Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Пальчикові ігри для дітей 1 року життя - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити посібники з пальчиковими іграми >>

Про користь розвитку дрібної моторики рук знають всі, але для деяких тренування дитячих Про користь розвитку дрібної моторики рук знають всі, але для деяких тренування дитячих   пальчиків є в першу чергу однією зі складових підготовки дитини до школи, тому і   пальчикових ігор   батьки починають приділяти увагу лише в старшому дошкільному віці, а це зовсім не вірно пальчиків є в першу чергу однією зі складових підготовки дитини до школи, тому і пальчикових ігор батьки починають приділяти увагу лише в старшому дошкільному віці, а це зовсім не вірно. Дитяча долонька має тісні і міцні взаємозв'язки з різними областями головного мозку, саме тому стимулювання пальчиків малюка за допомогою масажу і спеціальних вправ має великий вплив на формування мовних навичок крихти, сприяє ранньому виникненню зв'язного мовлення, накопиченню більшої словникового запасу.

Крім цього, під час пальчикових ігор зміцнюється зв'язок між правим і лівим півкулею головного мозку, вони починають працювати синхронно. Ці процеси сприяють розвитку мислення, інтелектуальних і творчих здібностей, а також тренуванні уважності.
При цьому займатися пальчиковими іграми можна і потрібно вже на першому році життя. Однак заняття з найменшими вимагають від батьків особливої ​​методики. Якщо ручки дошкільнят вже досить рухливі, і вони самі із задоволенням прагнуть повторити дії, пропоновані їм дорослим, то при заняттях з малюком наберіться терпіння, будьте готові, що Вам доведеться діяти поступово, вчити малюка самим елементарним з точки зору дорослого дій.

Для початку Вам достатньо буде одного-двох нескладних ігрових вправи, однак постарайтеся підібрати їх так, щоб в міні-комплексі поєднувалися вправи на напругу і розслаблення м'язів долоні.
Перед тим як починати заняття зробіть малюкові легкий масаж долоні і пальчиків, це повинні бути легкі, погладжують і розминають руху. Починаємо і завершуємо масаж завжди погладжуванням. Не забудьте приділити увагу кожному пальчику. Трохи пізніше чотирьох -пятімесячному малюку можна починати робити більш деталізований масаж, ретельно розминаючи все фаланги пальців. А малюк старше півроку вже зможе і сам виконувати цю традиційну розминку, можливо, якість такого масажу і буде злегка страждати, зате емоційна складова занять компенсують цей недолік. Закінчити гру можна також масажем.
Будьте готові, що в перші три місяці, практично всі маніпуляції дитячими Для початку Вам достатньо буде одного-двох нескладних ігрових вправи, однак постарайтеся підібрати їх так, щоб в міні-комплексі поєднувалися вправи на напругу і розслаблення м'язів долоні пальчиками повинен виконувати дорослий, крихті вони поки просто не під силу. Щоб праве і ліве півкуля головного мозку дитини розвивалися одночасно, намагайтеся приділяти рівну увагу обом рукам малюка. Не варто підбирати відразу дуже складні маніпуляції або освоювати відразу багато ігор, заняття не повинно стомлювати малюка і в залежності від віку може тривати від 3 до 10 хвилин.

Навіть маленькі успіхи малюка повинні знаходити похвалу і схвалення батьків. Взагалі заняття з малюками повинні проводитися максимально емоційно, щоб у дитини в процесі гри створювалося піднесений настрій.
Пальчики новонароджених практично завжди знаходяться в зігнутому стані, тому буде корисно вкладати свої вказівні пальці в стислий кулачок немовляти і з веселими потешками злегка піднімати дитину. Удосконалення хапального рефлексу в свою чергу благотворно впливає на розвиток емоційно-чуттєвої сфери малюка.

Зацікавити малюка в пальчикових вправах допоможуть гри, під час яких пальці дорослого будуть лоскотати або "пробігати" по спинці або ручкам малюка і т.п.
Малюкам напевно сподобається гра, коли мама або тато буде по черзі згинати й розгинати їх пальчики, а більш дорослого малюка можна попросити спробувати виконати цю вправу самостійно.
Приблизно на півроку пальчики малюка вже готові для розвитку більш тонких рухів, саме тоді можна почати розучувати традиційні «Сороку-білобока», «Ладоньки» та «Козу рогату». Ці класичні дитячі забави дозволять розвинути швидкість реакцій і просторове мислення малюка, удосконалити координацію рухів дитячих ручок і пальчиків.

До 10 місяців для розвитку дрібної моторики рук можна включити пальчикові ігри з катанням по підлозі або столу кульок різних діаметрів, якщо ці кулі будуть зроблені з різного матеріалу - це також дозволить збагатити досвід тактильних відчуттів малюка. Також в цьому віці корисні будуть і пальчикові ігри з елементами сортування дрібних предметів, таких як камінчики, гудзики, різні види круп. Однак такі заняття вимагають від батьків особливої ​​пильності, адже малюк може з цікавості або в задумі потягнути ці своєрідні дидактичні посібники в рот.

Чим старшою стає Ваш малюк, тим все більшої значущості отримує для нього звукове оформлення пальчикових ігор. Якщо для дітей до 6 місяців більше значення мала інтонація дорослого, то в другому півріччі він звертає увагу і радісно реагує на знайоме звучання нескладних чотиривіршів потешек, тому постарайтеся не просто придумати або підібрати гри за віком, але також і знайти і вивчити відповідні вірші до них . Намагайтеся читати потішки максимально виразно, при можливості задіяти міміку, тоді малюк швидше вивчить віршований текст і запам'ятає співвідношення слів тексту і своїх дій при цьому. Крім того прослуховування під час гри віршів сприяє накопиченню словникового запасу, формування уяви.

Не менш важливо і те, що під час пальчикових ігор відбувається спілкування малюка з батьками, він отримує настільки важливий йому в перші місяці тактильний контакт з дорослими, адже заняття з найменшими не обходяться без погладжувань, дотиків, лоскотання і т.п. Між мамою або татом і дитиною встановлюється емоційний контакт, тому важливо, щоб пальчикові ігри приносили дитині радість. Вибирайте для гри моменти, коли малюк не втомився, знаходиться в добросердому настрої, добре себе почуває.
Перед тим як розучити чергову пальчиковую гру з малюком спочатку самі покажіть малюкові, як вона буде виглядати за допомогою своїх пальців. Потім виконайте те ж саме, тільки на цей раз маніпулюйте вже ручками дитини. Після того як гра в загальних рисах запам'яталася, можна спробувати виконувати необхідні рухи одночасно, і нарешті, до кінця першого року можна запропонувати дитині виконувати нескладні маніпуляції самому, а дорослий при цьому буде говорити підказує потрібні дії текст потешки. При цьому, якщо Ви бачите, що малюк забув свої рухи, не тисніть на малюка, вимагаючи, щоб він згадав, краще підказати потрібне рух.

Купити посібники з пальчиковими іграми >>

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»