Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як швидко вивести білизняних вошей в домашніх умовах: обробка білизни та тіла

  1. Зовнішній вигляд
  2. Харчування і види укусів
  3. Життєвий цикл і розмноження
  4. Основні причини появи білизняних вошей
  5. Як швидко позбутися від білизняних вошей в домашніх умовах
  6. Який засіб від білизняних вошей допоможе напевно?
  7. Засоби обробки шкіри і волосся
  8. Профілактика появи білизняних вошей
  9. висновок

Незважаючи на те, що рівень санітарії та гігієни в порівнянні з минулим сьогодні піднявся на небувалу висоту, білизняні воші можуть завестися і в будинку самих охайних господарів. Ці маленькі паразити доставляють значні незручності, а також є переносниками небезпечних захворювань. Незважаючи на те, що рівень санітарії та гігієни в порівнянні з минулим сьогодні піднявся на небувалу висоту, білизняні воші можуть завестися і в будинку самих охайних господарів

Білизна вош

Шляхів проникнення в житло у кровососів чимало - це і побутовий контакт із зараженою людиною, і покупка речей на стихійних ринках, перебування в медустановах або готелях, де погано дотримані вимоги СанПіН, і навіть користування громадськими роздягальнями (наприклад, в басейні або спортзалі) і транспортом . Як вивести білизняні воші в домашніх умовах і не допустити їх повторного появи?

Зміст статті

Білизняні воші, яких називають також платтяними або натільними - це дрібні комахи, що паразитують на одязі і відкладають яйця в її складки, шви або ворсинки.

Живуть вони тільки на людях. Більше 45 тисяч років тому цей вид синантропов відокремився від вошей головних, що пов'язано з поширенням одягу.

Більше 45 тисяч років тому цей вид синантропов відокремився від вошей головних, що пов'язано з поширенням одягу

Особливості білизняних вошей

При цьому обидва представники сімейств кровососів цілком можуть уживатися на тілі одного господаря. Так як виводити білизняних вошей навчилися порівняно недавно, людство багато століть несло значної шкоди від них, адже саме ці комахи є переносниками небезпечних захворювань, серед яких особливо виділяється висипний тиф.

Масове зараження платтяна вошью - це ризик спалаху інфекцій! Тільки в російсько-турецькій війні 18-го століття від тифу загинуло народу більше, ніж від поранень!

Сьогодні ситуація набагато сприятливішими, але поодинокі появи паразитів все ж мають місце бути. При цьому застрахованими від платтяних вошей можна вважати нікого.

Зовнішній вигляд

Так як виглядають білизняні воші трохи інакше, ніж головні або лобкові, можна без праці зрозуміти, що перед вами саме цей паразит.

Тіло комахи витягнуте, до 3 мм в довжину, напівпрозоре, і коли особина насититься, черевце просвічує червоним.

Зовнішній вигляд

Крил у цього паразита немає, зате 3 пари лапок дозволяють йому швидко пересуватися по тілу господаря і його білизни. Орієнтуються комахи не за допомогою зору, а завдяки нюху, функції якого виконують коротенькі вусики.

Харчування і види укусів

Для життя і розмноження паразитів необхідна людська кров. Укуси білизняних вошей на людині дуже болючі, вони зудятся, запалюються, а при попаданні всередину расчеса інфекції можуть наривати.

У осіб, схильних до алергії, розвивається специфічна реакція на шкірі. Незважаючи на те, що мешкає Білизна воша на одязі, харчується вона на тілі господаря.

В її слині є спеціальний фермент, який не дає крові згорнутися. Саме на нього і виникає алергія. Як же виглядають укуси білизняних вошей, фото на шкірі дозволяє детально розглянути: червоні запалені точки. Іноді паразити здатні підніматися і вище, прісасиваясь до волосистої частини голови.

Іноді паразити здатні підніматися і вище, прісасиваясь до волосистої частини голови

Укуси білизняний воші

Воша одежна добре пристосована до живлення на господаря. Її ротовий апарат складається з колючих голок, укладених в м'який вивертати хоботок. Він забезпечений вінцем спеціальних гачків для закріплення на шкірі. Коли паразит не їсть, ротові органи втягуються в головну капсулу.

Під час укусу краю хоботка притискаються дуже щільно до проколюють стилетами-голками шкірі. М'язи глотки починають ритмічно скорочуватися, за рахунок чого і відбувається кровосмоктанні. Шлунок сильно розтягується, приймаючи в себе за раз до 0,003 мл їжі. А їдять паразити не менше 5 разів на добу, тому укуси білизняних вошей досить скоро покривають все тіло господаря.

Життєвий цикл і розмноження

Живуть в середньому дорослі особини близько місяця. За цей час кожна самка відкладає кілька сотень яєць (гнид), які приклеює до ворсинок тканини або до пушковим волосках на тілі людини.

За 4-7 днів зародок розвивається в статевозрілу воша. Личинки дуже сприйнятливі до температури навколишнього середовища. Для розвитку їм підходить діапазон від 22 до 40 градусів за Цельсієм.

Життєвий цикл і розмноження

При більш низьких або високих показниках вони гинуть. Дорослі особини припиняють свою життєдіяльність при зниженні температури від 20 до 10 градусів, і здатні обійтися без харчування до 1,5 тижнів.

До речі, білизняними вошами можуть стати і головні. При надмірному зараженні, коли комахи спускаються з волосся на тіло, через кілька поколінь можливо переродження одного виду в інший, що доведено лабораторно.

Основні причини появи білизняних вошей

Зараження вошами відбувається тільки від людини до людини. Паразити, що живуть на тварин, на людях не живуть. Як правило, найбільш схильні до зараження білизняними (платтяними) вошами особи, які перебувають в антисанітарних умовах або часто відвідують подібні місця. Так звідки беруться білизняні воші?

Їх можна «зловити», просто постоявши поруч із зараженою людиною. Легко «принести» паразитів з громадської лазні або басейну, де шафки в роздягальнях встановлені дуже тісно.

Поспавши на ліжку після хворого на педикульоз (вошами), теж легко стати новоспеченим господарем паразитів, тому захворіти реально після проходження курсу відновлення в лікарні або профілакторії, під час подорожей в сумнівних готелях і т.д.

Кишіти комахами можуть і речі з секонд-хендів і ринків. Тому жертвою кровососів здатний стати навіть самий затятий борець за чистоту.

Як швидко позбутися від білизняних вошей в домашніх умовах

Як швидко позбутися від білизняних вошей в домашніх умовах

Якщо все ж вас не обійшли стороною білизняні воші, як позбутися в домашніх умовах підкажуть прості поради:

  • білизна і одяг повинні бути піддані кип'ятіння або парообработке, потім його слід вивісити на сонці в провітрюване місце на 5-7 доби;
  • при можливості слід віддати речі для знезараження в пароформаліновою камері, даний спосіб є поєднанням тепло- і хіміообработкі;
  • якщо зараження значуще, варто враховувати, що гнидами можуть бути засіяні не тільки білизняні шви і ворс одягу, а й тіло людини, тому важливо і дезінсеціровать речі, і обробити хворого.

Читайте також: Скільки можуть воші прожити без людини

Який засіб від білизняних вошей допоможе напевно?

Засоби для обробки одягу і постільної білизни

Найчастіше, досить випрати одяг на високій температурі з додаванням хорошого порошку з антибактеріальним ефектом (наприклад, «Сарма»).

Далі речі просушують довго на сонці і ретельно пропрасовують з парою, приділяючи особливу увагу внутрішнім швах і складках.

Допомагає і виморожування, особливо для делікатних тканин: одяг можна помістити на мороз або в морозильну камеру на 5-7 днів, потім випрати і пропрасувати.

Народні методи боротьби рекомендують обробку білизни з:

гас

  • гасом;
  • оцтовою кислотою;
  • відваром чистотілу.

Оцтова кислота

Слід враховувати, що запах після подібної цькування довго не вивітрюється, а тканини можуть зіпсуватися. Для білих речей допустимо тривале замочування в білизні або кип'ятіння.

Засоби обробки шкіри і волосся

Якщо Білизна вшак атакувала масово, обробити слід і зараженої людини, а також членів сім'ї.

Якщо Білизна вшак атакувала масово, обробити слід і зараженої людини, а також членів сім'ї

Чемерічний вода від вошей

Для цього використовують:

  • бензилбензоат (суспензію 20%);
  • воду чемериці;
  • дігтярне мило;
  • 5% борну мазь.

Волосяну частину голови обробляють емульсіями і шампунями з протипедикульозними ефектом:

Волосяну частину голови обробляють емульсіями і шампунями з протипедикульозними ефектом:

медіфокс

  1. итакс;
  2. медіфокс ;
  3. Нюда ;
  4. Пара-плюс ;
  5. Педілін і т.д.

Пара-плюс

Можливо також використання препаратів в якості миючих засобів для замочування одягу і обробки приміщення і предметів особистої гігієни.

Народні методи рекомендують обробку:

  • гасом або скипидаром (небезпечно для життя!);
  • маслом чайного дерева;
  • дьогтем березовим і т.д.

дьоготь березовий

Однак слід віддавати собі звіт в тому, що народні способи поступаються в ефективності препаратів промислового виробництва, вимагають великих витрат часу і не гарантують стовідсотковий результат! До того ж багато хто з них небезпечні для здоров'я і навіть життя.

Профілактика появи білизняних вошей

Так як позбутися від білизняних вошей дещо складніше, ніж не допустити їх появи зовсім, варто дотримуватися заходів профілактики:

  1. уникати знаходження в антисанітарних умовах і з великим скупченням народу;
  2. підтримувати особисту гігієну;
  3. стежити за чистотою речей і постільної білизни;
  4. проводити в будинку регулярне вологе прибирання;
  5. ретельно обробляти речі після дальніх поїздок і відряджень;
  6. не дозволяти стороннім користуватися особистими речами на кшталт мочалки, гребінці, рушники, нижньої білизни і т.д.

Найбільш ізлюблени паразитами тканини натуральні, тому на час лікування чисті бавовна і шерсть варто залишити і віддати перевагу змішаним волокнам з додаванням синтетичних.

Так як кусають білизняні воші досить відчутно, при таких симптомах як поява синюватих або червонуватих точок на тілі, свербіж, подразнення, слід уважно оглянути себе і свій одяг, потім провести обробку в профілактичних цілях.

Читайте також: Чи можуть з'явитися воші від нервів: вигадка чи правда

висновок

Вивести білизняний ВШУ - справа не складна, проте при недостатній обробці можливо їх повторній появі. Тому боротьба з паразитами повинна бути комплексною і включати не тільки прання і пропарювання одягу, але обробку тіла і волосся хворого, предметів особистого користування і побуту.

Як вивести білизняні воші в домашніх умовах і не допустити їх повторного появи?
Так звідки беруться білизняні воші?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»