Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Міжнародний день птахів

  1. сторінки історії
  2. Значення свята 1 квітня

Щорічно свято "Міжнародний день птахів" відзначається 1 квітня. 19 березня 1902 року відбулося підписання «Міжнародної конвенції з охорони птахів, корисних в сільському господарстві». Росія до цієї конвенції приєдналася в 1927 році. Однак, і до цього люди в нашій країні відзначали повернення перелітних птахів. Ця подія в народній свідомості завжди пов'язувалося з початком весни. В цей день, 1 квітня, в старовину було прийнято пекти з тіста жайворонків і співати особливі пісеньки-заклички. Ще однією стародавньою традицією Міжнародного дня птахів є розвішування шпаківень та інших будиночків для птахів.


Зміст статті:


сторінки історії

Саме в Росії вперше люди почали залучати птахів в штучні гнізда. Ще російські селяни вивішували для шпаків будиночки з кори.

У Санкт-Петербурзі в 1900 році була випущена книга "Загальна захист птахів, її основи і виконання", автором якої був барон Ганс фон Берлепш. Дана робота стала однією з перших в світі, присвячених проблемам охорони птахів. Потрібно відзначити, що і Церква активно пропагувала охорону птахів. Вона займалася виданням різних книг з охорони природи.


У нашій країні вбивство корисних птахів і розорення гнізд завжди вважалося злочином. Серйозним гріхом було розорення гнізда ластівки. Особливо шанувалися птиці, згадані в Біблії: голуб, клест і снігур. Згідно з народними повір'ями, багато птахів приносили щастя. Так, наприклад, вважалося, що лелеки приносять дітей. А ось ворони і хижі птахи в Росії вважалися шкідливими і пов'язаними з нечистою силою.

Радянський Союз в 1918 році підписав «Міжнародний договір про перелітних птахів». Потрібно сказати, що діє цей договір і в наш час.


У Парижі 18 жовтня 1950 року підписано «Міжнародна конвенція про охорону птахів». Ця конвенція повинна була замінити застарілий документ 1902 року. В тому документі птиці розмежовувалися на «корисних» і «шкідливих». До шкідливих птахам були зараховані практично всі яструбині. А пізніше багато з цих видів були повністю втрачені, а інші - занесені до Червоної книги.

Потрібно сказати, що в роки революції свято 1 квітня "Міжнародний день птахів" був забутий. Його відродження почалося в 1924 році, завдяки старанням московських юннатів центральної біостанції. А в 1925 році відбулося святкування першого в Радянській Росії офіційного Дня птахів. Ця подія стала досить знаменною. Юннатами по всій столиці тоді було розвішано безліч будиночків для птахів. Активну участь в цьому святі брав і Володимир Маяковський. У 1928 році це свято широко відзначався вже не тільки в Москві, але і в інших містах нашої країни. Журнали тих часів активно закликали народ брати участь у святі.


Потім святкування Міжнародного дня птахів припинилося на час війни. Але вже в кінці 40-х, початку 50-х років 20 століття про нього знову згадали.

Насправді, подібне свято з'явився навіть трохи раніше і заснований він був в Америці в 1894 році в якості дитячого свята. Виник він в маленькому містечку Оіл-Сіті в Пенсільванії. Ініціатором його створення став місцевий учитель Чарльз Бабкок. Громадськість і преса підтримали цей почин, тому свято незабаром почали відзначати по всій Америці. До початку минулого століття проник він і в нашу країну. У Росії почали створюватися шкільні Травневі союзи, які спеціально створювалися для охорони тварин і птахів.


Значення свята 1 квітня

Чому свято 1 квітня, Міжнародний день птахів, так важливий для нас? Про що варто задуматися в цей весняний свято?

Рідкісних птахів необхідно охороняти, щоб вони не зникли повністю. За підрахунками вчених, у всьому світі з 1600 року зникло, приблизно, близько 100 видів птахів. Майже всі вони були представлені невеликими популяціями, що мешкають на морських островах. Багато з цих видів не вміли літати і не боялися людини, винищила їх.

На жаль, проблема зникнення птахів існує і сьогодні. Багато видів зараз знаходяться на межі вимирання або під його загрозою.

Багато держав мають закони і беруть участь в міжнародних угодах, що стосуються охорони перелітних птахів. Потрібно відзначити, що найбільшу загрозу для птахів представляють навіть не мисливці, а діяльність людини. Так, наприклад, для перелітних птахів вкрай небезпечними перешкодами є такі висотні споруди, як: телевежі, хмарочоси і подібні будівлі.

Птахів часто збивають або тиснуть машини. Велика кількість морських птахів гине через нафтових розливів в морях.


Дуже велику загрозу представляє і забруднення навколишнього середовища. Забруднювачі при цьому прийнято ділити на природні та штучні. До природних забруднювачів відносяться речовини, які постійно присутні в природі. Штучні забруднювачі є різні хімічні речовини, які практично відсутні в природі. Вони є шкідливими і навіть отруйними для тварин і птахів.

Жителі міст до птахів ставляться досить байдуже. У містах переважають голуби, горобці, ворони і синиці. Ми рідко звертаємо на них увагу, тільки зрідка підгодовуючи. На жаль, далеко не всі люди сьогодні роблять годівниці або будиночки для птахів.


1 квітня, День птахів, був дуже корисною ініціативою, проте з часом він перетворився на нудне формальний захід. На початку 70-х років все це призвело до повного виродження в нашій країні народних свят, пов'язаних з Днем птахів.

Знову відновились свята Міжнародний день птахів тільки в 1994 році, а сприяв цьому Союз охорони птахів Росії. Він являє собою загальноросійську некомерційну громадську організацію. Її співробітники прагнуть зберегти видове різноманіття, чисельність і місця проживання диких птахів в нашій країні. В даний час його відділення працюють вже в 60 регіонах Російської Федерації.

Дана організація була створена 9 лютого 1993 року. У 1995 році їй було розпочато видання інформаційного бюлетеня під назвою «Світ птахів».

Представники цієї організації проводить різні акції на захист птахів, влаштовують конференції та навчальні семінари, займаються публікацією наукових праць і збірників, інформаційних бюлетенів та іншої спеціальної літератури.


Ми вітаємо всіх жителів нашої планети з цим чудовим святом 1 квітня, з нагоди Міжнародного дня птахів. Давайте спільними зусиллями будемо дбати про навколишній світ. І тварини і птахи, особливо, які живуть паралельно з нами в наших містах і селах, потребують нашої допомоги й опіки. Будемо добрішими і милосерднішими ...

Автор: Верещагіна Софія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 1 квітня , міжнародний день птахів

Про що варто задуматися в цей весняний свято?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»