Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як зв'язати шкарпетки на двох спицях без шва: покроковий майстер-клас з фото та відео

  1. підготовка
  2. спиці
  3. пряжа
  4. визначаємо розмір
  5. Починаємо від миска
  6. Починаємо з гумки
  7. Як в'язати для дітей
  8. Варіація: шкарпетки-тапочки без шва
  9. Відео: в'язання безшовних шкарпеток на двох спицях

В'язання на спицях здавна було невід'ємним заняттям кожної господині на дозвіллі, а якщо вона вміла в'язати шкарпетки, це ставало окремим плюсом як для неї самої, так і для її домочадців. «Але ж шкарпетки в'яжуть на п'яти спицях, які постійно заважають і випадають, а це так незручно і ретельно!» - скажете ви. Саме тому сьогодні поширилася техніка в'язання на двох спицях. Про неї ми зараз і поговоримо, а також покажемо два способи, як зв'язати зручні шкарпеточки швидко, та ще й без швів.

підготовка

Будь-яка досвідчена в'язальниця скаже вам, що якість готового виробу прямо залежить від правильного підбору інструментів і матеріалів, задіяних в роботі, тобто в нашому випадку - спиць і ниток. В тому числі, їх товщини, довжини і того, з чого вони зроблені.

спиці

Перше, що вам потрібно вибрати - це спиці. В'язання має приносити задоволення, і зручність в цьому випадку відіграє важливу роль. Керуйтеся при виборі основними критеріями, щоб купити відповідну саме вам модель.

Керуйтеся при виборі основними критеріями, щоб купити відповідну саме вам модель

Різні види спиць для в'язання шкарпеток

Дерев'яні спиці легкі і досить міцні, але можуть залишати на виробах затяжки. Пластмасові спиці легкі, гладкі і зручні, але вони дуже крихкі і часто ламаються. Алюмінієві вироби міцні і гладкі, але вони можуть залишати темні сліди на світлій пряжі. Сталь, мабуть, самий надійний матеріал, хоча багатьом такі спиці можуть здатися важкими.

Розмір спиць потрібно підбирати в залежності від візерунка майбутнього виробу і товщини пряжі. Буде зручніше, якщо ви купите повний набір спиць всіх розмірів, щоб мати можливість скористатися відповідними при необхідності. У магазині досвідчені продавці розкажуть вам про правильному підборі діаметра спиць для певної пряжі і щільності в'язання.

Не забувайте, що невірно підібраний розмір спиць призведе неакуратному зовнішнім виглядом виробу. В майбутньому це позначиться на якості шкарпеток, їх міцності і зручності.

Звертайте увагу на краю спиць. Робочі кінці не повинні бути тупими, але і занадто гострі не рекомендуються. Такими спицями ви можете пошкодити носок в процесі в'язання, розділити нитку, через що вона буде виглядати неакуратно. Ще гірше те, що гострими спицями можна поранити руки (навіть досвідчені в'язальниці не застраховані від цього).

Неробочі (задні) кінці спиць можуть бути такими ж загостреними або закритими, з кільцями, ковпачками або дротом. Перший варіант - двосторонній, підходить тільки для в'язання дрібних виробів. Другий тип спиць призначений для роботи з великими складними речами.

Початківцям в'язальниця краще придбати спиці з алюмінію або сталі середнього розміру, №3 (це товщина в міліметрах, вона вказана на неробочому краю спиці або ковпачку) і довжиною 15-20 см. Неробочий край обов'язково повинен бути закритий. Так вам буде зручно в'язати шкарпетки на двох спицях як для дорослих, так і для дітей, петлі не зісковзнуть під час роботи. Занадто довгі інструменти будуть обтяжувати роботу і чіплятися неробочими кінцями за все, до чого дотягнуться.

пряжа

Сучасна текстильна промисловість надає нам такий величезний вибір пряжі і ниток для в'язання, що очі розбігаються, і дуже складно буває підібрати потрібний варіант. Це може бути шерсть, синтетика, бавовна і маса інших змішаних типів ниток.

Це може бути шерсть, синтетика, бавовна і маса інших змішаних типів ниток

Уважно підбирайте пряжу для майбутніх шкарпеток

Найбільш придатними для в'язання шкарпеток вважаються нитки на основі вовни. У готовому виробі вони добре тримають форму, не розтягуються, а малюнки і візерунки виглядають чітко і об'ємно.

Коли ви будете вибирати пряжу для себе, уважно читайте позначення на етикетці. Там вказана вся необхідна інформація: для ручного або машинного в'язання призначені ці нитки, як правильно доглядати за пов'язаним виробом. Не викидайте етикетку, поки не закінчите в'язання: зазначена на ній інформація про колір та номер ниток знадобиться, якщо пряжі не вистачить, і її доведеться докуповувати.

Рекомендуємо початківцям рукодільниця вибрати для в'язання шкарпеток вовняну або напівшерстяну пряжу. Від товщини нитки може залежати навіть розмір готового виробу! Для звичайних шкарпеток вибирайте стандартні нитки середньої товщини, а для теплих, які будуть носитися в холоду, краще взяти товсту пряжу. Спиці №3 відмінно підходять для в'язання шкарпеток з вовняної і напіввовняної пряжі будь-якої товщини.

визначаємо розмір

Бездумно братися за спиці і починати в'язати не варто. У в'язання, як і у будь-якого іншого справи, є особливості та підготовчі етапи, які слід враховувати перед початком роботи. По-перше, потрібно визначити розмір вироби. Щоб шкарпетки ідеально сиділи на ногах, ви повинні врахувати висоту підйому, розмір стопи, нижній обхват гомілки. Нечасто у нас є можливість в процесі в'язання докласти виріб до моделі для примірки. Тому часто в'язальниці використовують єдину формулу, в основі якої лежить розмір взуття:

Х: 3 х 2 = У

де Х - це розмір взуття, а У - розмір стопи в сантиметрах.

де Х - це розмір взуття, а У - розмір стопи в сантиметрах

Перед початком в'язання зробіть завмер ноги, щоб обчислити розмір вироби

По-друге, існує кілька загальних рекомендацій для в'язання будь-яких предметів одягу, в тому числі шкарпеток.

  1. Уважно підраховуйте петлі в виробі. Це особливо стосується вив'язування складних візерунків, а й в простому полотні теж важливо.
  2. Пам'ятайте, що при в'язанні носка вам потрібно сформувати 4 частини: підошву, п'яту, халяву і верх вироби.
  3. Декоруючи виріб, ви можете використовувати нитки різних кольорів і відтінків, але тільки одного виду, якості і товщини.
  4. Щільність в'язання носка повинна бути рівномірною по всій роботі.
  5. Не забувайте, що деякі види пряжі втрачають в якості при тепловій та вологої обробки (наприклад, сідають при пранні). Це особливо стосується вовни і напіввовни. Щоб уникнути таких неприємностей, робіть невеликі надбавки під час в'язання. Досить провязивать з кожного боку роботи на 1-2 петлі більше, ніж вказано в рапорті. Але якщо ви плануєте акуратну, щадну прання для шкарпеток, то дотримуйтеся точної кількості петель.

Починаємо від миска

Спочатку ми розглянемо простий варіант в'язання від миска в напрямку верхньої частини виробу без шва.

Спочатку ми розглянемо простий варіант в'язання від миска в напрямку верхньої частини виробу без шва

Ось такі шкарпетки без шва можна пов'язати на двох спицях

Візьміть основну пряжу і додаткову нитку (довжина не менше 35 см, нитка краще взяти ковзаючу). Зафіксуйте, зв'язавши вузлом.

Зв'яжіть основну і додаткову нитки вузлом

Тепер розрахуйте кількість петель. Підставою розрахунку послужить окружність ноги. Виміряйте її сантиметром і розділіть: на 3 - якщо у вас товста пряжа, на 4 - якщо нитки середньої товщини. Тобто, в 1 сантиметрі полотна щільної в'язки з не дуже тісно зсунутими початковими петлями має бути відповідно 3 або 4 петлі. Це стосується в'язання спицями №3. Якщо ви користуєтеся спицями більшої товщини, кількість петель на сантиметр складе не більше трьох.

Чи не намагайтеся затягувати початкові петлі занадто туго: вам буде незручно виймати спицю і провязивать наступний ряд. Додаткова нитка відмінно утримає форму петель.

Припустимо, вийшло 48 початкових петель. Вам потрібно набрати половину розрахованих петель, тобто 24.

Починайте набирати петлі за допомогою додаткової нитки

При цьому петлі утворює основна нитка, а додаткова закріплює їх внизу в'язки.

Фіксуйте петлі додаткової ниткою

Таким чином наберіть на двох складених спицях 24 петлі.

Наберіть 24 петлі

Діставши одну спицю, пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями, а другий - виворітними, що не пров'язуючи останню петлю.

Дістаньте одну спицю і пров'яжіть лицьовій ряд

Переверніть роботу і продовжуйте в'язку лицьовими. Останні петлі в кожному ряду не пров'язуються.

Продовжуйте, що не пров'язуючи останні петлі в рядах

Таким чином вам потрібно провязивать на одну петлю менше в кожному ряду, поки не залишиться третина від початкового кількості петель, тобто в нашому випадку 8 штук.

Кількість петель скоротиться до третини

На цьому етапі починається збільшення кількості робочих петель: зняті раніше петлі в кожному ряду пров'яжіть по черзі.

Тепер пров'яжіть залишені петлі

Щоб уникнути занадто великих дірок через витягнутих петель, скористайтеся таким способом: підніміть на ліву спицю бічну петлю, пров'яжіть її разом з наступною на лівій спиці. В особовому ряду ці петлі пров'язуються лицьовими, в виворітного - виворітними.

Акуратно пров'язуйте петлі, щоб не залишати великі відстані між ними

В'яжіть таким чином мисок носка, поки всі петлі не повернуться в роботу.

в'язання миска

Тепер візьміть в роботу петлі, які на початку були закріплені додаткової ниткою (далі ДН). На спицю підійміть першу петлю з ДН. Перенесіть одну петлю з лівої спиці на праву.

перенесення петель

Знову підніміть петлю з ДН.

продовження перенесення

І перенесіть петлю на праву спицю з лівої.

Перенесіть петлі з однієї спиці на іншу

Продовжуйте таким чином, поки не піднімете і не перенесете все петлі на праву спицю. Після цього акуратно видаліть додаткову нитку.

Після перенесення петель видаліть додаткову нитку

Подальший процес в'язання виглядає так: 1 лицьова (петля, яка була піднята з додатковою ниткою), слідом 1 петля знімається, нитка виводиться перед петлею (петля з лівої спиці), знову 1 лицьова, 1 знята і так по порядку. Остання петля пров'язується лицьовій. Зніміть першу петлю наступного ряду, пров'яжіть 1 лицьову, 1 виворітну, повторюйте до краю ряду.

Процес подальшого в'язання

Відповідно, в одному ряду ви пров'яжете половину петель, в іншому - другу половину. Вийде виріб у вигляді «труби». Коли його довжина стане рівною довжині стопи, починайте в'язати п'яту.

пров'язування стопи

Петлі зніміть через одну на додаткову спицю. На що залишилися петлях пров'яжіть п'яту так само, як в'язали мисок носка. Так спочатку ви зменшите кількість робочих петель на 1 в кожному ряду до тих пір, поки не залишиться третина початкового числа.

В'язання п'яти носка

А потім будете додавати по петлі в кожному ряду, поки не повернеться колишнє кількість.

Завершіть в'язання п'яти

Перенесіть всі петлі на одну спицю, пров'язуючи по черзі 1 лицьову петлю з передньої спиці і знімаючи 1 петлю з ниткою перед в'язанням з задньої спиці.

Перенесіть всі петлі на одну спицю

Далі в'яжіть аналогічно стопі, до висоти носка без гумки.

В'яжіть носок до верху

Зв'яжіть гумку за такою схемою: 1 знята петля, * 1 осіб. п., 1 п. зняти, залишити нитку перед роботою, 1 вив. п., 1 п. зняти, залишити нитку перед роботою *. Повторюйте рапорт про * до *. Зв'язавши гумку потрібної висоти, закрийте петлі.

Довяжіте гумку і закрийте петлі

От і все. Як результат нескладної роботи - цей чудовий шкарпетка.

готовий носок

Повторивши весь процес, зв'яжіть йому пару.

Починаємо з гумки

Ці симпатичні двокольорові носочки в'яжуться нітрохи не складніше попередніх, тільки з тією різницею, що напрямок роботи йде зверху вниз, від гумки до миска. Візьміть пряжу двох кольорів однакової товщини і спиці №3. У цьому прикладі довжина стопи носка дорівнює 11-12 сантиметрам.

У цьому прикладі довжина стопи носка дорівнює 11-12 сантиметрам

Для цих шкарпеток візьміть нитки двох кольорів

В'язання починається з задньої частини манжетки. Складіть дві спиці разом, наберіть на них 22 петлі і пров'яжіть гумкою один до одного 15 рядів (в залежності від щільності вийде близько 4 см).

Пров'яжіть 4 см гумкою 1 Х 1

Після цього в'яжіть ще 4 см лицьовій гладдю. При бажанні можна поміняти колір вироби. Задня частина носка вже готова.

Пров'яжіть ще 4 см лицьовій гладдю

Тепер починайте в'язати п'яту. Щоб сформувати її, в особовому ряду робіть зменшення: пров'яжіть другу, третю і 2 передостанні петельки разом. Таким чином продовжуйте, поки на спицях залишиться 12 петель. Після цього потрібно розширити роботу, щоб розмір полотна збільшився. Пров'язуйте з кромочной петлі по одній додатковій лицьовій. У виворітних рядах додавання не робляться. Додавайте петлі до тих пір, поки кількість знову не стане одно 22. П'ятка сформована.

Сформуйте п'яту носка

Пров'яжіть стопу довжиною 8 см лицьовій гладдю. Чергуйте кольору пряжі: на кожен колір - 2 ряди. Підошва носка і його задня частина готові.

Вив'язуючи стопу носка, чергуйте кольору

Аналогічно п'яті в'яжіть мисок: зменшіть кількість петель до 12, потім додайте до 24.

Довязивайте 8 сантиметрів верху носка, при цьому з'єднувати в кожному особовому ряду перші і останні петельки з матеріалами кромок. Так ви з'єднаєте підошву з верхом і майже закінчите в'язання носка.

Так ви з'єднаєте підошву з верхом і майже закінчите в'язання носка

З'єднайте підошву і верх носка

Манжет спереду пров'яжіть лицьовій гладдю, одночасно поєднуючи з задньою частиною. Залишилося дов'язати 4 сантиметри гумки - і робота завершена.

Закінчите в'язання носка

Точно так же зв'яжіть другий шкарпетка.

Насолоджуйтесь теплими затишними носочками!

Як в'язати для дітей

Для в'язання дитячих шкарпеток краще брати різнобарвну пряжу. Яскраві строкаті вироби не тільки радують око, але і стають цікавою, забавною річчю для малюка. Головне - щоб нитка була натуральною, м'якою, добре утримує тепло. Крім того, дитячі шкарпетки повинні бути прикрашені декоративними елементами у вигляді в'язаних квітів, звіряток, метеликів, жучків і всього, що підкаже вам фантазія.

Крім того, дитячі шкарпетки повинні бути прикрашені декоративними елементами у вигляді в'язаних квітів, звіряток, метеликів, жучків і всього, що підкаже вам фантазія

Дитячі шкарпетки повинні бути яскравими, м'якими і фантазійними

Спосіб в'язання дитячих безшовних шкарпеток на двох спицях може бути будь-яким: від миска або від гумки - це не має значення. Але дуже важливо правильно розрахувати кількість петель в залежності від розміру ніжки. Для цього скористайтеся формулою, яку ми навели вище, і враховуйте товщину використовуваної нитки.

Щоб не помилитися, спробуйте спочатку зв'язати невеликий шматочок полотна хусткової в'язкою або лицьовій гладдю. Досить буде 10 рядів по 10 петель, щоб зрозуміти, яка щільність в'язки потрібна для ніжки вашої дитини.

Варіація: шкарпетки-тапочки без шва

Кожному з нас хочеться, щоб наші ніжки були в теплі і комфорті. На вулиці дощ, сльота або сніг? Уявіть, що вдома вас чекають теплі і м'які тапочки, пов'язані вашими руками!

Уявіть, що вдома вас чекають теплі і м'які тапочки, пов'язані вашими руками

Затишні і легкі в'язані тапочки напевно сподобаються вашим ніжкам!

Для таких тапочок можна використовувати просту схему.

  1. Наберіть на спиці 43 петлі. 20 з них - це одна сторона, 3 - перед і 20 - інша сторона. Далі пров'яжіть два ряди: перший ряд лицьовими, другий виворітними.
  2. Третій ряд в'яжемо так: 20 петель в'яжемо лицьовими, накид, одна лицьова, накид, одна виворітна (це середина вироби або центральна петля, від неї все йде симетрично), накид, одна лицьова, накид, 20 лицьових. Четвертий ряд і всі парні ряди пров'язуємо виворітними, крім центральної: її пров'язуємо лицьовою.
  3. П'ятий ряд: 20 лицьових, накид, 3ліцевих, накид, одна виворітна, накид, 3 лицьових, накид, 20ліцевих.
  4. Сьомий ряд: 20 лицьових, накид, 5 лицьових, накид, одна виворітна, накид, 5 лицьових, накид, 20 лицьових.
  5. Так в'яжемо до 23 ряду. Його пров'язуємо так: 20 лицьових, накид, 21 лицьова, накид, одна виворітна, накид, 21 лицьова, накид, 20 лицьових.
  6. Тепер потрібно зв'язати підошву Гапочка. Для цього, пров'язуючи 23-й ряд, введіть в нього міцну нитку, так як підошва повинна бути більш жорсткою і міцною. Згадайте, як в'яжеться п'ята у носка, і аналогічним способом зробіть передню частину Гапочка.
  7. Підошва робиться з 13 петель: 6 праворуч, одна центральна, 6 зліва. Від шести справа і зліва Прихоплюйте по одній петлі і робіть так по всій довжині підошви.
  8. В'яжіть 25-й ряд: 36 лицьових, 37-ю і 38-ю петлі пров'язуємо разом, 11 лицьових, 50-ю і 51-ю петлі пров'язуємо разом, знімаємо цю петлю назад на ліву спицю. Перевертаємо в'язання.
  9. 26-й ряд: одна петля вже на спиці, 11 виворітних, 13-ю і 14-ю пров'язуємо разом виворітного, отриману петлю перекидаємо назад на ліву спицю. Перевертаємо і в'яжемо ряди, поки не закінчаться петлі для прихоплювання. По ходу в'язання, кількість петель краще зменшити з 13 до 7-9, тому що п'ята вже, ніж сама підошва. Потім ці 7-9 петель пров'язуємо, підхоплюючи петлі. Так ви закриєте п'яту.

Таку схему зазвичай використовують для в'язання тапочок 38-39 розміру.

Відео: в'язання безшовних шкарпеток на двох спицях

В'яжіть носочки і тапочки, носіть їх з комфортом і тримайте свої ніжки в теплі! Не потрібно турбуватися, якщо не відразу вийде. В цьому випадку ви завжди можете запитати поради у коментарях. Головне - терпіння і працьовитість, адже навіть у самих хороших майстринь виходило все не з першого разу. І ви не помітите, як ваші труди увінчаються успіхом, позитивом і просто хорошим відпочинком і настроєм на дозвіллі!

На вулиці дощ, сльота або сніг?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»