Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Огляд PlayStation VR - Кращого шолом віртуальної реальності Sony

  1. Налаштування PlayStation VR
  2. Дизайн і конструкція PS VR
  3. Віртуальна реальність PS VR
  4. обмеження переміщень
  5. Телевізор перетворюється в соціальний екран
  6. PlayStation VR - тільки для знайомих з PlayStation
  7. Гарантія
  8. підсумок
  9. переваги

Більшість людей не відчувало відчуттів віртуальної реальності і не набувало шоломи VR, незважаючи на те, що Oculus Rift і HTC Vive вже давно вийшли на ринок. Ймовірно, гарнітури VR мало купують через їхню високу ціну і невеликої кількості сумісних ПК, але PlayStation VR від Sony може переломити тенденцію.

Ймовірно, гарнітури VR мало купують через їхню високу ціну і невеликої кількості сумісних ПК, але PlayStation VR від Sony може переломити тенденцію

Читайте також: Що таке HTC Vive - Огляд системи віртуальної реальності по-новому

PlayStation VR - це перший не мобільний варіант VR шолома, який стоїть 63.000 рублів, і користувачів PS4 набагато більше, ніж у VR-сумісних комп'ютерів.

Чи варто воно того?

Одним словом, Да. Хоча у PS VR обмежена потужність і можливості в порівнянні з Rift і Vive, ця гарнітура забезпечує досвід повної віртуальної реальності. З нею ви зможете дивитися з краю скелі, занурюватися на дно океану і навіть літати, залишаючись на місці.

Налаштування PlayStation VR

Налаштування гарнітури PlayStation VR через PlayStation 4 відбувається відносно легко. Шолом поставляється в комплекті з процесорним модулем, який служить концентратором для PS4, телевізора і гарнітури.

Необхідно підключати камеру PlayStation, яка вставляється в спеціальний порт в задній частині консолі. У коробці з PS VR ви знайдете докладні інструкції, але багато інтуїтивно зрозуміло в самому обладнанні. Камера PlayStation не входить в базову модель VR і вам доведеться купувати її окремо, або ж купити за 32.000 рублів набір, який включає в себе гарнітуру, камеру і 2 контролера PlayStation Move.

Більшість ігор використовують DualShock 4, але в інших доступні або навіть необхідні контролери Move. Відчуття віртуальної реальності посилюється при використанні контролерів руху замість стандартного геймпада. Для всього цього потрібно місце, яке займуть пристрої і що з'єднують їх кабелі. Також необхідно тримати зарядженими Dual Shock 4 і 2 контролера Move, а значить додається ще й заряджена станція. Виходить ціла система віртуальної реальності, яка займає багато місця і створює безлад.

Дизайн і конструкція PS VR

Шолом PS VR зроблений з міцного пластику, з м'якими смугами на передній і задній панелі, де він кріпиться до голови. Гарнітура важить 610 грам, що під час ігор майже не відчувається. Зовнішній світ блокується за рахунок щільного прилягання, але через це, всередині шолома може бути жарко.

Доведеться постаратися, щоб надіти PlayStation VR. Вам потрібно підігнати гарнітуру під потилицю і особа, а також визначитися з вертикальним кутом. У комплекті йдуть стерео-навушники, але, якщо у вас є варіант трохи краще, можете використовувати свої. Підключати їх потрібно до гнізда на панелі харчування в PS VR.

Все це забезпечує стабільне положення гарнітури на голові, вона не повинна спадати, навіть коли гравець буде крутити головою під час гри.

В інструкції все розписано більш докладно, так що не варто боятися купити шолом і не зуміти ним скористатися. Однак, таку непросту послідовність дій доведеться виконувати кожен раз, інакше, щось буде неідеальним: ігри стануть розмитими, текст важко читається, а напруга на очі посилиться.

Віртуальна реальність PS VR

З дозволом 960 × RGB × 1080 100 градусами огляду, пристрій PlayStation VR поступається своїм конкурентам, але все одно забезпечує відчуття повного занурення у віртуальну реальність, на відміну від працюючих зі смартфонами гаджетах типу Google Cardboard.

Ігри на PS VR можуть змусити користувача по-справжньому переживати і навіть боятися. Але не варто очікувати, що з цієї гарнітурою ви зможете насолоджуватися небаченою реалістичністю у всіх іграх на PlayStation. Наприклад, Batman: Arkham VR страждає від Screen-door effect ( «ефекту москітної сітки») і зашкалює зернистості. Ті ігри, які не страждають від пикселизации, менше за масштабом. Потрібен час, щоб звикнути до віртуальної реальності, але все одно ви навряд чи зможете грати в ігри з VR так само довго, як просто на консолі.

Потрібен час, щоб звикнути до віртуальної реальності, але все одно ви навряд чи зможете грати в ігри з VR так само довго, як просто на консолі

Від VR дійсно може нудити, у чому ми переконалися під час тестування більше 10 ігор поспіль, але дана проблема не тільки цієї гарнітури. Особливо викликають дискомфорт гри від першої особи і гри з швидким рухом.

обмеження переміщень

У камери PlayStation дуже маленька область ефективного відстеження руху шолома PS VR і контролерів Move. Ви зможете сидіти або стояти, але, якщо нахиліться надто далеко вперед або занадто широко розставити руки, камера втратить вас.

У таких орієнтованих на рух іграх як Job Simulator: The 2050 Archives, які більше підходять для віртуальної реальності кімнатного масштабу HTC Vive, PlayStation VR створює відчуття скутості і нездатності рухатися. Однак, в цьому і перевага PS VR. Всім системам VR потрібно якийсь вільний простір, але для PS VR потрібно всього близько 6 квадратних метрів. Для використання шолома потрібно всього-то сидіти і не рухатися, тому нам не потрібно виділяти так багато місця, як на інші пристрої VR.

Для використання шолома потрібно всього-то сидіти і не рухатися, тому нам не потрібно виділяти так багато місця, як на інші пристрої VR

Телевізор перетворюється в соціальний екран

Найбільш відмінною рисою PlayStation VR може вважатися «соціальний екран» - відображення на екрані телевізора того, що бачить користувач гарнітури. Rift і Vive можуть виводити зображення на монітор комп'ютера, але PS4 більше розрахована на ігри, тому екран телевізора для тут більше підходить.

Відео на соціальному екрані буде в більш низькій роздільній здатності, ніж в іграх на PS4, але за якістю близьке до того, що бачить користувач.

Відео на соціальному екрані буде в більш низькій роздільній здатності, ніж в іграх на PS4, але за якістю близьке до того, що бачить користувач

PlayStation VR - тільки для знайомих з PlayStation

Потрібно враховувати, що PlayStation VR - це периферійний пристрій для PS4, а не окрема платформа, тому, розробники мають на увазі, що користувачі добре знайомі з консоллю і контролером.

Для Rift і Vive потрібен ПК, і у них є спеціальні меню введення управління та магазину. PlayStation VR, навпаки, повністю інтегрована в PlayStation Network, і в більшості ігор потрібні або контролери DualShock 4 або PlayStation Move. Немає спеціального меню PS VR, або навіть відмінностей між відображенням ігор c віртуальною реальністю і без неї.

Це може здатися незначним відмінністю, ми думаємо, що у більшості бажаючих придбати PS VR вже є PS4. Але тим, хто не знайомий з продукцією PlayStation, буде важко розібратися з навігацією в меню і взагалі грати в ігри.

Гарантія

У PlayStation VR гарантія на один рік з обмеженою відповідальністю виробника. Гарантія не поширюється на шкоду, який пристрій понесло з вини користувача.

підсумок

Не дивлячись на всі старання зробити віртуальну реальність більш доступною, PlayStation VR все-таки пристрій не для всіх. Не кожен буде витрачати десятки тисяч рублів заради небагатьох гідно працюють ігор, при цьому потрібно мати PS4 і кожен раз підключати і підганяти обладнання.

HTC Vive залишається найкращою гарнітурою VR для домашнього використання, з більш високою роздільною здатністю дисплея, більш масштабним відстеженням рухів і недоступними для PS VR можливостями. Але HTC Vive коштує приблизно вдвічі дорожче, так що, якщо ви хочете витратити менше на повне занурення у віртуальну реальність - PS VR є єдиним варіантом.

Шолом PlayStation VR не дає можливості вільно ходити по кімнаті в стані віртуальної реальності, але для всіх раніше не використовували гарнітури VR, відчуття все одно будуть приголомшливими.

переваги

  • Хороша бібліотека ігор;
  • Безпечна гарнітура;
  • Повне відчуття віртуальної реальності;
  • Більш доступна, ніж Rift або Vive.

недоліки

  • Охоплює на багато місця;
  • Чи не настільки потужна, як Rift або Vive.
Шолом віртуальної реальності PlayStation VR - відео трейлер

Якщо ви знайшли помилку, не працює відео, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи варто воно того?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»