Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Тканина гобелен - опис, властивості, історія появи

  1. Історія появи
  2. склад матеріалу
  3. Переваги та недоліки полотна
  4. види використання
  5. Догляд за тканиною

Тканина гобелен - один з видів декоративних тканин. Способи виробництва і призначення полотна змінювалися з століттями, але наявність матеріалу в будинку завжди було незмінним підтвердженням високого соціального статусу власника і його художнього смаку.

Історія появи

Спочатку гобелени виготовлялися як килими з Безворсовий плетінням, зі складним малюнком і великою кількістю ниток Спочатку гобелени виготовлялися як килими з Безворсовий плетінням, зі складним малюнком і великою кількістю ниток. За рік один ткач міг зробити не більше півтора квадратних метрів цього складного матеріалу, тому вироби вважалися предметом розкоші.

До XVII століття тканину називалася шпалера, був відомий тільки ручний спосіб її виготовлення. У 1804 році французом жаккард був винайдений особливий ткацький верстат, виробництво матеріалу стало масовим. У XVII столітті гобелени почали виготовляти на французькій фабриці Gobelin, завдяки якій тканина отримала свою сучасну назву.

склад матеріалу

Жакардові тканини - найближчі родичі цього красивого полотна Жакардові тканини - найближчі родичі цього красивого полотна. Відмінність гобелена від жаккарда - подвійне або потрійне переплетення і більшу кількість кольорових ниток. Якщо виріб двостороннє, число шарів збільшується до чотирьох-шести. Основа гобелена зазвичай лляна, для основи також використовують синтетичні нитки і змішані. Для переплетення використовуються вовняні, шовкові, акрилові, віскозне, срібні і золоті нитки, люрекс і поліестер.

Багато років тому гобелени прикрашали стіни палаців і замків. Найчастіше на них зображували битви, пам'ятні моменти полювання і сцени з палацового життя. В даний час завдяки сучасним технологіям на матеріалі можна виткати будь-яке зображення, аж до фотографії замовника полотна. Найпопулярніші сюжети - репродукції картин відомих художників, рослинні орнаменти і пейзажі.

Переваги та недоліки полотна

Матеріал має багато позитивних рис: Матеріал має багато позитивних рис:

  • Міцність і довговічність. Тканина гобелен можна розрізати навіть ножицями, а фарби тривалий час зберігають свою яскравість.
  • Універсальність. Завдяки широкій різноманітності зображень полотна можуть прикрасити будь-який інтер'єр.
  • Екологічність. Гобеленові тканини, вироблені з натуральних ниток, не викликають алергії і абсолютно безпечні.
  • Показник високого соціального статусу. Якщо раніше складні у виробництві вироби могли собі дозволити тільки багаті і знатні люди, зараз вони доступніші. Використання гобеленів в інтер'єрі надає йому розкіш, чарівність і неповторний колорит.

До мінусів можна віднести наступні особливості тканини:

  • Велика вага і щільність. Неможливо використовувати для пошиття одягу.
  • Труднощі з пранням - при серйозних забрудненнях буде необхідна хімчистка.

види використання

Розкішні гобеленові тканини частіше використовують для декорування предметів одягу, меблів і приміщень Розкішні гобеленові тканини частіше використовують для декорування предметів одягу, меблів і приміщень.

  • Прикрашання інтер'єрів. Основне призначення тканини не змінилося - її, як і раніше, часто використовують в якості окремо висять панно і картин, оббивки стін.
  • Оздоблення меблів. З тканини виготовляють оббивку м'яких меблів.
  • Декорування. Полотна використовуються у виробництві покривав і диванних подушок. Останнім часом атрибутом хорошого стилю стали гобеленові штори.
  • Модні аксесуари та предмети одягу. Гобеленові вставки застосовують при пошитті пальто, костюмів, сумок, гаманців.

Догляд за тканиною

Догляд за гобеленовими виробами дуже простий - через спеціальної просочення вони практично не забруднюються. Необхідно лише періодично скидатися щіткою пил і обробляти пилососом. Якщо на гобелені з'явилися плями, його краще здати в хімчистку. При попаданні води гобелен протирають вбирає серветкою або сухим рушником. Якщо гобелен довгий час не використовується, його зберігають у приміщенні з кімнатною температурою і нормальною вологістю, згорнутим в рулон.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»