Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Кремові британські кішки

Кремовий забарвлення у кішок довгий час вважався пороком. Заводчики вважали, що він занадто світлий, і не гідний бути еталоном краси для вусатих чотириногих вихованців. Однак віяння моди і погляди власників кішок з часом змінюються. Вже з 20-х років минулого століття селекціонери стали виводити кремових перських кішок.

Правильним кремовим забарвленням судді на виставках називають колір топленого молока. Допускаються також інші невеликі відхилення в тоні забарвлення, однак, не надто вже кричущі. Найважливішим аспектом у виведенні кішки кремового окраса є те, що кожен волосок її вовни повинен бути абсолютно рівномірного кольору від кінчика до основи.

У Великобританії найбільш популярним тоном кремового окраса є тон середньої густини і насиченості, а в США - навпаки - більш світлий і просторий. Однак і в США і Великобританії (та й в усьому світі) темний тон забарвлення вважається небажаним.

При слові крем у нас виникає, принаймні, дві асоціації: крем для рук або особи і крем, який застосовується в кулінарії. Можна і поміркувати, чому саме забарвлення кішки названий кремовим. Що спільного у нього з ніжним м'яким зефіром, цукерками суфле, крем-содової газованою водою, тістечками, і морозивом крем-брюле? Колір!

Звичайно, в перерахованих солодощах і алкогольному напої він неоднаковий. Повноцінні густі вершки мають жовтуватий колір, який при «биття» не губиться, а стає більш ніжним. Ось цей відтінок, ніби піднятої на поверхню повітряної піни і привласнили назвою забарвлення.

Правда, креми бувають різних відтінків. Крем може бути схожий на крапельку паленого цукру, ложечку абрикосового желе або апельсинового соку. Недарма крем називають «холодним» або «гарячим», і, повірте, на кожен відтінок знайдеться любитель і навіть назве його по-своєму, наприклад, рожевим. Ось чому цей окрас вважають індивідуальним.

Кремовий окрас - це наявність у кішки червоного забарвлення (Orange) і гена освітлювача - d. Кремові британці це прояснені побратими «рижиків». Цей забарвлення відноситься до найстаріших варіантів однотонних забарвлень. Однак, в розведенні він став рідкісним. Кремовий британець повинен імет колір чистих пастельних тонів. Для цього забарвлення не бажаний інтенсивне забарвлення. Колір «гарячого» крему є недоліком. Волосся повинні бути рівномірно забарвлені по всій довжині від кореня до кінчика. для кремових

забарвлень властива наявність таббі-малюнка у кошенят. У дорослих тварин допускаються залишкові таббі-відмітини. Але, не в таких інтенсивних варіантах, як у червоних забарвлень. Дзеркало носа, подушечки лап - рожеві. Заводчики, які займаються розведенням британців кремового окраса, домоглися отримання холодного «крему» дуже насиченого тону. Якість вовни у кремових британців не поступається блакитними ліловим забарвленням. Кремові британці добре тонізують енергетику людини, а погладжування «плюшу» знімає напругу і втому.

Британська кремова кішка дуже приваблива, проте досить рідко зустрічається. Отримати хорошу кремову британську кішку непросто. Однією з причин є те, що у червоній кішки, у форми генетично зміненою, якої є кремова, колір з'єднаний з підлогою. Це виражається в появі на світ більшої кількості самців ніж самок. Шерсть по всій поверхні тіла повинна бути світло-кремового кольору, білі волоски і сліди малюнка вважаються недоліком. Очі яскраво-мідного або оранжевого кольору. Чистокровні кішки цього забарвлення дуже немногочісленни.Частічно це пов'язано з тим, що на зорі селекційних робіт ніхто не міг з упевненістю сказати, як отримати саме ця масть. Періодично вони з'являлися в пометах черепахових кішок. Їх народження вважалося чимось аномальним і неприродним. Офіційно це забарвлення британської короткошерстої породи визнали тільки в кінці 20-х років.

Кремовий забарвлення британських кішок є освітленим червоним і виходить він за наявності гена-освітлювача. Даний відтінок вовни відноситься до найстаріших типам однотонних забарвлень. Але останнім часом він став рідкісним в розведенні. Британець кремового окраса в ідеалі повинен мати чистий (пастельних тонів) відтінок, інтенсивне забарвлення. У кошенят може спостерігатися таббі-малюнок, а для дорослих тварин допустимі залишкові таббі-відмітини.

Кремовий забарвлення у британських кішок (Cream BRI e) відноситься до групи однотонних забарвлень. Британські коти кремового окраса мають шерсть блідо-кремового відтінку, без присутності червоних плям. У британських кошенят кремового окраса і дорослих кішок глибина кремового кольору поширена по всій довжині вовни до коренів волосинок. Британські кошенята кремового окраса мають рожевими мочками вух, рожевими подушечками лап без пігментних плям. У дорослих британських котів кремового окраса очі бувають не тільки мідного кольору, але можуть мати помаранчевий або золотистий відтінок.

Кремовий окрас є настільки красивим, наскільки і рідкісним. Він є ослабленим варіантом рудого (червоного) забарвлення. Це дивовижно красиві плюшеві кремові створення викликають захоплення у любителів кішок своїм благородним і аристократичним видом. Кремові британці дуже теплі енергетичні кішки, вони тонізують енергетику людини, знімають напругу і втому. У всі часи кількість особин було незначним, так як домогтися чистого кремового кольору досить складно. Офіційно визнаним це забарвлення став тільки в 20-х роках минулого століття, а до цього лише зрідка з'являвся в пометах.Виставочная кремова кішка повинна володіти чистою кремовою шерстю, без будь-якого відтінку і малюнка. Очі оранжеві або мідні. Кінчик носа і подушечки лап повинні бути рожевого кольору. Кремових кошенят можна отримати від в'язки черепахових, червоних, кремових кішок з кремовим або з червоним котом. У пометах ідеальну виставкову шерсть матимуть далеко не всі, проте все дуже привабливі і легко розкуповуються любителями кішок.

Ніжний пастельний кремовий колір шерсті кішок привертає чимало прихильників забарвлень спокійних, заспокійливих тонів. Багато людей вважають його вишукано-витонченим.

Для введення цієї колірної варіації в селекційний ужиток потрібні були довгі роки.

Серйозним розведенням кішок вперше перейнялися англійці в середині XIX століття. Кішкам стали видавати родоводи. Основоположником фелінології вважається Гаррісон Вейр, який встановив стандарти порід кішок і їх забарвлення, в переліку яких у той час був відсутній кремовий. Дана обставина зовсім не означає, що цей колір не був знайомий англійцям. Вся справа в тому, що його сприймали як недостатньо інтенсивний червоний і, відповідно, кремових кішок нещадно бракували. Так, наприклад, кремових персів або кастрували, або вони емігрували в Америку. На відміну від манірних англійців, американці активніше реагували (і реагують) на всі нововведення. В результаті саме в США кремовий колір отримав офіційний статус забарвлення задовго до того, як факт його існування визнали жителі Британських островів. І, можливо, щоб остаточно розмежувати візуальне сприйняття червоного і кремового забарвлень, для останнього кращий якомога світліший і теплий тон.

З генетичної точки зору, кремовий колір шерсті у кішок утворюється під впливом гена розведення (dd) на розподіл жовтих пігментних гранул (феомеланина). Таким чином, кремовий забарвлення підпорядковується всім правилам, встановленим для генетично червоних кішок. Згадаймо про основні з них.

Кішки з кремовою шерстю мають в генотипі два гена червоного забарвлення (О), оскільки він локалізується на статевий Х-хромосомі. Відповідно, коти мають лише одним таким геном. Статистично кремових котів народжується більше, ніж кішок, тому що від схрещування червоних, кремових і всіх черепахових варіацій кішок з чорними і його освітленим варіантами котами кремовий забарвлення можна очікувати лише у кошенят чоловічої статі. А це означає, що, цілком ймовірно, доведеться витратити більше часу, підшукуючи відповідну для вас кремову кішечку. Якщо ж ви підбираєте партнера своєї кремовою кішці, то слід враховувати, що тільки від кремового кота всі отримані кошенята виявляться кремовими, якщо вдасться уникнути явно вираженого малюнка. А від червоного, в разі його гетерозиготности, лише половина, і то - теоретично (практично ж можливий будь-який розклад). Від виробників інших забарвлень очікування кремових кошенят-дівчаток марно. Природа може вас порадувати лише кошенятами-хлопчиками з чудовою кремовою забарвленням. Втім, можливо надзвичайно рідкісний виняток, наприклад, генетично блакитно-кремова кішка, у якої чомусь інактивовані все Х-хромосоми, що несуть ген некрасную кольору (о). Зовні вона буде виглядати кремовою, а її генотип доведеться перевірити аналізують схрещуванням.

Другим важливим для селекціонерів генетичним фактором є бездіяльність гена неагуті (а) у червоних і, відповідно, кремових кішок. І хоча ці два забарвлення відносять до «суцільним», ідеальної однорідності кольору досягти практично нереально. Плями, штрихи і смужки вперто проступають на тілі кішки всупереч селекційним хитрощів. Втім, саме у кремових кішок легше звести до мінімуму прояви теббі-малюнків. Завдяки відносно світлим тонам, зональне фарбування шерстинок не настільки контрастно, як у червоних кішок. І чим світліше кремовий колір, тим більш рівномірним виглядає забарвлення. На допомогу заводчикам приходить і довга шерсть, яка не дозволяє малюнку концентруватися. Тому практично ідеальні кремові кішки - це дуже светлоокрашенние пухнасті персіянкі. Кішки ж короткошерстих порід з прилеглою до тіла шерстю - найскладніші об'єкти селекційних прагнень до ідеалу кремового окраса. При виборі кремового кошеня слід мати на увазі, що самий светлоокрашенний малюк не обов'язково таким і залишиться. Коли змінюється ювенальна шерсть, то відростають остевая може виявитися по загальному тону значно темніше підшерстя, а виразний тикинг перетворить кремового кошеня в представника теббі-варіації.

Ніжний кремовий колір шерсті, кошеня - для тих, хто розуміє і цінує чисту палітру, яка дарує відчуття спокою і радість споглядання.

Що спільного у нього з ніжним м'яким зефіром, цукерками суфле, крем-содової газованою водою, тістечками, і морозивом крем-брюле?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»