Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чим відіпрати чорнила від ручки з одягу, прості способи

  1. Основні моменти
  2. Тканина з бавовни, льону
  3. Шовкова тканина, шерсть
  4. оксамитова тканину
  5. Джинсова тканина
  6. шкіряна тканина

В процесі догляду за речами, нам доводиться видаляти з них самі різні забруднення. Найчастіше з побутовими забрудненнями впорається просто, але завжди існують деякі нюанси, що дозволяють провести роботи більш ефективно і швидко.

У цій статті ми розповімо про те, як відіпрати чорнила з одягу з різних матеріалів, розглянемо всі основні методи і способи видалення слідів кулькової ручки із застосуванням народних засобів і побутової хімії.

У цій статті ми розповімо про те, як відіпрати чорнила з одягу з різних матеріалів, розглянемо всі основні методи і способи видалення слідів кулькової ручки із застосуванням народних засобів і побутової хімії

Найпоширеніша в житті ситуація

Основні моменти

Сліди від чорнила кулькової ручки на одязі і меблів не таке рідкісне явище. У більшості випадків це діти так вихлюпують свої творчі пориви, але і дорослі люди з необережності або випадковості цілком можуть залишити плями від чорнила.

Ну а якщо дитина вчитися в школі, і постійно контачить з друкарськими предметами, то їх сліди будуть регулярно з'являтися на його одязі і прилеглих речах. Тому варто заздалегідь вивчити методи очищення подібних забруднень з різного виду тканин, щоб спокійно видаляти плями від чорнила кулькової ручки.

За тривалий час використання пишуть предметів, було придумано маса способів для видалення подібних забруднень з використанням самих різних речовин. Залежно від агресивності тієї чи іншої речовини, слід вибирати відповідний склад під конкретний вид тканини, щоб її не зіпсувати.

Всі використовувані речовини і склади можна розбити на три групи:

  1. Досить популярні спиртовмісні розчини і розчинники: скипидар, бензин, ацетон, рідина для зняття лаку, нашатирний, технічний, медичний спирт.
  2. Використовуються продукти: кисле і звичайне молоко, сік лимона, сода, гірчичний порошок, сіль, крохмаль.
  3. Інші речовини: господарське мило, крейда, тальк, засоби для виведення плям.

Деякі речовини і склади настільки універсальні, що можуть бути застосовані до різних тканин:

  • Наприклад, спеціальна ручка, продається в господарських магазинах і спеціалізується на виведенні чорнила. Принцип роботи цього засобу заснований на вбиранні барвника. Після застосування ручки, залишається тільки випрати одяг.

Застосування видаляє чорнило ручки

  • Крім того стеж побутової хімії, яка відмінно справляється з цими забрудненнями можна виділити засоби для виведення плям з позначкою Охі. Вони прекрасно видаляють сліди чорнила, але використовувати їх необхідно строго по інструкції.
  • Серед народних засобів лідирує господарське мило. Досить обробити їм сліди чорнила, залишити постояти на пару годин, а потім промити тканину теплою водою, як вся фарба швидко сходить.
  • Дуже добре справляється зі слідами від кулькової ручки тепла суміш ацетону і спирту. Для її створення необхідно змішати ацетон і спирт в пропорції один до одного, а потім нагріти склад, на водяній бані. Теплий склад з розчинників необхідно нанести на тканину в місці плями від чорнила ручки, а потім акуратно пропрасувати це місце праскою через марлю або бавовняну тканину. При цьому сліди чорнила зникають, але на білій тканині можуть залишитися блакитні розводи. Ці розлучення легко ліквідувати, протерши ділянку тканини нашатирним спиртом.
  • Свіжа пляма від кулькової ручки можна легко і швидко видалити за допомогою кислого молока, якщо воно, звичайно, є у вас в будинку. Досить замочити пляму на деякий час в цьому молоці, а потім вручну випрати одяг в мильній воді, в яку додано трохи нашатирного спирту (розчину аміаку).
  • Дуже ефективний у боротьбі з чорнилом концентрований лимонний сік. Однак застосовувати його допустимо лише для кольорових речей, для білих сік лимона шкідливий. На кольоровий же одязі він працює дуже ефективно і швидко. Обробляючи пляма соком лимона, слід рухатися від його краю до середини.

Тепер, коли нам приблизно зрозуміло з чим ми будемо мати справу, розглянемо найпопулярніші види тканини, і дізнаємося, як відіпрати чорнила від кулькової або гелевою ручки з їх поверхні.

Тканина з бавовни, льону

Бавовняна і льняна одяг досить поширені, особливо в світлих кольорах. Щоб видалити сліди кулькової ручки з білої тканини подібної якості, необхідно її обробити теплим розчином нашатирного спирту. Для цього в склянку з теплою водою додається 5-10 мл нашатирного спирту, потім в нього вмочується ватний спонж, і їм протирається пляма. Після видалення забруднень, одяг слід випрати звичайним способом із застосуванням стандартних миючих засобів.

Після видалення забруднень, одяг слід випрати звичайним способом із застосуванням стандартних миючих засобів

Неприємна ситуація в робочий час

Для кольорової тканини сорочки або футболки спрацює інший спосіб. Нам буде потрібно обробити пляму складом з нашатирного спирту і скипидару, змішаних в пропорції один до одного. Для цього необхідно підготувати суміш, змочити в ній ватяний диск, прикласти акуратно до тканини на деякий час, а потім ретельно стерти сліди чорнила. Після роботи з активними розчинниками, сорочки та футболки важливо як слід полоскати, а вже потім прати в звичайному режимі.

Шовкова тканина, шерсть

Делікатні тканини дуже сприйнятливі до агресивних речовин, тому слід вибирати найбільш ніжний, щадний спосіб видалення чорнила. У цьому нам допоможе звичайна харчова сода, яка присутня на кожній кухні. Методика виглядає наступним чином:

  1. Розводимо соду в невеликій кількості води до пастоподібного стану.
  2. Наносимо цю кашку на пляму або сліди від кулькової ручки і залишаємо на 5-10 хвилин підсихати.
  3. Через певний час зчищають соду ватним диском або м'якою ганчіркою, і відправляємо одяг в прання.
  4. Прання в звичайному для делікатного одягу режимі дозволить видалити всі залишилися забруднення.

Якщо ви не боїтеся, то можна спробувати застосувати для шовкових або вовняних тканин розчинник. Однак чистий склад буде занадто агресивною, тому краще зробити суміш з бензину, гасу і мильної води. У цій суміші необхідно змочити ватний диск і акуратно протерти забруднення. Якщо будуть з'являтися розлучення, їх можна буде змити 2% розчином соляної кислоти.

Якщо будуть з'являтися розлучення, їх можна буде змити 2% розчином соляної кислоти

Не варто панікувати, навіть такі забруднення можна відіпрати

Інший щадний метод передбачає використання гірчичного порошку. Для цього на пляму від кулькової ручки викладається розмочений у воді гірчичний порошок, і залишається для відмочування на пару годин. Після вимочування, одяг перуть у холодній воді, і отримують відмінний результат.

оксамитова тканину

Одним з найдавніших рецептів видалення чорнила безпосередньо пов'язані з оксамитом. Основним з них є спосіб, заснований на використанні молока. Якщо ви вибрали цю методику, то дуже важливо, щоб пляма від чорнила було свіже, а молоко підігріте. Діємо ми за наступним принципом:

  1. Підігріваємо молоко до теплого стану і наливаємо в ємність.
  2. Розміщуємо в цю ємність одяг зі свіжими слідами чорнила кульковою або гелевою ручки, і залишаємо на деякий час.
  3. Після замочування проводимо делікатне прання із застосуванням миючих складів спеціально розроблених для оксамиту.

Після такої обробки з тканини відмінно сходять і інші забруднення.

Джинсова тканина

Дуже часто сліди від ручки з'являються на поверхні наших джинсів. Іноді через необережність, а іноді від нудьги ми малюємо на них химерні візерунки. Однак джинс дуже міцний матеріал, що добре піддається пранню і видалення плям.

Однак джинс дуже міцний матеріал, що добре піддається пранню і видалення плям

Сліди використання ручки на джинсах

Наступні способи допоможуть очистити поверхню джинсів від чорнила:

  • Перший спосіб передбачає використання спирту і солі. Спочатку пляма обробляється спиртом, або горілкою або одеколоном на спирту, а потім натирається звичайною сіллю. Провівши підготовчі роботи, джинси можна відправляти стиратися в пральну машину, або проводити роботи вручну. Після прання вся грязь відходить.
  • Інший варіант заснований на використанні кислоти, наприклад, оцту або лимонного соку. Для цього необхідно розбавити кислотний розчин водою і підігріти до появи перших бульбашок. Цю гарячу суміш необхідно вилити на забруднену поверхню джинсів, і злегка протерти ганчіркою або ватяним диском. Забруднення зазвичай сходить відразу ж, залишається тільки випрати джинсові штани або куртку в звичайному режимі.
  • Якщо ви тільки що пролили чорнило на свої джинси, то можна спробувати відразу витягнути фарбу з тканини. Для цього потрібно посипати пляму добре вбирає порошком, яким може виступити крейда, тальк, крохмаль. У міру вбирання фарби, порошок слід видаляти серветкою, виробляючи промаківающімі руху. Після використання порошків, пляма стане маленьким і блідим, і легко відіпрати при першому ж пранні.
  • Світлий джинс можна спробувати обробити сумішшю нашатирного спирту і перекису водню в пропорції один до одного. Ці склади будуть сприяти видаленню синіх чорнил.

Якщо були використані не тільки сині стрижні, а й червоні, зелені, допоможе їх видалити обробка тканини нашатирним спиртом на основі аміаку. Якщо ж тканину джинсів була розфарбована чорної або фіолетовою ручкою, то варто спробувати використовувати ацетон.

Трапляються ситуації, коли ви розсипали на свої джинси фарбу від принтера. Розтирати її не потрібно, краще просто замочити штани в мильній воді, а потім випрати в звичайному режимі. Чорнило ці відпираються найпростіше.

шкіряна тканина

На шкіряному одязі і речах сліди від чорнила ручки зустрічаються регулярно. Забруднені можуть бути домашні дивани, куртки і плащі, сумки, рукавички, і всі вони будуть вимагати чищення. Наступні способи допоможуть видалити плями від чорнила з шкіряних виробів:

Наступні способи допоможуть видалити плями від чорнила з шкіряних виробів:

Зіпсована чорнилом сумка

  • Найпростіший і доступний спосіб очищення шкіри від чорнила ручки або принтера, застосування спиртовмісних розчинів від одеколону до горілки. Промочуючи в цьому засобі ватний диск, необхідно акуратно і планомірно стирати сліди чорнила від ручки.
  • Шкіру можна очистити звичайним кремом для рук або особи. Необхідно нанести крем на забруднені місце, розгладити його і залишити на кілька хвилин вбиратися. Потім сухою ганчіркою слід зняти залишки крему, а оброблене місце промити слабо розведеною мильною водою.
  • Можливе використання солі і скипидару. Для початку необхідно насипати сіль на місце забруднення, нехай вона полежить на ньому добу або двоє. Потім слід видалити сіль, а залишки плям змити за допомогою скипидару.
  • Для міцної шкіри можна використовувати скотч і ластик для видалення чорнила. Перш за все варто як слід приклеїти скотч до шкіряної поверхні зі слідами чорнила, розгладити його, випустити повітря. Потім липка стрічка забирається, і в справу вступає пральна гумка, якою і видаляються всі сліди. Як ми вже говорили, відмінно себе показує ластик, який призначений для стирання чорнила з паперу.
  • Світлу шкіру допоможе очистити від чорнила суміш гліцерину і нашатирного спирту на базі аміаку, з'єднаних в пропорції один до одного. Іноді досить і одного гліцерину. Дізнатися це можна тільки спробувавши: завдавши гліцерин на шкіру на кілька хвилин і стерши його чистою ганчіркою.
  • Неординарним способом можна вважати використання лаку для волосся. Його розбризкують на забруднення, а потім відразу ж стирають чистою серветкою. Іноді достатньо 2-3 разів для повного видалення чорнила від стрижня.

Відзначимо, що перед повноцінним використанням того чи іншого засобу, його необхідно протестувати на непомітній ділянці. Тільки виявивши, що склад не приносить одязі шкоду, можна його вже застосовувати на видному місці.

Завжди варто пам'ятати про те, що свіжі плями і розводи усуваються набагато легше, ніж засохлі і загрубілі плями.

Не варто забувати і про професійних хімчистках, в яких можуть вам за певну грошову суму якісно почистити дорогі речі. У деяких випадках простіше віддати куртку або плащ в хімчистку, ніж самому наражати на небезпеку дорогий предмет гардероба.

Сподіваємося, що після прочитання цього матеріалу, у вас склалося повноцінне уявлення про те, як відіпрати чорнила з одягу. Тепер, володіючи цими знаннями, ви готові до нерівній сутичці з цим постійно з'являються забрудненням.

Ще одна цікава і корисна стаття: Як прати м'які іграшки .

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»