Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вчені з'ясували особливості атмосфери древньої Місяця

Фото: m24.ru/Александр Горностаєв

Вчені NASA змоделювали вигляд молодого Місяця в перші миті її життя. Виявилося, що тоді у планети була надгуста атмосфера з металевих парів, в якій вирували надзвукові вітру. Сліди, що підтверджують їх існування, могли зберегтися в найдавніших "морях" супутника Землі, йдеться в статті на arXiv.org .

Модель створили в центрі космічних польотів NASA. Як розповів дослідник Прабала Сакса, атмосфера Місяця була чимось схожа на рок-зірку з важкої і короткою історією життя. Через те, що сама планета в ті далекі часи була неймовірно гарячої її оболонка складалася з пари металів - кальцію, алюмінію, заліза, магнію, титану та інших речовин. Середня температура цієї суміші становить 1700 градусів Цельсія.

Так розігрівалася тільки та сторона супутника, яка була повернута до розпеченої Землі. На зворотному боці температура падала до мінус 150 градусів Цельсія. Через таку різницю на планеті вирували вітру зі швидкістю 1000-1700 метрів в секунду. Якщо модель точна, то молода Місяць нагадувала екстремальні екзопланети, такі як "планета-алмаз" 55 Cnc e або "рубінову планету" HAT-P-7b.

Супутник проіснував в такому вигляді близько 400 тисяч років. Перші ознаки згасання Місяця з'явилися вже через 100 років.

Палеонтологи все ще сподіваються з'ясувати, коли планета втратила магнітне поле і пояснити те, чому її "невидима" для нас сторона помітно легше тієї, яка завжди "дивиться" на Землю.

На початку червня 2017 зонд NASA виявив на Місяці нові поклади льоду . Так вчені дізналися, що великі запаси замерзлої рідини зосереджені не тільки в холодних і темних, але і в яскравих і відносно теплих кратерах на Південному полюсі Місяця.

Поділитися в соціальних мережах:

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»