Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як стати хорошим начальником - The Village

  1. Відразу забудьте фразу «Я - молодий керівник»
  2. Чи не застосовуйте влада як інструмент управління
  3. Не робіть роботу за своїх співробітників
  4. Захищайте інтереси бізнесу
  5. Все тільки починається

Що вже таїти: дуже багато людей хочуть стати головними в своїх колективах, забратися на верхівку ієрархії і таким чином самоствердитися в житті і соціумі

Що вже таїти: дуже багато людей хочуть стати головними в своїх колективах, забратися на верхівку ієрархії і таким чином самоствердитися в житті і соціумі. Але далеко не завжди, отримавши погони менеджера, менеджером вдається стати. На моїй пам'яті лише у чотирьох з десяти чоловік, яких призначали на керівні позиції, вдавалося реалізувати себе в новій ролі. Решта ж з різних причин через півроку або поверталися на свої попередні позиції, або звільнялися і намагалися продовжити шлях керівника в іншій організації. Практично всі молоді і початківці керівники допускають одні і ті ж помилки. Дотримання цих правил допоможе в нелегкій справі управління командами та підвищить ваші шанси на успіх.

Відразу забудьте фразу «Я - молодий керівник»

Мені пишуть сотні листів з усього нашого пострадянського простору, і досить значна частина починається зі слів: «Я - молодий керівник, порадьте мені що-небудь».

Мені здається, що використання словосполучення «молодий керівник» на свою адресу - це вже програмований виправдання власних майбутніх неуспіхів. Для чого зараз робити результат, якщо є легальна можливість офіційно придумати собі алібі? Адже у мене не виходить, тому що «я - молодий керівник». Мені можна не рвати жили і не доводити свою спроможність, адже я маю право на промах, бо «я - молодий керівник», всі мої помилки мені вибачать і гріхи простяться, тому що «я - молодий керівник».

Ні, друзі мої, ви прийняли в підпорядкування людей. Вони живі, розумні, хочуть їсти і бути успішними, і мочити їх через те, що ви «молодий керівник», як мінімум некоректно. Вчіться відразу! Шукайте собі ментора, наставника, успішного і досвідченого управлінця, який буде вас навчати, читайте книги, розвивайтеся, але навіть не думайте про те, що «ви - молодий керівник».

Чи не застосовуйте влада як інструмент управління

Є така давня прислів'я: «Дай рабові батіг, він інших рабів до смерті заб'є». При призначенні на посаду вам дали посадову інструкцію, колектив співробітників, розширені повноваження, смачний пряник і страшну батіг. Не потрібно будувати з себе Чака Норріса і з важливим індиче видом роздувати щоки в колективі від наділеної вам влади. Тільки слабкі менеджери починають загрожувати своїм співробітникам батогом заради виконання завдань.

Зі зброєю, як відомо, звертатися потрібно акуратно, тим більше ви їм ніколи не користувалися. Тому краще сховайте його подалі в ящик тумбочки і діставайте тільки в самих крайніх випадках. Тепер ваш головний інструмент - це вміння налагоджувати комунікації зі своїми людьми, пояснювати, домовлятися і вибудовувати з ними партнерські відносини.

Якщо ж хочете виплеснути назовні всі ваші комплекси з важкого дитинства і домогтися того, що вас покине при слушній нагоді навіть найбільш лояльний до компанії співробітник, то сміливо роздавайте направо і наліво стусани і використовуйте свою перевагу. Ви ж тепер начальник!

Не робіть роботу за своїх співробітників

Це класична помилка кожного начальника, який виріс всередині компанії з фахівців і зайняв місце боса. Я сам, при своєму першому призначенні мене на посаду керівника відділу продажів, попався саме в цю пастку.

Як експерт в продажах, а не в управлінні співробітниками, я вирішив особистим прикладом показати, як необхідно діяти в роботі з клієнтами. Про цю історію докладно написано в книзі «45 татуювань менеджера» . Якщо коротко, то навантаження на мене виросла в п'ять разів і, як тільки я намагався відмовитися від роботи з клієнтами на користь свого нового функціоналу капітана корабля, я отримував моментальний бунт, відмова від проходження по курсу і втрату керованості в команді своїх матросів. Виявилося, що мій досвід кращого продавця компанії зовсім не означав, що я стану хорошим управлінцем. І основні мої завдання вже лежали зовсім в іншій області.

Після призначення вас на посаду керівника вам потрібно вирішувати загальні питання свого підрозділу і тільки таким способом гарантувати очікуваний результат великим босам, які колись призначили вас на цю посаду. А якщо ви як і раніше намагаєтеся все пробоїни закрити собою, то, запевняю вас, ваш корабель скоро піде на дно.

Захищайте інтереси бізнесу

До цього ви працювали рядовим співробітником, дуже старалися, щоб вас помітили: добре робили для цього свою роботу і викладалися на 100%. При цьому ви чули, а з високою часткою ймовірності і обговорювали зі своїми колегами:

- який поганий у вас керівник;

- як неправильно збудовані бізнес-процеси;

- який негнучкий у вас графік роботи і так далі і тому подібне.

Тобто ви були як би «по інший бік» тих, хто вибудовував ці бізнес-процеси і придумував такий графік. А зараз ваші колеги залишилися там же, а вас призначили першим номером. Вони обов'язково будуть за старою звичкою співати вам ту ж пісню. І тут вам доведеться зробити найскладніший вибір: або підтримувати стару лінію і продовжувати критикувати рішення керівництва, або почати розбиратися, чому ж рішення були саме такими, і починати їх захищати перед обличчям своїх колишніх однодумців.

Керівник - це представник влади в організації, тому він завжди зобов'язаний захищати її інтереси. Навіть якщо ви ще вчора кидали на адресу цієї влади уїдливі слівця і колючі зауваження.

Все тільки починається

Я неодноразово бачив, як багато співробітників при виході наказу про присвоєння новій посаді заспокоювалися. Логіка таких людей приблизно наступна: «Я, як раб на галерах, працював фахівцем 6-9-12-50-100 місяців не піднімаючи голови, щоб роздобути цю посаду - і ось вона моя! Не треба більше нікому нічого доводити, здійснювати нові подвиги і копати від світанку до заходу сонця! Де моє велике шкіряне крісло, візитка з написом "головний бос" і підвищена ставка окладу ?! »

Ці люди сприймали нове місце роботи як фініш, як винагороду за хорошу роботу. І, на мій превеликий жаль, новоспечені керівники не бачили себе як командира, здатного щось ще долати. Вони просто насолоджувалися тим, що піднялися на вершину піраміди. Вони заслужили собі розширену соцпрограму, менеджерський навчання, п'ят людина в відділ, місце на парковці і інші блага, що приходять з цією посадою. І тепер їх потрібно залишити в спокої! Тому що вони це заслужили!

Хочу нагадати, що за цю посаду буде йти постійна боротьба серед тих, хто хоче її зайняти. Будь-яка самозаспокоєність командира знижує його шанси втриматися у своєму кріслі і збільшує шанси того, хто буде глибше копати і далі кидати.

Тому будь-який щабель в кар'єрі потрібно сприймати як старт. Ви знову нічого не знаєте, знову нічого не вмієте, знову вам потрібно вчитися, доводити, долати, боротися і перемагати!

Для чого зараз робити результат, якщо є легальна можливість офіційно придумати собі алібі?
Де моє велике шкіряне крісло, візитка з написом "головний бос" і підвищена ставка окладу ?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»