Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Гра як засіб допомоги при адаптації дитини в дитячому саду

Гра як засіб допомоги при адаптації дитини в дитячому саду

Гра як засіб допомоги при адаптації дитини в дитячому саду

«Дитячий сад для звірят». Основна мета цієї гри - формування інтересу у дитини до дитячого садка завчасно, до реального надходження. В ідеалі, в процесі підготовки, у дитини має формуватися відчуття значущості надходження в дитячий сад. Таке відчуття підкріплюється викликаним інтересом до дитячого садка, а отже, прагненням дитини потрапити туди.

Необхідна для проведення гри

  1. Конструктор / кубики
  2. Іграшкові меблі / предмети, її заміщають
  3. Фігурки тварин з дитинчатами (будь-які інші фігурки, в яких буде зрозуміло, хто дорослий , А хто дитина)
  4. Маленькі іграшки, книжки для «групи»

Проведення гри.

З конструктора або кубиків будується «периметр» дитячого садка (роздягальня, група, спальня, туалет). У «приміщенні» є меблі або предмети її заміщають. У групі є вихователька (фігурка тварини).

Сюжет: кожен день тварини приводять своїх дитинчат в дитячий сад, їх зустрічає вихователька, звірята миють копитця і лапки, їдять, грають, гуляють, сплять і т.д. А далі розігруються різні сюжети «Садовської» життя. Все, аж до конфліктів і пустотливого поведінки.

завдання:

  1. Ознайомча: розповісти і показати дитині в грі, що таке дитячий сад, і створити позитивне ставлення до нього, викликати інтерес. Це досягається програванням сюжетів, з якими зіткнеться дитина в дитячому садку, для формування адаптаційного поведінки і підготовки до нового режиму, правил поведінки, соціальних відносин.
  2. Формує: виходячи з індивідуальних особливостей дитини, вибудовувати адекватні форми поведінки, а так само формувати у дитини навички спілкування, взаємодії і самообслуговування, розвиток яких передбачено завданнями віку.
  3. Діагностична. Її використання доцільно тоді, коли дитина поступила в дитячий сад і з'явилися негативні емоції, для виявлення і корекції зон проблем дитини (вони можуть бути побутовими: сон, їжа, туалет, одягання, або комунікативними - проблеми при взаємодії з вихователем і однолітками).

Виходячи з вікових та індивідуальних можливостей дитини, підбирається набір сюжетів для програвання, що розрізняються ступенем деталізації і тривалістю гри. Так само сюжети підбираються виходячи з тих завдань, які стоять даної ситуації (що формує, ознайомча, діагностична). Крім того необхідна емоційна залученість ведучого дорослого для формування відповідної реакції у дитини на все програються події, отримання емпатичних переживання.

Кількість пар мама - дитина не повинна бути меншою 5, але і не більше 10. Для ролі вихователя вибирається найбільш велика іграшка, в залежності від уподобань дитини.

Гру можна попередити таким розповіддю: «Це« Дитячий сад ». Сюди батьки приводять дітей, щоб малюки разом грали, гуляли, займалися цікавими справами, поки мама і тато на роботі. Діти дружно вмиваються, їдять, сплять. І з ними завжди знаходяться вихователі. Вони грають з дітьми, читають книжки, водять хороводи, в усьому дітям допомагають. Коли дитина вранці приходить в садок, вихователі його зустрічають ».

Можна розігрувати абсолютно будь-які сюжети. Але, логічніше сфокусуватися на емоційно напружених ситуаціях.

Сюжет 1. Прихід в сад, розставання з мамою

Основні завдання: знайомство і закріплення того факту, що з мамою треба буде на якийсь час розлучитися. Ознайомлення з рядом правил етикету і побуту в дитячому саду.

Сюжет повинен бути розіграний виключно в радісних тонах. «Малюки» поспішають роздягнутися, весело і ніжно прощаються з мамами, які «йдуть у справах». «Вихователька» доброзичливо зустрічає «дітей», запрошує в групу.

Якщо в подальшому, при відвідуванні дитячого садка дитину з'явилися сльози або він став свідком чужих сліз, то цей емоційно напружений сюжет буде корисно ввести в гру.

Відтворення доброзичливої ​​підведення батька, вихователя і інших дітей (спершу за участю дорослого, а потім програвання дитиною самостійно) стануть вже особистим досвідом з благополучним результатом пережитим дитиною.

Фігурки «мам» не повинні зникати з поля зору дитини. Краще, щоб краєм ока дитина могла їх бачити. Це буде демонструвати дитині, що «мама хоч і йде у справах», але вона недалеко.

Сюжет 2. Вільна гра дітей

У грі варто демонструвати, що спілкуванням в групі управляє не тільки вихователь, а й самі діти є його активними учасниками. Діти можуть і самі домовитися, зупинити кривдника, запропонувати тему гри, звернутися до вихователя з проханням.

Основні завдання: показати дитині, що в дитячому садку буде багато іграшок, в т.ч. і таких, яких немає будинок, і з ними теж можна грати. Наявність однолітків дозволяє організовувати спільні ігри і брати участь в них, це новий і цікавий досвід спілкування.

Зразкові сценарії:

Самостійна гра дитини з обраної іграшкою

Спільна гра з іншими дітьми. Тут дитині необхідно виконувати ряд дій: звернутися і запропонувати разом у щось пограти, розподілити ролі, домовитися про правила. На кожне з дій в грі варто звертати пильну увагу дитини.

Общегрупповие гри, які організовує вихователь (хороводні, з правилами і віршами і т.д.). У подібних іграх керує вихователь, а діти повинні вислухати, прийняти і виконати правила, враховуючи при цьому інтереси інших дітей.

Сюжет 3. Конфлікти

Конфлікти між дітьми відбуваються часто, особливо поки вони ще не звикли і не познайомилися один з одним. До того ж діти перебувають на різних етапах формування навичок соціально взаємодії, володіють різним досвідом спілкування з однолітками.

Основне завдання: продемонструвати, програти конфліктні ситуації з найбільш розумному і адекватним їх дозволом, показати, як можна взагалі уникати конфліктів за допомогою діалогу і взаємодії.

Найчастіше конфлікт виникає, коли одна дитина хоче відняти іграшку (іншу річ) у іншого або, приєднавшись до гри, починає активно витісняти першого.

Пояснюється це наявністю дитячого егоцентризму (особливо в молодших дошкільному віці), невмінням вставати на точку зору іншого, хиткість поняття «чуже».

Цей ігровий сюжет повинен бути розіграний дорослими на очах дитини якомога натуральніше - з писками, збуреннями. На допомогу потерпілому повинна прийти вихователька.

- Віднімати не можна! - може сказати «вихователька». - Він узяв цю іграшку, і вона зараз зайнята. Подивися, ти налякав і засмутив цього малюка. Підемо і подивимося, які є вільні іграшки, і виберемо цікаву для тебе.

Закріплення понять «зайнято» і «вільно» буде корисно дитині, коли він сам опиниться серед незнайомих однолітків, з якими разом ще не навчився грати. Ці поняття супроводжують людині все життя. Треба вчитися поважати «зайнятість» також часу і думок інших людей.

Звертати увагу дитини на емоції іншого в конфліктних ситуаціях необхідно постійно, тому що заборони на обмеження свободи і простору інших людей засноване, перш за все, на емоційні страждання ближнього (Не бери чужого не тому, що покарають, а тому, що засмутиться господар). При чому і в грі і в житті все звернення до емоцій повинні бути максимально емпатічним, щоб викликати співпереживання у дитини, заразити його емоцією.

Сценарій з дитиною - доречним. В розігруванні подібного сюжету дитині, який не схильний нападати на інших, можна показати, що основним помічником скривдженого малюка є вихователь. Якщо ж у самої дитини виникає бажання нападати на інших, то в грі є можливість проведення роботи за викликом емоційного відгуку і співчуття до скривджених дітей.

Сюжет 4. Повернення батьків

Гра завжди завершується приходом батьків за своїми малюками. Цей сюжет покликаний виробити в дитині впевненість у тому, що його обов'язково заберуть. Підготувати дитину до подолання хворобливої ​​ситуації, пов'язаної з тим, що дітей забирають не всіх відразу, і не страшно, якщо чиясь мама прийде раніше, ніж його.

Діалог між «мамою» і «малюком», доброзичливі зауваження «виховательки» повинні підвести підсумок цього цікавого дня. Взагалі роль вихователя в грі в основному повинна бути правило встановлює і підсумовує всі елементи сюжетів. «Вихователь» хвалить дітей за спільну гру, слухняність.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»