- Історія породи
- Опис породи британської кішки
- забарвлення британців
- Характер британських кішок
- Зміст і догляд
- Як годувати британських кішок
- Здоров'я і хвороби британців
- Відео про британських кішок:
Британська короткошерста кішка - одна з найпопулярніших порід кішок в нашій країні. Ці плюшеві добряги, спокійні, ласкаві, але в той же час не нав'язливі. Вони ніби посміхаються вам своєю широкою мордочкою, подібно Чеширського кота з казки про Алісу.
Історія породи
Самі британські короткошерсті ведуть свою історію з 19-го століття, але корінням породи йдуть далеко, до початку нашої ери. Саме тоді римляни вели загарбницькі війни в Європі, в тому числі і на території Англії, куди і завезли котячих з континенту. Але ті кішки були зовні далекі від сучасних британських. І лише через багато століть, схрещуючи з іншими породами в кліматичних умовах Туманного Альбіону, придбали характерні якості відомої нам породи.
Тільки в XIX столітті любителі кішок почали помічати красу і силу британців. Відомим популяризатором їх став Харрісон Вейер, великий поціновувач кішок. Саме він в 1871 році провів у Лондоні перше котяче шоу, на якому було представлено багато порід, але зіркою стала порода Британської короткошерстої кішки. Подальша популярність стала наростати як снігова куля, володіння цією кішкою вважалося статусним в багатьох будинках англійців.
На початку XX століття за популярністю британці поступилися перським і абіссінським кішкам. І тільки після Другої світової війни порода знову стала привертати інтерес заводчиків.
Згодом британська порода поширилася і завоювала неймовірну популярність по всій Європі і в США. У 2017 році ці кішки були на 3 місці в світі за популярністю серед всіх порід, зареєстрованих Фелінологічні асоціацією CFA (Cat Fanciers 'Association).
Опис породи британської кішки
Основні характеристики кішок британської короткошерстої породи - це міцні та сильні тварини з короткими, але потужними кінцівками, округлої широкої головою і широким корпусом. Дорослі коти важать до 8 кг, кішки від 4 до 6 кг. Кошенята швидко стають великими, але остаточно дорослішають тільки до 4 років. Розглянемо докладніше стандарти породи.
Тіло британця сильне, мускулисте, ширококосте. Пряма спинка і широка потужна груди. Лапи короткі, але теж потужні, щоб витримувати вагу тіла, з міцними округлими подушечками. Середньої довжини хвіст, широкий з основи і звужується до округлого кінчика.
Найбільш запам'ятовується у британських котів голова. Вона обов'язково широка, правильної круглої форми. Мордочка теж повинна бути округлої, завдяки масивним Бриль (щоках). Така широка мордочка і надає зовнішності схожість з казковим Чеширським котом.
Носик короткий, прямий, теж широкий. На переніссі помітно невелике заглиблення. Вуха обов'язково широко і низько розташовані, невеликі, трикутної форми, округлі на кінчиках. Вони тільки підкреслюють всю округлість голови тварини.
Очі великі і округлі, широко поставлені. У більшості вони золотого або мідного кольору, тільки у білих забарвлень вони можуть бути блакитними або у шиншил - зелені або зелено-блакитні.
Шерсть у британських короткошерстих коротка і щільна, на дотик - як плюш, такий же твердий і пружний. Підшерсток теж дуже щільний, що дозволяло зберігати цим кішкам в непростому кліматі Британських островів.
Існує й інший вид британців - довгошерсте, який з недавнього часу почав набирати популярність у багатьох країнах. Довгошерсті кошенята можуть з'являтися і в посліді короткошерстих кішок. Вони хоч і називаються довгошерстими, все ж мають шерсть середньої довжини, прямий, з щільним підшерстям.
забарвлення британців
Офіційно визнано близько 30 варіантів забарвлення цих тварин.
- Суцільні - блакитні, білі, чорні, руді, кремові, шоколадні, сірі. Пофарбовані рівномірно одним кольором, без вкраплень. Найпоширенішим є блакитне забарвлення.
- Димчасті - кішки з контрастним забарвленням, мають темну рівномірно-забарвлену шерсть з більш світлим підшерстям.
- Таббі - кішки з плямистим, мармуровим або смугастим забарвленням. Малюнок повинен бути чітким, на лобі виділяється мітка у формі літери «М».
- Биколор - двоколірний забарвлення, один з яких білий, причому його не повинно бути більше половини.
- Черепахові - забарвлення, що поєднують кілька кольорів: блакитний з кремовим, рудий з чорним. Плями по тілу розподілені хаотично.
Характер британських кішок
Британці мають унікальний, не схожий на інших кішок характер. Вони ласкаві і доброзичливі, але при цьому досить незалежні і уперті. Вони непогано переносять відсутність господаря будинку, так що дуже підійдуть людям, часто подовгу затримується на роботі.
Ці коти люблять ласку, але при цьому далеко не завжди люблять щоб їх тискали і брали на руки. Це зовсім не настирливі тварини, вони завжди знайдуть собі заняття. Люблять пограти, але не нескінченно. Надто велика увага з боку людей їх втомить, і вони швидко підуть в сторону по своїх справах. Улюблене заняття - це спостереження з відстані за тим, що відбувається навколо. Але іноді можуть активно «брати участь» у домашніх клопотах.
Голити люблять всіх членів сім'ї, як правило, не особливо виділяючи когось одного. Доброзичливо ставляться і до дітей, але не допускаючи недбалого з собою звернення. А ось до незнайомих людей навряд чи підійдуть близько чи дадуть себе погладити. Ні, вони не стануть агресивно шипіти на гостей, просто будуть триматися в стороні.
Цілком доброзичливі ці кішки і з іншими тваринами в будинку - кішками та собаками, особливо якщо виховувалися з ними з малих років.
Представники цієї породи мають тихий голос. Від них не почуєш гучного нявкання. Це більше тихе кряхтение або муркотіння. Чи не стануть вони і випрошувати їжу, а просто сядуть демонстративно біля миски в очікуванні корму.
Взагалі ці тварини відрізняються високим ступенем врівноваженості у всьому. Вони і не стануть шкодить або хуліганити в будинку під час відсутності господарів. Швидше розташуються на вікні, спостерігаючи за пташками і перехожими.
Властиво їм тільки цікавість, хоча, як і багатьом іншим кішкам. Їм обов'язково потрібно оглянути, обнюхати все нове, залізти в пакет або нову сумку.
Але корисні плоди всієї врівноваженості і дружелюбності характеру британців звичайно з'являться тільки після правильного виховання кошеня з раннього віку. Британці дорослішають повільно, тільки до 4-х років, тому у вас є час як мінімум до року, щоб прищепити хороші манери і відучити від шкідливих звичок, якщо такі завелися.
Зміст і догляд
У змісті ці коти теж досить незалежні і невибагливі. Вони відрізняються охайністю, тому часто займаються вилизування і причісуванням вовни. Але в силу дуже її густий, в тому числі і підшерстя, вони часто і рясно линяють. І щоб грудки вовни якомога менше потрапляли в шлунок кішки, а також поширювалися по всій квартирі, необхідно часто і ретельно вичісувати своїх вихованців. Це слід робити мінімум раз-два в тиждень.
Щоб доросла тварина спокійно до цього ставився, даючи себе вичісувати, до цієї процедури необхідно привчати кошеня з самого раннього віку. Зручно використовувати м'яку щітку з частим ворсом. Під час линьки цей процес доведеться проводити щодня. А линяють вони рясно і часто, незважаючи на свою короткошерста, тому з ними буде важко людям-алергікам.
Купати часто не слід, охайні британці і без цього будуть чистенькими і без запаху. Але якщо необхідно купання, то використовуйте спеціальні шампуні для короткої щільною вовни і після цього ретельно висушуйте шерсть.
Регулярно слід оглядати вуха і очі і при необхідності їх чистити чистими вологими тампонами. Для очей можна змочувати тампончик спеціальним розчином.
Регулярно потрібно стежити і за кігтями, і при необхідності акуратно їх підрізати.
Як годувати британських кішок
У частині годування британці теж не особливо вибагливі і не відрізняються харчовими алергіями. Підійдуть промислові корми як сухі, так і консервовані. Так як представники цієї породи не відрізняються підвищеною активністю, вони схильні до ожиріння при недотриманні режиму годування. Уникайте перегодовування, дотримуйтесь рекомендовані дозування корму, зазначені виробниками.
Можна годувати і натуральним кормом, але не слід змішувати з штучним харчуванням. Підбір натурального раціону вимагає більше часу і певний досвід. Але не можна годувати кішок зі свого столу.
До складу натурального харчування повинні входити:
- М'ясо та субпродукти - яловичина, птиця, зрозуміло без кісток. Для зубів можна давати іноді хрящі.
- Каші, відварені і свіжі овочі - повинні складати близько чверті раціону.
- Кисломолочні продукти - нежирний сир, йогурт, кефір, ряжанка. Не слід дорослому тварині давати молоко.
- Раз-два в тиждень можна дати відварене яйце.
НЕ МОЖНА давати гостре, солодке, мариноване і солоне, копчене. Рибу, особливо сиру і свинину не рекомендується давати.
При годуванні натуральними продуктами корисно підгодовувати вітамінно-мінеральними добавками. При годуванні готовим промисловим кормом це не потрібно, в його складі вже все речовини збалансовані.
Здоров'я і хвороби британців
Британські кішки - порода, виведена природним шляхом, тому вони зберегли міцне здоров'я своїх предків. Однак є деякі характерні хвороби, властиві і їм:
- Полікістоз нирок. Спадкове захворювання, яке призводить до загибелі тварини. Повного лікування не існує, можливо тільки сповільнити і полегшити перебіг хвороби;
- Хвороби серця;
- Випадання вовни;
- Сльозливість очей;
- Простудні захворювання;
- Ожиріння.
Британські коти живуть в середньому 10-15 років при гарному догляді, деякі можуть доживати і до 20-ти.
Цікаві факти про Британських кішок:
- Ці кішки відмінно підійдуть людям, у яких мало вільного часу і вони часто відсутні вдома. Їх називають ще «кішками бізнесменів».
- Кішки цієї породи мають незалежний характер, не люблять сидіти на ручках, та й погладити себе дозволять тільки близьким.
- Це найстаріша порода кішок в Англії і одна з найстаріших у світі, що з'явилася, як вважається від єгипетських, завезених римлянами, і європейських лісових, що мешкають в північній Європі.
- Передбачається, що відомий Чеширський кіт з казок про Алісу списаний саме з британської породи.
- Британці - любителі поспати, роблять вони це 14-16 годин на добу.
- Від природи ці кішки відмінні мисливці, особливо на мишей.
- Саме британець з забарвленням таббі є особою виробника кормів Whiskas.
Відео про британських кішок:
Всім удачі і хорошого дня!
Ігор Кримов
Сподобалася стаття? Буду радий, якщо поділіться з друзями в соціальних мережах: