Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Третій триместр вагітності, корисні поради та рекомендації

Початком третього триместру прийнято вважати 24-25-й тиждень, і триває він до самих пологів. Тому цей період є найбільш відповідальним і хвилюючим. Малюк стає вже досить великим, його руху вельми відчутні і енергійні. З'являється страх перед наближенням пологами.

Проблеми третього триместру вагітності і як їх вирішити.

З одного боку, останні місяці вагітності здалися мені найбільш важкими, тому що живіт вже стає досить великим, з'являється незграбність і стомлюваність. Але з іншого боку, це дуже приємне час. Адже до народження дитини залишаються лічені місяці. Зігріває думка, що вже зовсім скоро ти побачиш свого малюка, зможеш обійняти і поцілувати це маленьке диво. Ніякі труднощі непорівнянні з цим ніжним почуттям очікування.

Однією з проблем третього триместру вагітності є виникнення задишки. Це пов'язано з тим, що підросла дитина починає тиснути на діафрагму і в легенях не вистачає місця для вільного розширення при наборі повітря. Полегшити цей стан допомагають прогулянки на свіжому повітрі. Якщо я була вдома, то намагалася постійно тримати вікна відкритими.

У багатьох може з'явитися проблема зі сном, тому що через велику живота важко знайти позу, в якій і мамі і малюкові було б комфортно. Лікарі настійно рекомендують спати на лівому боці, так як в такому положенні найкраще забезпечується кровопостачання дитини. До того ж ця поза сприяє тому, щоб дитина залишалася в головному передлежанні і не перекинувся ніжками вперед.

Мене дуже виручали невеликі подушечки, одну я підкладала під верхню ногу, а другу - під спину. Подушка під спиною буде підстраховувати, щоб ви часом не перекинулися на спину під час сну, а також знімає напругу з попереку. Іноді я могла так проспати більше 12 годин. Правда, при перевороті на інший бік доводилося переносити з собою всю цю конструкцію з подушок.

Харчування майбутньої мами на третьому триместрі вагітності.

Напевно, кожній вагітній жінці хоч раз доводилося чути, що тепер ти повинна їсти «за двох» Напевно, кожній вагітній жінці хоч раз доводилося чути, що тепер ти повинна їсти «за двох». Я абсолютно не згодна з цим твердженням. Харчування майбутньої мами має бути повноцінним, багатим вітамінами, різноманітним, але в той же час помірним. До того ж, паралельно зі збільшенням вашого животика, збільшується тиск зростаючої матки на шлунок. Тому при неправильному харчуванні може виникнути відчуття тяжкості і дискомфорту навіть після декількох ложок.

У щоденному раціоні майбутньої мами повинно міститися більше свіжих фруктів і овочів. Дуже корисна яловичина, яловича печінка і гранатовий сік. Ці продукти підвищують рівень гемоглобіну в крові, що дуже важливо на останньому етапі вагітності.

Не зловживайте солоними і смаженими стравами, так як солі затримують висновок рідини з організму. І не забувайте пити вітаміни для вагітних. Їх рекомендують приймати і після пологів, протягом усього періоду годування грудьми. У мене за вагітність нігті і волосся стали такими міцними, якими вони ніколи до цього не були. Я пов'язую цей факт з постійним прийомом вітамінів. Але перед тим як приймати вітаміни, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Медичні обстеження на третьому триместрі вагітності.

В останні два місяці відвідувати жіночу консультацію доведеться раз на тиждень. В черговий раз потрібно буде здати кров з пальця, з вени, аналіз сечі і зробити останнє УЗД. З нових процедур додає КТГ - кардіотокограмм плода. З її допомогою лікар оцінює стан серцево-судинної системи дитини і визначає його готовність до народження. При проведенні КТГ до живота підключають кілька електродів, в руку дають пульт з кнопкою, на яку потрібно натискати, як тільки відчуєш ворушіння малюка. В кінці процедури лікар виставляє оцінку серцевої діяльності дитини за десятибальною шкалою.

Ближче до тридцятому тижні вам належить відвідати курси для майбутніх мам. Як правило, такі заняття проводяться безкоштовно, в жіночій консультації. На заняттях розповідають, які вправи можна робити, щоб полегшити біль під час переймів, як правильно дихати, як проходять пологи і що взяти з собою в пологовий будинок. Додатково до цих курсів можна записатися в школу майбутніх батьків. На таких заняттях дається більше практичних порад, показують, як сповивати і правильно годувати грудьми малюка, як правильно штовхати дитини під час пологів, щоб не було розривів. На багатьох таких курсах є заняття гімнастикою або йогою для вагітних. Але такі заняття зазвичай проводяться в приватних центрах і вони платні.

Як почуває себе малюк.

До третього триместру у малюка сформувалася майже всі основні органи і системи До третього триместру у малюка сформувалася майже всі основні органи і системи. Тепер малюк починає набирати вагу з дивовижною швидкістю. Здається, що живіт росте прямо на очах. На 28-му тижні наш малюк важив близько кілограма, а на 30-31-му тижні його вага збільшилася до 2-х кг! Він уже вміє гримасувати, кривитися і посміхатися. На останньому УЗД ми побачили, як він висовує язик і підносить ручку до рота.

На 34-35-му тижні дитина повинна зайняти правильне положення, більшість дітей до цього терміну виявляються головою вниз і не змінюють цієї позиції до самих пологів. Якщо дитина прийняв правильне положення, то з цього моменту лікарі рекомендують носити бандаж, щоб зберегти головне передлежання малюка. У разі якщо дитина не зайняв правильного положення, впадати у відчай не треба. Іноді він може перевернутися прямо перед самими пологами. Добре допомагає колінно-ліктьовий позиція, стояти в ній потрібно по кілька разів на день. Можна поговорити з крихіткою, пояснити йому, що треба лягти правильно, ніжно погладити животик. Як би це не здавалося дивним, але кільком моїм подругам цей спосіб дуже допоміг.

Оформлення документів.

До тридцятому тижні майбутній мамі необхідно оформити декрет і отримати родовий сертифікат. Для оформлення декрету в жіночій консультації береться лікарняний лист, який надається за місцем роботи разом з вашою заявою. Після цього роботодавець протягом 10 робочих днів повинен виплатити вам декретні гроші.

Родовий сертифікат видають в жіночій консультації. Родовий сертифікат - це щось типу поліса медичного страхування. При наявності цього документа будь пологовий будинок Росії зобов'язаний прийняти вас і безкоштовно провести пологи. Окремо оплачується анестезія, індивідуальні палати і інші додаткові послуги. Сертифікат складається з трьох частин. Перша потрібна для лікаря, який спостерігав вас всю вагітність, друга - для лікаря в пологовому будинку, а третя віддається в дитячу поліклініку після народження дитини. При відсутності родового сертифікату пологовий будинок має право відмовити в наданні послуг.

Обираємо пологовий будинок.

На фінальному етапі вагітності настала пора визначитися з пологовим будинком, в якому будете народжувати. У першій частині «Перший триместр вагітності, мої відчуття і переживання» я писала про те, що зробила це ще в самому початку вагітності, але на консультацію до лікаря почала їздити тільки з 36-го тижня.

Краще заздалегідь дізнайтеся у лікаря як зазвичай проходять пологи, які методи знеболювання застосовуються, скільки коштує анестезія, що входить до складу знеболюючих препаратів, тому що, коли почнуться перейми, у вас не буде жодного бажання це вивчати.

Вирішіть, в якій палаті хочете лежати - в загальній або індивідуальній. Я довго думала над цим питанням. Звичайно, хотілося лежати в індивідуальній, але я боялася, що раптом буду погано себе почувати після пологів і не буде кому допомогти. Ще я переживала, що одна не впораюся з малюком, адже на той момент я навіть не знала, як застібати памперси. Але все-таки ми зважилися на індивідуальну палату, і я не пошкодувала. Переживання з приводу того, що я не вмію поводитися з новонародженим, виявилися абсолютно марними.

У палату постійно заходили різні лікарі, вони пояснили, як правильно прикладати дитину до грудей, як його потрібно обробляти, щоб не з'явилися попрілості, навчили сповивати і застібати памперси. На поверсі постійно чергувала медсестра, яку завжди можна було покликати, якщо виникали якісь питання. Але найголовнішою перевагою індивідуальної палати було те, що тут дозволені відвідування родичів. Так що чоловік побачив нашого малюка на наступний же день.

Що взяти з собою в пологовий будинок.

Важливо зібрати речі для пологового будинку заздалегідь. Про те, що потрібно в першу чергу, розповідають на курсах для вагітних, і в самому пологовому будинку висить список необхідних речей. Зазвичай це документи, халат, тапочки, бритва, засоби гігієни. Не забудьте взяти з собою пляшку чистої води для пиття без газу і що-небудь пожувати, наприклад, м'ятні цукерки або горішки. Адже пологи - довгий і виснажливий процес, між переймами мені дуже хотілося їсти і весь час - пити.

Так само дуже виручала гігієнічна помада, тому що губи постійно сохли.

На жаль, я не купила заздалегідь бюстгальтер для годування, його в пологовому будинку мені дуже не вистачало. Візьміть з собою який-небудь загоює крем для грудей, наприклад, бепантен. У перший час груди ще не звикла до годівлі, тому можуть з'явитися тріщини, і годування буде викликати неприємні відчуття. Крем допоможе запобігти виникненню ранок. Цим же кремом можна мазати шкіру новонародженого малюка, якщо раптом з'явиться роздратування. Звичайно, передбачити все, що може знадобитися, неможливо. Тому подбайте, щоб на зв'язку була людина, яка зможе швидко під'їхати, якщо вам щось буде потрібно. Так само можете прочитати статтю « Що взяти з собою в пологовий будинок " на нашому сайті.

Після того як речі в пологовий будинок зібрані, родової сертифікат і декрет оформлені - саме час приділити трохи часу собі. Запишіться до перукаря, зробіть стрижку, на укладку якої не буде потрібно багато часу, не забудьте про манікюр і педикюр. Тому що зовсім скоро народиться малюк і часу на себе зовсім не залишиться.

Коли до пологів залишається 2-3 тижні, ви можете відчути, що стало легше дихати. Це від того, що матка опустилася вниз і перестала тиснути на діафрагму. Це можна помітити і по формі живота, він став перебувати нижче.

На курсах для майбутніх мам нам сказали, що існує така теорія: якщо раптом захотілося зробити генеральне прибирання, ремонт або переставити меблі, то значить пологи вже зовсім близько. У мене сталося якраз навпаки. Останні два тижні перед пологами мені дуже не хотілося прати і забиратися, я все відкладала це на потім. У день пологів я прокинулася повна сил і енергії і вирішила зібрати крісло-гойдалку для маляти. Зібрати крісло до кінця я не встигла, бо відчула себе якось дивно. Через годину довелося їхати в пологовий будинок, і вже цього вечора у нас народився малюк. Це був найважчий, і одночасно з цим, найщасливіший день у всій вагітності!

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

З повагою, Наталія Максимова.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»