Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





DOM.RIA - Як оформити інтер'єр в стилі вінтаж

  1. Вінтаж - це
  2. Стиль вінтаж в інтер'єрі: відмінні риси
  3. Оздоблення приміщень в стилі вінтаж
  4. Пол в вінтажному стилі
  5. Стеля в вінтажному стилі
  6. Стіни в вінтажному стилі
  7. вінтажна меблі
  8. Освітлення в стилі вінтаж
  9. Колірна палітра вантажного стилю
  10. Декор в стилі вінтаж
  11. Вантажний стиль в інтер'єрі різних кімнат
  12. Кухня в стилі вінтаж
  13. Вітальня в стилі вінтаж
  14. Спальня в стилі вінтаж
  15. вінтажна дитяча
  16. Стиль вінтаж в ванній кімнаті

Як створити в квартирі інтер'єр у стилі вінтаж, які його особливості і чим вінтажні речі відрізняються від антикваріату - розповімо в статті.

Вінтаж - це

Вінтаж - стилізоване напрямок, що орієнтується на відродження модних течій минулих поколінь, епох.

Багато хто вважає будь-який старовинний предмет вінтажним, однак, це не так. Вінтажного вважається річ, яка старше тридцяти, але молодше вісімдесяти років. Більш старі речі називають «антикваріатом». Вінтажна річ обов'язково володіє відмітним характером або дуже точно передає настрій того чи іншого періоду історії певної країни. Так, наприклад, терміном «вінтаж» можна назвати настільну лампу з характерним для 50-х років зеленим абажуром або вінілові пластинки.

Вантажний стиль в інтер'єрі нагадує збори колекціонера. Тут немає специфічних правил крім одного: винтажа багато не буває. І це стосується не тільки дрібного декору, але і меблів, підлогового і настінного покриття, декорованого під вінтаж, домашнього текстилю. Цей напрямок в дизайні інтер'єру дає широкий простір для польоту фантазії.

Стиль вінтаж в інтер'єрі: відмінні риси

Вантажний стиль можна безпомилково визначити серед інших інтер'єрних стилів за характерними особливостями. До таких належить:

  • легка, ненав'язлива колірна палітра. Вантажний інтер'єр відрізняється вицвілими відтінками пастельній гами в поєднанні з коричневим і сірим;

  • фактура матеріалів. У стилі вінтаж такі матеріали як дерево, залізо, натуральні тканини, кришталь і кераміка мають зістарений, але при цьому функціональний, вид;

  • старовинні аксесуари. Засохлі квіти або букети сухостійні, чорно-білі фото, порцелянова статуетка, картини маслом, старий фотоапарат і штори з подхватами чудово виглядають в вінтажному інтер'єрі;

  • меблі з «історією». У стилі вінтаж своє місце знайдуть тумбочки, старі шафи, масивні обідні столи, скрині та інші предмети. Головне - річ повинна бути унікальною і справної;

  • шпалери з природним малюнком. Шпалери пастельних відтінків з візерунками бутонів, листя, метеликів і птахів - один з найбільш простих способів оформити кімнату в стилі вінтаж.

Скандинавський стиль в інтер'єрі

Створити вінтажний інтер'єр може бути складно, так як кожну деталь інтер'єру необхідно підбирати досить ретельно, щоб не перетворити квартиру в музей старовини. Це повинні бути характерні речі з однієї епохи, незалежно від того - вісімдесяті це, шістдесяті або сорокові роки минулого століття. А ось, що стосується грошових коштів - стиль вінтаж можна віднести до витратним. Багато що можна придбати на блошиних ринках, знайти у друзів на дачах і горищах і використовувати подібні методи підбору деталей інтер'єру.

Оздоблення приміщень в стилі вінтаж

Вантажний інтер'єр потребує ретельного підборі оздоблювальних матеріалів. У цьому стилі пластикові панелі, лінолеум і натяжні стелі будуть недоречні. Розглянемо більш детально, як обробити простір в стилі вінтаж.

Пол в вінтажному стилі

В якості підлогового покриття в вінтажному стилі використовуються такі способи обробки:

Дуже важливо, щоб підлогове покриття натуральним. Ламінат може бути допустимо в стилі вінтаж тільки, якщо він виконаний в максимально природною забарвленням. Дерево також має бути з потертостями, недбалими тріщинами. Такі штучно зістарені матеріали можна придбати в спеціалізованих магазинах. Якщо в кімнатах є старий паркет з великими дефектами, таке покриття краще реставрувати, а не міняти на нове. Пол в вінтажному стилі повинен тільки мати вигляд такого, що використовувалося, але бути справним. Так, скрипучий паркет радянського періоду «ялинкою» краще спочатку отциклевать.

Так, скрипучий паркет радянського періоду «ялинкою» краще спочатку отциклевать

Найбільш поширена темне забарвлення статі в стилі вінтаж - темно-коричневий, деревне і шоколадний. Кахельну плитку підбирають або однотонну в світлих відтінках, або в контрастних тонах для шахової укладання.

Підлогове покриття можна застелити невеликими килимками: з високим або низьким ворсом, зшиті з клаптів, однотонні або з рослинними орнаментами. Вид текстилю і забарвлення підбирають в залежності від кімнати.

Стеля в вінтажному стилі

Стеля в вінтажному стилі не відрізняється різноманіттям варіантів обробки. Найбільш простий і поширений варіант - оштукатурювання і фарбування в білий колір. Така стеля виступає контрастом на фоні темніших стін і підлоги, а також візуально робить кімнату більше. Особлива чарівність інтер'єру додадуть невеликі тріщинки на фарбі і ліпні елементи навколо місць кріплення люстр, в кутках кімнат і місцях стиків зі стінами.

Стіни в вінтажному стилі

В вінтажному інтер'єрі для обробки стін найчастіше використовують паперові або тканинні шпалери. Однотонні моделі практично не використовуються, перевага віддається рослинним і тваринним орнаментів з контрастним малюнком:

Зараз виробники шпалер випускають цілі вантажні серії, тому знайти підходяще настінне покриття в магазині не складе труднощів. В якості альтернативи можна вибрати декоративну штукатурку з дрібною фактурою і фарбу - все в світлих відтінках. Але такий фон обов'язково необхідно доповнити винтажной меблями. Також для оздоблення стін в окремих зонах можуть використовуватися дерев'яні панелі.

вінтажна меблі

Основна відмінна риса меблів в стилі вінтаж - зношеність, потертість та наявність невеликих тріщин. Такі предмети знайдеться у лахмітників, в антикварних і комісійних магазинах, у сусідів, друзів і родичів. Також вантажні колекції нерідко випускають меблеві виробники, а при бажанні фасади реально зістарити самостійно - покрити патиною, зробити декупаж або замінити металеві ручки на мідні або бронзові.

Вінтажна меблі переважно дерев'яна, пофарбована в один шар для чіткого прояву малюнка деревини, оббивка - текстильна, з квітковим орнаментом. В інтер'єрі припадуть до речі:

  • високі платтяні шафи з різьбленим декором;

  • кавові столики з мідним каркасом;

  • масивні столи;

  • ковані кушетки;

  • віденські стільці;

  • комоди, етажерки та інше.

Підібравши необхідні меблі, переконайтеся в її справності, сполучуваності між собою і з іншими предметами інтер'єру. Враховуйте, що для створення вінтажного стилю досить декількох екземплярів, наприклад, комод, шафа і стільці - решта меблів може і не відрізнятися зношеністю та потертістю.

Освітлення в стилі вінтаж

Вантажний інтер'єр потребує теплом і тьмяному світлі. Тому необхідно продумати багаторівневе освітлення. З цим впораються люстри у вигляді канделябрів, колоритні торшери та настільні лампи, бра у вигляді свічників.

Освітлювальні прилади в стилі вінтаж, як і меблі, знайдеться в комісійних магазинах, у лахмітників, родичів і знайомих. У таких світильників основа виконана з благородних металів (латунь, бронза, мідь) або дерева - патина додасть необхідного колориту. У вантажних бра і торшерів переважно текстильний абажур, однотонний або з квітковим орнаментом. Також ефектно виглядають в інтер'єрі освітлювальні прилади з абажурами з різнокольорового скла.

Колірна палітра вантажного стилю

Вантажний стиль інтер'єру тяжіє до стриманих відтінків - вони використовуються в обробці стін, меблевих фасадах, текстилі. Оптимально підійде пастельна гамма:

Ці кольори для вантажного стилю підбираються блідими, потертими, немов вигорілими на сонці або змішаними з іншими тонами. Використовувані відтінки можна описати такими поєднаннями - вицвілий зелений, неясний жовтий, потертий блакитний і подібні.

Для підлоги підійдуть відтінки коричневого і деревний колір, для стелі - відтінки білого. Орнаменти представлені тваринними і рослинними мотивами: квіти, листя, метелики та інше. Колірну палітру вантажного стилю неможливо уявити без темних і зеленуватих тонів патини, відтінків міді, латуні, срібла і заліза, блиску кришталю і керамічного посуду.

Декор в стилі вінтаж

Аксесуари - одна з важливих складових будь-якого інтер'єру. В вінтажному стилі підбору декору приділяють особливу увагу. Але тут головне не перестаратися з кількістю предметів, перетворивши кімнату в філія антикварної крамниці або горище з непотрібними речами.

Для інтер'єру в стилі вінтаж підійде такий декор:

  • дзеркала. Вибирайте старовинні екземпляри в масивних різьблених дерев'яних або бронзових рамах з нальотом патини, тріщинами або чорними цятками на амальгамі;

  • годинник. Підійдуть механізми з зозулею, підлогові і настінні варіанти;

  • сухостійні та ікебани. Висушені букети з колосків, клематиса, безсмертника або колючих суцвіть прикрасять журнальний столик у вітальні або комод в спальні;

  • сімейні фото. Моменти з життя членів сім'ї різних поколінь, особливо в чорно-білій стилізації, створять важливу для вантажного інтер'єру атмосферу сімейного затишку;

  • постери. Реклама і афіші театральних постановок, старих фільмів і продуктів харчування;

  • текстиль. Подушки з вишивкою, клаптеві ковдри, мереживні серветки і скатертини, килими з геометричним орнаментом, меблеві чохли, ліжкові балдахіни та гардини з ламбрекенами;

  • іграшки. Сюди відносяться порцелянові статуетки, ляльки, ретро-автомобілі, солдатики, механічні іграшки, моделі кораблів та інше. Вантажні іграшки зроблять будь-який інтер'єр повноцінним.

Також актуальні картини маслом, стара техніка (грамофон, фототехніка), порцеляновий посуд із золотистою облямівкою. Підбирайте вінтажний декор в залежності від навколишнього оточення і функціонального призначення кімнати. Так, дзеркало добре виглядає в будь-якому приміщенні, а колекція фотографій більш доречна в вітальні.

Вантажний стиль в інтер'єрі різних кімнат

У кожній кімнаті стиль вінтаж розкривається по-особливому. Якщо в кухні без сучасної техніки може бути некомфортно, і її доведеться стилізувати під певну епоху, то в спальні вантажу буде виглядати цілком органічно без будь-яких хитрощів. Розглянемо детальніше.

Кухня в стилі вінтаж

Вінтажна кухня - це атмосфера розкоші і затишку. У цій кімнаті, як і в усьому інтер'єрі, необхідно використовувати предмети тільки з обраної епохи. Так, для обробки стін підійдуть шпалери (тканинні і паперові), декоративний цегла або дерев'яні панелі, для підлоги - паркет або керамічна плитка, а стеля можна просто пофарбувати або поштукатурити. Для фартуха на кухні в стилі вінтаж підійде кахель невеликих розмірів або мозаїчна плитка стриманих тонів. Вітаються невеликі шорсткості, тріщини і потертості - це додасть кімнаті необхідного шарму.

Колірна палітра винтажной кухні, як правило, складається з пастельних відтінків (блакитний, бежевий, білий, ніжно-ліловий, світло-коричневий) і тонів, немов змішаних з попелом. Яскравості додають за рахунок акцентів на текстилі, меблів і абажурах світильників. У такій фон гармонійно впишеться патина і різні метали: залізо, золото, бронза і латунь. Для кухні в стилі вінтаж підбирається меблі з історією, але з однієї епохи. Підійдуть гарнітури, диванчики, стільці з закругленими спинками, серванти, тумбочки і столи. Доречні потертості, різьблений декор, молдинги і скляні вітражі - при цьому річ повинна бути зручною і функціональною.

Як вибрати колір кухні: практичні поради

Особливу увагу приділяють підбору сантехніки і технологічних помічників для кухні. Вибирайте крани витонченої форми, вбудовану побутову техніку або стилізовані під ретро моделі. В крайньому випадку, підійде техніка з максимально простим зовнішнім виглядом. Завершити образ кухні в стилі вінтаж можна за допомогою натурального текстилю (оксамит, льон і бавовна), квіткових мотивів (на шпалерах, декоративних подушках і оббивці меблів), красивим посудом, фресок, годин і стилізованих світильників.

Завершити образ кухні в стилі вінтаж можна за допомогою натурального текстилю (оксамит, льон і бавовна), квіткових мотивів (на шпалерах, декоративних подушках і оббивці меблів), красивим посудом, фресок, годин і стилізованих світильників

Вітальня в стилі вінтаж

У вітальні стиль вінтаж розкривається найбільш повноцінно - розміри кімнати дозволяють поєднувати різні види меблів та декоративних елементів. Основу кольорової палітри вантажного інтер'єру складають з білих і пастельних відтінків, а в якості акцентів використовують приглушені тони коричневого, зеленого і синього. Для обробки вітальні в стилі вінтаж підійдуть природні матеріали:

  • паркет або масивна дошка (з потертостями);

  • штукатурка і фарба;

  • шпалери (однотонні або з квітковим принтом);

  • дерев'яні панелі.

Меблі відрізняються навмисною потертістю і подряпинами, які створюють особливу атмосферу і затишок. Предмети повинні підходити один до одного: невеликі журнальні столики і дивани з тканинної оббивкою, буфети і крісла-качалки, книжкові шафи і комоди, трюмо і ковані скрині. Головне, не перестаратися в підборі меблів з історією, перетворивши кімнату в музей.

Домашній затишок і вишуканість винтажной вітальні додадуть відповідні аксесуари. Але тут, як і при підборі меблів, необхідно почуття міри. Доречні старовинні книги і дзеркала в масивних різьблених рамах, картини і чорно-білі фото, квіти і сухостійні, антикварні вази і плетений декор, диванні подушки та стилізовані освітлювальні прилади. Також актуальні порцеляновий посуд, статуетки, невеликі килимки, штори з ламбрекенами і ковані елементи.

Також актуальні порцеляновий посуд, статуетки, невеликі килимки, штори з ламбрекенами і ковані елементи

Спальня в стилі вінтаж

Вантажний інтер'єр в спальні робиться ніжним, злегка романтичним і витонченим. Кольорове рішення кімнати підбирають з світлих і теплих пастельних відтінків:

Стіни винтажной спальні можна пофарбувати або обклеїти шпалерами з непомітним малюнком або імітацією бронзи, позолоти або потертостей. Для статі кращим рішенням стане паркет або масивна дошка, а для стелі - фарбування в білий колір. Стіни і стеля можна прикрасити декількома ліпними елементами (молдинги, бордюри, розетки та інше).

Стиль кантрі в інтер'єрі

Оформляючи спальню в стилі вінтаж, не потрібно обмежувати свою уяву і фантазію. Центральне місце - ліжко з балдахіном. Особливо підходять для винтажа моделі з металевими узголів'ями і ногах. Також вінтажну спальню можна доповнити такою меблями: скриня, крісло-качалка, трюмо, шафа, туалетний столик, приліжкові тумбочки. Особливого шарму кімнаті додадуть плетені моделі, потертості на фасадах, тканинна оббивка з рослинними принтами, симетрична розстановка.

Для прикраси спальні в стилі вінтаж підійдуть аксесуари з історій: подушки з рюшами і воланами, високе старовинне дзеркало в різьбленій дерев'яній рамі, свічки в свічниках, пледи і ковдри. Також доречні фотографії мешканців, скатертини з вишивкою, кришталеві флакони для парфумів, картини і манекени.

вінтажна дитяча

Вінтаж - один з кращих інтер'єрних стилів для оформлення дитячої. Для цієї кімнати підійдуть пастельні тони, немов вигорілі на сонці: ніжно-блакитний, світло-ліловий, бежевий, теплий жовтий та інші. Для оздоблення стін використовують тканинні або паперові шпалери з тваринами або рослинними орнаментами. Ще один актуальний варіант - пофарбувати одну зі стін у світлий колір, щоб дитина могла відточувати свої художні навички. Стеля в дитячій в стилі вінтаж штукатурять і білять, а підлогу застеляють паркетом або ламінатом з імітацією фактури дерева. Прикроватную зону можна утеплити невеликим килимком.

Для вінтажного дитячої підійде стара відреставрована або штучно зістарені меблі. Поєднуйте між собою металеве ліжко з масивним узголів'ям, буфет, комод, книжкова шафа, сервант, крісло-гойдалку і плетені короби. Доповнити дитячу можна накидками, пледами, декоративними подушками, листівками, картинами, вінтажними іграшками. У такій кімнаті навіть справжній грамофон і порцелянові статуетки будуть актуальні.

Стиль вінтаж в ванній кімнаті

Вінтажна ванна кімната простора і світла. Найчастіше цю кімнату оформляють в бежево-коричневому кольорі, але також актуальний вишневий, шоколадний, оливковий, сірий і білий. Ванну кімнату в стилі вінтаж неможливо уявити без бронзових, латунних і золотистих акцентів в сантехніці і елементах меблів.

Для обробки підійдуть такі матеріали:

  • керамічна плитка (велика, однотонна або з геометричним або фігурним малюнком);

  • натуральний камінь;

  • шпалери (світлі однотонні або з рослинним орнаментом);

  • фарба.

Пол можна додатково застелити невеликим водовідштовхувальним килимком з великим ворсом, а стик стін і стелі прикрасити ліпним бордюром. Саму ванну краще встановити посередині - підійдуть овальні моделі, на ніжках і з витонченими поручнями. Серед змішувачів краще віддавати перевагу моделям з великим вигнутим виливом в бронзовому і мідному відтінку.

З меблів стиль вінтаж у ванній кімнаті підкреслять великі трюмо з кам'яною стільницею і потертими фасадами, столики з вигнутими ніжками, вбудовані шафки і стелажі. Для освітлення підійдуть масивні люстри, парні бра і торшери. Як декор у вінтажній ванній використовують квіти, сухостійні, свічки, дзеркала в фігурних рамах, бляшані коробочки і плетені кошики.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»