Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Ціни на діаманти

  1. Carat (вага)
  2. Color (колір)
  3. Clarity (прозорість, чистота)
  4. Cut (ограновування)

Король дорогоцінних каменів > Характеристики діаманта

Ніхто і ніколи відразу вам не скаже поточну ціну на діаманти, це досить складна математична операція, яка проводиться з кожним каменем окремо Ніхто і ніколи відразу вам не скаже поточну ціну на діаманти, це досить складна математична операція, яка проводиться з кожним каменем окремо. Навіть діаманти однакові за розміром, можуть мати різну чистоту і колір, а діаманти, які мають однакову вагу, розрізняються за своєю прозорістю і т.д. Висновок такий: щоб визначити ціну 1 карата, необхідно проаналізувати якісні параметри конкретного діаманта. У його якісні характеристики входять параметри ваги, кольору, прозорості і якості огранювання. За міжнародними поняттями: Carat, Color, Clarity, Cut - все слова починаються з однієї літери, тому класифікація діамантів, заснована на таких характеристиках, отримала назву «4С».

Але навіть якщо ви добре навчилися визначати перераховані вище показники, необхідно ще враховувати важливий фактор, що впливає на ціну діаманта, - світовий ринок. Треба враховувати співвідношення попиту і пропозиції на діаманти в глобальному масштабі, це теж значною мірою впливають на їх ціну.

Якщо світовий ринок нам не підвладний, розібратися в якісних характеристиках діаманта, нам під силу. З'ясуємо, що таке 4С.

Carat (вага)

Вага діаманта вимірюється в каратах. 1 карат дорівнює 0,2 грамам. Розрізняють три вагові групи діамантів: дрібні, середні і великі. Вага дрібних каменів - до 0,29 карата, середні діаманти варіюють в проміжку між 0.3 і 0.99. Великими вважаються камені більше 1 карата. Все про вагу діамантів ви зможете прочитати тут .

Color (колір)

Прийнято відрізняти діаманти традиційного кольору (або Кейп) і діаманти фантазійних кольорів. Перша група включає в себе безбарвні діаманти і всю колірну шкалу жовтих відтінків. Причому, найціннішими вважаються так звані «діаманти чистої води», тобто безбарвні, а найменш цінними є камені сильно вираженого жовтого кольору. Виняток становлять рідкісні золоті і чорні діаманти. Друга група включає в себе зелені, блакитні, рожеві, червоні, сині діаманти і т.д. Детальніше про кольорах діамантів читайте тут .

Clarity (прозорість, чистота)

Чистота є найголовнішим параметром якості діамантів і виражається в наявності / відсутності дефектів і сторонніх включень в структурі каменю. При цьому дефекти можуть бути як внутрішніми, так і поверхневими, тобто від яких можна позбутися за допомогою шліфування. Человеескій очей такі дефекти побачити не в змозі, тому, щоб визначити число і розмір включень, зазвичай використовують 10-кратну лупу. Детальніше про оцінку чистоти діамантів читайте тут.

Cut (ограновування)

Форма ограновування може бути різною (кругла, принцеса, груша, серце, смарагд, Ашер, маркіз і т.д.), але головним є не сама форма, а якість її виконання. Від того, наскільки геометрично точно і пропорційно виконано гранування діаманта, залежить ступінь його блиску і гри світла. Ідеальна ограновування позначається літерою А, далі в процесі убування якості. Детальніше про оцінку огранки діамантів читайте тут.

Незважаючи на гадану складність, оцінка діамантів в значній частині уніфікована. Існує система прейскурантів, які визначають орієнтовну вартість каменів.

При оцінці діамантів в Росії спираються на ТУ 117-4.2099-2002 (регламент прийнятий в 2012 році). Найнадійнішим світовим сертифікатом якості діаманта вважається сертифікат, отриманий в лабораторії GIA (Гемологічний Інститут Америки).

Після того, як діамант отримав сертифікат, він вноситься в біржовий лист, і ціна на нього буде визначати ціновою політикою Світовий Алмазної біржі.

На ціну діаманта в значній мірі впливає і його географічне положення, тобто в якій країні його добули, зробили огранювання, де він знаходиться зараз і кому належить. У дорогих каменів може бути своя історія, яка підвищує його ціну.

Наведемо приклад, один торговий дім пропонує купити діаманти від 1 до 1,49 карат, вже тут помічаємо різницю в 0,49 карат, далі додається невелика різниця в розмірі, кольорі і чистоті і отримуємо розкид ціни вiд 3800 до 9300 доларів США. Як бачимо, різниця в 5500 доларів, але ж ми взяли для аналізу зовсім невеликий діапазон характеристик (колір від 4 до 8 класу, чистота від 5 до 8 класу).

Діаманти вагою в 1 карат вважають великими і кращі екземпляри можуть коштувати від 150 до 400 тис. Доларів. Діаманти такої ж ваги, але мають «погані» характеристики коштують від 4 до 10 тис. Доларів.

Так звані «народні діаманти», тобто дрібне каміння в 0,1 карат коштують в середньому близько 10 тис. рублів. Такі камені використовуються для інкрустації ювелірних прикрас.

На нашому сайті Ви можете розрахувати приблизну ціну дорогоцінного каменю за допомогою брілліантомера . Він допоможе розрахувати вартість діаманта за трьома параметрами: вага, колір і чистота.

А дізнатися актуальні ціни на вироби з діамантами ви можете, якщо пройдете по посиланнях:

Є велика різниця між сертифікатом та репортом (тобто експертним висновком). Останнє не дає право на укладання угод купівлі-продажу неоправлених діамантів фізичними особами. Закон «Про технічне регулювання» говорить, що сертифікація дорогоцінного каміння проводиться організаціями добровільно.
Сертифікат необхідний при продажу неоправлених діамантів фізичним особам, в той час як такий же діамант при наявність одного лише експертного закюченія мають право купувати тільки ювелірні організації, поставлені на облік у державній пробірної інспекції. З іншими дорогоцінними, напівкоштовними каменями і ювелірними прикрасами з діамантами справа йде не так суворо. Сертифікат на діамант підтверджує відповідність каменю державному стандарту, а експертний висновок декларує справжність і якісні параметри алмазу. Під державним стандартом розуміється ГОСТ-Р529913, а також стандарт того чи іншого підприємства, зареєстрованого в системі сертифікації, а репорти видаються на основі вітчизняних і міжнародних систем оцінок, вони не мають права видавати офіційні сертифікати. Тобто оціночні документи зарубіжних геммологических лабораторій в Росії не вважаються сертифікатами. Задати питання експерту російської гемологічного лабораторії ви можете тут .

Автор: Озерова Юлія, Тетяна Сидорова
Дата публікації: 02.08.2008
Дата поновлення: 16.06.2017
Передрук без активного посилання заборонений

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»