Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





На шляху автоматів з продажу алкоголю встали депутати Держдуми

  1. Почім лосьйон для народу
  2. Автомати ростуть як гриби
  3. Насипати в дуло автомата

Фото Артема Коротаєва, ТАСС

Депутат Держдуми Микола Говорін попросив Росалкогольрегулювання і «ВКонтакте» допомогти йому в боротьбі з алкоматамі - автоматами, що продають ліки на спирту. Попросив по-людськи, так як закон їм неписаний, а популярність зростає. Таке спостереження депутати зробили, повернувшись до Москви з регіонів. І почали антіалкоматную кампанію.

Почім лосьйон для народу

На відміну від горілки глід і інші ягоди на спирту ви можете купити вночі. Можна навіть дитини за ними відправити. Вони не вважаються алкоголем, тому не заборонені до продажу в автоматах. Ось сигарети - не можна, так як автомат не вміє перевіряти паспорт, а «за ягідками» - можна. Фанфурікамі їх прозвали ув'язнені - від жаргонного «расфуфріться». У радянські роки дефіциту алкоголю слово і «ліки» стали популярними і серед вільного народу. У наші дні в перерахунку на фортецю півлітра «хлібного лосьйону», «медового тоніка» коштує 50 рублів (горілка від 185 рублів. - прим. Ред). За даними Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю (ЦДФРРА), «глід» і братія займають майже 30% міцного алкоголю (за 100% узято класичний плюс ці сурогати). З обмеженнями продажів класики в нічний час і поблизу шкіл і подібних місць лад автоматів став ширитися. Вони працюють і вночі, і в свята і не вимагають за це понаднормових. Вони мобільні, законні і затребувані у народу.

Автомати ростуть як гриби

«Під час регіональної тижні ми оцінили масштаби« автоматизації »: в деяких містах проблема особливо гостра, - розповів« Парламентській газеті »Володимир Бурматов, що представляє Челябінскоую область. - Будемо передавати інформацію до Комітету з охорони здоров'я і по підприємництву, так як торгівля - предмет економічного регулювання. Здорово, якщо хоч якось допоможуть звернення в Росалкогольрегулювання і «ВКонтакте».

Звернення направив заступник голови Комітету Держдуми з охорони здоров'я Микола Говорін, автор дисертації з алкогольних психозів. Доктор медичних наук, екс-завкафедрою психіатрії, наркології та медичної психології, в жовтні він перейшов з Заксобранія Забайкальського краю в Держдуму. Росалкогольрегулювання він просить поділитися ідеями, як заборонити продаж фанфуріков в алкоматах, а «ВКонтакте» - закрити сторінки, де вони, а також самі розчини продаються.

«У краї з алкоматамі більш-менш успішно розбирається« Молода Гвардія »: більшість закрили, багато демонтували, - розповідає він. - Треба йти до кінця, і не тільки у нас. Один автомат в Читі поліція опечатала, так на ньому ж і оголошення «Тимчасово не працює».

Насипати в дуло автомата

Алкомати в законі, підтвердив "Парламентській газеті" знайомий з проблемою джерело у виконавчій владі. На його думку, вирішити проблему можна поки що «суспільним тиском на ситуацію», щоб комерсантам самим було незручно ставити апарати. А поки вони виграють в суді, якщо вирішать судитися або дії влади опротестує прокуратура. Поки позовів не було, мотивувати закриття місцеві адміністрації і поліція можуть Законом «Про торгівлю» (продаж спиртовмісної в нестаціонарному об'єкті).

«Фанфурікі - це алкоголь для малозабезпечених, - пояснив« Парламентській газеті »Вадим Дробиз, глава« ЦІФРРА ». - Тому підлітки його не п'ють - соромно. А бідні дорослі - так, вважають, що раз законно, значить, безпечно. Для стовідсоткового захисту дітей закрити алкомати потрібно. Решта людей продовжать купувати в аптеках, в тому числі нічних. Кардинально проблему можна вирішити, як в інших країнах. Там усвідомлюють, що горілка - це соціальний продукт, і випускають товар «для бомжів» - півлітра за долар. Бо якщо не запропонувати кожному класу свій легальний продукт, то напів-або нелегальний знайдуть з-під землі, не те що в автоматі ».

14 вересня голова Законодавчих зборів Ульяновської області Анатолій Бакаєв отримав з рук губернатора папку з 25 тисячами підписів за те, щоб Держдума ввела ліцензію на продаж фанфуріков. голосування з цього питання пройшло і на сайті Заксобранія. 30% відповіли так, 12% - мені все одно, 57,5% - потрібні більш кардинальні заходи. 28 жовтня Асоціація парламентів Приволзького федерального округу вирішила підготувати спільне звернення про це до Держдуми.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»