Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Шотландські кішки: опис, характер, як вибрати шотландського кошеняти

  1. Історія виникнення породи
  2. Характер шотландської кішки
  3. забарвлення породи
  4. Здоров'я і догляд
  5. Чим відрізняються шотландські висловухі і прямоухие коти
  6. Поради експерта - як вибрати шотландського висловухого кошеня

Шотландська - це розумна, помірно активна кішка, вона любить дражливі іграшки, але улюблене заняття - все, що пов'язано із взаємодією з людиною. Шотландської кішці найбільше подобається контактувати зі своїм господарем і брати участь у всьому, що він робить. Це вихованці, які обожнюють увагу.

Говорячи про шотландську породу кішок, найчастіше мають на увазі висловухий варіант, або скоттиш-фолдов. Хоча насправді існує 4 різновиди. Але так як висловухі є основною, то і історія виникнення цієї цікавої мутації почалася з них.

зміст:

Історія виникнення породи

Батьківщиною скоттишей вважається Шотландія, звідки вони швидко потрапляють в Америку, а потім продовжують свою ходу вже в Європі. Саме американськими заводчиками була проведена величезна робота по закріпленню висячих вушок. В їх племінних книгах містяться всілякі дані на кожного представника породи: починаючи від клички, закінчуючи іменами власників.

Були проведені численні дослідження не тільки по фізіології кішок, але по генетичних захворювань, які несе за собою така форма вух.

Найперша згадка про єдину привезеної вислоухой кішці з Китаю відносяться до 18 століття. Що стало з нею в подальшому - достеменно не відомо. Ще одна згадка про цю країну відноситься до 1796 році, де в журналі описується кошеня з кумедними опущеними вушками.

Перші згадки в Шотландії значаться 1 959 роком, коли один з фермерів побачив у своїх сусідів цікава тварина. Це і була родоначальниця цілої породи - Сюзі, яка народилася від абсолютно непрезентабельних дворових кішок. Отримана від неї в 1961 році біла короткошерста Снукс стає наступною продовжувачкою роду, так як мати гине. І саме дату її народження вважають початком розведення шотландських висловухих кішок.

Слід пам'ятати, що будь-який скоттиш фолд в світі доводиться братом або сестрою іншому представнику породи, так як з'явилися вони завдяки єдиною кішці. Саме тому так важливо правильно підбирати пари для появи кошенят. Це допоможе уникнути подальших небажаних мутацій, генетичних патологій і нежиттєздатного потомства.

Отримавши кілька кошенят від Снукс, сімейна пара Россов, що займалася до цього розведенням сіамських котів, реєструє розплідник «Денісла» і починає серйозну племінну роботу. Вони звертаються до генетикам, для складання програми по збереженню унікальної форми вушної раковини. У розведенні були використані британські кішки , Саме тому ці дві породи так схожі. Проходить зовсім трохи часу і породу офіційно визнає Англійська асоціація любителів кішок.

1971 рік ознаменувався забороною на племінну роботу з цими красивими створіннями. Перша причина полягала в надмірно великій кількості народжених кошенят з гетерохромії (білий окрас і блакитні очі), яка несе за собою глухоту.

Друга причина мала фізіологічні особливості - завдяки формі вушок у представників породи досить важко було вилікувати отит у кішок , Вивести вушного кліща, та й в цілому гігієнічна чистка вушної раковини була утруднена.

Незважаючи на те, що обидві проблеми незабаром були усунені, Англійський клуб породу так і не визнав до теперішнього часу. Хоча в країні продовжує існувати і вести племінну роботу певну кількість розплідників.

Ще однією проблемою, з якою зіткнулися заводчики скоттишей - це сублетальні ген Fd, який якраз і відповідає за необхідну форму вушної раковини. Поки в'язки здійснювали всередині породи (висловухі і прямоухие) або підливали кров інших порід, ген давав побічна дія не часто. Але як тільки відбулося офіційне визнання стандарту, в'язки з іншими представниками порід були припинені.

Крім того, скоттиш-фолд почали вивозитися в інші країни, де намагалися закріпити щільність вуха, а значить, практично припинилися в'язки з шотландцями, які народжувалися із стоячими вухами. Почалося народження кошенят з серйозними аномаліями кісткової системи, які приводили до потворності: дефекти хребта, клеєні диски хребта, укорочення кістки, патології хрящової тканини та інше. Що і привело до заборони на розведення шотландських кішок в багатьох країнах.

На щастя, все виявилося не так страшно і генетикам вдалося вивчити способи передачі цього гена. Були складені певні правила для заводчиків, які стали своєрідними непорушними догмами в програмі розведення шотландських кішок.

Найголовніше правило - категорично заборонені в'язки між двох представників володіють геном фолдовості!

Але так як в пометах продовжують народжуватися кошенята обох видів (страйд і фолд), то це правило досить легко дотримувати. Відмінність цих двох видів полягає лише в формі вушної раковини. Страйт (шотландець зі стоячими вухами), має всі риси характеру і екстер'єрними особливостями, що і фолд (висловуха різновид шотландських кішок).

Найчастіше, в посліді народжується 1-2 кошеня фолда. Але з першого дня точну кількість визначити неможливо. Ще одна характерна риса шотландців - вушка починають опускатися і закручуватися лише на 21-й день. Тільки після цього можна впевнено віднести кожного кошеня до своєї різновиди шотландців.

Шотландська кішка із стоячими вухами

Можливість в'язати страйд і фолдов між собою істотно позначилося на подальшій історії шотландців. Саме завдяки остроухим кішкам вдається зберегти фенотип породи.

Поодинокі в'язки з британськими кішками хоч і відбуваються, вони все ж небажані, так як породи багато в чому відрізняються. Та й допускаються вони тільки в разі потреби підлило свіжої крові і тільки для тих тварин, в чиїй родоводу є кілька поколінь в'язок між фолд.

Далеко не кожен заводчик може свідомо йти на такі умови - занадто великий відсоток кошенят вибраковується через аномалій. Крім того, регулярні в'язки між шотландцями та англійцями можуть привезти до нестабільно висячим вухам, що є племінним шлюбом, та й зовні такі кошенята починають більше схожим на британських кішок.

Саме тому страйт незамінні в племінній програмі кожного заводчика. На жаль, цей внутріпородний тип може бути використаний тільки заводчиків і в якості домашніх улюбленців, так як їх не допускають до участі на міжнародних виставках.

Незважаючи на велику популярність в світі і у себе на батьківщині, кращими розплідниками продовжують вважатися американські. Саме там була проведена просто титанічна робота по виявленню всіх можливих наслідків від в'язки двох гомозиготних шотландців. Саме на цих результатах і побудована робота заводчиків в багатьох країнах, де вважається великою удачею роздобути племінного кота фолда з США.

Саме на цих результатах і побудована робота заводчиків в багатьох країнах, де вважається великою удачею роздобути племінного кота фолда з США

В даний час ця порода визнається тільки WCF (World Cat Federation). Друга ж не менше велика міжнародна Federation International Feline (FIFe) продовжує ігнорувати популярність фолдов, вважаючи появу патологією і вибраковивая всіх з'явилися кошенят.

Внутрішньовидові типи:

  • Скоттиш-фолд або висловуха кішка. Найпопулярніший різновид шотландців. Припасовані висячі вушка, великі широко розкриті очі цікавого дитини, кругла голова, м'яка плюшева шерстка - її хочеться взяти на руки і не відпускати.
  • Скоттиш-страйт або прямоухая кішка. Трохи менше скоттишей і зі стоячими вушками - ось і вся відмінність між цими двома різновидами.
  • Хайленд-фолд або висловуха довгошерста. Дуже красиве і граціозна тварина. Округла голова, сильне підборіддя, високе чоло, потужна шия, компактне тіло - ця кішка відразу налаштовує на серйозне ставлення до себе. Всі «псують» широко розкриті очі з цікавим виразом і візуальне відсутність вух (довга шерсть майже повністю їх приховує). Слід пам'ятати, що на плечах і навколо шиї немає більш довгого прикрашає волосся. Шерсть у цих місцях, а так само на лапах і мордочці коротше.
  • Хайленд-страйд або прямоухая кішка з довгою шерстю. Мабуть, найрідкісніший представник шотландської породи. М'яка довга струмлива шерсть нагадує волосся ангорських і перських кішок , Але більш шовковиста і щільна на дотик.

Характер шотландської кішки

М'яка і врівноважена, миролюбна і цікава, повна відсутність агресії, елегантність, спокій, в поєднанні з унікальною зовнішністю - все це робить шотландців ідеальними домашніми улюбленцями.

Крім того, вони дуже комфортні в квартирі - вони активні, але в міру; люблять пограти, але недовго. Вони не нав'язливі і їх майже не чути, так як навіть муркотіти ці кішки вважають за краще тихо.

забарвлення породи

У кожній країні, а тим більше в кожному розпліднику, ведеться робота зі своїми улюбленими забарвленнями. Кількість дозволених варіантів дуже багато. Можна вибрати, як однотонного представника, так і різними малюнками і колірними мітками.

Допустимі забарвлення:

  • Арлекін. На чисто білому тлі дозволені великі відмітини в області спини і голови, хвіст обов'язково забарвлений повністю, можливо заходження іншого кольору на круп. Забарвлене має бути не більше п'ятої частини. Допустимі блакитні очі.
  • Ван. Полнустью біла, за винятком пофарбованого хвоста і пари цяток на голові.
  • Биколор. Половина кішки забарвлена ​​в інший колір (не білий). Обов'язкова наявність білого замкнутого коміра.
  • Суцільний білий. Небажані жовті або інші відтінки. У кошенят допускається наявність на голові кольорових плям, які повинні піти з віком.
  • Суцільний чорний. Заборонено будь-який відтінок як на ості, так і на підшерсті (бурий, попелястий), а так само наявність білих шерстинок.
  • Суцільний ліловий. Рожевий відтінок шерсті і мочки носа кращі.
  • Суцільний блакитний. Дозволені всі відтінки, але світлі тони краще.
  • Суцільний рудий (червоний). Обов'язково рівний, яскравий. Допустимі півкільця світлого відтінку на лапах і натяк на малюнок на лобі.
  • Черепаховий. Один з найкрасивіших забарвлень. Ідеальне змішання кремових, червоних, блакитних, чорних, червоних і шоколадних кольорів і відтінків. Перевага віддається кішкам, які мають на лобі червоне або кремове пляма. Подушечки лап і ніс пофарбовані в два основні кольори, які превалюють в забарвленні. У кошенят допускається димчастий підшерсток. Будь-які малюнки не припустимі.

Здоров'я і догляд

В середньому, представники породи відрізняються гарною тривалістю життя і міцного здоров'я. Але, як і скрізь, є свої винятки. Найчастіше проблеми виникають у фолдов. В цьому плані страйт відрізняються більш здоровими генами.

У плані догляду, шотландські кішки так само не сильно вибагливі. Вони спокійно звикають до регулярного розчісування. Шерсть, незважаючи на свою м'якість, не вимагає щоденного розчісування, навіть у довгошерстих примірників.

Як і будь-яка кішка, шотландець обов'язково повинен піддаватися гігієнічних процедур (зуби, очі, вуха). Останнє, в світлі фізіологічних особливостей, є обов'язковою умовою.

Чим відрізняються шотландські висловухі і прямоухие коти

Скоттиш-фолд відрізняється від побратима скоттиш-страйта головним чином різною будовою вух. Вуха у них мініатюрні, закривають зовнішній слуховий прохід, як би звисають. По-іншому цю породу називають шотландськими капловухими.

Тільки що народилися шотландські кошенята схожі між собою за будовою вух. Через три тижні, стає зрозуміло, хто з кошенят народився фолд. У деяких кошенят вуха піднімаються, хоча при народженні вони були опущені.

Вислоухость поділяють на 3 ступені:

  • Перша ступінь - вуха не сильно підняті над головою, кінчики можуть дивитися в різні боки або вперед, хрящик складний навпіл.
  • При другого ступеня - розрізняють подвійну плісировану складку з боку зовнішнього краю вуха. За контур голови вушка не виступають.
  • При третього ступеня на кінчику вуха, крім наявності подвійний плісированою складки, додатковий згин (потрійна складка). У такого кошеня голова виглядає більш округлої, так як вушка знаходяться в контурі голови. Представники третього ступеня - велика рідкість серед фолдов, навіть в Америці такі кошенята унікальні.

У скоттиш-страйт вуха стоячі і виглядають цілком звичайно. У таких кошенят ген, який відповідає за вигин вух, зовні не проявився, хоча один із батьків є представником висловухого фенотипу. На відміну від екзотичних висловухих, маленькі прямоухие котята виглядають більш непомітно, але в них присутні всі якості добротності і переваги.

У кожному посліді часто народжуються до декількох кошенят з капловухими вухами. Заводчики з нетерпінням чекають і передбачають, яким же буде їх потомство, адже несподівано ситуація може докорінно змінитися. І тільки на 21-й день стає зрозуміло, хто з них хто. У цей період вушка у кошенят закручуються або опускаються.

Буває, що кошенята - фолд не отримують у спадок красиві вуха у своїх батьків. Адже ймовірність успадкувати ті самі «популярні» вушка від породистих фолдов набагато вище, ніж від представників сумнівного походження.

Часто можна помітити, що у деяких скоттиш-фолдов вуха можуть реагувати на всілякі погодні або інші умови - піднімають при спеці, в період в'язки, в період вагітності, при зміні режиму і виду харчування. Складки розправляються, вушка на кінчиках можуть розгортатися в різні боки і підніматися. Вони можуть навіть загинатися тому, що буває вкрай рідко.

Такі зміни у деяких тварин бувають як тимчасовими, так і незворотними. Але у кошенят шотландської породи вуха, які випростались зовсім, або наполовину, своїм розміром все одно відрізняються від вух кішок звичайних порід. Вкрай рідко зустрічаються «міцні» вуха, які не змінюються протягом усього життя. Таких представників можна віднести до шоу - класу.

Скоттиш-страйт - це котяча порода, здатна поліпшити генотип, вивести породу в перші ряди, без використання різних експериментів з в'язками інших порід. Страйт необхідний в якісному розведенні фолдов. Його відмінністю від скоттиш-фолда є стоячі вуха.

Поради експерта - як вибрати шотландського висловухого кошеня

про кішок мейн кун читайте тут.

про кішок   мейн кун   читайте тут

Найцікавіші статті

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»