Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як впоратися з тривогою? 7 основних исцеляющих прийомів

Тривога - всім знайоме стан. Але, буває, що через подібні переживань людина не може здійснити найпростіші дії. Життя руйнується на порожньому місці. Знаю випадок, коли молода жінка через сильні хвилі немов скам'яніла і не могла навіть голову повернути. Сталося це на робочому місці, коли вона, працівник банку, оформляла клієнту кредитний договір. Дівчині довелося терміново звертатися до лікарів і психотерапевтів, щоб не втратити роботу. Сильне хвилювання забирає багато сил, іноді не залишаючи їх ні на що інше. Як же впоратися з тривогою? Як стати сильним і впевненим людиною? Йтиметься про те, як зміцнити нашу особистість так, щоб вона була здатна протистояти викликам долі.

1 1. Включити голову. З тривогою складно впоратися, якщо не розумієш, через що переживаєш і чого боїшся. Потрібно намалювати або описати словами свої почуття. Радять не тікати від неприємного стану. Воно немов сигнальна лампочка повідомляє щось важливе для нас, для нашого душевного спокою, здоров'я і добробуту. Конкретизуйте почуття: що саме тебе турбує?

2. Послабити вузол. Так як тривога - це мобілізуючий організм стан, вона забирає багато психічної енергії і при тривалому перебігу знесилює і послаблює людини. Сил на рішення і їх обмірковування не вистачає, і це викликає новий напад хвилювання, він ще більше послаблює нас. Так вузол затягується. Щоб його послабити і вивільнити сили для продуманих дій, потрібно: дати собі час, дати собі право на помилку, дати собі можливість відпочити і зібратися з думками.

Приклад. Жінці 30 років. За плечима невдалий шлюб, вік за 30. Вона поспішає створити сім'ю, народити малюка, дуже боїться залишитися самотньою. Безліч тривог і страхів з цього приводу призводять до того, що в спілкуванні з чоловіками вона напружена, неприродна. Її відкидають. Хвилювання посилюється, вона прикладає ще більше зусиль, але проблема не вирішується. Послабивши вузол тривоги (дала собі час, дозволила не поспішати, а просто жити), дівчина стала спокійною, веселою, врівноваженою. І, звичайно, відразу вийшла заміж.

3. Стати дорослим. Психологи добре знають, як сильно впливає на долю людини 3 негативний досвід дитинства. На жаль, наше тіло змінюється, а внутрішнє відчуття себе часто залишається дитячим. А дитині страшно жити у великому недитячому світі. Якщо ви не відчуваєте себе сильним дорослим, потрібно допомогти собі подорослішати. Так, наприклад, можна кілька разів на день говорити собі такі фрази: «1.Мне дуже шкода, що так сталося. 2.Просто мене, будь ласка. 3.Спасібо тобі! 4. Я дуже тебе люблю ». Якщо ви будете вкладати в ці слова сильні почуття, то обов'язково відчуєте, як душа відгукнеться. Цей прийом допомагає стати сильним в особистісному плані людиною. А сильна людина просто випромінює спокій.

4. Будувати гармонійні відносини з людьми. Якщо ви хочете позбутися від тривоги, то просто необхідно навчитися знаходити спільну мову з людьми. Людина соціальний за своєю природою, нам важливо, щоб нас цінували і поважали. Якщо не вдається побудувати гармонійних відносин з близькими, не виходить безконфліктно спілкуватися з оточуючими, то від страхів вам не позбутися. Весь секрет у тому, щоб уміти спілкуватися на рівних: «Ми різні, але однаково гідні поваги і прийняття». Людина, яка вступає в контакт з цієї позиції, зможе домовитися і з дитиною, і з чоловіком, і з суворим начальником. Якщо ви спілкуєтеся в позиції зверху (Я краще, ніж ти) або знизу (Я гірше, ніж ти), то гармонія взаємин руйнується.

5. Довіряти долю. На жаль, не в нашій владі проконтролювати всі події нашого життя. Доведеться це прийняти і довіритися потоку життя. «Все в руках Божих». «Так здійсниться воля Твоя!». Часто смиренність перед обличчям бід і нещасть, навпаки, вивільняє величезну енергію психічного, яка раніше витрачалася на тривоги і жалю. Навчіться миритися, щоб були сили на боротьбу.

6. Уникати негативу. Якщо неможливо перервати спілкування з людьми, які вас дестабілізують, вчіться закриватися від негативного впливу і зберігати внутрішній спокій.

У дівчини, про історію з оціпенінням якої я писала на початку, була дуже тривожна мама. Вона сильно хвилювалася за долю дочки і щовечора чекала від неї звіту, особливо цікавлячись особистим життям. Мама хотіла знати всі деталі, адже так вона могла допомогти порадою, застерегти від помилок. Але в результаті будь-яке спілкування з чоловіком, який би підходив на роль чоловіка, супроводжувалося у дочки почуттям тривоги. І одного разу, коли симпатичний молодий чоловік, який оформляв кредитний договір, став виявляти до неї знаки уваги, дівчина так сильно захвилювалася, що не змогла навіть поворухнутися.

7 7. Вам не доведеться заряджати себе упевненістю і позитивом. Наша психіка так влаштована, що ми легко зчитуємо чуже емоційної стан і тією чи іншою мірою підлаштовуємось на нього. Тому важливо, щоб нас оточували життєрадісні успішні позитивні люди. Тоді і нам легше буде налаштуватися на світлу емоційну хвилю. Шукайте книги, фільми, передачі, пісні, від яких вам стає радісніше і спокійніше, які надихають і підтримують. Оточуйте себе веселими і добрими людьми. Займайтеся улюбленими справами і захопленнями. І тоді для вашої тривоги не залишиться місця.

схоже

Як же впоратися з тривогою?
Як стати сильним і впевненим людиною?
Конкретизуйте почуття: що саме тебе турбує?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»