Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як повернути неякісну або браковану взуття назад в магазин: правила

  1. права споживача
  2. Наявність і відсутність гарантії
  3. складання заяви
  4. проведення експертизи

Якщо після придбання в магазині взуття покупець виявляє у вироби дефект, він може зажадати обміну взуття або повернення грошових коштів. Часто клієнт стикається з небажанням співробітників магазина йти йому назустріч.

У подібній ситуації важливо знати свої права . Відсутність можливості мирного вирішення питання призводить до необхідності подачі претензії в письмовій формі.

Процедура подачі заяви і терміни чітко визначені законом. При цьому ключовим моментом є наявність гарантії на взуття. У крайніх випадках покупець може звернутися до суду для захисту власних інтересів.

права споживача

У ФЗ «Про захист прав споживачів» розглядаються права покупців в разі набуття ними неякісного товару. Підставою для скарги при покупці взуття може бути наявність у вироби наступних дефектів: пошкодження поверхні (тріщина, дірка, відірваний ділянку шкіри і т.д.), пошкодження підошви (розлом, тріщина і т.д.), відрив каблука, криві шви, порвана підкладка, змивання барвника і багато іншого.

Відповідно до статті 18 наведеного ФЗ громадянин при виявленні явного шлюбу у вироби має право висувати одну з наступних вимог магазину:

    Якщо після придбання в   магазині   взуття покупець виявляє у вироби дефект, він може зажадати   обміну взуття або повернення   грошових коштів
  1. Усунути дефект у вироби.
  2. Відшкодувати витрати, понесені покупцем при самостійному усуненні шлюбу.
  3. Зменшити вартість покупки, враховуючи виявлений дефект.
  4. Замінити взуття аналогічної.
  5. Замінити взуття іншою моделлю з перерахунком ціни.
  6. Повернути гроші.

Дані вимоги покупець повинен пред'явити до закінчення гарантійного терміну , Або не пізніше, ніж через два роки після покупки товару. важливо зберегти чек , Оскільки саме він є доказом здійснення покупки.

Детальніше про правила і причини повернення читайте тут .

Наявність і відсутність гарантії

При наявності гарантії на взуття довести свої права громадянину нескладно. Досить висувати одну з перерахованих вище вимог продавцю. Навіть при відсутності касового чека магазин зобов'язаний виконати вимогу клієнта.

Якщо вирішити питання безпосередньо з продавцем не виходить, то необхідно скласти письмову претензію. Протягом 10 днів магазин повинен задовольнити вимоги покупця.

При розрахунку гарантійного терміну важливо враховувати, що взуття - це сезонний товар. Гарантія вступає в силу не з моменту покупки, а при настанні потрібного сезону (зимовий - 15 листопада, весняний - 15 березня, річний - 15 травня, осінній - 1 вересня). Таким чином, на куплені взимку літні босоніжки гарантія починається тільки з 15 травня.

Взуття може не мати гарантії. Так, покупець може придбати в магазині взуття за заниженою ціною, у якій спочатку присутня шлюб, вказаний виробником. Гарантія може бути відсутнім і у взутті, яке продається з великою знижкою на сезонних розпродажах.

Відсутність гарантії означає, що громадянину перш ніж йти зі скаргою в магазин необхідно провести експертизу за власні кошти. Якщо незалежна експертиза покаже, що дефект вироби обумовлений заводським шлюбом, то клієнт може звернутися з претензією в магазин.

Необхідно пред'явити продавцю завірене свідоцтво, яке підтверджує наявність прихованого дефекту у товару Необхідно пред'явити продавцю завірене свідоцтво, яке підтверджує наявність прихованого дефекту у товару.

Свідоцтво додається до складеної покупцем письмової претензії.

Магазин в подібному випадку не тільки задовольняє претензії клієнта, а й відшкодовує витрачені на проведення експертизи засобу.

складання заяви

Якщо мирним шляхом домовитися про обмін товару або повернення коштів не виходить, то покупцеві необхідно скласти в письмовій формі претензію. Документ складається в двох примірниках.

Перший вручається продавцю, а другий залишається у заявника. На екземпляр покупця продавець повинен поставити відмітку про вручення із зазначенням дати.

Претензія пишеться в довільній формі. У ній викладається скарга споживача і його вимоги до продавця. Важливо вказати в претензії паспортні дані, дату покупки, дату пред'явлення претензії. При наявності касового чека та гарантії їх теж докладають. Все це буде доказом при необхідності звернення в суд .

Претензія покупця повинна бути задоволена протягом 10 днів. У спірних випадках призначається додаткова незалежна експертиза (20 днів). Ігнорування продавцем претензії клієнта є підставою для звернення до суду.

Позовна заява подається до районного суду за місцем проживання позивача, за місцем знаходження відповідача, або за місцем укладання угоди. До позовної заяви додаються всі необхідні документи, які є в наявності у позивача (копія паспорта покупця, гарантійний талон, касовий чек, екземпляр претензії, результати експертизи). Прикладений до позовної заяви екземпляр претензії буде свідчити про спробу покупця вирішити досудовим способом виникла спірну ситуацію.

Наявність доказів порушення продавцем десятиденного терміну роботи з претензією дає можливість покупцеві не тільки задовольнити через суд свої основні вимоги, а й отримати додаткову грошову компенсацію за прострочення. Розмір неустойки становить 1% від вартості товару (за кожен день порушення строків).

зразок претензії на повернення взуття неналежної якості.

проведення експертизи

Експертиза може проводитися як за ініціативою покупця, так і з ініціативи продавця Експертиза може проводитися як за ініціативою покупця, так і з ініціативи продавця.

Клієнт повинен спочатку провести експертизу самостійно, якщо гарантія на придбаний товар відсутній.

Тільки після підтвердження наявності заводського браку і складання претензії покупець може розраховувати на відшкодування витрат на експертизу та задоволення вимог.

Експертизу громадянину бажано проводити в спеціальних лабораторіях, оскільки експертизи при магазинах практично завжди стають на бік продавця.

Якщо гарантійний термін на взуття ще не закінчився, експертизу оплачує продавець. У разі отримання доказів того, що дефект з'явився з вини покупця, продавець має право вимагати повернення клієнтом грошових коштів, витрачених магазином на проведення експертизи.

Експертиза повинна бути проведена протягом 10 днів з моменту отримання претензії покупця. Якщо у продавця виникають сумніви щодо отриманих результатів перевірки, він має право призначити повторну експертизу. Додаткова експертиза повинна бути проведена протягом 20 днів.

Незалежна експертиза, як правило, виявляється на стороні продавців. Існує дві причини цього:

  1. Кліматичні умови в нашій країні диктують певні вимоги до якості взуття, які не дотримуються виробниками, але не є порушенням з точки зору експертів. Експертиза визнає безпосередньо шлюбом тільки наявність технічних пошкоджень та використання неякісних матеріалів при виготовленні взуття. Тому, поява дефектів у взутті найчастіше списують на несприятливі погодні умови та недбалу експлуатацію.
  2. Експертні організації часто фінансуються великими виробниками взуття. У подібній ситуації експертизу складно назвати дійсно незалежною. Часто в регіонах є всього одна експертна компанія і можливість звернутися в незалежну організацію у споживачів повністю відсутня.

Таким чином, ФЗ «Про захист прав споживачів» визначає всі права покупця в разі придбання ним бракованого взуття. Клієнт має право на повернення товару повсякденного попиту , Його заміну, або усунення дефекту.

Важливим моментом є наявність гарантії Важливим моментом є наявність гарантії.

При виникненні спорів щодо причини появи дефекту можливе призначення незалежної експертизи.

Вирішити спірне питання можна мирним шляхом, за допомогою претензії, або в судовому порядку.

У законі описуються терміни і процедура подачі претензії в письмовій формі і проведення експертизи, а також, права і обов'язки обох сторін.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»