Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Британська порода кішок: основні відомості

Британська кішка - одна з найдавніших і яскравих порід в світі, з англійськими історичними коренями. Популярна у любителів котів завдяки ласкавому і поступливим характером, порядності і кмітливості. Відрізняється надзвичайною плюшевою шерстю і аристократичним зовнішнім виглядом. Чи не менше гідності проявляє і в поведінці. Чи не стане зайвий раз докучати господареві, так як почуття такту у неї в крові.

1

опис британців

Кішки британської породи бувають середніх і великих розмірів, з широким кістяком. Конституція тварин приземкувата, мускулистий. Самці набагато значніше самок. Грудна клітка широка, спина масивна, лапи міцні й рівні, з округлими подушечками. Корпус пропорційно гармонує з великою головою округлої форми. Помітний плавний вигин перенісся, що переходить в короткий ніс. Щоки пухкі, очі широко розкриті, далеко розставлені один від одного.

Колір очей може бути мідним, блакитним, зеленим і варіюється в залежності від забарвлення шерсті. Вуха широкі, без гострих верхівок. Хвіст середньої довжини, закінчується округленим кінчиком. Шерсть густа, коротка, з щільним підшерстям.

Шерсть густа, коротка, з щільним підшерстям

Ідеального зовнішнього вигляду британці досягають у віці 2-3 років. У ранньому віці їм притаманні різні відхилення від стандарту: ноги занадто довгі відносно тулуба, вуха здаються неприродно великими, корпус надто подовжений. Однак це не вважається пороком. При виборі кошеняти слід врахувати цей факт.

Для новачків значно ускладнює процедуру вибору поділ британських кішок на класи. Таку систему розробили заводчики, щоб спростити класифікацію тварин по поведінковим, зовнішніми ознаками і призначенням. Залежно від приналежності кошеня до певної групи, варіюється цінник. Основні відомості про класи:

  1. 1. Клас «шоу» -група, куди входять елітні екземпляри. Тварини відрізняються вищою якістю, неприпустимі ніякі відхилення від стандарту. Їх купують для племінного розмноження і прийняття участі у виставках. При цьому немає абсолютних гарантій, що наявні породисті характеристики повністю перейдуть до потомству.
  2. 2. «Брід» - включає тільки кішок, призначених для продовження роду. При їх виборі в пріоритеті народження високоякісних британських кошенят. Тому сама мама повинна володіти відмінним здоров'ям, відповідати породі, мати бездоганну родовід і хорошу репродуктивну функцію.
  3. 3. «Пет» - до цієї групи відносять як кішок, так і котів, які не ввійшли по ряду причин в попередні дві категорії. Це можуть бути вроджені дефекти, зовнішні відхилення, нездатність дати потомство, що не чистокровність.

Слід відзначити велику різноманітність допустимих забарвлень породи. Їх налічують до 62 видів. Найбільш поширені:

  • кремовий;
  • білий;
  • чорний;
  • шоколадний;
  • вогненно-рудий;
  • черепаховий;
  • ліловий.

Сіро-блакитних представників називають «британські блакитні». Нерідко можна зустріти двох- і триколірних британців.

Нерідко можна зустріти двох- і триколірних британців

Шоколадний британець - фото, опис і характер

2

характер

Британські короткошерсті кішки мають ласкавим і привітним характером. Вони невибагливі в догляді, швидко адаптуються до навколишніх умов побуту. Відрізняються високою витримкою, спокоєм і лояльністю, ведуть розмірений спосіб життя. У тварин не буває перепадів настрою, вони швидко прив'язуються до господаря і членам сім'ї. Чи не проти пограти з маленькими дітьми. Однак не люблять надокучливого ставлення до себе, потребують особистому просторі.

Британці нікого не виділяють серед оточення, до всіх ставляться однаково добре. Чи не входять в категорію "колінних" вихованців, завжди дотримуються дистанції. Люблять, коли їх гладять, але намагаються лягти при цьому в деякому віддаленні. Незважаючи на м'який і спокійний характер, дуже чутливі і вразливі. Надмірні ласки можуть розсердити їх до такої міри, що можуть зникнути з очей і перестануть реагувати на заклики.

Така порода хороша для зайнятих людей, яких довго не буває вдома. Британці спокійно переносять самотність. Проживання в квартирі для них цілком прийнятно, тому що в прогулянках тварини не потребують.

Британці інтелектуально розвинені, на льоту схоплюють і запам'ятовують будь-які команди. Це дозволяє їх дресирувати. Часом ці тварини бувають уперті. Воліють свободу і незалежність. Чи не стануть робити щось за вказівкою, якщо самі того не бажають. Інтуїтивно відчувають настрій господаря, майстерно пристосовуються до будь-якої ситуації. Привітно відносяться до нових людей і іншим домашнім тваринам, але лише до тих пір, поки ті не стануть робити замах на їх суверенітет.

Привітно відносяться до нових людей і іншим домашнім тваринам, але лише до тих пір, поки ті не стануть робити замах на їх суверенітет

Рудий британець - опис і особливості породи

3

Зміст і догляд

Незважаючи на невибагливість, котам-британцям потрібно необхідний для комфортного проживання набір предметів. Основний перелік:

  1. 1. Миска для корму і води. У зоомагазині можна також придбати автонапувалку, що набагато зручніше.
  2. 2. Широкий туалетний лоток і наповнювач. Якщо вихованець любить поритися в піску, то краще віддати перевагу критий туалет. Це значно полегшить догляд. Щоб наповнювач не розносився по квартирі, перед виходом з боксу потрібно розстелити промокне в непогоду пелюшку.
  3. 3. Когтеточка. Незважаючи на спокійну вдачу, ігри і точіння кігтів не чужі і британським кішкам. Для задоволення життєвих потреб, їм встановлюють високу когтеточку. У лежаку не потребують.
  4. 4. Спеціальний інструмент для підрізання кігтів. Їх обрізку роблять 2 рази на місяць.
  5. 5. Ватні палички для догляду за очима і вухами.

Згідно з прийнятими стандартами, шерсть у таких кішок повинна бути рівною, гладкою і з щільним підшерстям. Тому слід контролювати стан підшерстя, своєчасно вичісувати остьове волосся. Для цієї мети підійдуть гребені з щетини або металу. Можна користуватися і гумовими щітками, які не тільки знімуть отмершую шерсть, але і доставлять задоволення вихованцеві. Для попередження електризації хутро тварин потрібно обприскувати антистатиком. В частому купанні потреби немає.

В частому купанні потреби немає

Чорний британець: особливості зовнішнього вигляду, поведінки і змісту породи

4

харчування

Здоров'я, добре самопочуття і гідний зовнішній вигляд тварин безпосередньо пов'язані зі збалансованим харчуванням. Варто пам'ятати, що коти - хижаки, тому вони потребують тваринної їжі.

Згідно з нормою, тварині стандартних габаритів дозволяється в день з'їдати 150-250 г їжі. Можна підвищити обсяг до 300 г, але не більше. Більшість власників ігнорують ці показники. Наслідком подібної халатності стає ожиріння або виснаження вихованця. Це не тільки погіршує зовнішні показники, а й негативно позначається на здоров'ї кішки.

Важливі поради по годівлі:

  1. 1. Неприпустимо годувати породистого кота з загального столу. В людських стравах багато всіляких приправ і добавок, які можуть згубно вплинути на тварину.
  2. 2. Їжу потрібно попередньо доводити до кімнатної температури. Холодне або гаряче давати не рекомендується.
  3. 3. Обов'язково треба стежити, щоб продукти були свіжими і якісними.
  4. 4. В якості вітамінної добавки треба включати в раціон овочі. Якщо вихованець відмовляється від їх вживання, то овочі потрібно дрібно подрібнити і змішати з м'ясом.
  5. 5. Від телятини краще відмовитися. Будь-яке інше м'ясо спочатку слід проморозити. Перш ніж дати коту, м'ясо потрібно відварити, а перед подачею нарізати тонкими смужками. В результаті ретельного пережовування з зубів вихованця видаляється вапняний наліт. Подібний захід застосовується для профілактики утворення зубного каменю.
  6. 6. Отварной рибою можна підгодовувати не більше двох разів в тиждень, відварною або сирим яйцем - раз в 7-8 днів.
  7. 7. Молочну продукцію можна давати згідно перевагам самого вихованця.
  8. 8. Коренеплоди та бобові культури слід давати нечасто. Вони корисні для організму британця, але важко засвоюються.
  9. 9. Вітаміни слід давати після консультації з ветеринаром.

Фрукти не забороняються, але тільки за умови доброзичливого ставлення до них кішки. Якщо вибирається годування сухим кормом, то слід купувати продукцію перевірених виробників. Постійний запас пиття обов'язковий. Можливо комбінувати харчування натуральною їжею і промисловими кормами.

Правильний режим харчування важливий як для дорослої особини, так і для кошеняти. Годувати тварин рекомендується не менше двох разів на добу, вранці і ввечері. Чим менше кішка, тим частіше прийом їжі. Під забороною наступні продукти:

  • алкоголь;
  • солодощі;
  • соління;
  • копченості;
  • кава;
  • паштети.

Якщо кіт не долає видану порцію їжі за один раз, слід її поступово зменшити. Залишки їжі в мисці залишати не можна, щоб уникнути розвитку хвороботворних бактерій. Після їжі не потрібно турбувати британця. При раптовому нетривалому погіршенні апетиту у вихованця не варто відразу бити на сполох. А ось затяжне голодування тварини може свідчити про захворювання.

5

вибір кошеня

Вихованця вибирають в залежності від подальшої мети. Якщо для душі і задоволення, підходить вік від 3 місяців і старше. Але краще брати тих, хто постарше. Вони вже привчені до лотка, можуть самостійно харчуватися, повністю щеплені від потенційних захворювань. Особистий огляд допоможе остаточно визначитися з вибором, так як по фото важко відчути симпатію.

Для розведення потомства і участі у виставках вибирають кошенят не молодший 6-7 місяців. До цього віку важко визначити класову приналежність тварини, так як аномалії ще не виявляються. Купуючи кошеня для отримання породистих особин, не слід чекати від заводчика гарантій щодо ідентичною генної спадковості. Майбутнє британця категорії «брід» повністю залежить від того, як господаря буде доглядати за вихованцем.

6

хвороби

Британські кішки відрізняються сильним імунітетом. Тривалість їх життя залежить від догляду, харчування та спадковості. Орієнтовний показник для елітних представників - 15 років. Існують фактори, здатні скоротити або продовжити життя тварин. Перегодовування веде до ожиріння, а отже, зменшує можливий термін до 10 років. Кастровані коти живуть довше.

Список можливих захворювань у британців досить великий:

  • ожиріння;
  • ринотрахеит;
  • каліцівіруси;
  • панлейкопения;
  • застуда;
  • стоматит;
  • зубний камінь;
  • гельмінтоз.

Тому обов'язкові регулярні огляди у лікаря.

Британська порода короткошерстих кішок примітна тим, що не має явних недоліків. Незалежно від класової приналежності, це ласкаві й віддані вихованці. Завдяки природному інтелекту і такту, вони легко піддаються вихованню. Тваринам дещо бракує рухливості і товариськості, але це не можна віднести до мінусів. Адже кожен вибирає домашнього улюбленця виходячи з особистих переваг і можливостей.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»