 році вони були виявлені в Південній Америці. Проте, до 1970 року королем поставок алмазів на ювелірні ринки всього світу була ПАР, де найперший алмаз знайшли в 1867 році в районі витоку річки Помаранчева. Родовища алмазів є також в Намбу на західній околиці пустелі Наміб. В даний час алмази добувають в Ботсвані, ПАР, Конго, Намбу, Центральній Африці, Бразилії, Венесуелі, Канаді і на двох рудниках в Австралії.

У Бразилії алмази знайшлися по чистій випадковості. Їх почали знаходити з 1695, проте лише в 1725 році було визначено, що ці камінчики - алмази. До 1822 року Бразилія здобула суверенітет і зайняла перше місце з видобутку алмазів. Бразильські алмази невеликі за розміром, але всі вони - першосортні кристали високої якості, серед яких - "Зірка Півдня", "Зірка Єгипту", "Зірка Мінаса", "Англійська алмаз Дрездена" і т.п.

У Росії перші алмази були виявлені на Уралі в 1829 році. Проте, ці родовища виявилися не особливо багатими, лише тільки в 1949 році були відкриті великі родовища в Сибіру. Зараз Якутія - один з найбільших світових центрів видобутку алмазів. Крім того, у другій половині двадцятого століття були знайдені великі алмазні родовища в Архангельської області.

Частка алмазів складає 90% всієї торгівлі дорогоцінними каменями і особливо високо цінуються пурпурно-червоні алмази з Австралії. Зростає число синтетичних замінників алмазу, які вирощуються з 1970 року і спочатку використовувалися тільки для наукових цілей. Одим з них є страз.

На даний момент в світі відомо лише 26 алмазів, первинна маса яких перевищувала 400 каратів. Такі камені, як правило, отримують власні імена, світову популярність і міцне місце в історії, оповите різноманітними легендами. Найбільш відомі з них:

Зелений алмаз - "Дрезден", 41 карат. Знайдений в Індії, в 1742 році придбаний Фрідріхом Августом II, курфюрстом Саксонії, і зберігається в Дрезденському музеї.

Синій алмаз - "Хоуп", 45 карат, з 1958 року зберігається в Смітсонівському інституті у Вашингтоні.

Оранжево-жовтий алмаз - "Тіффані", 128 карат, знайдений в ПАР в 1878 році. Лимонно-жовтий алмаз - "Флорентієць" або "тосканец", 137 карат. З 1657 року належав родині Медічі. У 18 столітті знаходився в короні Габсбургів.

Безбарвний алмаз - "Зірка Африки", 530 карат, був огранований з найбільшого коли-небудь знайденого алмазу вагою в 3106 карат. Він прикрашає державний скіпетр Великобританії і зберігається в лондонському Тауері.

Сіро-сталевий алмаз - "Чорний Орлів", 67 карат, нині частина кольє, що знаходиться в приватній колекції.

Вважається, що чорні діаманти приносять удачу.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»