Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Какао-боби

  1. Трішки історії
  2. Ботанічна характеристика і де ростуть
  3. Збір врожаю і подальша обробка
  4. Експортери і споживачі
  5. Хімічний склад
  6. Корисні властивості і протипоказання
  7. кондитерський продукт
  8. Напій "Чоколатль" (індіанський рецепт)
  9. висновок

Хто хоч один раз в житті пробував ароматний напій, шматочок шоколаду, той назавжди залишається прихильником цього приголомшливого продукту Хто хоч один раз в житті пробував ароматний напій, шматочок шоколаду, той назавжди залишається прихильником цього приголомшливого продукту. У кондитерському мистецтві всього світу немає, мабуть, жодного такого інгредієнта, який неможливо замінити ні на що інше. Різноманітність видів, смаків, неймовірна кількість сполучень роблять какао-боби "номером один" для всіх кулінарів, а також для людей, хто віддає свою перевагу вишуканим ноток післясмаку. Але не тільки це якість робить какао найвідомішим продуктом. Його корисні властивості для організму людини просто незчисленні.

Трішки історії

Батьківщиною дерева какао з чарівними плодами стала Південна Америка. Перша згадка про цінне терпкому напої пов'язано з давнім народом - ацтеками. Понад 4 тисячі років тому вони обсмажували какао-боби, мололи, додавали воду і прянощі і отримували напій під назвою "чоколатль" (гірка вода). Цікаво, що пили його в охолодженому вигляді. Право вживати цей напій, що бадьорить мав тільки імператор.

Іспанський конкістадор Ернан Кортес відкрив цей продукт для Іспанії завдяки своєму подорожі в Мексику. З прибуттям какао-бобів в Європу на початку XVII століття напій стали готувати з додаванням цукру і пити його гарячим. Як і раніше ласощі могла собі дозволити тільки вища знать. Однак через свого гіркого смаку, надмірної жирності і терпкості особливої ​​популярності "гірка вода" не набула.

Їжа богів (Theobroma cacao) - таку назву дав какао творець системи рослинного світу Карл Лінней.

Минуло багато часу, перш ніж напій із зерен какао став завойовувати всі верстви населення своїм незвичайним смаком. Ці люди зобов'язані голландському купцеві Конраду ван Гутен, який в 1828 році виділив з бобів масло в сконструйованому їм пресі. Знадобилося ще 20 років, перш ніж був створений так званий "шоколад для їжі": в подрібнений порошок додали цукор і масло.

Кожна порядна велика кондитерська фірма володіє унікальним власним рецептом шоколаду з какао-бобів культур. Цікавий факт, що рецепт такого відомого в усьому світі кулінарного шедевра, як торт Захера (по імені австрійського кондитера Франца Захера, який створив в 1882 році шоколадний торт з неповторним смаком), зберігається тепер в сейфі швейцарського банку.

Ботанічна характеристика і де ростуть

Південноамериканські країни відомі своїм вологим тропічним кліматом, який і є сприятливим середовищем проживання дерева какао Південноамериканські країни відомі своїм вологим тропічним кліматом, який і є сприятливим середовищем проживання дерева какао. У тіні тропічного лісу найкраще почувається це вічнозелене дерево з широкими розлогими листям овальної форми.

Какао (Theobroma cacao L.) відноситься до сімейства стеркуліевих, мальв.

У дикій природі дерево досягає до 12 метрів у висоту. Людина пристосувався обрізати дерево так, щоб воно виростало на плантаціях до 5 метрів, що зручно при зборі врожаю. Ця культура не виносить прямого сонячного світла, тому "шоколадні дерева" садять в посадках авокадо , манго , бананів . Стовбур у дерева діаметром до 30 см, прямий, з жовтувато-бурою корою. Листя тонкі, еліптичні за формою, до 40 см завдовжки і до 15 см шириною.

Збір врожаю і подальша обробка

Дерево какао приносить плоди цілий рік. Цвісти починає в 5 років. Відмітна особливість в тому, що квіти розташовуються прямо на стовбурі і гілках. Квітки біло-рожеві, пахнуть неприємно, ніж залучають мух, мошок, які його і запилюють.

Плоди великі, тверді до 30 см завдовжки і до 20 см в діаметрі, схожі на маленькі дині. Важить від 200 до 800 г, дозрівання відбувається протягом 4-5 місяців. Колір від жовто-оранжевого до пурпурно-червоного кольору. Усередині плоду знаходиться від 30 до 60 насіння. Хороший плід дає в рік до 2 кг какао-бобів.

Плоди визрівають по черзі, тому збирають їх вибірково за допомогою мачете. Процес цей трудомісткий, при подальшій обробці плода також потрібні руки людини. Кожен плід разрубивается на кілька частин, звідти дістається м'якоть разом з бобами. І якщо ви думаєте, що на цьому процес збору врожаю закінчується, то ... немає.

Подальша обробка включає в себе такий складний процес, як ферментація, а попросту - процес бродіння, гниття. В результаті відбуваються зростання мікроорганізмів, хімічні процеси, виділення тепла до 50 градусів. І завдяки цьому днів через 10 і проявляється, нарешті, шоколадний смак і ні з чим незрівняний аромат какао. Потім коричневі боби солодко-масляного смаку відправляють у спеціальні сушарки або сушать на сонці (що цінується набагато менше) для того, щоб вміст вологи в них скоротилася з 60% до 8%. Після цього цінний продукт для кондитерської промисловості упаковують в джутові мішки і відправляють на експорт в різні країни світу.

Експортери і споживачі

Дерева какао вирощуються здебільшого в Африці (60%), в Азії та Південній Америці (30%) Дерева какао вирощуються здебільшого в Африці (60%), в Азії та Південній Америці (30%). В даний час основними країнами-експортерами какао-бобів є:

  • Кот-д'Івуар;
  • Гана;
  • Нігерія;
  • Камерун;
  • Індонезія;
  • Папуа Нова Гвінея.

А споживають какао країни Європи (70%): Нідерланди, Бельгія, Франція, Німеччина, Великобританія, а також США (20%).

Хімічний склад

Какао-боби багаті вітамінами і мінералами. Енергетична цінність понад 530 ккал.

Хімічний склад какао-бобів включає в себе:

Цікавий факт, що в чашці звареного з молоком какао міститься від добової дози: Цікавий факт, що в чашці звареного з молоком какао міститься від добової дози:

  • вітаміну B12 - 45%;
  • вітаміну А - 15%;
  • фолієвої кислоти - 6%;
  • кальцію - 300 мг;
  • вуглеводів - 30 мг;
  • жирів - 9 мг;
  • білка - 10 мг;
  • магнію - 50 мг.

Масло какао-бобів містить в досить великій кількості такі кислоти, як:

  • олеїнова ( омега-9 );
  • стеаринова;
  • пальмітірованная;
  • арахінова.

Корисні властивості і протипоказання

Залишимо трохи смакові якості цього продукту і звернемося до його позитивному впливу на організм людини. Отже:

  1. Поліпшення роботи серцево-судинної системи пов'язано з присутністю в продукті речовини теоброміну, який чинить на всю систему лікувальний ефект, бере участь в процесі кровообігу, зміцнює судини, стимулює роботу серця, допомагає в постачанні міокарду кисню, стимулює розумову активність.
  2. Потужний антиоксидант завдяки поліфеноли, який надає імуномодулюючі властивості, укріплюючому захисні функції організму, допомагає захистити від впливу навколишнього агресивного середовища волосся, шкіру, нігті людини.
  3. Профілактика офтальмологічних захворювань. Бета-каротин, що міститься у високій концентрації в какао-бобової культури, робить благотворний вплив на роботу зорового нерва, захищає рогівку, попереджає таке серйозне захворювання очей, як гемералопия, а також бере участь в комплексній терапії офтальмологічних захворювань.
  4. Натуральний антидепресант. Корисні речовини, що містяться в какао-бобах, допомагають справлятися з почуттям тривоги, апатії, зняти напругу, поліпшити емоційний стан, нормалізувати сон. кофеїн активує розумову діяльність, знімає хронічну втому. Регулярне споживання какао-продуктів позитивно впливає на всю нервову систему в цілому.
  5. Нормалізація ваги. Наявність великої кількості корисних речовин пригнічує відчуття голоду і перетворює їх в енергію. Не дарма дієтологами розроблено "шоколадні дієти", де основним продуктом харчування є натуральний інгредієнт - какао.
  6. Поліпшення роботи щитовидної залози та ендокринної системи.
  7. Омолодження та збереження молодості відбувається завдяки високому вмісту в продукті вітамінів групи B або, як їх часто називають, вітамінів краси, які є природними антиоксидантами . Такі речовини, як тіамін, колаген, що регулюють всі обмінні процеси в організмі, також містяться в цей цінному продукті. Застосовується в складі губної помади, в масках для особи і в знаменитих "Шоколадне обгортання" для схуднення, поліпшення обміну речовин і виведення токсинів.
  8. Застосовується в фармацевтиці як ранозагоювальний засіб і в складі деяких ліків.

Незважаючи на цей значний перелік, є і протипоказання Незважаючи на цей значний перелік, є і протипоказання. Обмеження стосуються людей:

  • хворих на цукровий діабет;
  • атеросклерозом;
  • із захворюванням печінки та нирок;
  • які страждають підвищеною кислотністю шлунка;
  • схильних до алергічних реакцій;
  • дітей до 3 років і вагітних жінок.

кондитерський продукт

Натуральні продукти, як правило, особливо гарні в своєму первозданному вигляді. Найпростіший спосіб є какао-боби і отримати при цьому масу корисних речовин і чудове післясмак, це вживати його в чистому вигляді.

Спробуйте пару-трійку насіння какао занурити, наприклад, в мед , І просто пожувати. Також можна змолоти боби в кавомолці і занурювати в цей порошок різні фрукти або посипати ним десерти, смузі, морозиво. Бадьорить і прилив радості вам забезпечені.

Невичерпне джерело натхнення цей дивовижний продукт являє для кулінарів усього світу. Відомі й улюблені напої:

  • гарячий шоколад;
  • какао-напій;
  • коктейлі;
  • киселі.

Масло какао і подрібнений какао-порошок ─ чудове доповнення в різні пудинги, молочні каші, десерти.

Напій "Чоколатль" (індіанський рецепт)

Складові:

  • какао-боби очищені - 200 г;
  • мед рідкий - 200 г;
  • кориця - 20 г;
  • ваніль;
  • вода - 400 мл.

Змішати мед зі спеціями (ваніль не додавати). Ви можете використовувати різноманітність спецій на свій смак, наприклад, перець чилі , імбир . Змолоти какао-боби в кавомолці. На прогріту сковороду з товстим дном висипати порошок і розтирати його по дну дерев'яною ступкою, при цьому почне виділятися масло какао. Важливо сковороду сильно не нагрівати, приблизно - до 50 градусів. Потім вливаємо суміш меду, продовжуючи розтирати і перемішувати інгредієнти. Через деякий час вливаємо половину порції нагрітої до 60 градусів води і збиваємо все віночком (блендером). Додаємо залишок води, ваніль і охолоджуємо. Чоколатль готовий.

Найвідоміші кухаря-кондитери винаходять з какао-бобів свої неповторні рецепти, продовжуючи радувати споживачів різноманітністю смаків. Жодне кафе не обходиться без приготованого з цього продукту десерту.

висновок

Какао - дивовижний продукт з багатовіковою історією, що робить людину більш витривалим і щасливим, з кожним вдихом наповнює гормоном радості. Судячи з постійний інтерес до нього, до всіх кулінарних вишукувань, людство ще довгий час, можливо - багато десятиліть і навіть століття ─ буде користуватися цим незвичайним даром природи.

Спробуйте какао-боби в натуральному вигляді, відчуєте цей чудовий аромат, присмак, прилив енергії, щоб назавжди стати прихильником здорового "їжі богів". Какао - доступне шоколадне щастя, яке робить будь-який будинок затишним і теплим.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»